Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטוח מקיף, עבר ביטוחי - שאלות כלליות

שימו לב! השרשור הזה בן 4980 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אקדים ואבקש בכל לשון של בקשה לא לכתוב בשרשור הזה שום דבר לפני שקראתם, ואתם בקיאים בחוקים של הפורום המשפטי.

1. מה היא תדירות השימוש המינימלית ברכב שרשום על אדם אחר כדי שייחשב שנסע ברכב זה בדרך קבע (לפי החוק)?

2. נניח ואבא שלי רוצה לעשות ביטוח חובה על הרכב שלו (הוא בן 50 עם 30 שנה רישיון וללא תביעות גוף או רכוש ב-30 שנה האחרונות), מאיזה תדירות שימוש שלי ברכב, הוא צריך לשנות את ביטוח החובה לביטוח יקר יותר (אני בן 26 עם שנתיים רישיון וללא עבר ביטוחי).

3. אני נהג שלא היה בבעלותו רכב מעולם ואף פעם לא בוצעה פוליסת ביטוח רכב על שמי או ששמי הופיע בפוליסת הביטוח. חברת ביטוח מסויימת הציעה לי פוליסת ביטוח ומוכנה לתת לי תנאים של נהג ללא תביעות ב-3 השנים האחרונות בתנאי שאשלח להם מכתב בו חברת הביטוח של אבי מצהירה שלא נעשו תביעות ב-3 שנים האחרונות ובנוסף מכתב הצהרה שלי בו אני מתחייב שנסעתי ברכב של אבי בדרך קבע.

איזה דרכים יש לחברת הביטוח לאמת או להפריך את ההצהרה שלי במקרה והיא תצטרך?

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג עד כמה חברות הביטוח יחפשו להצליב פרטים בענין זה ולבדוק האם המבטח הצהיר נכונה, במיוחד אם לאורך התקופה המדוברת לא היו תביעות.

אין פרמטר קבוע שבו נקבע מהי התדירות של נהג "בדרך של קבע". סביר להניח שבמקרה תביעה עם נהג מזדמן, חברת הביטוח תעשה צרות ותטיל על בעל הפוליסה להוכיח שהנהג המזדמן אכן היה מזדמן.

מה זה מזדמן? מי שמעל לכל צל של ספק לא מתוכנן לנהוג ברכב המדובר אלא בנסיבות לא צפויות.

אם חייל מגיע פעם בחודש הביתה ומשתמש ברכב > זה צפוי ומתוכנן. כך יהיה החודש, כך יהיה בחודש הבא וכך בעוד חודשיים. גם אם פעם ישתמש ברכב של אבא ופעם ברכב של אמא זה הרי מתוכנן מראש שכך יהיה.

לעומת זאת אם לבן יש רכב משל עצמו שפתאום נתקע והוא יעזר ברכב ההורים, יותר קל להוכיח שמדובר בשימוש מזדמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

4. האם כאשר יש חייל שנוסע פעם בחודש ברכב של ההורים (באופן קבוע) צריך לעשות ביטוח חובה עליו או שמספיק להישאר עם ביטוח החובה של ההורים? (כידוע, ביטוח חובה בד"כ יותר יקר לחייל מאשר להוריו)

אשמח גם לתשובות נוספות לשלושת השאלות הראשונות שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם החייל פעם בחודש באופן רוטיני יסע ברכב של ההורים אז הוא משתמש בדרך של קבע.

אם הוא אף פעם לא השתמש ברכב של ההורים וקרה פעם בשנה שלקח את הרכב, אזי מדובר בשימוש מזדמן.

הבעיה היא איך יוכיחו שהיה שימוש מזדמן ולא בדרך של קבע. הקושי הוא בדרך להוכיח.

כיוון שבמקרה תאונה, ידו של בעל הרכב על התחתונה (לפחות בעמדת המוצא) אז חברת הביטוח מנצלת זאת כדי להתחמק.

אני חושב שהניסיון לחסוך כסף עלול לעלות הרבה יותר בשכ"ט לעו"ד שינסה להוכיח את ההיפך. ברוב המקרים ההוצאות שמקבלים לא משקפות את השכ"ט, כך שבכל מקרה מפסידים כסף גם אם מנצחים במשפט.

מצד שני, כדי שחברת ביטוח תזכה בהתנגדות שלה, היא צריכה להוכיח שלא היתה מבטחת את הנהג בשום מצב. אם מדובר רק בהפרשי פרמיה, אזי יש מצבים שבהם היא תפצה באופן חלקי. ככל שמדובר בפגיעות גוף, לא כדאי לבנות על פיצוי חלקי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעצלנים, זה מה שכתוב בקישור:

שימוש ברכב בדרך קבע - הכוונה לאותם נהגים אשר להם יש גישה לרכב והמשתמשים בו באורח עקבי. אדם השואל את הרכב באופן חד-פעמי או לעיתים רחוקות, אינו אדם המשתמש ברכב בדרך קבע.

לדוגמה, אם במשפחה, הבת משתמשת ברכב אחת לחודש באופן קבוע, או אם הבן חוזר הביתה כל סוף שבוע ולוקח את המכונית בימי שישי בערב בלבד, זהו "שימוש בדרך קבע". נהיגה ברכב נחשבת ל"שימוש בדרך קבע" ברכב כאשר היא נעשית באורח עקבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לעונים.

שאלה נוספת ברשותכם:

נניח ונסעתי שנתיים ותשעה חודשים בדרך קבע על המכונית של אבי כאשר ביטוח החובה התאים לנתונים שלו (בעצם ביטוח החובה לא כיסה אותי)

והיום כאשר אני מבטח את הרכב שלי אני מצהיר כי אני נסעתי ברכבו בדרך קבע במשך תקופת הרישיון,

לדעתכם המקצועית ומנסיונכם, האם חברת הביטוח תעשה לי בעיות בעת הפעלת הביטוח המקיף חס ולחלילה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטוח מקיף זה בטוח מקיף ואנחנו דיברנו על בטוח חובה.

כדי לקבל הנחה בבטוח מקיף אתה צריך להביא עבר ביטוחי, שלך אין.

אם נהגת ברכב של אביך , ולא היו תאונות ברכב שלו , הרי מה שהציעה לך חברת הביטוח אותו תיארת בהודעה הראשונה יכול לעבוד.

זה כמובן בעייתי עם בטוח החובה של אביך אבל לא נראה לי כי חברת הבטוח הנוכחית תעשה בעיות עם זה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החל מ1.10.2010 תיכנס לתוקף פוליסה חובה תיקנית חדשה שתענה על כל השאלות הנשאלות בפורום

ראובן שלום,

אתה יכול בבקשה קצת לפרט, מהי הבשורה בפוליסה התקנית הזו?

תודה מראש

בברכה,

עמית שטיין, עו"ד - מנהל הפורום המשפטי

*האמור בהודעה זו אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי הניתן על ידי עורכי דין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4980 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...