Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוכר פרטי-האם יש טעם לתבוע בתביעות קטנות?

שימו לב! השרשור הזה בן 4966 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מדובר ברכב שנקנה לפני שבועיים, כרכב שני. קודם כל אני אידיוט-לא העליתי אותו על ליפט ולא בדקתי בדיקה רצינית.

הבעלים נראה אמין, הרכב מטופל במורשה(מודל 96'), לא היה לי זמן וסבלנות להוציא פירוט וכו'..

מסתבר שבטיפול האחרון לפני כחודש וחצי נכתב בחשבונית: "הערה:נמסר ללקוח שקיים ריקבון בבלוק מנוע, קיימות נזילות מים, יש צורך בהחלפת מנוע".

(כמובן שלפני הקנייה לא ציין המוכר שום דבר על בעיה כלשהי במנוע\איבוד מים וכדומה.)

המוכר טוען שלא אמרו כזה דבר, הוא לא הבין שיש דבר חמור, לא שם לב לחשבונית וכו'. מה שאמרו לו לטענתו: "יש איזה משהו לרתך בתחתית הרכב, לא קריטי, ושים לב למים מדי פעם".

אפשר לעשות משהו בתביעות קטנות?

[יש לי העתק של החשבונית מהמוסך המורשה, אני אוציא הצעת מחיר להחלפת מנוע ממוסך.]

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שיש לך על מה לתבוע.

סה"כ אתה מודה שהטעות היא שלך שלא עשית בדיקה

לאוטו, ולכן אני לא חושב שתזכה במשהו או תוציא ממנו משהו.

סה"כ יצאת בנזק קטן יחסית אוטו ישן, להבא

תלמד את הלקח וקח את האוטו לבדיקה.

שבת שלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אין איזה עניין של "גילוי נאות"? שהמוכר ידע(לפי החשבונית) שצריך להחליף מנוע ולא אמר מילה?

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתכל'ס יש חובה להתנהג ביושר, אבל הוא מסר לך גם את ספר הטיפולים ובגלל זה בלי איזה עורך דין עם שם עולמי לא תצליח לנצח כי הקייס דיי חלש.

אלא אם כן יש איזה תקדימים מה שלא נראה לי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא מסר. אחרי הקניה ניגשתי למוסך כדי לדעת מתי בדיוק צריך טיפול\טיימינג וכו' ואז עלה העניין..

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר ברכב שנקנה לפני שבועיים, כרכב שני. קודם כל אני אידיוט-לא העליתי אותו על ליפט ולא בדקתי בדיקה רצינית.

הבעלים נראה אמין, הרכב מטופל במורשה(מודל 96'), לא היה לי זמן וסבלנות להוציא פירוט וכו'..

מסתבר שבטיפול האחרון לפני כחודש וחצי נכתב בחשבונית: "הערה:נמסר ללקוח שקיים ריקבון בבלוק מנוע, קיימות נזילות מים, יש צורך בהחלפת מנוע".

(כמובן שלפני הקנייה לא ציין המוכר שום דבר על בעיה כלשהי במנוע\איבוד מים וכדומה.)

המוכר טוען שלא אמרו כזה דבר, הוא לא הבין שיש דבר חמור, לא שם לב לחשבונית וכו'. מה שאמרו לו לטענתו: "יש איזה משהו לרתך בתחתית הרכב, לא קריטי, ושים לב למים מדי פעם".

אפשר לעשות משהו בתביעות קטנות?

[יש לי העתק של החשבונית מהמוסך המורשה, אני אוציא הצעת מחיר להחלפת מנוע ממוסך.]

התשובה היא חיובית אפשר לתבוע, השאלה היא אם אפשר לזכות?

גם כאן התשובה חיובית אבל...

המוכר צריך להתנהג ביושר וליידע אותך על מה שעבר על הרכב.

בחשבונית כתוב כך :נמסר ללקוח. כלומר לא כתבו לו רק בחשבונית אלא דיברו אותו. כבר עברנו משוכה.

וגם המוכר מאשר זאת . ראה מה שהכחלתי.

לשופט זה מספיק כדי להבין שהמוכר היה מודע לבעיה האמיתית והוא כעת מנסה לגמד אותה.

