Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם למלצר יש זכות לדרוש טיפ?

דניאל1983
שימו לב! השרשור הזה בן 2162 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא מזמן אני וכמה חברים אכלנו במסעדה בצומת מחניים, אחרי שסימנו לאכול ושלמנו למלצר הוא הלך אחרינו ואמר שלא שלמנו את כול הסכום כי יש דמי שירות 20%, אני רוצה לציין שהשירות שקבלנו במסעדה היה סביר מינוס.

מה דעתכם על המקרה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 261
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

20 אחוז דמי שירות? זה חדש לי.

למה לא 30? 40?

אני מקווה שנפנפתם באלגנטיות את החצוף.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצר זכאי לדרוש טיפ

אתה זכאי לא לשלם לו טיפ

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1 . מקומות אשר חובה לשלם דמי שרות - רשום בתפריט מראש , וזה נרשם בחשבון בסוף החשבונית (בון),

2 . מקומות אשר רושמים בתפריט - כי המחיר לא כולל דמי שרות - נהוג להשאיר מרצונכם כ 10%-20% - והלאה :lol: .

במצב הראשון - זה חלק מהעיסקה - ידוע לכם שמוסיפים דמי שרות באחוז מסויים , ועצם הישיבה במקום מחייבת את התשלום .

במצב השני - לא חובה , מיידעים אותכם כי המחיר לא כולל שרות , ובאפשרותכם לתת דמי שרות .

במידה והושארו דמי שרות נמוכים מהרגיל , או לא הושאר כלל - המלצר יכול לידע אותכם על כך באופן מנומס , אולי שכחתם :wink:.

זכותכם לא לתת דמי שרות , אך זה מעליב ופוגע במידה והשרות היה טוב .

מקומות רבים משאירים את סעיף דמי השרות פתוח לרצון הלקוח - כדי שהמלצרים ידעו כי כדאי לתת שרות טוב

ואין להם את דמי השרות מובטחים מראש .

בשנים האחרונות דמי השרות הם ברמה של כ 15% ומעלה , כאשר השרות היה טוב .

אין כאן חוקי ברזל , זה נורמות נחמדות של חברה - כבוד , שרות והערכה לשני הצדדים , הלקוחות והמלצרים נותני השרות .

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אם כותבים לי בחשבונית לשלם טיפ אני חייב לשלם?

לשלם טיפ זה בחירה של הסועד לא של המלצר, איפה יש חוק כזה שכתוב שחייב לשלם טיפ? אנשים התחילו לשלם טיפ לא בגלל השירות אלה בגלל חוסר הנעימות.

ההבדל בין גאונות לטיפשות הוא ,

שלגאונות יש גבולות . ( אלברט איינשטיין )!

Mazda 3 2.0!!:twisted::lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני זוכר נכון יש איזה חוק שמחייב מינימום 10% טיפ, בכל אופן אני תמיד משאיר לפחות 10% אלא אם כן המצלר ממש פישל בגדול.

שיעורי פיסיקה גרעינית באוף טופיק.

את הריתוך יש לבצע כך שהאלקטרודה תמוקם מחוץ למאיץ באופן שיהיה קו ראייה ישיר להיקף הפנימי של הדוד, אחרת המיסוך של המאיץ יפגע אנושות באפקט ההגנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא הייתי ברור לגבי סעיף 1 .

1

. מקומות אשר חובה לשלם דמי שרות - רשום בתפריט מראש , וזה נרשם בחשבון בסוף החשבונית (בון),

חשבון הארוחה 300 ש"ח - המסעדה/בית הקפה/המועדון מוסיפים את תשלום דמי השרות לחשבון , כפי שצויין בתפריט מראש

כ 10%-20% - המחיר לתשלום רשום בסוף החשבון - 330 ש"ח

(אין ללקוח שיקול דעת , הוא הסכים לעיסקה מראש וזה רשום בברור בתפריט - למעט אם השרות היה גרוע ,יש אפשרות לזמן מנהל בעלים של המקום, ולבקש הורדת דמי השרות מאחר והשרות היה לא טוב - כשם שמורידים מנה לא טובה מהחשבון )

במקומות אשר רשום בתפריט כי המחירים ללא דמי שרות - לשיקול דעתו של הלקוח אם לתת דמי שרות .

במידה והשרות היה טוב - נהוג להשאיר דמי שרות .

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אעשה פה קצת סדר, כי אנשים מבלבלים בין החוק לבין הנורמות.

פעם היה חוק שמאפשר למסעדות לגבות 10% עבור דמי שירות.

היום החוק הזה בוטל,ואין חובת השארת "טיפ" או בעברית- תשר, לגבי שירות בכל תחום שהוא.

ולכן, לא רק שהמלצר הזה חוצפן ולא מגיע לו אפילו את ה10% שפעם היו מותרים בחוק, גם לא הייתי משאיר לו אסימון עם חור.

בקיצור, היום אין שום חובת השארת דמי שירות, ואסור בכלל לכתוב דבר כזה גם בתפריט, גם בחשבונית או בכל מקום אחר.

כיום זאת רק נורמה שנהוגה, ורוב האוכלוסיה וגם אני בתוכה, נוהגים להשאיר טיפ של לפחות 10% כפי שהחוק היה אומר בעבר.

אבל זאת לא חובה(אולי מוסרית אבל לא חוקית) להשאיר דמי שירות.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...