Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה בין מכונית לקטנוע - מבקש ייעוץ והכוונה

שימו לב! השרשור הזה בן 4981 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

יום ארוך. נהגתי במכוניתי ברחוב יצחק שדה בתל אביב, מכיוון הסינרמה למסגר. בכביש קיימים, אם זכרוני אינו מטעני, 5 נתיבים. 2 נתיבים לכל כיוון ועוד נתיב אחד, האמצעי מבין החמישה, שכיוונו משתנה בשלב מסוים (ראו תרשים). מיד אחרי שהנתיב האמצעי השתנה לכיוון הנסיעה שלי עברתי אליו במטרה לבצע פרסה. אין קו הפרדה רציף בין כיווני הנסיעה ולא היו מכוניות מהכיוון הנגדי, לכן הפרסה נראתה לי בטוחה. אותתי כמובן שמאלה. לצערי הרב מאוד, רוכב קטנוע הגיח מהנתיב האמצעי (אליו עברתי) מבלי שהבחנתי בו, התגלח קלות על הכנף השמאלית של המכונית והחליק על הכביש. הרוכב נפגע קל ברגלו אך ישר נעמד על שתיים, כך שלא מדובר בשבר. עם זאת, הוא פונה באמבולנס לבית חולים.

לא יודע בדיוק מאין הקטנוע הגיע. יתכן אף שנסע זמן מה בנתיב האמצעי נגד כיוון התנועה, אך הייתי בהלם ולא בדקתי אם זה אפשרי כשעוד הייתי בזירת האירוע. בכל אופן, לקחתי אחריות על התאונה. לא יודע אם פעלתי נכון, אך אמרתי בע"פ שאני אחראי.

זוהי הפעם הראשונה שאני מעורב בתאונה במהלך 7 שנות רישיון. מעולם לא הואשמתי באף עבירת תנועה ולו גם הקלה ביותר. השוטר שהגיע למקום אמר לי (ולרוכב) לגשת למסור עדות במשטרה.

1. האם זה בסדר שאגש למסור את העדות בעוד יומיים-שלושה?

2. מה צפוי לי כשאגיע למשטרה? האם יכולים לשלול לי את הרישיון מנהלתית על המקום?

3. בכלל, אשמח להכוונה כיוון שכאמור אין לי ניסיון במקרים שכאלו. למה יש עליי לצפות?

יש לציין שאני זקוק לרישיון הנהיגה שלי כדי לבצע את עבודתי.

תודה לכל העוזר

accident.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אינני עורך דין ולכן לא אייעץ, רק אציין שלמייטב זכרוני יש מספר שלטים שאוסרים פרסה בקטע כביש זה .

כדאי לך לבדוק את זה ולהיות מודע אם הפרסה חוקית שם .

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לך

זימונך למשטרה נועד לשם גביית עדות ממך בנוגע לשארע. באם יסבור השוטר שיחקור אותך וייגבה עדות כי יש סבירות להגשת כתב אישום יודיע לך כי הינך נחקר תחת אזהרה. לשוטר בדרגת קצין יש הסמכות אף לשלול את רשיונך ל60 יום מנהלתית בגין תאונה עם נפגע. ככלל ביצוע פרסה הינה פעולה מסוכנת הדורשת זהירות רבה מאוד והעובדה שהסתיימה בת.ד עם נפגע (בין אם שבר רגל או יד ובין אם לאו) מטילה מלכתחילה אחריות עליך וזאת אף אם רוכב האופנוע התרשל ברשלנות תורמת. אגב כפי שציין קודמי דומני שבקטע זה נוסף לאחרונה תמרור האוסר פרסה.

באם יוחלט על פסילה מנהלתית תוכל להיעזר בשרותיו של עו"ד בתחום התעבורה לצורך ביטול הפסילה.

בהצלחה

יהונדב בר עוז, עו"ד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בתאונת דרכים , ביחוד שרוכב הקטנוע פונה באמבולנס לבית החולים.

למה להודות??

בדוק בזירת הפשע אם אכן אסור לבצע שם פניית פרסה.

פניית פרסה נחשבת /מדורגת בין העבירות "המעניקות" לך, 8 נקודות, כלומר רואים בה עבירה חמורה.

כפי שכתב העו"ד אתה עלול אף לצאת עם פסילה מינהלית כפתיח .

האם נחקרתם על ידי השוטר במקום ?

האם קיבלת זימון בכתב להגיע לתחנת המשטרה?

רכבך עבר מהמסלול השני לשלישי , כיוון שרצית לבצע פניית פרסה. אם עד עכשיו אין בכתובים דבר המעיד על כך כדאי להחליף דיסקט ולטעון כי רצית לעקוף את כלי הרכב שהשתרכו בנתיב השני או כהכנה לפניה שמאלה בצומת הקרובה. אם קיימת האפשרות לעשת זאת בצומת הקרובה. זאת במסגרת הבדיקה בזירת הפשע.

גם סטיה מנתיב לנתיב דורשת ערנות ובדיקה אבל במידה פחותה בהרבה מהדרישות לביצוע פנית פרסה, ביחוד אם פניית פרסה אסורה בקטע בו נסעת.

ידוע לכולם שהקטנועים מופיעים משום מקום , וברוב המקרים לא תגלה אותם בהצצה במראה או אף בהסתכלות תוך הפניית הפנים החוצה.

תרחיש אפשרי הוא כפי שציינת , תרחיש אחר שהוא עבר מהמסלול השני לשלישי בדיוק במטרה לעקוף אותך עוקף רכב אחר. ואולי בכלל החליק על כתם שמן וכתוצאה מכך נחבט ברכבך!!

לכן לך לזירת הפשע תבחן אותה כעת בעיניים קצת אחרות ובוודאי יותר רגועות ממה שהיית ברגע התאונה אולי תלמד דבר או שניים שיעזרו לך בחקירה במשטרה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4981 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...