Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טראנו מול גאלופר. נערך

natio2
שימו לב! השרשור הזה בן 3934 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום וברכה,

כמו שרשמתי אני מעוניין להיכנס לעולם השטח .

שטח קל לא כבד,

אני מעוניין לרכוש לי אחת התקציב עומד על גג 30K ולא מעבר לזה

הדרישות שלי :

1. ישמש כרכב עקרי

2.אמינות (תלוי איך תוחזק הרכב זה ברור לי )

3.תחזוקה זולה (אם טיפול טיימינג ברכב פרטי עולה 1500ש"ח אז אם זה יעלה לי 2000 לא כזה נורא )

4.צריכת דלק נורמאלית

5.האם שווה לעבור לדיזל (או שאתם אומרים אמינות ותחזוקה זולה לא הולך בייחד עם דיזל?)

כעקרון מדובר על הדגמים הקצרים

מבחינת תקציב יושב לי בול היונדאי.

רק מה? זה נראה לי חתול בשק, רכב זול,שנתון יחסים גבוהה למחיר, דיזל ?

בעצם למה לא ? או השאלה היא למה כן ?

את אותה השאלה אפשר לשאול על הניסן טראנו .

אז תעזרו לי לעשות סדר בבלאגן.

תודה רבה

שנה טובה וגמר חתימה טובה.

נתי .א

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי נתי

בתור אחד שמחזיק גאלופר אומנם ארוך אבל המנוע אותו מנוע

האחזרה שלה לא זולה כבר תדע אבל גם של הטרנו לא)

לגבי השטח לדעתי הטרנו במעט יתרון על הגאלופר בגלל שניתן להגביה אותו

לגבי נסיעה עירונית ופינוקים לדעתי אין על הגאלופר .

ובעיקר כמו שאמרת מחיר זול מול שנתון "מתקדם"

צריכת דלק כמעט זהה לשניהם ..........

אני מאוד נהנה מהאוטו

מוזמן לשאלות בפון 057-8178638

בהצלחה

התחדשתי בוולוו 240 1983

:evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי רוכש את הטראנו, ולו בגלל סיבה אחת - מזגן שלו חלש באופן נוראי. פשוט בושה של מזגן.

אם הגאלופר יושב לך "בול" - לך עליו בשקט. מדובר ברכב טוב, מיושן משהו בתכנון (מבוסס על פאג'רו משנת 90'), אבל טוב.

בתקציב שלך ללא ספק תוכל לרכוש רכב חדש יחסית ושמור.

דע שהשוק שלו מת, וזה משחק לטובתך ברכישה. המחירון תיאורטי בלבד. אתה מרוויח כשאתה קונה, ומפסיד כשאתה מוכר.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על התגובות .

אפשר קצת נתונים ? עם בשר.

כמה הטיפולים שלו היו יקרים לעומת רכב פרטי?

ביטוח ? (נהג צעיר)

טסט?

טיפולים שוטפים +תקופתיים (אם תוכלו לתת דוגמא לטיפול +מחיר)

וצריכת דלק של גאלופר.

השוק שלו די מת אני יודע.

זאת אומרת שהיה לי בעיה במכירה?

אם יש לכם עוד המלצות אשמח לשמוע (ג'יפים אחרים שיעמדו בקטגוריה)

תודה רבה

נתי .א

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי רוכש את הטראנו, ולו בגלל סיבה אחת - מזגן שלו חלש באופן נוראי. פשוט בושה של מזגן.

אם הגאלופר יושב לך "בול" - לך עליו בשקט. מדובר ברכב טוב, מיושן משהו בתכנון (מבוסס על פאג'רו משנת 90'), אבל טוב.

בתקציב שלך ללא ספק תוכל לרכוש רכב חדש יחסית ושמור.

דע שהשוק שלו מת, וזה משחק לטובתך ברכישה. המחירון תיאורטי בלבד. אתה מרוויח כשאתה קונה, ומפסיד כשאתה מוכר.

מסכים עם כל מילה של מר. דיסקו.

מספר הערות:

המזגן של הטראנו אכן חלש מאוד. יש היום כל מיני פתרונות לזה כמו הוספת ברז כלשהו וכו..

