Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ ברכישת רכב אמין ואוטומטי סביב 15K.

Guy
שימו לב! השרשור הזה בן 7263 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לרוב אני מייעץ, הפעם אני שואל. אני פחות מכיר את הרכבים הישנים יחסית ולכן אני אשמח לשמוע דעות.

אני צריך המלצה לרכב כמה שיותר אמין, עם תחזוקה כמה שיותר זולה (עד כמה שאפשר לרכבים שהם לא צעירים במיוחד).

חובה אוטומטי!

עדיף רכב קטן אבל אם יתברר כי דווקא רכב משפחתי יהיה עדיף אפשר יהיה לנסות ללכת גם עליו. מה שחשוב הוא עלויות כמה שיותר נמוכות. (דלק, תיקונים וכו').

התקציב סביב 15K, גג17K לא יותר.

ההצעות שעלו לי בראש:

סוזוקי סויפט.

שרייד - אם כי הבנתי שיש להם מחלה של רעידות. האם הן בעיתיות? מדובר על 92 בערך.

DL. מגעילה, קצת גדולה, אבל כנראה מאוד אמינה.

מיצובישי לנסר. 1990 נכנסת לתקציב. דעות?

תודה,

גיא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח לגבי המחיר שלה אבל טווינגו יכולה להתאים אם היא נכנסת בתקציב עם גיר חצי אוטומטי .

Every man has his own destiny: the only imperative is to follow it, to accept it, no matter where it leads him

Henry Miller

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח לגבי המחיר שלה אבל טווינגו יכולה להתאים אם היא נכנסת בתקציב עם גיר חצי אוטומטי .

הגיר שלה לא אמין, ולרוב שהוא מת ממליצים להחליף לידני כי הוא מאוד יקר להחלפה. הבחורה חייבת אוטומטי (את דעתי בנושא אמרתי , לא עזר לי :roll: ) ככה שטווינגו החמודה להפליא תאלץ לרדת...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוזוקי סויפט.

שרייד - אם כי הבנתי שיש להם מחלה של רעידות. האם הן בעיתיות? מדובר על 92 בערך.

DL. מגעילה, קצת גדולה, אבל כנראה מאוד אמינה.

מיצובישי לנסר. 1990 נכנסת לתקציב. דעות?

תודה,

גיא.

שרייד וסוויפט שתיהן מראות אמינות סבירה ללא מחלות כרוניות.

DL על אף מגעילותה - אין שניה לה בתקציב הזה ובעלויות התחזוקה המגוחכות.

לנסר 1990 - יתרונה הוא בעובדה שיש לה הגה כח, חסרונה הגדול הוא במנוע החלש שיש לה בשנה הזאת ( 75 כ"ס ) ובחיבתה הגדולה לדלק, וגם עלויות החלפים לא ממש זולות.

המלצתי: DL ובטוח שלא תצטערו.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אנסה לשכנע את הבחורה לDL אבל היא מעדיפה משהו קטן יותר.

בין השרייד לסופיט יש עדיפות לאחת מהן?

הנה מה שהיה לאיציק להגיד על השרייד בזמנו:

http://www.carsforum.co.il/phpBB2/viewtopic.php?t=711&highlight=%F9%F8%E9%E9%E3

נשמע די :?

תודה,

גיא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חד משמעית סוויפט.

לא מדברים כאן על נוחות או על התנהגות, ואפילו לא על אמינות (שדי מקבילה), אז מה שנשאר זה כוח. מנוע ה-1300 סמ"ק של הסוויפט הוא מהמפתיעים שנתקלתי בהם. האוטו, על תיבתו האוטומטית, זריז כמו שד. השרייד לעומתו פשוט עגלה מזעזעת - נסיעה אחת הותירה בי טראומה עמוקה - האוטו פשוט לא סחב.

עם הסוויפט יש לי נסיון רב, ולדעתי זוהי יפנית חביבה להפליא. המנוע המרנין של סוזוקי פשוט הזכיר לי אופנוע עם כל קיק-דאון. מומלצת.

אל תשאל מה אתה יכול לעשות בשביל תרבות מוטורית, שאל מה תרבות מוטורית יכולה לעשות בשבילך.

