Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יעוץ בנושא עבירת מהירות

שימו לב! השרשור הזה בן 4987 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכם.

אני מבקש ממכם יעוץ בנושא הגשת כתב הגנה/ערעור על פסק דין שנעשה ללא ידיעתי.

הסיפור הוא כזה:

לפני כ8 חודשים בחודש דצמבר, בחמישי בלילה, יצאתי ממסעדת נאפיס שבבאר שבע בשעה 3:25 בלילה, כאשר ההזמנה הראשונה הודפסה בקופה בשעה 02:35, כמובן שזה לאחר הזמן שלקח לנו להתיישב במסעדה ולהחליט מה אנחנו אוכלים, אני מעריך שהגענו למסעדה בסביבות השעה 02:15.

לאחר הארוחה נסעתי ללהבים להקפיץ חבר, נסענו דרך כביש גורל שבזמנו היה עדיין בבנייה, מה שאומר שהמהירות המותרת בו הייתה 60 קמ"ש. בגלל החושך לא ראיתי את התמרור וגם לאחר 3 סיבובים נוספים בכביש ניסיתי לראות אותו ולא הצלחתי, זה אבל אחרי זה.

בערך בשעה 03:50, תפסה אותי דבורה, שעמדה בצד השני של הכביש, בליווי אורות כבויים, ממש חושך, לא יכולתי אפילו להבחין בניידת, לאחר שעקפתי אותה, הסתובבה הניידת (בקו הפרדה רצוף) ואותתה לי בעזרת אורות גבוהים.

ניגשה לחלוני ביקשה רשיונות ולאחר מכן הודיעה לי שנתפסתי על מהירות מופרזת, אמרתי לה שאין מצב שעברתי את ה100 קמ"ש, והיא השיבה, "לא רק עברת אלא נסעת במהירות 137 קמ"ש (132 לאחר הפחתה), לאחר הרבה ויכוחים עם השוטרת היא, בעוד שאני בטוח שזה לא אני שביצע את העבירה, מסרה לי את הדו"ח ביד, בצירוף עם זימון לבית משפט, ואמרה לי להגיע עם זה לקצין במשטרת עיירות ביום ראשון.

יום שישי בבוקר עיינתי שוב בדו"ח וראיתי שהשעה שהיא רשמה אינה תואמת למה שאני זוכר מאירועי הלילה הקודם:

בדו"ח נרשמה לי השעה 02:20, כששוב בשעה הזו הייתי בנאפיס. וגם אם לא, לוקח בערך רבע שעה להגיע מצומת גורל למסעדה.

יום ראשון:

מגיע למשטרת עיירות בצהריים לאחר שדיברתי עם מנהלת החשבונות של הנאפיס וביקשתי ממנה להוציא לי את התדפיסים שבין חמישי לשישי. נמצאה ההזמנה שלנו, היא מרקרה את זה והלכתי עם זה לקצין התנועה.

כשהגעתי אליו לא הצגתי את הראיות שלהגנתי, ניסיתי לדבר איתו יפה אבל כנראה שזה לא הולך. אמרתי לו תשמע זה לא אני, זו שעה לא נכונה, בעוד כשבדוח שלי רשום 02:20, אצלו בדו"ח רשום 03:20 (כנראה שהשוטרת ניסתה לתקן את זה), בכל זאת ניסה לדחוף לי את השלילה הזו אבל בלא הצלחה, כי כשראיתי שמגיע הרגע שאני צריך לחתום על השלילה הוצאתי לו את המסמכים והראיתי לו את הראיות שלי שלא הייתי שם בשעה הזו. טענתי היא שכנראה השוטרת תפסה מישהו אחר בשעה הזו וניסתה להלביש את זה על הרכב הבא שמגיע (לא עוברות שם הרבה מכוניות בלילה). ברגע שהראיתי לו את המסמכים, הוא דיבר איתי כמו בן אדם ואמר לי תשמע מצטער, זו השוטרת הכי טובה שלנו, לא שמתי לב לטעות.

הקצין ביטל לי את הפסילה המנהלתית במקום, ואמר לי בע"פ "הדו"ח הזה מבוטל - הוא אינו תקין".

יצאתי פתי והאמנתי לו כי הדו"ח מבוטל ואני סיימתי עם הפרשה הזו.

היום, כחודש וחצי לאחר המשפט - שאליו לא הופעתי (12/07) קיבלתי את פסק הדין מבית המשפט לתעבורה בבאר שבע, ובו רשום שקיבלתי קנס של 1500 ש"ח, ושלילה במשך 3 חודשים.

כמובן שכל העניין הזה לא מוצא חן בעיניי ואני רוצה לדעת כרגע איך אני מבטל את הפסיקה ואת ההאשמות נגדי.

תודה מראש לעוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלירן היי,

בנסיבות המיקרה כפי שפרטת בהודעתך הרי שיש לפעול מיידית, מאחר ואתה בעצם מופיע כרגע במסוף כפסול לנהיגה. ואף אם אתה סבור כי נגרם לך עינוי דין הרי שלא די בכך יש לעשות מס' פעולות בכדי לתקן את המצב.

ראשית, יש להגיש בקשה לביטול פסק דין, בקשה הנתמכת בתצהיר המאמת את העובדות שציינת. שנית, יש להגיש בקשה לעיכוב ביצוע העונש עד מועד הדיון בבקשה בפני בית המשפט. אני מניח שאין כל אסמכתה בכתב בעניין הדברים שנמסרו לך לגבי ביטול כתב האישום במשטרה ובית המשפט מן הסתם אינו יודע וגם אינו בודק את אשר אירע מאחורי הקלעים במשטרה ומדוע הוגש כתב האישום, אלא דן ושופט אדם, ולחומרה, במיוחד באי התייצבות. כדי שבית המשפט יבטל את פסק הדין חייבות להתקיים מספר עילות ובקשת הביטול ועיכוב הביצוע צריכה להתייחס לכך. תוכל לעשות את הדברים לאחר בדיקה והתייעצות או לחילופין פנה לאיש מקצוע עו"ד בתחום על מנת שיטפל במהירות וביעילות בכל העניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשה לביטול גזר דין שניתן בהעדר

מבלי להכנס לנבכי התיק (שכן זה לא השלב) עליך לפנות בתוך 30 יום מקבלת גזה"ד לבית המשפט לתעבורה אשר נתן את גזה"ד ולבקש לבטל את גזר הדין. הנימוקים לביטול גזר דין בהעדר הינם שניים, האחד עיוות דין קשה והשני נסיבות מוצדקות לאי הופעתך למשפט. את הבקשה יש ללוות בתצהיר חתום ע"י עו"ד.

לרוב תוך מספר ימים ניתנת החלטה בענין. ההחלטות שמתקבלות לרוב הינן אי ביטול גזר הדין ואז נותרת האפשרות לערער. ביטול גזר הדין וקביעת מועד חדש. ולעיתים נדירות קביעת דיון בו ישקול השופט אם לבטל את גזה"ד.

בנוסף ניתן במקביל להגיש עיכוב ביצוע לעונש הפסילה עד להחלטה בבקשת ביטול גזה"ד.

בשל מורכבות העניין אני ממליץ לפנות לעו"ד הבקיא בתחום התעבורה אשר יחלץ אותך במהרה מהתסבוכת.

בשל מורכבות המקרה שלך אתה מוזמן ליצור עימי קשר טלפוני וארחיב בעניינך.

בהצלחה

יהונדב בר עוז, עו"ד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4987 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...