Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"פסים זוהרים"-למה שהרכב לא יעבור טסט בגלל זה?

Oren da man
שימו לב! השרשור הזה בן 4219 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום הלכתי לעשות טסט לרכב ואחד מן הריג'קטים הוא פסים זוהרים.

לפי מה שהבנתי מדובר במדבקה האדומה לבנה הזו,למה אני חייב אותה? ולמה אני צריך להדביק מדבקות שאני לא מעוניין בהם על הרכב שלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אתה חייב את המדבקה, כי יש לך רכב מודל 1995 או מטה או רכב מסחרי.

זה מה שכתוב בחוק.

אפשר לדון בלי סוף אם צריך את הפסים הזוהרים או לא צריך, אבל זה לא ישנה את החוק.

פשוט חבל על המילים, מ 10- 15 שקל אף אחד לא יתרושש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכול אופן,הבוחן שעושה את הטסט השנתי לא אשם בחוקים שמשרד התחבורה קבע חוקים זה חוקים.

אני אישית לא מפריע לי הפסים הזוהרים כלל אם זה עוזר לי מה טוב.:-)

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלשום עשיתי טסט לאוטו , וקניתי במיוחד מדבקות חדשות , כי אני יודע שהם מכשילים על זה.

עדיף להכין את הרכב לפני ולא לשבור את הראש אחר כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפסים הזוהרים מחוייבים החל מאמצע שנות השישים, ומטרתם להקל על זיהוי רכב חונה בלילה.

איני יודע איזה כלי רכב פטורים מהם, אבל אם זכרוני אינו מטעני התקנת לוחית זיהוי אחורית חדשה פוטרת מפסים זוהרים למשך 5 שנים (כך נאמר לי לפני מספר שנים כאשר פסלו לי את לוחית הרישוי בת ה-8, יתכן שהתקנות השתנו מאז). בדוק זאת, יתכן שכך תוכל לפתור את בעיית האסתטיקה שלך. מאידך - הלוחית תעלה פי 5-10 מזוג פסים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא נכון ואין שום קשר ללוחית רישוי.

החוק בנושא זה מאוד פשוט - רכב פרטי עד שנת ייצור 1995 (כולל 1995) חייב פסים זוהרים.

רכב פרטי משנת ייצור 1996 ומעלה לא חייב פסים זוהרים.

רכב מסחרי חייב פסים זוהרים בכל מצב, ללא קשר לשנת ייצור.

כמעט בכל המכוניות, גם בישנות יחסית, יש מחזירי אור מקוריים המשולבים בפנס אחורי או בפגוש. בשנת 1996 מישהוא הצליח "להוכיח" שמחזירי אור כאלו קיימים בכל המכוניות ללא יוצא מן הכלל, שנמכרו באותה שנה, והצורך ובמדבקות בוטל.

לגבי מכוניות מתחת ל 1996 - כנראה שיש פה ושם דגמים ללא מחזירי אור מקוריים ולכן לגבי מכוניות מתחת למודל הזה חובת המדבקות נשארה בתוקף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שעדיף לשים את הפסים ולהמנע מכשלון בטסט אבל זה עדיין מעצבן.:x

הרי ברור לכל אדם שעיניו בראשו שהפסים האלה מיותרים לחלוטין, כל משרדי התחבורה מסביב לעולם מקבלים את סטנדרט הייצור של רכבים כסטנדרט תקני לבטיחות רכבים, רק פה יש אובר-חוכמים שהחליטו להוסיף זוג פסים מכוערים, טיפשיים ומיותרים.

הרי ברור לחלוטין ששום ועדה מקצועית לא דנה בעניין, לא המליצה על הקשקוש הזה(ואם כן, זאת ועדה שקבעו לה מה להחליט) וזה בוודאי יוזמה של איזה עסקן מפא"י (מישהוא אמר שראשיתם בשנות ה 60) שסידר לבן משפחה "הכנסה נוספת".

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם רכב שנת 96 חייב בפסים

אם אני זוכר נכון, דובר כאן פעם על כך שרק אחרי שנת 96 מחזירי האור עומדים באיזה תקן מסויים, ולכן אין צורך במדבקות החל מ97

עריכה- זכרוני לא בגד בי. כאן רשום בדיוק איזה רכב מחוייב בפסים וכאן מוסבר בדיוק אותו התקן

בקיצור, בניגוד למה שהכי נוח לחשוב- לא קומבינות ולא הנפצות

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אתה טוען שבב.מ.וו 735 שנת 95 המחזירי אור המקוריים לא טובים?

למה כל העולם מקבל את הסטנדרט של יצרני הרכב ורק פה איזה ליצן החליט על המדבקות המטומטמות האלה?

מכון הרישוי הגרמני מטומטם?

מכון הרישוי הצרפתי עיוורים?

מכון הרישוי האמריקאי חדלי אישים?

כל העולם מטומטמים רק עם סגולה היושב בציון יראה לכל האיוולים איך בונים רכבים נכון?

אל תגרום לי לצחוק!

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם רכב שנת 96 חייב בפסים

אם אני זוכר נכון, דובר כאן פעם על כך שרק אחרי שנת 96 מחזירי האור עומדים באיזה תקן מסויים, ולכן אין צורך במדבקות החל מ97

עריכה- זכרוני לא בגד בי. כאן רשום בדיוק איזה רכב מחוייב בפסים וכאן מוסבר בדיוק אותו התקן

רכב פרטי משנת יצור 96' ואילך אינו חייב בפסים זוהרים.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא טוען שום דבר. מטרת הקישורים שהבאתי הייתה להראות שיש הסבר מאחורי התקנה הזו ולמה לפיה ב.מ.וו 735 משנת 95 צריך מדבקות לעומת אחיו הצעיר שלא צריך.

מה האמת מאחורי נכונות ההסבר אני לא יודע. המטרה הייתה גם לתת הסבר לכל הילדודס שבוכים שהכריחו אותם לקנות מדבקות, ובטוחים שאחיו של מחוקק החוק הוא המדפיס היחיד במדינה של מדבקות זוהרות, ושניהם צוחקים על כולנו כל הדרך אל הבנק.

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההסבר שהבאת קישור אליו הינו ההסבר אותם קבלו בוחני הרישוי.

שאלתו של בגירה הינה - מדוע בכלל היו צריכים להדביק פסים זוהרים על הרכבים מאז ומעולם?

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4219 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...