בתקציב שלך עדיף גאלופר על טראנו כי השנתון יהיה מתקדם יותר ותוכל למצוא רכב שמור יותר

עלויות התחזוקה יהיו דומות אבל אם תכנס לשטח קשה, למרות העבירות הקצת יותר טובה של הטראנו, יש לו פרונט יחסית פגיע (זרועות, תפוחים, משולשים וכו...) וזה יעלה לך מאוד את עלויות התחזוקה

בכל מקרה שניהם יהיו דיזל כך שאין כאן שיקול של בנזין.

אם רכב קצר מעניין אותך ועלויות אחזקה / תחזוקה נמוכות, תשקול גם ויטארה או ג'ימיני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חדש בתחום .

זאת אומרת שאני הולך להיכנס לשטח קשה או מקצועי.

אולי עם הזמן.

קצת נשמע לי טוב מידי היונדאי,בגלל זה אני שואל.

וכשאמרתי בשר ,אם יש משהו שהחזיק אחת כזו ויכול לתת לי קצת יותר רשמים(עלויות אחזקה ,ביטוחים ,טסט,טיפול גדול ,טיפול קטן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, היה לי טראנו, לא להתקרב !

גאלופר זה בסדר, ע"ב מצובישי.

אבל תחשוב אם אתה מוכן להחזיק רכב דיזל, מזרקים יקרים משאבת סולר יקרה ועוד הרבה.

כמו כן, הביטוח יותר יקר משל פרייבט.

היות והתקציב שלך זעום, אני ממליץ לך לכוון על סוזוקי סמוראי-ג'ימני-ויטארה

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, אני 180 סמ על 100 קג ומסתדר מצויין בתוך ג'ימני.

אם זה בכז קטן לך, יש אפשרות לויטרה 96, יותר מרווח, מנוע 1600 בלאנו, ועדיין עדיף בתחזוקה על הטראנו.

ואם החלטת לקחת טראנו, תקנה אחת בנזין לא דיזל, אל תפחד מהדלק, תקפיד לקחת רכב עם צמיגים במידה 235 ולא 31, אז התצרוכת דלק תהיה לך 7.5 או 8 בנהיגה שפויה עם רכב תקין.

בנסועה לא רבה, זה עדיף ומתקזז עם החלקים, היות שהסולר היום לא חסכוני ולא זול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתוא אחד שמחזיק גאלופר כבר למעלה משלוש שנים אני יכול להגיד לך שזה אוטו מפנק במיוחד ונסיעת השטח שלו היא לא רעה בכלל,לדוגמה שנה שעברה עשינו את מסלול השטח אחד הקשים ביותר בארץ המסלול שב"מכתש בים המלח" ולחבר שלנו היה טראנו 2003 והיה לו קשה יותר לעבור את המסלול מאשר לנו ואפילו הלנד קרוזר האגדית כן כן הלנד קרוזר התקשתה יותר מאיתנו

ומבחינת תחזוקה אין הרבה חוץ מטיפולים שוטפים שיקרים בכמה מאות שקלים מהפרייבטים אין הרבה הבדל

והדבר הכי גרוע שקרה לנו עם האוטו הזה זה שהלך המכסה ראדיאטור ותזכור האוטו הזה כבר 12 שנה על הכביש(מודל 98)

החיסרון היחיד שהוא שוחתה דלק בערך 1ל שש נסיעה עירונית 1 ל10 בינעירונית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...לדוגמה שנה שעברה עשינו את מסלול השטח אחד הקשים ביותר בארץ המסלול שב"מכתש בים המלח" ולחבר שלנו היה טראנו 2003 והיה לו קשה יותר לעבור את המסלול מאשר לנו ואפילו הלנד קרוזר האגדית כן כן הלנד קרוזר התקשתה יותר מאיתנו

מה זה "המכתש בים המלח"? (הנה - סמן נ.צ. www.amudanan.co.il ) אשמח לדעת על אחד המסלולים הקשים ביותר בארץ...

90% מיכולת לעבור מכשולים זה הנהג, ו 8% זה מזל. היתר זה הרכב (סוג צמיגים, לחץ אוויר, מהלך מתלה, בקרת משיכה, רדיוס סיבוב וכד')

לפעמים 3 סנטימטר ימינה או שמאלה עושים את ההבדל בין לעבור בקלות לבין להילחם בתוואי השטח.

