Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זכות קדימה לרכב הכבד - או איך ניצלתי מתאונה

tzvipper
שימו לב! השרשור הזה בן 5002 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נסעתי בעלייה עם שני נתיבים לכיוון. בנתיב הימני היה תור מכוניות שנסע לאט בסביבות 20~40 כאשר מותר לנסוע שם 60 (אוטובוס שעצר בתחנה, משאית עמוסה והאיצו בעלייה וכד'), הייתי בנתיב שמאלי גם כי בצומת הייתי צריך לפנות שמאלה. לאחר אוטובוסים ותור מכוניות היה מרווח גדול, אבל הייתי כבר כ-250 מטר מצומת שלי, כך שלא היה טעם לעבור לימני ושוב לשמאלי, גם לא היו מכוניות קרובות מאחורי.

בנתיב ימני נסע משאית גרר (היה עלייה שקודה אוקטביה), נסעה די לאט, יש כניסה לא מרומזרת שמאלה לאיזור תעשייה עם כיס שאפשר להמתין עד שחולפות מכוניות שנוסעות בנתיב הנגדי, מוסכים וכד. בלי לאותת החליט נהג משאית בדקה 91 שהוא רוצה להכנס לפנייה הזאת. רק מה, הוא היה כמובן בנתיב ימני ולא עבר מראש לשמאלי כפי שכולם עושים את זה כדי לפנות. בלי לאותת, בלי שום סימן הוא שבר את ההגה שמאלה. ברגע שהוא ביצע את התמרון אני כבר עברתי את החצי אורך שלו, בלמתי בלימת חירום, באותו זמן צפרתי ותימרנתי ימינה כמה שאיפשר כביש (אין שוליים) והוא עבר כמה סנטימרים ממני. ABS נכנס לפעולה ואיפשר לי למעשה גם לבלום חזק וגם לבצע את התמרון. לא יודע איך זה היה נגמר ללא ABS. בהזדמנות הזאת אני רוצה לציין שבלמים של גולף שוב לא אכזבו.

נהג של רכב שאמור לחלץ רכבים אחרים למעשה יצר מצב של תאונה ועבודה פוטנציאלית לקולגות שלו. עוד שבריר שנייה והייתה ללא ספק תאונה. אני מבין שאצלו משאית: רכב ששוקל יותר מגולף שלי, לכן זכות הקדימה שלו - יש לו יותר ברזל.

מעבר לזה, כמובן נהג הזה שפספס פנייה יכל לעשות פרסה בצומת שנימצאת 250 מטר ממנו. אבל לא: החליט שהוא רוצה כאן ועכשיו. מעבר לזה, כמובן אחרי רכב שלי היה מרווח שהוא היה יכול להכנס ואם היה מאותת, הייתי מאפשר לי מראש להשתלב.

מצרף דיאגרמה של התקרית. הרכב האדום זו המשאית והירוק זה גולף שלי.

החלק הטוב ששוב מנעתי תאונה ושוב יצאתי ללא פגע. חלק טוב נוסף שאני ידעתי לאיזו מוסך הוא לקח את השקודה ורשמתי את מספר הרישוי שלו. אני לא מתכוון כרגע לעשות כלום עם מספר רישוי הזה: אבל שיהיה.

TruckDriverKiller.jpg

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, שמח שיצאת בריא ושלם, ואין נפגעים.

שנית, כן זה בעייה נהגים שלא מסתכלים ימין ושמאל, וחושבים שהכביש של אבא שלהם, וחותכים אותך.

תנסה לפנות לחברה של הגרר, ולדווח על הנהג.

אתמול קרה לי מקרה דומה, אנחנו נוסעים בכביש גהה ב100-110קמ"ש, ופתאום נהגת מחליטה שהיא לוקחת את היציאה ימינה, למרות שהיא בנתיב של היציאה שמאלה, וצריכה לעבור כמה נתיבים, ובנוסף לעבור על משולש לבן. כמובן שהייתה בלימת חירום, וכמובן שלנהגת זה לא הזיז, פשוט מכה, ופשוט מפחיד שזה מה שקורה בכבישים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שזה גרר פרטי. לא זכור לי שיש אליו לוגו של חברה כלשהי. אולי על הצד היה מספר טלפון של הגרריסט. בכל מקרה, זה היה איסוזו לבן.

