Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות עם סוכן ביטוח לאחר תאונה קלה..

Acejin
שימו לב! השרשור הזה בן 4954 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכם,

הייתי מעורב לפני כמה ימים בתאונה קלה, נכנסו ברכב שלי מאחורה והנהג שפגע ברכב לא מוכן לקחת אחריות ולהודות באשמה.

יצרתי קשר עם החברת ביטוח, ורציתי לדעת מה אתם חושבים על העצות שהסוכן ביטוח נתן לי:

דבר ראשון, אני צריך שמאי שיעריך את הנזק, ולאחר מכן אני צריך להכניס את הרכב למוסך (עם עדיפות למוסך בהסדר) ולתקן את הנזק.

דבר שני, אני מפקסס לחברת ביטוח שלי את הקבלה מהמוסך, והם יוצרים קשר עם החברת ביטוח של הפוגע ומשכנעים אותם להודות באשמה ולא להגיע לבית משפט וכ'ו..

אלו הדברים הבסיסיים שאני חייב לבצע על פי דברי הסוכן ביטוח עוד לפני שהם בכלל יכולים ליצור קשר עם החברת ביטוח של הנהג

הפוגע, נשמע הגיוני.

הסוכן ביטוח העביר לי במייל רשימה ארוכה של שמאים, והסביר לי שכדאי לי לבחור בשמאי שעובד במקביל גם עם החברת ביטוח של הצד השני כדי שלא יווצר מצב שיגידו שהשמאי העריך בצורה לא נכונה את הנזק וכדומה.. האם יש אמת בדבריו..? זה גם נשמע הגיוני, אבל אני אשמח לקבל את עצתכם.

מתוך כל הרשימה של השמאים (100 בערך) הוא אמר לי שרק אחד מהם עובד גם עם הצד השני (מוזר).

האם כדאי ללכת על השמאי שהסוכן ביטוח המליץ?

המון תודה לכם,

שבוע טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לקחת שמאי שאמור להיות לטובת הצד הנגדי? אתה צריך לדאוג לאינטרס שלך, ולתקן את הרכב לשביעות רצונך. אם הצד השני לא רוצה לשלם - יהיה עליך לתבוע אותו בבית המשפט. אם תפעל בדרך שסוכן הביטוח שלך ממליץ אתה עלול לפגע מתיקון באיכות פחות טובה במוסך הסדר. לי היו פעמיים תיקונים במוסכי הסדר - מאחד הייתי מרוצה, מהאחר מאוד לא.

תביא בחשבון שאין לך מושג מה הנזק האמיתי לרכב - עד שלא יבדק על ידי בעל מקצוע, ולעתים מלוא הנזק יתגלה רק לאחר פירוק חלקים חיצוניים.

מבחינתך ההבדל בין תיקון במוסך שבבחירתך לבין תיקון במוסך הסדר הוא עלות ההשתתפות העצמית - שלך או של הפוגע. אם הפוגע משלם בלי בעיות הוא ישלם לפי תחשיבי הביטוח שלו. אם אתה משלם אמנם תהיה הוצאה מידית קצת יותר גבוהה (בד"כ מדובר בכמה מאות שקלים) אולם את ההפרש תוכל לתבוע מהפוגע.

במידה והצד השני מסרב להכיר באחריותו הפעל את הפוליסה (של הביטוח המקיף) שלך ותבע ממנו את הפסדיך (ההשתתפות העצמית והפסד הנחת העדר תביעות). אם אין לך ביטוח מקיף יהיה עליך לתבוע מהפוגע את מלוא הנזק.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

תודה על התשובה המפורטת!

יש לי שאלה די תמימה, הסוכן ביטוח לא אמור ליעץ לי כדי לקחת החלטות נכונות? או שיש להם אינטרס שאני לא מודע לו, לדוגמא לשלוח אותי למוסך הסדר ספציפי, להמליץ לי על שמאי מסויים ולא על אחרים?

אצלי יש ביטוח מקיף על הרכב לעומת הצד השני שיש לו רק צד ג', ובגלל זה הוא גם לא מוכן להודות באשמה.

השתתפות עצמית אצלי היא מאוד גבוהה, אף פעם לא שמתי-לב לזה כי זאת הפעם הראשונה שאני נקלע למצב כזה.

במידה ואני מתקן במוסך הסדר, השתתפות עצמית כרוכה בעלות של 2400 ש"ח שלפי דעתי העלות של התיקון כלל לא תעבור את הסכום הזה, אבל יכול להיות שאני טועה.

אני גם מעדיף בלי קשר לא להפעיל את הפוליסה כדי לא לשאת שנה אחרי זה בהוצאה גבוהה יותר בחידוש הביטוח.

דיברתי כמה פעמים עם הבחור שפגע לי ברכב וזה כמו לדבר לקיר, הוא לא מוכן להודות באשמה.