לכן הוא יחייב את המוכר בתשלום הנזק, ואם הוא יהיה לא נחמד אליך הוא יטיל עליך חלק ממנו כיוון שהתרשלת גם אתה בכך שלא בדקת כמו שצריך את הרכב.

לא מן הנמנע שתצטרך להעיד את בעל המוסך, על מה נאמר ומה לא. אני הייתי שומר זאת כאופציה אחרונה , כי הכתוב בחשבונית ברור מאוד.

נסה להגיע להסדר עם המוכר, לא תצליח, לך לתביעה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט אתה יכול לתבוע משום שהוא הסתיר ממך פגם שהיה ידוע לו.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל-תודה על התשובות.

שנית כל-סליחה שפירסמתי ב"כללי" מלכתחילה-זה ההנג אובר.:wink:

שלישית כל-יאללה יום ראשון תביעות קטנות. הגיע הזמן להכיר את העניין הזה פעם.

:idea:

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה להגיע להסדר עם המוכר, לא תצליח, לך לתביעה.

קודם כל-תודה על התשובות.

שנית כל-סליחה שפירסמתי ב"כללי" מלכתחילה-זה ההנג אובר.:wink:

שלישית כל-יאללה יום ראשון תביעות קטנות. הגיע הזמן להכיר את העניין הזה פעם.

:idea:

אכן אתה בהנגאובר קרא את השורה המוכחלת.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למוכר אין שום סיבה להגיע להסדר אם לא הוגשה תביעה.

דווקא הגשת תביעה עשויה לדרבן את המוכן להבין שיש לו מה להפסיד.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקשיב לישה - תאמר לקונה שאתה עומד לתבוע אותו, אם זה באמת לא יעשה כלום אז תפנה לתביעות קטנות.

אגב בלינק הזה תוכל למצוא את הטפסים לתביעה הקטנה, אבל תנסה לגמור את זה בלי תביעה אם אפשר.

בהצלחה ותעדכן

בברכה,

עמית שטיין, עו"ד - מנהל הפורום המשפטי

*האמור בהודעה זו אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי הניתן על ידי עורכי דין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב,

צודקים חברי הפורום שהמליצו לך לבחון תביעה בתביעות קטנות. על פי פירוט הפגמים שתיארת, בהחלט היה צריך המוכר להביא בפניך את עובדת קיומם, שכן מדובר בפגמים מהותיים.

על פי דיני החוזים, חייב כל אדם המתקשר בחוזה מכר או כל חוזה אחר, להביא בפני הקונה קיומם של פגמים מהותיים ואין לסמוך על הקונה שיגלה זאת לבד. דבר זה הינו גם מכח דוקטרינת תום הלב בדיני חוזים. טענתו של מוכר הרכב שלא נאמרו לו פגמים אלו, ניתנת לסתירה בנקל אם על ידי פנייה למוסך שבדק את הרכב ואם מכח ההגיון הפשוט שלא ייתכן שפגמים כה רציניים לא היו בידיעתו.

למעלה מן הצורך אנחש כי המוכר ביקש למכור את הרכב עקב פגמים אלו, ואתה היית הקורבן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני תובע, כדאי להביא הערכת שמאי על החלפת מנוע או שהצעת מחיר משניים-שלושה מוסכים(שלא יטענו שהמוסך שלי מנפח בשבילי את ההצעה)?

[או גם וגם?]

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עליך להתייחס גם למחיר הקנייה

מחיר מחירון, או מעל ,או מחיר שוק מתייחס לרכב תקין

באם קנית את הרכב ב50 אחוז מערכו בשוק ,אז יוכל המוכר להסביר את פשר ההנחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהמשך לתגובתו של יגאל, בית המשפט מכיר בעיקרון רק בשמאי כעד מומחה במקרה הזה והשמאי יוכל לקבוע מהו ערכו האמיתי של הרכב אותו רכשת בהתחשב בכל הנתונים ולהסביר/לתמחר לבית המשפט את הפגם בכסף.

אני ממליץ לך להתקשר למוכר ולבקש ממנו להשתתף איתך חצי-חצי במחיר התיקון (אולי עדיף לך גם לתעד את השיחה הזאת).

אם לא אז בית משפט ושמאי - כי אם המוכר יביא חוות דעת מומחה שכנגד ואתה תבוא עם הצעות מחיר של מוסכים אז אין לך הרבה סיכוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4966 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...