Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות לגבי דוח שהתקבל על חנייה בצד שמאל בכביש חד סיטרי

שימו לב! השרשור הזה בן 4949 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חבר'ה.

חברה של אמי קיבלה דוח ממשטרת תנועה על סך 250 שקל במהלך מבצע דוחות לנהגים אשר חונים בצד שמאל בכביש חד סיטרי בתוך העיר ערד בסמוך לקניון. הכביש מחולק על ידי שטח הפרדה וגם גדר ובו שלושה נתיבים לכל כיוון, זאת אומרת כל צד שלו בעל 3 נתיבים שלרוב תפוסים על ידי רכבים חונים בשני הצדדים כך שנשאר משהו כמו נתיב וחצי לנסיעה.

רציתי לשאול האם זה חוקי לחנות בצד שמאל של הכביש כמובן ש 12 מטר לאחר מעבר חצייה או צומת וכאשר אין סימון כל שהוא במדרכה.

אשמח לעזרה מהמבינים וכמו כן אני מנסה לצרף לפה 3 תמונות של הכביש בו היא קיבלה את הדוח.

0a7c0cccf18446448bdbbfbf7dd8b97205.jpg

432226f67bf24fcda7e91c9f198ebac805.jpg

5329443c1c9d475d8e4a13075fb5318405.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פי הסברך דוח לא תקין אבל...

תעלה את מספר הסעיף הרשום בדו"ח 4 ספרות ונלמד על מה באמת ניתן הדו"ח או סרוק את הדו"ח לכאן, אפשר ללא פרטים אישיים מזהים.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פי הסברך דוח לא תקין אבל...

תעלה את מספר הסעיף הרשום בדו"ח 4 ספרות ונלמד על מה באמת ניתן הדו"ח או סרוק את הדו"ח לכאן, אפשר ללא פרטים אישיים מזהים.

קודם כל תודה רבה על התגובה הסופר מהירה. הדו"ח כרגע לא אצלי ואני אנסה לשאול אותה על הסעיף הרשום בדו"ח. אם הבנתי נכון אז הסעיף הזה מדבר על סוג העבירה וזה בעצם כמו מספר קטלוגי של העבירה תקן אותי אם לא הבנתי את זה נכון.

בכל אופן אני זוכר שהיה רשום בדו"ח משהו בסגנון הבא:

חנית את רכבך בסמוך לקניון ערד בכביש חד סטרי בניגוד לתקנות וגרמת להפרעה לתנועה.

אני מציין שזה ממש לא נכון, זה לא מפריע לאף אחד ובעיקר בכביש בעל 3 נתיבים באותו המסלול. הכביש חד סיטרי כמו שאמרתי והוא כביש רחב ואין שום סימון של פסים בצבע אדום לבן או אפילו כחול לבן בצידו השמאלי של הכביש על שפת המדרכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן חבר'ה.

חברה של אמי קיבלה דוח ממשטרת תנועה על סך 250 שקל במהלך מבצע דוחות לנהגים אשר חונים בצד שמאל בכביש חד סיטרי בתוך העיר ערד בסמוך לקניון. הכביש מחולק על ידי שטח הפרדה וגם גדר ובו שלושה נתיבים לכל כיוון, זאת אומרת כל צד שלו בעל 3 נתיבים שלרוב תפוסים על ידי רכבים חונים בשני הצדדים כך שנשאר משהו כמו נתיב וחצי לנסיעה.

רציתי לשאול האם זה חוקי לחנות בצד שמאל של הכביש כמובן ש 12 מטר לאחר מעבר חצייה או צומת וכאשר אין סימון כל שהוא במדרכה.

בכל אופן אני זוכר שהיה רשום בדו"ח משהו בסגנון הבא:

חנית את רכבך בסמוך לקניון ערד בכביש חד סטרי בניגוד לתקנות וגרמת להפרעה לתנועה.

אני מציין שזה ממש לא נכון, זה לא מפריע לאף אחד ובעיקר בכביש בעל 3 נתיבים באותו המסלול. הכביש חד סיטרי כמו שאמרתי והוא כביש רחב ואין שום סימון של פסים בצבע אדום לבן או אפילו כחול לבן בצידו השמאלי של הכביש על שפת המדרכה.

תקרא את שני המשפטים בכחול ותבין כי יש הפרעה , מכביש בן 3 נתיבים הפך להיות כביש של נתיב , נתיב וחצי .

כדי לא להכשיל נהגים טוב היה כי יסומן החלק השמאלי באדום לבן כך ברור לכולם.

