Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונת דרכים ללא ביטוח!

שימו לב! השרשור הזה בן 4988 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב חברים

אתמול בנצרת חבר שלי שיש לו מיצובישי סופר לנסר 97, לא נתן זכות קדימה בצומת בתוך העיר ופגע במאזדה 3 2007 ,כאשר הזכות היא לבעל המאזדה שנכנס שמאלה והחבר שלי פנה שמאלה, בקיצור המאזדה הינו רכב השכרה והוא נפגע בדלת הקדמית של הנהג וקצת שריטות על הכנף הקדמי, לחבר שלי אין ביטוח בכלל, הנהג של המאזדה לקח את הפרטים של החבר שלי: מספר טלפון , ספר רכב, רשיון נהיגה ותעודת זהות אבל כאמור אין ביטוח, עכשיו מה עושים ,ואחרי כמה זמן תובעים אותו ומי תובע אותו האם חברת ההשכרה או חברת הביטוח של חברת ההשכרה ,ותוך כמה זמן מקרות התאונה שולחים לו כתב תביעה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חב' ההשכרה היא זו שתגיש כתב תביעה כנגד חברך.

אין הדבר הכרחי שיגיע לידי מיצוי משפטי. חב' ההשכרה תשלח לחברך מכתב בו היא תפרט את עלות התיקון.

אם חברך יבחר שלא לשפות את חב' ההשכרה בסכום המבוקש, אזי זו תגיש מצידה כתב תביעה לביהמ"ש.

חברך בהחלט יכול לנהל מו"מ לגבי סכום התיקון ולנסות לצמצם עלויות.

תוך כמה זמן יוגש המכתב?

אין מה לעשות בנידון, אלא לחכות ולראות...

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב חברים

אתמול בנצרת חבר שלי שיש לו מיצובישי סופר לנסר 97, לא נתן זכות קדימה בצומת בתוך העיר ופגע במאזדה 3 2007 ,כאשר הזכות היא לבעל המאזדה שנכנס שמאלה והחבר שלי פנה שמאלה, בקיצור המאזדה הינו רכב השכרה והוא נפגע בדלת הקדמית של הנהג וקצת שריטות על הכנף הקדמי, לחבר שלי אין ביטוח בכלל, הנהג של המאזדה לקח את הפרטים של החבר שלי: מספר טלפון , ספר רכב, רשיון נהיגה ותעודת זהות אבל כאמור אין ביטוח, עכשיו מה עושים ,ואחרי כמה זמן תובעים אותו ומי תובע אותו האם חברת ההשכרה או חברת הביטוח של חברת ההשכרה ,ותוך כמה זמן מקרות התאונה שולחים לו כתב תביעה?

לפני שחברת הביטוח תתבע אותו היא תנסה ליצור איתו קשר ולבקש שישלם על הנזק. הדבר הכי נכון לדעתי לנסות להגיע להסכמה כלשהיא ביניכם בלי להתחיל הליך של תביעה. זה יהיה עדיף לשני הצדדים. שינסה לראות אם הוא יכול לסדר את הפגיעה על חשבונו למשל להפנות את הרכב לפחח שהוא סומך ומכיר אותו ולשלם אח"כ ישירות לפחח על התיקון, אבל לך תדע אם חברת ההשכרה תסכים לסידור כזה ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברת ההשכרה לא תסכים לסדר הרכב במוסך אחר. היא תתקן את הרכב במוסך שהיא רוצה.

סביר להניח שאם בשלבים הראשונים החבר יסתדר איתם על התשלום, הוא יחסוך הוצאות. כשזה יגיע לתביעה, זה יעלה יותר.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה אין ביטוח?

אם הרכב היה מבוטח שנה שלמה לפני ולא עברו עוד 30 יום מקרות המקרה אז לפי סעיף 15 חברת הביטוח תשלם (בתנאי שהוא ימהר לסוכן לשלם את הפרמיה).

אם לא אז החבר יצטרך לשאת בנזק וללמוד בדרך הקשה שהוא לא מספיק עשיר כדי לא לעשות לפחות צד ג'.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברת ההשכרה לא תסכים לסדר הרכב במוסך אחר. היא תתקן את הרכב במוסך שהיא רוצה.

סביר להניח שאם בשלבים הראשונים החבר יסתדר איתם על התשלום, הוא יחסוך הוצאות. כשזה יגיע לתביעה, זה יעלה יותר.