המלצת השבוע: יפני זה money.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אנסה לשכנע את הבחורה לDL אבל היא מעדיפה משהו קטן יותר.

הנה מה שהיה לאיציק להגיד על השרייד בזמנו:

http://www.carsforum.co.il/phpBB2/viewtopic.php?t=711&highlight=%F9%F8%E9%E9%E3

נשמע די :?

תודה,

גיא.

גיא, לדעתי התשובה בגוף השאלה: DL או סוויפט.

את השרייד האוטומטית תוריד מהפרק, אל תשכח שמדובר במכוניות שגם ככה יזדקקו להשקעה (יישור קו) בכל מה שקשור לפיצ'פקס מסביב (טיפול, אולי ברקסים, החלפת מספר צינורות גומי יבשים וכד') - הגיר בשרייד פשוט לא מתאים לאוטו, נקודה.

אני מצטרף לדעתו של אורי בנוגע לסוויפט, המנוע שם מפתיע לחלוטין (נהגתי רק על הידנית) אבל עושה רושם שגם עם תיבה אוטומטית (ומנוע במצב טוב) האוטו הזה יהיה זריז יותר מ DL ושרייד ביחד. ה-5 דלתות עדיפה (קטנה ונאה) על הסדאן (מכוערת וארוכה). סה"כ מדובר בכלי שינוע אמין וסביר.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חד משמעית סוויפט.

לא מדברים כאן על נוחות או על התנהגות, ואפילו לא על אמינות (שדי מקבילה), אז מה שנשאר זה כוח. מנוע ה-1300 סמ"ק של הסוויפט הוא מהמפתיעים שנתקלתי בהם. האוטו, על תיבתו האוטומטית, זריז כמו שד. השרייד לעומתו פשוט עגלה מזעזעת - נסיעה אחת הותירה בי טראומה עמוקה - האוטו פשוט לא סחב.

עם הסוויפט יש לי נסיון רב, ולדעתי זוהי יפנית חביבה להפליא. המנוע המרנין של סוזוקי פשוט הזכיר לי אופנוע עם כל קיק-דאון. מומלצת.

אני נוטה לאמץ את דעתו ומוסיף כי בשנתונים האלו אין שניה לסוויפט.

אני אוסיף כי על אף שחלקן נזנחו הן נוטות להראות אמינות מושלמת...

יש לשים לב כי בשנת 90- 92 לא סגור בדיוק היא עברה מתיחת פנים ושופרו חלקי פלסטיק.

ליום יום: מחפש את המיועדת.... כרגע הצעצוע VTR סקסו 1997

לאשה ולסופ"ש: פורסטר 2016 X ממוגן עם הגבהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר ...

שלום,

לאחרונה שמעתי כמה אנשים שטענו (חלקם בעלים לשעבר של הרכב) שלשרייד יש בעיה שהמנועים לא מאריכים ימים...

האם למישהו יש מושג לגבי בעיות אמינות בשרייד?

אני יודע שהרכב עגלה, ועדיף סוייפט, אבל לא הצלחתי לשכנע את הידידה שלי שחושבת שהשרייד יפה :? , ולא מעניין אותה שהיא עגלה , מה שכן מעניין אותה זה רק אם היא אמינה, וזהו. (את ה DL היא הורידה מהפרק בגלל הצורה גם כן..)

אם למישהו יש מידע על בעיות אמינות בשרייד (מדובר על שנת 93 בערך) אשמח לשמוע.

גיא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

לאחרונה שמעתי כמה אנשים שטענו (חלקם בעלים לשעבר של הרכב) שלשרייד יש בעיה שהמנועים לא מאריכים ימים...

האם למישהו יש מושג לגבי בעיות אמינות בשרייד?

אני יודע שהרכב עגלה, ועדיף סוייפט, אבל לא הצלחתי לשכנע את הידידה שלי שחושבת שהשרייד יפה :? , ולא מעניין אותה שהיא עגלה , מה שכן מעניין אותה זה רק אם היא אמינה, וזהו. (את ה DL היא הורידה מהפרק בגלל הצורה גם כן..)

אם למישהו יש מידע על בעיות אמינות בשרייד (מדובר על שנת 93 בערך) אשמח לשמוע.

גיא.