כי מבחינה חוקית מותר במקרה הזה לחנות בצד שמאל, כפי שציינת, אבל.. ההפרעה לתנועה ניצחה הפעם.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן כללי אתה צודק אבל זה תחום די אפור. מה יקרה אם היא תטען שברגע שהיא חנתה הכל היה פנוי גם מצד ימין וגם מצד שמאל והרי זה גם חוקי לחנות בצד שמאל ורק לאחר כמה שעות טובות הגיעו רכבים אחרים שחנו ואז נוצרה ההפרעה לתנועה ובדיוק אז היא קיבלה את הדוח ?? אולי הם המפריעים ולא היא ? רק שאלה אחרונה: האם זה וודאי שההפרעה לתנועה ניצחה פה ? איך נהג פשוט יכול לדעת מה זאת באמת הפרעה לתנועה ובעיקר ויש מקום גם למשאיות\אוטובוסים לעבור בנתיב.

אודה לך שוב על העזרה וסליחה על "החפירה".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר כתבתי ההפרעה לתנועה ניצחה, זה בא מהמקום שהדו"ח ניתן על בסיס זה.

לכן גם הוספתי שטוב היה אילו סומנו אבני השפה בצד שמאל באדום לבן, כדי להסיר כל ספק.

אבל תעלה את מספר העבירה סתם לשם הסקרנות והודאות ואז נחשוב על פתרון יצירתי

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, הבנתי שהתכוונת שאם היה סימון על המדרכה זה היה פותר את הבעיה חד משמעית היות ואז אסור היה לחנות את הרכב בשום מצב אלא אם היה מסומן אחרת. בכל מקרה אני אשתדל לארגן את הסעיף של הדו"ח למרות שנראה לי כמו שאמרתי לה בפעם הראשונה שהיא דיברה איתי שבשביל 250 שקל עדיף לה לשלם את זה כי הבירוקרטיה כל כך קשה ומרגיזה שעדיף כבר לשלם ולגמור עם זה. הרי נסיעה לבית משפט אפילו פעם אחת כבר תצא לה לא משתלמת, הבזבוז זמן, האוכל בדרך, דלק וכו' שלא נדבר על עגמת הנפש.

אותי רק מעניין האם אפשר איך שהוא לסגור את הסיפור הזה ולבטל את הדוח באמצעות מכתב ולא הגעה פיזית אל בית המשפט. הרי לא יכול להיות שיגידו שהיא מפריעה לתנועה בזמן שהיא בכלל לא מפריעה. משאיות יכלו לעבור שם בקלות. באותה מידה יכולות להחנות מכוניות אחרי שהיא כבר חנתה ולמה שהמכוניות בצד ימין לא יהוו הפרעה לתנועה ? כאילו מי קבע את זה בכלל !? זאת הייתה הכוונה שלי. אני יודע שקשה להוכיח דברים כאלו אבל האם בכל זאת אפשר לעשות משהו ?

תודה לך ולכל מי שיעזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכן אמרתי תעלה את המספר שנדע בוודאות ואז יהיה יותר קל לעזור

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל הנראה מדובר על סעיף 5938 - עצירה(כולל העמדה וחניה) המפריעה לתנועה

עצרת את הרכב הנ"ל, באופן שיש בו משום הפרעה לתנועה, בניגוד לתקנה 71(1) לת"ת.

בכל מקרה, טיעון שלא היתה כל הפרעה לתנועה בעת העמדת/החנית הרכב אינו פוטר מעצם העברה.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל הנראה מדובר על סעיף 5938 - עצירה(כולל העמדה וחניה) המפריעה לתנועה

עצרת את הרכב הנ"ל, באופן שיש בו משום הפרעה לתנועה, בניגוד לתקנה 71(1) לת"ת.

בכל מקרה, טיעון שלא היתה כל הפרעה לתנועה בעת העמדת/החנית הרכב אינו פוטר מעצם העברה.

קודם כל אתה צודק. זה אכן הסעיף הרשום על הדו"ח אני ממש לא מצליח להבין מה קרה לשוטרים שפתאום החלו להיטפל סתם כך ועוד שוטרי תנועה לנהגים של ערד שחונים שם כדרך קבע ועל פי חוק. הרי אין שום הפרעה לתנועה ואפילו משאית סמי טריילר ומוביל טנקים יכולים לעבור שם אז על איזו הפרעה הם מדברים ? האם אי אפשר להוכיח דבר כזה ? זה כל כך מעצבן לא רק ה 250 שקל אלא העיקרון של הדבר. יש המוני אנשים שמקבלים דוחות שם במשך הכמה חודשים האחרונים וניתן איך שהוא להתארגן נגד זה. האם זה לא יעזור ?! אני מדבר על עיתונות פנימית של ערד ואיסוף נהגים תמימים שקיבלו דוחות סרק בדיוק בצורה הזו ובאותו המקום בחודשים האחרונים, כמובן שנהגים שמוכנים להילחם נגד זה.