אני רוצה לציין, זמאז יש לו גולף, מנעתי בפרק זמן קצר יותר תאונות מבשנתיים עם BMW.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מצב שהנהג היה אתיופי? (סתם... בצחוק...לא לקחת ללב)

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שזה גרר פרטי. לא זכור לי שיש אליו לוגו של חברה כלשהי. אולי על הצד היה מספר טלפון של הגרריסט. בכל מקרה, זה היה איסוזו לבן.

אני רוצה לציין, זמאז יש לו גולף, מנעתי בפרק זמן קצר יותר תאונות מבשנתיים עם BMW.

קח את הרכב לרב, שיברך אותו, או שפשוט תיזהר יותר בדרכים ופתח עיינים ושמור על עצמך.:roll:

''גם דברים פשוטים יכולים להיות טובים'' - אביה בת ה-10

CBR600RR-sold

z-750-crashed

wrx run by ecutek-sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלק הטוב ששוב מנעתי תאונה ושוב יצאתי ללא פגע..

אולי הבעיה היא אצלך?

לא חשבת על כך?

האם יצא לך לנהוג על רכב כבד? ארוך? גבוה?

למה לא תנסה להבין את זה שהנהג ברכב הכבד לא רואה אותך,

ברכב כבר אין שדה ראיה כמו ברכב פרטי.

ירון מאיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים ששדה ראייה ברכב כבד יכול להיות פחות טוב (למרות שאני מאוד בספק, אבל לא נהגתי לכן לא יכול להגיד דבר), למרות שהוא יושב גבוה ויש לו מראות גדולות יותר. נהג חייב לדעת את מגבלות הרכב שלו ולא לפנות מנתיב ימני שמאלה. עם כל הכבוד לרכב כבד (בגלל זה רשמתי בכותרת את מה שרשמתי, כי בארץ ככה זה), יש גם חוקי תעבורה שכאן בארץ הן בגדר המלצות. ראיתי היום מישהו עובר באדום מלא למשל: אני עצרתי ברמזור אדום ומישהו המשיך לנסוע ועבר באדום אחרי שכבר עמדתי.

למה דברים כאלה לא קרו עם BMW? מכיוון שאנשים פחדו מרכב הזה, לכן לא חתכו ולא נצמדו אליו. הבעייה לא אצלי, אלא נהגים שלא מסתכלים לאן הם נוסעים. כל התאונות שמנעתי עד היום בגלל נהגים שלא נתנו זכות קדימה ולא הסתכלו. פה הכל עובד בשיטת פחד: רואה BMW שחורה וגדולה עם חלונות מושחרים - שומר מרחק. רואה איזו גולף: סתם רכב עממי קטן, לא מפחיד להתישב על זנב אז נצמד וחותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי הבעיה היא אצלך?

לא חשבת על כך?

האם יצא לך לנהוג על רכב כבד? ארוך? גבוה?

למה לא תנסה להבין את זה שהנהג ברכב הכבד לא רואה אותך,

ברכב כבר אין שדה ראיה כמו ברכב פרטי.

ירון מאיר

אתה רציני בתגובה שלך, זה אומר שנהג המשאית אמור לקחת בפנייה קיצונית מהנתיב הימני לתוך כיס השתלבות שמאלה ?!! לא רואה טוב שיכוון את המראות יותר טוב ויסע יותר לאט.

tzvipper מה שקרה לך אני רואה על בסיס יומי בכבישים

אנשים שמחליטים לעצור על יציאות מכביש מהיר כי הם לא יודעים לאן לסוע

אנשים נכנסים לפנייה ולאחר מכן מבינים שזה לא הדרך ועושים רוורס בתוך הפנייה

"גברים חדשים" שאתמול קיבלו רשיון ויושבים עם הראש בחלון האחורי ומזגזגים בנתיבים מבלי להסתכל במראות