כיצד אני צריך לפעול במצב הזה..? להביא שמאי ולתקן את הרכב ומה אחרי זה? לתת לחברת ביטוח שלי לפנות לחברה שלו ולקוות שהם יצליחו לשכנע אותם שהלקוח שלהם יודה באשמה?

כל העסק הזה מאוד חדש לי, ולפי התשובה שכתבת אני גם יתקשה עכשיו להאמין לסוכן ביטוח :\

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עוד דבר מוזר בסיפור שלך - בד"כ השמאי בודק את הרכב במוסךף ולפעמים נקרא לבדיקה חוזרת לאחר פירוק חלקים כדי לתעד ולאמוד עלות תיקונים יותר עמוקים. לא ברור לי מדוע הסוכן שלך הפנה אותך לשמאי לפני הפניה למוסך.

שאלה נוספת: האם יש הבדל בין ההשתתפות העצמית במסך הסדר לבין מוסך כבחירך, ואם כן - מה ההפרש?

לגבי ההשתתפות עצמית הגבוהה שלך - היא מתקזזת מול הוזלת הפרמיה, יתכן שבעתיד תעדיף לרכוש פוליסה יותר יקרה אבל עם השתתפות עצמית מופחתת.

יש לך אפשרות לנסות לקבל אומדן המחיר במוסך, ואם הוא פחות מההשתתפות העצמית כלל לא לערב את הביטוח.

והערה אחרונה: גם השמאות עולה כסף, יכולה להגיע לאי אלו מאות שקלים לתאונה קלה. כעקרון אתה מקבל החזר עלות זו מהביטוח אבל, כמובן, אם "תסתדר" מול המוסך תחסוך סכום זה. מאידך - תוכל לתבוע את הסכום מהפוגע, ויתכן שהערכת נזק מסודרת על ידי שמאי תהיה לך לעזר גם במשפט, אבל כאן כדאי להוועץ בבעלי המקצוע (ויש בפורום כמה כאלה, כולל שמאי ומשפטנים), אין לי שום ידע או נסיון.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבדל משמעותי ביותר, מוסך בהסדר השתתפות עצמית של 2400 ש"ח, ומוסך שלא בהסדר בעלות של 4000 ש"ח.

אני כמעט בטוח שעלות התיקון לא תעבור את הסכום שבו אני יכול לערב את הביטוח, אבל אולי אני גם טועה.

לפי דבריך, שמאי צריך לבדוק את הרכב אך ורק במוסך כדי שיוכל לבצע בדיקות מעמיקות במידת הצורך וכ'ו..?

אני חושב שאני אוותר על השמאי שהם הציעו, ואקח שמאי אחר. אם יש המלצה לשמאי כאן בפורום אני יותר מאשמח.

הם הציעו לי לבצע את הטיפול במוסך פחחות ברעננה, "דוקטור פח וצבע" - מישהו מכיר ויכול לתת חוות דעת?

עוד שאלה קטנה, את העלות של השמאי אפשר גם לתבוע מהחברת ביטוח של הצד השני, נכון?

המון תודה לך,

שבוע טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שווי הרכב שאתה נוסע עליו עם כאלה סכומי השתתפות

האם היו עדים לתאונה? אלה חשובים להוכחת התביעה.

לנהג הפוגע יש ביטוח צד ג' שבדיוק בא לכסות נזקים שאותו בחור גרם לך לכן לא ברורה לי התשובה שלו.

הנוהל הוא

אתה הולך למוסך שאתה בוחר אתה בוחר לך שמאי לפי בחירתך

אתה מתקן מעביר באמעות סוכן הביטוח שלך את כל החומר לצד הפוגע מתוך תקווה שאלה יסכימו לשלם

לא משלמים ,אתה תובע את הפוגע .אם הנזק לא גבוה מ 30 אלך ש"ח בבית המשפט לתביעות קטנות או מפעיל את הביטוח שלך וחברת הביטוח שלך תתבע את הפוגע.

אתה זכאי להחזר מלא של הוצאות התיקון והוצאות השמאי והוצאות נוספות שהיו לך אפילו השכרת רכב בזמן שרכבך היה בתיקון במוסך

כמובן הכל בתנאי שהשופט יפסוק לטובתך

הנוהל המומלץ כמובן הוא הכנסת חברת הביטוח של הפוגע לתמונה לפני התיקון , אולי תתרצה ותהיה מוכנה לשאת בנזק .

באם הפוגע יטען כי הוא לא אשם , לפעמים חברת הביטוח שלו תנסה לשכנע אותו לעשות כך כדי שאח"כ חברת הביטוח לא תצטרך לשלם סכומים גבוהים יותר. גם מקרים כאלה ישנם

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

מדובר על רכב די ישן, מאזדה לנטיס 2001. אין לי מושג למה העלויות של ההשתתפות עצמית כ"כ גבוהות - אני מרגיש טיפש שלא שמתי-לב אליהן ברגע שחדשתי את הפוליסה.

