Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיית חיישן מד זרימת אוויר(MAF) במרצדס C200 קומפרסור

ofir106
שימו לב! השרשור הזה בן 4981 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

[הרכב שנת 2003 עם 120 (מנוע 2000 עם 163 כ"ס).

[לפני מספר חודשים נדלקה מנורת מנוע, לאחר חיבור סורק תקלות(שיש ברשותי) קיבלתי את התקלה הבאה:

P200B-002 Hot film Mass Air Flow sensor: Short circuit to plus - P0103

כלומר חיישן מד זרימת אוויר תקול.

לאחר חיפושים בפורומים בחו"ל הבחנתי שאפשר לנקות את החיישן ע"י ספריי ייעודי(שלא קיים בארץ) ולכן לאחר התייעצות עם מרק קניתי ספריי מתאים שאמור לנקות את החיישן בלי לגרום לו נזק

החיישן נוקה והתקלה אופסה אך לאחר דמה ימים שוב הופיע התקלה.

לאחרונה הרכב עבר טיפול גדול במוסך(מורשה של מרצדס) ושם בדקו את התקלה ואמרו שכנראה החיישן אכן תקול (בסבירות של 95%) אך אם לא כנראה שיש דליפה של אוויר מהצינורות שמובילים מהמגדש(מגדש על) אל סעפת היניקה.

החיישן התקול הוזמן מחו"ל (מקורי של סימנס -עפ"י המק"ט של הישן) והורכב ברכב (לאחר איפוס התקלה) אך שוב נדלקה מנורת המנוע אך הפעם עם שתי תקלות: 1. maf sensor - P0103

2. תערובת עשירה - P0172

צירפתי את הדו"ח של התקלה.

התחלתי לחקור את התקלה לעומק וזה מה שביצעתי:

1. בדקתי ויזואלית שכל הצינורות מהמגדש אל הסעפת אכן מחוברים כראוי ואין בהם חורים\סדקים

2. קראתי בכמה מקומות שיכול להיות שזו בעיה של ואקום( אז בדקתי את הצינורות שמתחברים לסעפת) וגיליתי שיש צינור אחד

שמתחבר לסעפת מלמטה שהוא לא היה מחובר עד הסוף ובנוסף הוא יבש מאוד והתפורר לי ביד - דורש החלפה).

3. בדקתי את המתח בשקע של החיישן(חמש חוטים) כאשר הסוויץ פתוח והיכן שצריך להיות 12V היה 10.8V והיכן שצריך להיות

5V היה 4.5V- האם זה תקין?

4. ניסיתי להבין מהנתונים שהסורק מספק בזמן אמת (כאשר הרכב מונע) האם יש בעיה כלשהי אך אין לי את הנתונים התקינים

שאמורים להיות ולכן אין לי מושג(אולי למישהו כאן יש מושג - מצורף צילום של הנתונים ברגע נתון כלשהו).

עכשיו לשאלות:

א. כאשר פירקתי את החיישן הישן הבחנתי שיש מעט שמן עליו ובשאר הצינור לכן ל הרכבתי את החדש עד ששאלתי חשמלאיבמוסך האם זה תקין, הוא אמר שכן כי זו מערכת שמחוברת למגדש על(זו היתה תשובה שהוא שלף מהמותן)ולכן אני בספק אם זה תקין, בנוסף קראתי בפורום של מרצדס בחו"ל שכנראה התופעה לא תקינה ולא צריך להיות שם שמן (אמרו שיש מין התקן שמחובר לנשם השמן שתפקידו למנוע הגעה של שמן לצינור שהולך לסעפת(המפריד מסומן בתמונה) ולכן אני לא יודע האם זה תקין או לא?

ב. האם המתחים שבדקתי בפלג של החיישן(כאשר הוא מנותק והסוויץ פתוח) תקינים?

ג. האם צינור וואקום קרוע/סדוק יכול לגקום לתקלה הנ"ל(תקלת חיישן + תערובת עשירה)?

ד. האם יש למישהו מושג מהם הערכים התקינית שאמורים להופיע בסורק כאשר אני קורא נתונים מהמנוע בנסיעה(מצורפת תמונה)?

ה. האם יש סיבה אחרת שיכולה לגרום לתקלות שציינתי?

תודה

אופיר

Error details.jpg

Live_data1.jpg

Live_data_2_.jpg

צילום מנוע 1.jpg

צילום מנוע 2.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שאין בפורום בעלי מקצוע שמבינים ברכבי מרצדס לכן תצטרך להמתין בסבלנות לתשובה שמישהו יחפור באינטרנט וייתן לך טיפים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אני מניח ששם יוכלו למקד אותי ולענות לי על כמה שאלות.

עד כה חיפשתי את התשובות בכמה פורומים של מרצדס בחו"ל וגם מצאתי כמה תשובות בנושא ולכן אשתף אתכם גם כן:

מסתבר שבמרצדס עם מנועי הקומפרסור יש "מחלה" שדורשת טיפול כל פרק זמן מסויים ליתר דיוק כל 90K לערך.

נשם השמן של המנוע מחובר איך שהוא לקומפרסור וע"י שסתום מסויים נוצרת הפרדה בין אדי השמן שעולים מהמנוע לבין האוויר שנשאב מפילטר האוויר ונדחס ע"י מגדש העל(קומפרסור) אל האינטרקולר ומשם דרך ה-MAF sensor אל סעפת היניקה(לתוך המנוע). השסתום הנ"ל מתחיל לאבד את תכונותיו כשסתום מפריד (בין אדי השמן לאוויר) ומעביר את האדים הללו אל הקומפרסור ומשם דרך האינטרקולר וחישן ה-MAF אל המנוע, כמו שידוע לכולם ה-MAF מאוד רגיש לשמן וליכלוך וכך מתחילים להתקצר חייו כמובן עד שהוא מתקלקל לגמריי . הפיתרון הוא להחליף את השסתום הנ"ל כל 90K לערך. מומלץ גם לאלו שהגיעו 90K לטפל בשסתום עוד לפני שהוא 'מלכלך' את המערכת וגורם לנזקים.

אם יש למישהו מידע נוסף בעניין אני אשמח לשמוע.

אופיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4981 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...