Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב אספנות לשימוש יום יומי

Kutter
שימו לב! השרשור הזה בן 4969 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכל חברי הפורום,

אני מעוניין להשיג פרטים לגבי רכבי אספנות לשימוש יום יומי. אני בקרוב משתחרר מצה"ל וברצוני, במקום לקנות רכב משעמם ושיגרתי, לקנות רכב אספנות קלאסי. תמיד היה לי חיבה לרכבי אספנות.

כמו שאמרתי, אני בקרוב איהיה חייל משוחרר, ז"א שאין לי המון כסף לבזבז על רכב ועל יותר מידי תיקונים. אני לא אספן או משחזר מכוניות ולא מתיימר להיות. בגלל זה אני מחפש רכב אספנות אמין שיהיה במצב טוב ובמחיר סביר (20K~) שישמש אותי בעיקר לנסיעות עירוניות ובין-עירוניות קצרות לכל היותר, ובעיקר - שיהיה כיף לנהיגה (לא מחפש מנוע מפלצתי או משהו בסגנון, משהו סולידי).

ממה שביררתי דודג' דארט מתחילת שנות ה-70 עונה על הקריטריונים שלי. מה דעתכם? איזה עוד רכבים עונים על הקריטריונים? האם זה ריאלי לקנות רכב בן כמעט 40 שנה ולצפות שלא יתקלקל הרבה?

כל עזרה תתקבל בברכה.

Audi A3 8V Sportback

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ניכנסתי לשרשורים שרן נתן לך אבל אני מכיר שם את התשובות.

ועכשיו תשובה בשבילך אם אתה עושה את זה מאהבה ולא מטעמי חיסכון דודג' דארט תקינה אחלה רכב ובסך הכל אמין חלקי חילוף אני מאמין שיש בנמצא.

אם זה מטעמי חיסכון אז אתה נכנס לבוץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד הצעה היא:

אם אתה מעוניין ברכב לא שגרתי , תשקול לרכוש רכב "כמעט אספנות" כלומר בן קרוב לשלושים , אני מזה שנה וחצי נוסע בפג'ו 504 אוט' עם מזגן ונהנה ממנה כל רגע.הרכב מאוד מיוחד בכבישומהנה לנסיעה.

הרכבים הללו אומנם דורשים פעמיים טסט לשנה אבל אין מגבלות תנועה (0700-0900)

חפש לך רכב שנחשב אמין לתקופתו, עדיין יהיו לך הרבה יותר הוצאות מאשר רכב חדיש ב20K וגם תצטרך למצוא חלפים ומוסך שיסכים לטפל לך ברכב.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להמלצה על רכב "כמעט אספנות" שיש לו יתרון עצום של נסיעה בכל השעות ללא מגבלה וכן עם סיכוי טיפה יותר גבוה למציאת חלפים (ואולי גם למזגן).

עוד הצעה היא:

אם אתה מעוניין ברכב לא שגרתי , תשקול לרכוש רכב "כמעט אספנות" כלומר בן קרוב לשלושים , אני מזה שנה וחצי נוסע בפג'ו 504 אוט' עם מזגן ונהנה ממנה כל רגע.הרכב מאוד מיוחד בכבישומהנה לנסיעה.

הרכבים הללו אומנם דורשים פעמיים טסט לשנה אבל אין מגבלות תנועה (0700-0900)

חפש לך רכב שנחשב אמין לתקופתו, עדיין יהיו לך הרבה יותר הוצאות מאשר רכב חדיש ב20K וגם תצטרך למצוא חלפים ומוסך שיסכים לטפל לך ברכב.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ניכנסתי לשרשורים שרן נתן לך אבל אני מכיר שם את התשובות.

ועכשיו תשובה בשבילך אם אתה עושה את זה מאהבה ולא מטעמי חיסכון דודג' דארט תקינה אחלה רכב ובסך הכל אמין חלקי חילוף אני מאמין שיש בנמצא.

אם זה מטעמי חיסכון אז אתה נכנס לבוץ.

