Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחזירי שמן גיר - רכב גולף 1995, אוטמט, 1800 סמ"ק - הצילו !!!!!!! [קרא את כללי הפורום]

david10000
שימו לב! השרשור הזה בן 4943 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברשותי רכב גולף אוטומט (1800 סמ"ק) מודל 1995 עם 135,000 ק"מ.

הבעיה

בימים האחרונים נתקלתי בסיטואציה שבה לאחר התחלת נסיעה (במיוחד כקשקר) המעברים של ההילוכים לא חלקים ואני מקבל מכה דיי חזקה ברכב (אם כי גם לאחר שהרכב מתחמם זה קורה - בתדירות יותר קטנה אומנם).

הפתרון

לאחר שהגעתי למוסך מורשה התברר כי חסר שמן גיר וכי גומית אטם שמן הגיר לקויה ויש להחליפה; אבל אמרו לי גם שגומיים אטם שמן הגיר אחראית רק ל-20% מנזילת השמן וכי עיקר הנזילה מקורה במחזיר שמן גיר (נתנו לי לראות מתחת לרכב ואכן יש נזילה של שמן - וומה שטענו זה בא מאזור מחזיר שמן הגיר); לצורך החלפת מחזיר שמן הגיר הודיעו לי שיש לפרק את כל הגיר ולשפצו בעלות כולל של כ-8,000 ש"ח !!!!!

הוסיפו לי ליטר שמן גיר ובשלב זה הביעה של המכות בהעברת הילוכים נעלמה.

אציין שלפניכ שנה הייתה לי נזילת שמן גיר מגומיית אטם גיר (לא היו לי כל מכות בהעברת הילוכים ולא החלפתי את גומיית האטם גיר) והוסיפו לי גם ליטר שמן גיר ונסעתי כל הזמן בלי בעיה.

השאלות

א. מה עלות החלפת מחזיר שמן גיר ?

ב. כמה מחזירי שמן גיר יש במנוע שלי ?

ג. האם יש צורך לשפץ את כל הגיר כולו אם מחליפים מחזיר שמן גיר ?

ד. מה עלות של שיפוץ גיר ?

ה. אם המכות בהעברת הילוכים נעלמה האם עדיין כדי לתקן את מחזירי שמן הגיר ? מקסימום אוסיף ליטר שמן גיר כל שנה לא ?

ה. מה מומלץ לעשות ?

לעזרתכם הדחופה אודה !!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנם כמה מחזירי שמן על הגיר.

אם אני זוכר נכון אז אחד באגן שמן והשני בדופן החיצנית.

ישנם גם מחזירי שמן בין הגיר לשמן הדיפרנציאל. (בחלק האחורי של הגיר)

איזה מחזיר שמן הלך לך? או שאולי הלך לך המשאבת שמן (טורק) שזה באמת סיפור.

אופיר רודניצקי, דיאגנוסטר מומחה לרכבי קבוצת VW AUDI SEAT SKODA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא עדיף להחליף את כל הגיר במצב כזה? תנסה לחפש אחד מפירוק או רכב למכירה קומפלט, ככה גם יהיו לך חלקים זמינים בעתיד וגם תחליף גיר...

פיג'ו 205 - האהבה הראשונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה עולה לתקן את הנזילה מאטם שמן הגיר?

אם זה זול אז אולי כדאי לתקן את הנזילה הזאת ולהמשיך להוסיף נוזל גיר בעת הצורך ולקוות שזה יחזיק מעמד כמה שיותר זמן.

גם ככה אין הרבה מה להפסיד, עם עלות שיפוץ מטורפת שכזאת אפשר כבר להביא גיר אחר..

אולי תנסה ללכת למוסך אחר, שיתן הצעת מחיר יותר ריאלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, הבעיה של המכות בהעברת הילוכים נפתרה לאחר הוספת שמן הגיר - לכן נראה לי שהגיר לא זקוק לשיפוץ !!!

השאלה היא האם מחזירי שמן הגיר הם פנימים או חיצונים ? האם יש צורך בפירוק כל הגיר על מנת להחליף את מחזירי שמן הגיר ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4943 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...