ממש תודה על התגובות של שניכם. סליחה על החאפירות זה פשוט קטע מעצבן ביותר אפילו שלא אני קיבלתי את הדוח עצמו. כל הבירוקרטיה והפגנת השרירים מול האזרח הקטן והתמים היא שמעצבנת. אני כמעט משוכנע ששום דבר לא יעזור אבל אולי בכל זאת... מי יודע ?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהתמונה זה נראה כאילו זה לא באמת כביש חד סיטרי - אלא דו סיטרי עם שטח הפרדה ו2-3 נתיבים בכל כיון - אם זה המקרה - אז הצד השמאלי הוא פשוט נתיב והעירייה מנסה לפנות אותו לתנועה במקום חניה.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהתמונה זה נראה כאילו זה לא באמת כביש חד סיטרי - אלא דו סיטרי עם שטח הפרדה ו2-3 נתיבים בכל כיון - אם זה המקרה - אז הצד השמאלי הוא פשוט נתיב והעירייה מנסה לפנות אותו לתנועה במקום חניה.

ליביו

תקן אותי אם אני טועה אבל כאשר הכביש בנוי בצורה כזאת שיש שטח הפרדה באמצע וכל צד שלו (במקרה שלנו 3 נתיבים) מאפשרים לנסוע רק לכיוון אחד הוא הופך להיות חד סטרי באופן אוטומאטי האם לא כך הדבר ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע לגבי החוקים הרבה אבל ההיגיון הפשוט עולה לי ישר מהתמונות.

בצד ימין החניה הרגילה המקובלת והמותרת נמצאת במפרץ, זהו לא נתיב שהיה שם, אלא "נתיב שנפתח" עבורכם תושבי אותה העיר על מנת להחנות שם רכביכם. אם אני בתור נהג אחלוף על פני הרכבים החונים אני לא אצטרך לשנות את נתיב נסיעתי, בעוד שכשאתה מחנה את הרכב בשמאל הנהגים בשמאל חייבים כעת לעבור לנתיב הימני כיוון שכעת מכוניות חונות חוסמות להם את הדרך, מכאן שכן, יש פה הפרעה לתנועה

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי רישיון משנת 96 ואני זוכר היטב שכשלמדנו תאוריה אז דובר על כך שבכביש חד סטרי ניתן היה לחנות באופן חוקי בצידו השמאלי. עובדה גם שהדוח לא ניתן על חנייה בצד שמאל אלא על הפרעה לתנועה. אני מבין את התפיסה שלך שנראה כך שאלו שנוסעים בצד שמאל מוסטים עקב הרכבים החונים בצד שמאל לעבר מרכז הכביש אך בפועל הדבר אינו כך היות וכאשר יוצאים מהכיכר שלפני הכניסה לאותו הכביש יש מקום רק לרכב אחד ולרוב נוסע שם רכב אחד ולא שניים למרות שיש גם מקום לשני רכבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לנו כאן לכאורה תחרות בין שתי תקנות סותרות

הראשונה שעל פיה הוגש הדו"ח "הנאלח"

הפרעה לתנועה או הסתרת תמרור

תק' (מס' 3)

תש"ל-1970

71. לא יעצור אדם רכב, לא יעמידנו, לא יחנהו ולא ישאירנו עומד באופן –

(1) שיש בו כדי להפריע או לעכב את התנועה;

השניה

מקומות אסורים בעצירה, בהעמדה ובחניה

תק' (מס' 3)

תש"ל-1970

תק' (מס' 2)

תשל"א-1971

72. (א) לא יעצור אדם רכב, לא יעמידנו, לא יחנהו ולא ישאירנו עומד, כולו או חלק ממנו, באחד המקומות המנויים להלן, אלא לשם מניעת תאונה או לשם מילוי אחרי הוראה מהוראות תקנות אלה או אם סומן בתמרור אחרת; ואלה המקומות:

תק' (מס' 9)

תש"ל-1970

תק' (מס' 4)

תשמ"א-1981

(1) בצד שמאל של הדרך אלא אם הכביש הוא חד-סטרי, או בניגוד לכיוון הנסיעה; לענין תקנת משנה זו לא יראו ככביש חד-סטרי כביש שהוא חלק מדרך המחולקת על ידי שטח הפרדה;

כדי להרגיע את כולם יש הגדרה לשטח הפרדה , ויש הגדרה לשטח הפרדה בנוי. במקרה כאן מדובר בשטח הפרדה בנוי.

עכשיו הבאתי גם את מועדי התיקון של התקנות מהם למדים כי התקנה האחרונה שתוקנה היא דווקא 72 (א) 1 ולכן אפשר לומר שממקום זה היא הגוברת על התקנה הישנה יותר.

כדי למנוע חניה בצד שמאל טוב היה אילו היהו מסמנים את אבני השפה באדום לבן או בשלט מתאים.

כי ההפרעה לתנועה אפשרית גם לרכב שחונה מימין.

תלוי כמובן בגיאומטריה של הכביש שקשה לראות זאת מהתמונות.

אם מדובר בעשרות / מאות דוחות שווה היה להתארגן ולעלות על תחנת המשטרה בכוחות משותפים.

במכתב / הפגנה / פגישה עם המפקד.

אין ספק שבאם הותרה חניה במשך שנים ולפתע ללא כל שינוי של ממש בסימון , מתחילים לחלק דוחות על ימין ועל שמאל יש בכך טעם לפגם.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4949 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...