.

כשזה מגיע לתביעה, שום דבר לא בטוח. יכול לעלות יותר ויכול לעלות כלום. תלוי בשופט ותלוי בהתנהלות שלו.

גם כשמדובר במקרים שעל פני השטח נראה כל כך ברור שאחד הנהגים אשם ואחראי לתאונה הדברים יכולים לקבל תפניות מפתיעות במשפט, מניסיון אישי שכמעט נגמר רע של נהגת שנכנסה בי מאחור כשעמדתי ברמזור. למדתי הרבה מהמקרה הזה.

בוא נניח והבחור הציע לחברת הביטוח שהוא יסדר את הנזק על חשבונו אבל במוסך שהוא מכיר ושנותן לו מחיר טוב, וחברת הביטוח מסרבת להתפשר איתו והם מגיעים למשפט. רוב השופטים לא אוהבים לראות סירוב של אחד הצדדים להצעת פשרה סבירה, זה נותן לאותו צד נקודות רעות ולא משנה אם זה אדם פרטי או חברת השכרה. זה יכול למשל להגמר בזה שהשופט אומר לצדדים לצאת החוצה ולנסות שוב להגיע לפשרה, מעין רמיזה לצד הסרבן שכדאי לו להתפשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

martines,

אף נפגע לא חייב לתקן את הרכב איפה שרוצה הפוגע.

אף מבוטח אפילו לא חייב לתקן את הרכב במוסך הסדר.

חברות השכרה לא עובדות עם חברות ביטוח - אין להן ביטוח רכוש. יש להן רק ביטוח חובה.

על כל יום שהרכב מושבת, חברת הביטוח מפסידה מאות שקלים.

הרכב הפגוע כבר הגיע היום לפחח (ואולי עוד אתמול אם התאונה היתה בשעות היום). ביום ראשון או שני הוא כבר יהיה אחרי תיקון ואולי אפילו כבר יספיק להיות מושכר.

היו מספיק פסיקות של בתי משפט שקבעו חד משמעית שנפגע יכול לתקן איפה שהוא רוצה - בשביל זה יש שמאי שמחליט מה צריך לתקן.

כדי שהשמאות של חברת ההשכרה תהיה מוטלת בספק, יצטרך לעמוד שמאי נגדי שיוכיח הבדלים קיצוניים במחירים.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

martines,

אף נפגע לא חייב לתקן את הרכב איפה שרוצה הפוגע.

אף מבוטח אפילו לא חייב לתקן את הרכב במוסך הסדר.

חברות השכרה לא עובדות עם חברות ביטוח - אין להן ביטוח רכוש. יש להן רק ביטוח חובה.

על כל יום שהרכב מושבת, חברת הביטוח מפסידה מאות שקלים.

הרכב הפגוע כבר הגיע היום לפחח (ואולי עוד אתמול אם התאונה היתה בשעות היום). ביום ראשון או שני הוא כבר יהיה אחרי תיקון ואולי אפילו כבר יספיק להיות מושכר.

היו מספיק פסיקות של בתי משפט שקבעו חד משמעית שנפגע יכול לתקן איפה שהוא רוצה - בשביל זה יש שמאי שמחליט מה צריך לתקן.

כדי שהשמאות של חברת ההשכרה תהיה מוטלת בספק, יצטרך לעמוד שמאי נגדי שיוכיח הבדלים קיצוניים במחירים.

.

מה שאתה כותב הגיוני, אני כתבתי מהניסיון שלי כצד הנפגע בתאונה.

אצלי , למרות שהיה ברור שהאשמה של הצד השני, סוכן הביטוח שלי כבר הכין אותי לכמה מצבים בעייתיים מאד שאם הצד הפוגע היה פועל לפיהם , הסיכוי שלי לקבל פיצוי היה מאד מאד מצטמצם. אני לא הולך לרשום כאן את הדברים כי אני לא רוצה לתת רעיונות לאנשים.

אבל לגבי חברת ההשכרה שלא מבטחת את הרכבים, במקרה ויש ויכוח מי האשם בתאונה למי אתה חושב הם יפנו בבקשה לשלם על הנזק ? לנהג ששכר מהם את הרכב והיה מעורב בתאונה וחתם איתם על חוזה ? או לצד השני שצריך להפעיל עורך דין ולתבוע אותו ולחכות למשפט והסיכוי לראות כסף לא ברור כלל .