אני יכול להמשיך עם זה עד מחר

תמיד תהיה ערני

שתהיה שבת שלום

** Alfa Romeo 2007 GT 3.2 v6 **

**למכירה** סאב/מגברים של JBL - ROCKFORD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנתיב ימני נסע משאית גרר (היה עלייה שקודה אוקטביה), נסעה די לאט, יש כניסה לא מרומזרת שמאלה לאיזור תעשייה עם כיס שאפשר להמתין עד שחולפות מכוניות שנוסעות בנתיב הנגדי, מוסכים וכד. בלי לאותת החליט נהג משאית בדקה 91 שהוא רוצה להכנס לפנייה הזאת. רק מה, הוא היה כמובן בנתיב ימני ולא עבר מראש לשמאלי כפי שכולם עושים את זה כדי לפנות. בלי לאותת, בלי שום סימן הוא שבר את ההגה שמאלה. ברגע שהוא ביצע את התמרון אני כבר עברתי את החצי אורך שלו, בלמתי בלימת חירום, באותו זמן צפרתי ותימרנתי ימינה כמה שאיפשר כביש (אין שוליים) והוא עבר כמה סנטימרים ממני.

קרה לי דבר דומה ועוד בתקופת המלווה.

נסעתי בכביש הערבה איפה שנהגתי המשאיות משלימים שעות שינה, נהג משאית בא לעקוף אותי כי נסעתי לפי המהירות המותרת בחוק (90, מהירות המקס' המותרת שם). זאת הייתה הנסיעה האולי עשירית שלי עם מלווה.

נהג המשאית החליט שהוא מסיים את העקיפה מוקדם כשאני בערך באמצע של המרכב הנוסף שלו (המשאית הייתה ארוכה מהרגיל עם מרכב נוסף), בקיצור הדבר הזה כמעט פגע בי והוריד משפחה של 5 נפשות לצוק שמימין. קצת ברקס וסטייה קלה ימינה הצילה את חיינו.

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שדבר כזה יוצא לעקוף אותך אתה חייב לשים מיד רגל על הברקס ולהאט. בכלל בכביש ללא הפרדה שעוקפים אותך כדאי להאט . היום אתה כבר בטח יודע את זה.

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רציני בתגובה שלך, זה אומר שנהג המשאית אמור לקחת בפנייה קיצונית מהנתיב הימני לתוך כיס השתלבות שמאלה ?!! לא רואה טוב שיכוון את המראות יותר טוב ויסע יותר לאט.

אל תכניסלי מילים לפה,

אני לא רשמתי את זה, ואני לא כתבתי שנהג המשאית בסדר!!!

אני חושב רק על המשפט שכתב פותח השירשור

"החלק הטוב ששוב מנעתי תאונה ושוב יצאתי ללא פגע"

כלומר שהוא מגיע למצבים של "כמעט".

אני לא ילד ו,אני מחזיק בכל דרגות רישיונות הנהיגה, גם מלמד על אותם רכבים ,

אני לא מגיע למצבים שבהם נהגים זורקים אותי מהנתיב, חוסמים אותי, או מפתיעים אותי.

אני יודע שבכביש אין משחקים!

קרה לי דבר דומה ועוד בתקופת המלווה.

נסעתי בכביש הערבה איפה שנהגתי המשאיות משלימים שעות שינה, נהג משאית בא לעקוף אותי כי נסעתי לפי המהירות המותרת בחוק (90, מהירות המקס' המותרת שם). זאת הייתה הנסיעה האולי עשירית שלי עם מלווה.

נהג המשאית החליט שהוא מסיים את העקיפה מוקדם כשאני בערך באמצע של המרכב הנוסף שלו (המשאית הייתה ארוכה מהרגיל עם מרכב נוסף), בקיצור הדבר הזה כמעט פגע בי והוריד משפחה של 5 נפשות לצוק שמימין. קצת ברקס וסטייה קלה ימינה הצילה את חיינו.

ופה אני שואל את השאלה?

