Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק משומשות טויוטה לנד-קרוזר (או, כמה לשלם מעל מחירון?)

BMW
שימו לב! השרשור הזה בן 4963 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

אבא שלי צריך מחר בבוקר להגיע להסכמה עם מוכר הרכב (טויוטה לנד-קרוזר, דגם לקצ'ורי) לגבי מחיר הרכישה הסופי.

אלו הממצאים:

לחיוב:

-רכב במצב מושלם, 74K ק"מ, מטופל, שמור, היסטוריה מושלמת, חניה מקורה, אין שריטה, מצב פנים נקי ויפה, נהג יחיד בלי הרבה שטח.

-ישנה אחריות נוספת של כשנה (עד מרץ) על מנוע וגיר (הלקוח קיבל את זה במתנה כלקוח ותיק).

-אין צורך בבדיקת קנייה (הרכב מוכר היטב).

לשלילה:

-צמיגים בני 3 וחצי שנים מקוריים (להחלפה כמובן, לבטח יבשים).

-אין תוספות כלשהם, לא כיסוי לגלגל, לא מיגונים, לא מערכות כלשהן וכו'.

-נדרש לשלם במיידי סכום של כ-2000 ש"ח לטסט חצי שנתי כיוון שהרכב שייך לנכה והטסט הוא במרץ (אז זה התשלום היחסי).

-טיפול 75K מיידי לאחר הרכישה (מה העלות בערך?)

בקיצור:

4K צמיגים בערך+ 2K טסט+1K טיפול קטן (האמנם??) = 7K הוצאות מיידיות.

הרכב 188K ש"ח לפי המחירונים (ממחיר ממוצע של לוי יצחק+יד 2).

המוכר דורש 190K בלי גמישות.

דעתכם?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אל תיעלב,אבל ישנו פתגם ישן "חברים חברים,עד לכיס".

דווקא בגלל שמכירים עדיף לקחת לבדיקה,כי אם חס וחלילה מאוחר יותר תתגלה בעיה כלשהי לא יהיה נעים לכם להתעמת איתו ו\או חלילה להרוס חברות.

400-500ש"ח שיפתרו הרבה בעיות.

לעניין הלא גמיש,אני הייתי מציע שיוריד את עלות הטסט והצמיגים מהמחיר הכללי לפחות,כי לטיפול (74K כרגע ויבוצע ב75?) יש לך עוד קצת זמן (לא הרבה,אבל בכל זאת.)

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, צמיגים אתה תצטרך להחליף לא בגלל 3 שנים אלא בגלל הקמ הגבוה שהם צברו.

(בג'יפים לא חייבים להחליף צמיגים כל 3 שנים לדעתי)

הלנדקרוזר מאוד סחיר, ביחוד רכב במצב המדובר.

בדיקה לרכב כזה אגב, עולה בסביבות ה1000 שח ולא 500 כמו פרייבט.

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"-ישנה אחריות נוספת של כשנה (עד מרץ) על מנוע וגיר (הלקוח קיבל את זה במתנה כלקוח ותיק).

-אין צורך בבדיקת קנייה (הרכב מוכר היטב)."

אני לא מאתמול בענף הרכב ואת הקשקוש הזה עדיין לא שמעתי.

שום יבואן לא יתן אחריות נוספת רק בגלל שהלקוח הוא "לקוח ותיק"

להשערתי לרכב כנראה היתה איזושהי תקלה כשהרכב היה חדש וכפיצוי היבואן נתן את ההטבה .ובטח לא בגלל העיניים היפות של הלקוח...

קח את הרכב בכל מקרה לבדיקה ואל תסמוך על אף אחד.

מספר המשתמשים המחוברים הרב ביותר אי פעם היה :-D1963 1/4/08 ב- 17:54.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם אם הלקוח קיבל את האחריות המדוברת, היא לא תעבור אליכם באורח פלא (ובמקרה יש לי גם היכרות מצויינת עם מערך השירות של יוניון מוטורס).

אם הרכב מוצא חן בעיניכם ואתם לא מוצאים אלטרנטיבה אז כדאי לשלם מעל המחירון, הרכבים האלו נמכרים בד"כ מעל המחירון. הדבר היחיד שאתם יכולים לעשות זה לקחת לבדיקה ולבקש ממנו לסדר את הליקויים (שם בטוח ירשמו על הצמיגים) בטענה שאתם משלמים מעל המחירון לרכב מושלם אז שהרכב יהיה במצב מושלם.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם.

ezuf- מדובר בשכן ולא בחבר, אך בכל זאת, למרות שגם אני בעד האימרה- "עסקים לא בין חברים", זה לא ממש תופס במקרה זה.