שלא יהיו אי הבנות - בכל רגע נתון ללנדקרוזר יש יכולת שטח עדיפה על הרכב שלך. כמובן שיש מקומות בהם לרכב קצר יש יתרונות בעבירות ויש מקומות בהם לרכב ארוך יש יתרונות בעבירות.

זה לא אומר שהגאלופר הוא רכב לא טוב. הוא מתאים לצרכים מסויימים, כמו זה ששאל.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום וברכה,

שנה טובה.

עדיין לא הגעתי לשום החלטה,כמו שאומרים אני רוצה לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.

אני יודע שהיה לי יותר חסכוני לקחת ויטרה או ג'מיני. אבל הרכב מרגיש לי קטן.

והויטרה מרגיש לי מיושן מאוד.

זה לזרוק 30K-35K על 95-96

ולרוב הם יד 4 עם 180 אלף ק"מ ולא יודעים מה הג'יפון המסכן עבר.

צריכת הדלק מאוד חשובה לי מכיוון שהרכב הולך לשרת אותי ביום יום לעבודה,ליציאות.

הנסיעות שנתיות שלי הם משהו כמו 10 אלף לשנה עם אני יירד לשטח פעם בשבועיים מין הסתם שהם יעלו אבל לא משמעותית.

בגלל זה לא העלתי עוד אופציות של קיא ספורטג' וכו.

רק בגלל צריכת הדלק.

עזרה בבקשה.

תודה רבה,

נתי.א

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

אם אתה רוצה צריכת דלק, הויטרה נפסלת, היא צורך בערך 1:7, שזה כמו טראנו בעצם, אבל יש חלקים בנמצא והאחזקה יותר שפויה.

בשורה התחתונה, מכל הדיבורים והדברים, כדי שתוכל להנות מעצם העובדה שיש לך ג'יפ ולא להתענות, נותר לך לקחת ג'ימני, להתרגל שזה אוטו קטן (אתה תשכח את זה בירידה הראשונה או השניה לשטח), ולהנות מכל מה שהאוטו הזה יודע.

רק טיפ קטן: תקנה גיר רגיל בלבד, גיר אוטומט בג'ימני עולה 10K וזה לא נדיר במיוחד שהוא מחזיר נשמתו לבורא.

אם אתה מחליט על ג'ימני, בלוח יד 2 מפורסם רכב לבן עם 165K בלי תמונה ב35Kש"ח, זה הרכב שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שאני ראיתי וקראתי באינטרנט,

הצריכה של הג'מיני לא כזאת חסכונית כמו שעושים אותה .

צריכת הדלק היא 1ל 10.

כנראה שזאת הצריכה הכי טובה לג'יפון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה לנו גאלופר אצל אמא שלי בערך שנתים. אבא שלי קילל את הרגע שהוא קנה את הרכב הזה. כל שבוע האוטו היה במוסך על משהו אחר. הסחירות שלו ברצפה ואף אחד לא פוזל לכיוון שלו בכלל.

ואתה יכול להשאר לדמיון ולראש הפתוח שלך מה היה הסוף של הגיפ האומלל הזה.

לעומת זאת,אני יכול להמליץ לך על איסוזו טרופר.

מבחינת פוזה אני לא חושב שיש גיפ יותר יפה ממנו במודלים האלה. האחזקה שלו קצת יקרה,בכל זאת גיפ.

מבחינת תקלות,יש איזה שמועה על מזרקים תקולים שאני אישית לא חוויתי באופן אישי. צריך למצוא אקזמפלר שמור ומטופל ואתה יכול לנהוג עליו בשקט הרבה זמן.

אני מחזיק באחת כזאת כבר בערך חצי שנה,קצרה וידנית. מבחינת הדלק הוא לא מצטיין אבל גם לא שתיין מי יודע מה. 1-10 ואם אני בתור חייל עומד בזה אני מאמין שזה לא כזה סיפור גדול.

בשטח הרכב הזה לא פראיר בכלל והרבה יותר מאשר היונדאי עם השלדה של גיפ צבאי קוראיני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3934 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...