למה היית צריך להמשיך באותה המהירות כאשר המשאית עקפה אותך?

למה המתנת עד למצב שבו היית צריך ללחוץ על הברקס ולסובב את ההגה?

אני הייתי נוהג אחרת.

בעת תחילת העקיפה של נהג המשאית הייתי מרפה מדוושת הדלק ונותן לו לעקוף אותי בבטחה.

כך שלא הייתי צריך כלל ללחוץ על הבלמים ולא לסובב את ההגה.

גם אם אני נוהג במהירות המותרת!!!

אני חוזר ואומר שכאן בישראל אין לנו תרבות נהיגה!

כל נהג חושב שהוא בסדר, והוא יכול ללמד את כולם לנהוג,

הגמל לא רואה את הדבשת של עצמו.

גם בשיעורי הנהיגה שאני מעביר על אוטובוס אני מבחין כי התלמידים אינם שמים לב למספר עקרונות חשובים בנהיגה.

שימו לב שכדי ללמוד על אוטובוס חייבים להחזיק בקישיון נהיגה לרכב פרטי לפחות 3 שנים.

כלומר הם לא נהגים חדשים.

אני כותב כאן שלא על מנת לפגוע באף אחד מחברי הפורום ,

ומקווה שחברים יפנימו את שכתבתי וינהגו בזהירות על מנת שנמשיך להיתכתב כאן.

ירון מאיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא הכניס לך מילים לפה זה כתבת את זה שחור על גבי לבן. כמו שנהג רכב רגיל צריך להיות ערני ולהיות מודע לשטחים המתים שלו ולהפעיל שיקול דעת לגבי סטיות פתאומיות מהנתיב על אחת כמה וכמה נהג משאית שאמור להיות מודע לזה שהשטח המת שלו גדול יותר. לא משנה איך תסובב את זה נהג המשאית עשה דבר שטותי לחלוטין.

ואף אחד לא טוען שאתה ילד, תתייג רגע למקרה ותבין שמחצות מקיצוני ימני לקיצוני שמאלי לא משנה באיזה רכב ב90 זה טיפשי ולא אחריי.

** Alfa Romeo 2007 GT 3.2 v6 **

**למכירה** סאב/מגברים של JBL - ROCKFORD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מגיע למצבים שבהם נהגים זורקים אותי מהנתיב, חוסמים אותי, או מפתיעים אותי.

אני יודע שבכביש אין משחקים!

אפשר לשאול על מה אתה נוהג? אם זה ג'יפ, רכב יוקרה גדול או משאית אז אמני מבין. גם אותי עם BMW אף אחד לא חסם, לא חתך ולא זרקו אותי מנתיב. יותר זה, תמיד נתנו לי לנסוע איך שאני רוה ולאן שאני רוצה.

יש רכבים שמפחדים מהם ויש כאלה רכבים שלא סופרים אותם. הכל כאן מבוסס על תחושת פחד של הנהגים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש רכבים שמפחדים מהם ויש כאלה רכבים שלא סופרים אותם.

אוי עד כמה זה נכון! כמעט כל הנסיעות העירוניות והסופרים אנו עושים ברכבים של אישתי, פעם יונדאי גטס, אחר כך מאזדה 2 מליסינג, כיום האוויו הפרטית, כולן בצבע כסוף. היחס של נהגים אחרים לרכבים של אישתי תמיד היה גועל נפש. כל אחד ראה את חובו לחתוך ולהידחף, ברוב החוצפה גם בלי לאותת. אישתי העדיבה תמיד בולמת ומכניסה אותם וכך קורה שאנו ממתינים לפעמים 3 רמזורים עד שכל החוצפנים כבר יעופו (ואני יושב לידה ומתרגז, כך גם תור הנהגים מאחוריה). לי יש רכב גדול קצת יותר (אומנם לא הבמוו, אך הצבע בולט מאוד). שם התמונה אחרת. הנדחפים הם נדירים מאוד ומיד מוותרים לאחר שרואים שאין לי שום כוונות להכניסם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5002 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...