הרכב כבר מגרד את ה-75 (אם הוא כבר לא שם בשבועיים שעברו מאז שהיה על 74), זה אומר טיפול מיידי.

אור- תודה (גם על הה"פ).

M1963- גם אני לא מתאמול בעולם הרכב, גם אני הייתי מאוד סקפטי למשמע האחריות הזאת וגם אני חשדתי והרמתי גבה.

אז עשינו מעשה ובעזרת קשרים לא מסועפים הגענו ישירות לבעלי תפקידים בסוכנות ובמוסך שבו הרכב מטופל (מסתבר שיש לאבא שלי שם קשרים מצויינים) והנושא נבדק:

לא הייתה שום סיבה מעולם להעניק לו את האחריות המורחבת הזאת מבחינה טכנית!

הקרוזר לא אובחנה עם תקלה מכנית כלשהי בהיסטוריה שלה!

מדובר בהטבה אישית נקודה. לבטח בגלל שלבחור יש את היכולת להחליף רכב כל 3 שנים והוא כבר הזמין לו את הקרוזר הרביעית (החדשה) מאותה סוכנות.

מה שכן, בתגובה לדבריו של אלעד (תודה אלעד), כנראה באמת שהאחריות לא תועבר אוטומטית למרות שדווקא במקרה הנ"ל אני מאמין שכן, אבל זו לא הנקודה.

עם הכל מגיע לרמת הבדיקה במכון וכל חיפושי הקיזוז (לא מאמין שהוא ילך עם זה, הוא דיי מתעקש) אנחנו כבר נשקול רכבים נוספים מהשוק הפתוח.

תודה לכל המגיבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצו על זה.

לשלם 2000 שקל מעל המחירון לרכב שהוא לא חתול בשק זו מציאה. אם הרכב כבר 3.5 שנים על הכביש ולא הפגין בעיות "לימוניות" אז אין סיבה שהוא יתחיל איתן ביום בהיר אחד כך שלא צפויים "תאקלים" לאחר הרכישה.

הדבר היחיד שנשמע לי לא הגיוני בסיפור הזה הוא המחיר, לשלם כמעט 200,000 שקל על רכב בן 3.5 פשוט לא נתפס :?

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דוגל בטקטיקת הייבוש, במידה ויש לכם גלגלים כרגע. הרי ברור שהוא עוד שבוע/שבועיים/חודש יהיה חייב לעשות טיפול.

עלות הבדיקה היא כמעט כמו עלות החלפת הצמיגים אז ניתן לוותר עליה במידה ואתם סומכים עליו.

והנה פתרנו את הבעיה, 2K ש"ח מעל המחירון לרכב שמור שכמעט לא ראה שטח זה מחיר הגיוני.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחשבה שלך אלעד זה פחות או יותר מה שבחרנו לעשות.

בעל הרכב טס לשבועיים לנופש, אנחנו בינתיים נהנה מהקיץ, אבא שלי כרגע יהנה מהיאריס (אני מסתדר נהדר עם הליסינג) ובעוד שבועיים שמחירון לוי יצחק יתעדכן, נראה מה עושים.

איתמר, מחיפושים ביד 2 אני רואה יותר ויותר מציאות של רכבים זהים (קרוזר וקינג) של הנשים העשירות והמפונקות שהבעל קנה להם את הרכב כדי לעלות על המדרכה כשהן לוקחות את הילדים לגן..(רובן כאן בצפון ת"א אגב),

ככה שכל רעיון המציאה (והרכב ההוא בלי שום תוספות אבל עם הרבה קנסות) הוא לא כזה קריטי (אם כי החסכון בבדיקה, כספית וכללית, יכול להיות נוח).

תודה לעונים ולממליצים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו אחד שאני לא מבין, אבא שלך מתכוון להשקיע כ200k בקירוב, אז הוא מנסה לחסוך על בדיקה וטיפול?

אם בחסכונות עסקינן, תרכשו שנתון יותר ישן עם טסט ואחרי טיפול, בטוח שיש כאלה.