חוצ מזה יכול להיות שהציעו לנהג השוכר לקנות ביטוח לתקופת השכירות של הרכב, אולי אפילו חייבו אותו אני לא יודע. לא נראה לי הגיוני שחברת ביטוח תשכיר רכב בלי לדרוש ביטוח ממישהו שיכול להרוס את הרכב ושיש סיכוי שאין לו גרוש בשביל לשלם אח"כ על הנזק. ויכול להיות שהתשלום על ביטוח הרכב מגולם במחיר ההשכרה. אין לי מושג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה אין ביטוח?

אם הרכב היה מבוטח שנה שלמה לפני ולא עברו עוד 30 יום מקרות המקרה אז לפי סעיף 15 חברת הביטוח תשלם (בתנאי שהוא ימהר לסוכן לשלם את הפרמיה).

אם לא אז החבר יצטרך לשאת בנזק וללמוד בדרך הקשה שהוא לא מספיק עשיר כדי לא לעשות לפחות צד ג'.

שי

בוא תשכיל אותנו - סעיף 15 לאיזה חוק??

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מזכיר לי את התאונה שהייתה לי בחנייה .ניכנס לי ברכב נהג הסעות שגר בטייבה בחניה בפקר פלדה.הוא רצה לסדר את הרכב אבל רק במוסך בטייבה .אני סירבתי אז מה הוא אומר אני יביא עוד נהגים של ההסעות שיגידו שאתה ניכנסתה .ברור שהלכנו לתביעות קטנות.השופט אמר לו תביא את העדים שלך. אז הוא אמר לו היום? השופט ענה לו מתי נוח לך .השופט לא פרייר הבין לפי התמונות את התהליך של התאונה ופסק לי את הכסף של התאונה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מזכיר לי את התאונה שהייתה לי בחנייה .ניכנס לי ברכב נהג הסעות שגר בטייבה בחניה בפקר פלדה.הוא רצה לסדר את הרכב אבל רק במוסך בטייבה .אני סירבתי אז מה הוא אומר אני יביא עוד נהגים של ההסעות שיגידו שאתה ניכנסתה .ברור שהלכנו לתביעות קטנות.השופט אמר לו תביא את העדים שלך. אז הוא אמר לו היום? השופט ענה לו מתי נוח לך .השופט לא פרייר הבין לפי התמונות את התהליך של התאונה ופסק לי את הכסף של התאונה .

מזלך שהיה לך עסק עם שופט חכם ונהג טיפש, וטוב שהיית חכם וצילמת תמונות מהזירה. לי לא הייתה מצלמה בפלאפון בזמן התאונה , אבל אחרי כל הסיפור הזה של התאונה רצתי וקניתי לי ולאשתי פלאפונים עם מצלמות.

ואני שמח שלפעמים מצליחים לעשות טיפה צדק בבתי משפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי אתה חושב הם יפנו בבקשה לשלם על הנזק ?

מה שחברות ההשכרה קוראות ביטוח, אינו ביטוח מול חברת ביטוח, אלא הסכם "ביטוח" מול חברת ההשכרה.

חברות השכרה מחייבות לרכוש ביטוח. ברוב המקרים יש לנהג השתתפות עצמית בלי קשר אם הוא אשם או לא אשם. יש חברות שמציעות בנוסף, אפשרות לרכוש ביטול השתתפות עצמית.

בהנחה שהנהג לא רכש ביטול השתתפות עצמית, חברת ההשכרה תחייב אותו בהשתתפות עצמית ואת יתרת הנזקים תתבע מהפוגע.

.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שי

בוא תשכיל אותנו - סעיף 15 לאיזה חוק??

פוליסת ביטוח היא הסכם מתמשך וכדי לבטל אותו חברת הביטוח מחוייבת לשלוח לך הודעה עם דרישת תשלום ויש לך למעשה עוד חודש שהביטוח בתוקף למרות שהפרמייה לא שולמה עדיין.

תקרא פה: http://www.articles.co.il/article/22547/%D7%AA%D7%95%D7%A7%D7%A3%20%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%A1%D7%AA%20%D7%91%D7%99%D7%98%D7%95%D7%97%20%D7%90%D7%95%D7%A4%D7%A0%D7%95%D7%A2%20%D7%90%D7%A9%D7%A8%20%D7%98%D7%A8%D7%9D%20%D7%A9%D7%95%D7%9C%D7%9E%D7%94

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4988 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...