לי אין עדים, אבל הצד השני טוען שיש לו עד אחד - למרות שאין אף טיעון שיכול לעזור לו, הוא פשוט נכנס בי מאחורה.

התייעצתי עם בן דוד שלי שהוא עורך דין לדיני תעבורה, ודעתו היתה נחרצת לגבי הסיכוי הגבוה שאני אזכה במידה ויהיה משפט.

אני די מופתע מהחלק האחרון שכתבת, אני גם חשבתי שהגיוני קודם כל לערב את החברת ביטוח של הצד השני לפני שאני מתקן את הרכב, אבל הסוכן ביטוח אמר לי שהם לא יכולים לפנות אליהם אם אין להם חשבונית של עלות התיקון שתשמש כאמצעי ראשוני למשא ומתן.

אני לא מבין, הם מנסים לעבוד עליי או משהו..?! אני מבוטח אצל ביטוח ישיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

, אבל הסוכן ביטוח אמר לי שהם לא יכולים לפנות אליהם אם אין להם חשבונית של עלות התיקון שתשמש כאמצעי ראשוני למשא ומתן.

אני לא מבין, הם מנסים לעבוד עליי או משהו..?! אני מבוטח אצל ביטוח ישיר.

אמרת ביטוח ישיר אמרת הכל.

יש בידך את פרטי הביטוח של הפוגע

פנה אליהם לאחר שיש בדך הצעת מחיר מן המוסך / הערכת שמאי ותראה את תגובתם הראשונית.

יסרבו תמשיך לפי מה שכתבתי לך , ושכח מחברת הביטוח שלך

מקווה שלמדת את הלקח לעשות ביטוח בחברה שכזו.

תן לבן דודך העורך דין שיכתוב מכתב לחברת הביטוח / לפוגע , זה מזרז עיניינים

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי עיוור עד עכשיו כי לא הייתי צריך אותם, אלו מסוג המקרים שרק אחרי שקורה משהו ואתה צריך אותם אתה מגלה את איכות השירות שלהם - מאוד מעצבן!

אני בעצם צריך לקחת שמאי שיעריך את הנזק, ולאחר מכן לגשת למוסך כדי לקבל מהם הצעת מחיר? ז"א, לא לתקן עדיין כלום.

לנסות לתקשר באופן עצמאי עם החברת ביטוח של הצד השני ולראות אם הם מוכנים להגיע לפתרון..?

ד"א, הסוכן ביטוח המליץ לי בלי קשר להשתלשלות האירועים לגשת למוסך בהסדר, אני עכשיו כבר בטוח שהוא לא אובייקטיבי, אבל אין לי מה לעשות - הוא המליץ על המוסך - "דוקטור פח וצבע" ברעננה - מישהו מכיר או שמע עליו?

המון תודה לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעצם צריך לקחת שמאי שיעריך את הנזק, ולאחר מכן לגשת למוסך כדי לקבל מהם הצעת מחיר? ז"א, לא לתקן עדיין כלום.

לנסות לתקשר באופן עצמאי עם החברת ביטוח של הצד השני ולראות אם הם מוכנים להגיע לפתרון..?

ד"א, הסוכן ביטוח המליץ לי בלי קשר להשתלשלות האירועים לגשת למוסך בהסדר, אני עכשיו כבר בטוח שהוא לא אובייקטיבי, אבל אין לי מה לעשות - הוא המליץ על המוסך - "דוקטור פח וצבע" ברעננה - מישהו מכיר או שמע עליו?

המון תודה לך.

מי שמדבר איתך מביטוח ישיר בד"כ הוא לא סוכן ביטוח אלא פקיד .

לך לקבל הצעת מחיר ממוסך פחחות / מכונאות תלו מה הנזק שנגרם. אם זה תתחיל עם חברת הביטוח של הפוגע. לא הולך

קח שמאי שיבדוק את הרכב כמו שצריך במוסך שאתה בחרת ומשם תמשיך לפי מה שכתבתי לך

כל המלצה של ביטוח ישיר תתייחס אליה בחשדנות. הבחור שמדבר איתך מביטוח ישיר חושב שאתה הולך לתבוע את ביטוח ישיר לכן הוא מנסה לצמצם את נזקיו ולא בדיוק מנסה לדאוג לך.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחר אסע למוסך פחחות שאני מכיר ואבקש הצעת מחיר, לאחר מכן אני אצור קשר עם החברת ביטוח של הצד השני ונקווה לטוב.

לא תארתי לעצמי שהנציג שדיברתי איתו מביטוח ישיר ידאג קודם כל לתחת של החברה, הייתי קצת תמים.

המון תודה על כל העצות, עזרת לי מאוד!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4954 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...