בטח מאהבה, אחרת הייתי קונה רכב מודרני. אבל אם אני לא אגשים את החלום בגיל הזה, אני מניח שלעולם לא אגשים אותו.. מה זאת אומרת נכנס לבוץ? מבחינת עלויות? אין לי בעיה פה ושם תיקונים, אני רק לא רוצה שזה יהפוך לדבר שבשגרה שכל שבוע אני אצטרך להוציא כסף לתיקונים (ואני מניח שברכבים האלה זה לא עסק זול) ואני רק ארצה להיפטר מהרכב. בגלל זה ציינתי שאני לא מתכוון לנסוע איתו המון, לרוב נסיעות קצרות בתוך העיר, ואין לי בעיה כלל להשבית את הרכב לכמה ימים במקרה הצורך.

ולZEL504: תודה על ההצעה, אך מה שמושך אותי הן מכוניות משנות ה-70 (בעיקר אמריקאיות).

Audi A3 8V Sportback

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זול אתה רוצה, וחושב על אמריקאיות שנות ה 70?? יש לך תחתנת דלק בחניה?

שנות ה 70 יהיו הרבה יותר בעייתיות משנות ה 80 מבחינת זמינות חלפים. לא מדובר רק על חלפים מכאניים אלא חלקי פח, חשמל, סוויצים שונים, פנסים, להשיג אותם לא יהיה קל או זול בהתראה קצרה.

אם אתה רוצה רכב חסכוני, אמין, שנוסע נפלא, לך על גולף מהדור הראשון (סוף שנות ה 70 והתחלת 80)

אופציה אחרת ומענינת היא מרצדסים מאותו דור. הכי אמינים שהם יצרו אי פעם, פשוטים יחסית, וזמינות חלפים סבירה. כמובן שהם יעלו יותר, גם בתיקונים, ויצרכו (הרבה) יותר דלק.

אופציה שכולה כיף היא אלפטא. רכב נ פ ל א כיף אדיר, פשוטה יחסית וקלה יחסית לתחזוקה. לא חסכונית וצריך לדעת לטפל בה ביד מאוד אוהבת אבל אין רכב שיתן תמורה כזו למה שתשלם גם אם תוציא פי חמש. קשה מאוד למצא אחת טובה.

בכל מקרה, מה שלא תקנה תבדוק טוב טוב ותקנה רכב כמה שיותר אמין ומקורי. אל תקצר דרכים או תתפתה להצעות זולות שיעלו מאוד ביוקר ובהרבה כאב לב ועצבים אחר כך. קנה רק רכב מטופל, מושקע ומקורי בכל פרמטר.

כשהייתי חייל נהגתי במרצדס שנת 71 (עדיין אצלי) נסעתי בפורשה אספנות יום יום (לא מומלץ...) והיום אני נוסע במרצדס 190 שנת 88 יום יום, ופשוט לא רוצה שום דבר אחר. עברתי את הדרך שאתה רוצה ללכת בה, היא אפשרית אבל אתה תצטרך המון המון סבלנות, ולדעת להתמודד גם עם תקופות שתרצה לקפוץ מהגג ולזרוק את האוטו לים. לך על זה רק אם אתה סבלני מאוד ואוהב מאוד את התחום, ותדע מראש שזו לא דרך פשוטה. גם אספנים ותיקים מגיעים להרבה רגעי ייאוש, אבל הכיף כשעוברים את זה שווה את הכל.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ללא ספק חיפושית

רכב סופר אמין עם יכולות מטורפות!!

נוסע עם החיפושית שנה רביעית ללא בעיות מיוחדות. כמובן צריך להגיע לרמת קו של תקינות ולטפל בזמן.

מן הסתם יש בלאי פה ושם אבל באמת לא רציני ולא כזה יקר.

חלקים מחו"ל ברמת זמינות מאוד גבוהה. יש חלקים במחירים שונים ואיכויות שונות.

בעברי הייתי איש שהייה חשוב לו מועדון החיפושיות ולהתערבב עם קבוצת רכבי האספנות אבל היום ממש לא ככה, מטעמים אישיים.

אבל נוסע עם החיפושית שלי מעל 17 אלף ק"מ בשנה.