''גם דברים פשוטים יכולים להיות טובים'' - אביה בת ה-10

CBR600RR-sold

z-750-crashed

wrx run by ecutek-sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיעור בהבנת הנקרא:

אם כי החסכון בבדיקה, כספית וכללית, יכול להיות נוח

איפה בדיוק קראת ששיקול החסכון בבדיקת הקניה מהווה תפקיד ברכישה הזאת?

אתה יודע מה אומרת המילה "נוח"?

כנראה שמי שקונה קרוזר ב-200K בת 3 שנים לא ממש מנסה לחסוך..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדון ליאור היקר:

בדיוק מהלחסוך בבדיקה, אותו האיש העומד מולך ומתכוון לקנות קרוזר ואו קינג ואו אדג' ואו כל רכב אחר שמחירו עומד באיזור ה200K, הגיע בעצם למצב שיש לו 200K להוציא על אוטו.

זה משהו בסגנון "דין פרוטה כדין מאה"

אני מכיר מישהו שנוסע בקרוזר 2008, אבל שהתקלקל לו המזגן בעסק, הוא לקח מחבר מזגן משומש שאין בו צורך ואפילו ישב להרכיב לבד, כדי לחסוך גם את עלות המתקין.

אין מה לעשות, כל אלו שיש להם מספיק כסף לקנות רכב בסכומים האלו, הם אנשים שחסכו את הכסף הקטן ועשו ממנו גדול.

כך את זה כטיפ לחיים, אולי תגיע לאנשהו ;)

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן בהחלט למצוא מציאות, במיוחד על הקרוזרים.

גם אנחנו קנינו אחת(אולם מודל ישן יותר), אבל אני יכול להגיד בוודאות כי הקרוזרים זה רכב של נשים, ככה אם תיפול על אחת גרושה מצפון תל אביב המצב שלך טוב8)

בכל מקרה אני הייתי לוקח את הרכב לבדיקה, עזוב אותך קשקושים לך על בטוח, 200K זה לא כסף קטן ולא קונים רכב כל יום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור, את ההדגשה שפותח השרשור הראה לי אני לא ראיתי, אם הייתי רואה לא הייתי רושם את התגובה, אבל מכאן ועד לתת לי עצות לחיים ולהגיד שאולי אני יגיע לאנשהו זה קצת חוצפה והגזמה לאדם שלא מכיר אותי בכלל. אני לא אוהב נסיונות העלבה ועקיצות כאלו, ואף סולד מהן, בחיי הקצרים ( 25) הספקתי מספר דברים ומתכנן להספיק עוד, אז תודה רבה על העצות שלך.

ובבקשה אל תגיב יותר בענין זה ותן תגובות שיעזרו לפותח השרשור, תודה וערב טוב.

''גם דברים פשוטים יכולים להיות טובים'' - אביה בת ה-10

CBR600RR-sold

z-750-crashed

wrx run by ecutek-sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליאור ידידי,

אור רצה לתת גישה נוספת ושונה לצורת התנהלות ברכישת רכבים, בדיוק כזו ספציפית שיכולה למנוע טרטורים מיותרים ולא נוחים (יום עבודה, ריצות, פיענוח דוח הבדיקה כולל סימון כסת"חים וכו') וכדומה כמו במקרה הנוכחי שלי.

לא כל אחד באמת מחפש את "הלחסוך בבדיקה", אבל זה כן לא נדיר שאדם רוכש רכב של השכן/דוד של חבר של/מכר שאותו הוא מכיר מיומו הראשון ויודע את ההיסטוריה שלו ללא הבדיקה המכוסתחת של המכון.

אגב, גילוי נאות, חבר טוב של אבא שלי הוא מוסכניק והוא בכל מקרה היה מעיף מבט על הרכב לפני הרכישה (זה סוכם עם המוכר).

סך הכל לאף אחד אין כוונה רעה וכל אחד ניסה לתת את דעתו ולעזור, עזבו את הויכוחים.

לעניין הרכב עצמו- כרגע זה בהקפאה, בעל הרכב בחו"ל ואנחנו שוקלים את צעדנו.

כרגע אבא שלי נינוח עם היאריס TS שלי לחודשים הקרובים (אני עם הליסינג של החברה) ואני בטוח שהוא נהנה איתה מאוד עד שהקרוזר הראויה שנימצא תגיע (אולי אפילו חדשה מהסוכנות, אין לדעת).

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4963 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...