למיטב ידיעתי, גם בשרייד יש בעיה של חורים במנוע כבאחותה האפלאוז. שווה לאמת זאת מול מוסך מורשה.

כמו כן, אפלאוז שמנועה תקין יכולה להוות קניה טובה במסגרת התקציב.

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעניין השרייד אני מאמין שבאקזמפלר שתוחזק היטב לא תהיה בעיה,

ב20 אלף שעשיתי על שרייד 93 לא נתקלתי בשום בעיית מנוע,

הייתה בעיית דלק וכמה בעיות חשמל,

היתה גם בעיה שחצי מהמכסה מנוע התכווץ לחצי מגודלו וזה בנוסף לאי קיומו של ביטוח מקיף עלול לגרום לעוגמת נפש עצבנית לבעל הרכב אך גם זה טופל.

הדבר שהכי חשוב לציין הוא שפשוט הייתי מתרחק מהגיר האוטומטי שלפי כל שמועה ששמעתי פשוט ממש לא משהו.

הגיר הידני בהחלט זריז,

לפעמים אני יכול לומר שאני אפילו נהנה ממנו.

בהצלחה. 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאמא שלי היתה תקופה לא מבוטלת שרייד 1.0 אוטומטית,ומניסיון די ארוך,לא ניתקלנו בשום בעייה,רק צריך להקפיד על שימוש בנוזל קירור מקורי(או תחליפי מאיכות טובה לא "מיים ירוקים" מבקבוק ב 10 שקלים!)האוטו עצמו הרבה פחות "עגלה" ממה שעשו ממנו,הוא נוח לעיין שיעור מהסוויפט,הן לנסיעה,מושבים ותנוחת נהיגה.ההרגשה הרבה פחות "פחונית",והמושב האחורי שלה ראוי למגורי אדם.לגבי "חורים" במנוע שציין מישהו לפני,זה אופייני רק למנוע ה 1.3 שדומה במבנהו למנוע האפלאוז,ובכל מקרה הוא עדיף על מנוע ה 1.0.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר אך ורק על אוטומטי (הרכב לא לי כמובן..) מנוע 1.3

אם המנוע הזה דומה לאפלאוז אז המצב לא מבריק כי רוב האפלאוזים מהשנים האלו סובלות מבעיות במנוע שהוא לפני מוות וקשה לדעת עוד כמה הוא יסחוב.. :? .

החיפוש הוא אחרי רכב אמין, אבל קטן, וחובה אוטומטי.

האם סויפט עדיפה מבחינת אמינות? אם כי הרבה יותר קל למצוא שרייד... אבל אם היא בעייתית אז נוותר.

תודה,

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תביא רק בחשבון גיא,שגם מנוע בסוזוקי סוויפט לא חי לנצח,ומטבע הדברים מנועים קטנים מיתבלים מהר יותר.כמכונית,השרייד עדיפה כמעט בהכל,החלפים שלה זולים יותר וזמינים יותר.חסרונותיה העיקריים של השרייד 1.3 הם צריכת דלק גבוהה,יחסית,כיוון הצתה בעייתי(פלטינות! לא להאמין...)ורגישות למיי ברז,הן במערכת הקירור והן במנוע.אם כבר סוויפט,עדיף ללכת על הסדאן הכעורה,לפחות יש לה מושבים נורמליים(על המושבים של ההצ'בק ממש אי אפשר לשבת,בייחוד מאחור).בנוסף,השרייד ידועה כמובילת הקשישות האולטימטיבית של שנות ה 90,מה שמקל על מציאת אקזמפלר שמור.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אם ידידה שלך רוצה שרייד שתיקח שרייד.

2. סוויפט לא תהיה יותר אמינה.

3. זה לא חדש שבנות חושבות ששרייד נראית טוב.

4. אם היא תמצא רכב שטופל היטב כמה שהיא עגלתית היא תיסע ותיסע בסדר.

5. היא כן אמינה ואם זה כל מה שמעניין אותה והיא רוצה שרייד אז חבל לך על הזמן בלנסות לשכנע אותה לרכוש משהו אחר.

6. אם 5 נכון תעזור לה למצוא רכב שמור.

7. בהצלחה ושתיסע בזהירות.

http://www.musictalk.co.il - פורום מוזיקה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7263 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...