פעמיים בשבוע ת"א ירושלים

אחת לחודש ים המלח.. ועוד הרבה.

פשוט הרכב רוצה רק דלק ולבדוק שמן פעם בשבוע בערך.. זהו!

טיפולים כמו שאמרתי לעיל. שזה יהיה כמו שעון.

אפשרי ואפילו רצוי לבד וככה הרבה יותר זל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא משנה מה תבחר, קח בחשבון שהדרך להוריד הוצאות היא ללמוד להיות המכונאי של עצמך. זה לא בשמיים. הבחור שעובד במוסך לא הרבה יותר חכם ממך. והרבה פחות אכפת לו מהרכב שלך מאשר לך. מה שנשאר לטובתו זה הנסיון - שאם לא תתחיל, איך תצבור? הידע - שכולו קיים בספרים שכתובים בשפה טכנית פשוטה, וכלי עבודה - שאפשר ורצוי לרכוש.

בקיצור- זה אפשרי. אבל תבחר בזהירות. VW מקורר אוויר מומלץ מאוד במבחן העלויות ופשטות האחזקה העצמית (לא דווקא חיפושית, יש וריאנטים למיניהם ואפילו טרנספורטר (שיש לו יתרונות רבים בשביל בחור בגילך, הגיל שעוד מזיינים ולא את השכל))

אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמריקאית פשוטה עם מנוע 6 ציל' או 8 קטן ללא מישחקים במנוע, יתנו לך צריכת דלק נורמלית לא חסכוני אבל לא קורע.

לגביי ההנאה בטוח יתן לך יותר מכל רכב גרמני צרפתי ודומיו.

אמרתי כבר אם תמצא רכב אמריקאי מקורי יחסית ותתן לו יישור קו, החיים שלך יהיו קלים בהמשך.

אם אתה אוהב אמריקאיות עדיף לקנות אחת כזו ולהתקע מאשר רכב אחר ולהתקע.

היום יותר מתמיד יש רכבים במחירים סבירים בלוחות אם תרצה מידע לגביי רכב מסויים דבר איתי בפרטי ואני אבדוק לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להמלצה על מרצדס. W123 עם מנועי 4 צילינדר (2000 או 2300 ), אם אפשר אז אפילו גיר ידני (יש איזו אחת או שתיים ביד 2). מנועים פשוטים ואמינים , כמו גם שאר המכלולים. כמעט כולם עם מזגן.מבחינת נוחות לא נופל ואף עולה במרבית המקרים על מכוניות מודרניות רבות. צריכת דלק סבירה ביותר (230 שלי, קרבורטור, אוטומט, עושה 1 ל9 בנסיעה מעורבת עם מזגן).אופציה נוספת היא W124 המודרנית יותר (תחפש שנים 85-89 ). מנועים עם הזרקה, אמינים מאוד , אך מורכבים יותר.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

123 סוס עבודה מטורף הבעיות היחידות הן שקשה למצא אחת כזאת טובה, והן נוטות להחליד. בשני המובנים 124 טובות בהרבה, ויחסית גם זולות יותר לקניה.

מנסיון שלי אני לא מחבב את הקרבורטורים של המרצדס הקטנות, לעומת זאת הזרקת דלק k שנמצאת במתקדמות יותר אמינה בצורה היסטרית, פשוטה, ומוסיפה המון כח למנוע לעומת הקרבורטור הבודד (פירבורג אם אני זוכר נכון או סולקס), וגם אוכלת פחות דלק.

1 ל 9 בנסיעה מעורבת עם מזגן ל230 קרבורטור זו תוצאה יוצאת מן הכלל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1 ל 9 בנסיעה מעורבת עם מזגן ל230 קרבורטור זו תוצאה יוצאת מן הכלל...

זה דמיוני.

הקרבורטור הבודד (פירבורג אם אני זוכר נכון או סולקס)

סטרומברג.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על העזרה, עזרתם מאוד!!

אך בכל זאת אני חושב שבסופו של דבר אני אלך על מכונית אמריקאית, אני פשוט מאוהב בהן..

Audi A3 8V Sportback

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4969 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...