Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תהיות לגבי רכישת רכב ושמירת ערך

gt11
שימו לב! השרשור הזה בן 5005 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

אני בודק אופציות של רכישת סופר מיני חדשה בתקציב של עד 105K. מה ששמתי לב הוא שהדגמים הטובים יותר בקטגוריה, כמו למשל סקודה פאביה או הסיאט איביזה שעכשיו במבצע הם מכוניות שלא שומרות על ערכן בעתיד. בעוד שמכוניות כמו יונדאי i20 שאני לא תופס ממנה או מאזדה 2 וסוזוקי סוויפט שהן בסדר גמור אבל שותות דלק הן אלה שכדאיות יותר בראיה כלכלית נטו, אבל פחות טובות כמכוניות.

השאלה שלי היא כזאת: בקניית אוטו חדש, עד כמה חשוב לכם באופן אישי הסעיף של השמירת ערך והאם באמת כדאי להיכנס לתוכניות מימון\ליסינג למיניהן ולהחליף אוטו כל 3 שנים? זאת בהנחה שאין לי את הסכום לשלם על הרכב ואני אצטרך מימון לצורך קניית רכב חדש.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר אני חושב על שמירת ערך, ואין לי את כל הסכום (צריך תכנית מימון כלשהי), אני מוותר על רכב חדש, וקונה רכב בן 3.

רכב בן 3 כבר ספג את הירידה הגדולה של השנים הראשונות, וגם אני לא צריך לשלם ריבית לבנק\ליסינג.

אין לי כוונות לקשות את עצמי לגוף מממן כלשהו עם תכנית מימון, במיוחד אם אני לא בטוח, שיהיה לי בעוד 3 שנים להשלים את התשלום האחרון.

אבל זה רק אני..

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר אני חושב על שמירת ערך, ואין לי את כל הסכום (צריך תכנית מימון כלשהי), אני מוותר על רכב חדש, וקונה רכב בן 3.

רכב בן 3 כבר ספג את הירידה הגדולה של השנים הראשונות, וגם אני לא צריך לשלם ריבית לבנק\ליסינג.

אין לי כוונות לקשות את עצמי לגוף מממן כלשהו עם תכנית מימון, במיוחד אם אני לא בטוח, שיהיה לי בעוד 3 שנים להשלים את התשלום האחרון.

אבל זה רק אני..

בתוכניות מימון אני משלם כ-70 אחוז מערך הרכב ושאר הסכום מנוכה ממכירת הרכב חזרה לסוכנות כעבור 3 שנים. במידה ואני בכל זאת הולך על רכב חדש, עד כמה נוראה ירידת הערך של הסקודה פאביה למשל, לעומת ירידת הערך של הI20? הרי בסופו של דבר הפאביה היא רכב יותר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפריד בין תוכנית מימון לבין שמירה על הערך / הנאה מנהיגה.

תוכנית מימון היא פונקציה של כמה כסף יש לך להוציא על הרכב (עכשיו או בתשלומים), בלי קשר לירידת הערך או לעלות הרכב. אתה משלם על הרכב כחדש ולא על ירידת הערך.

בנוגע לירידת הערך – כאן זו פונקציה של העדפה אישית.

האם ההנאה מהרכב שווה לך עלות של X אלפי שקלים בשנה?

אם כן – לך על המכוניות המהנות יותר (אגב – סיאט איביזה החדשה היא מכונית שעושה רושם מצוין, די מבוקשת ופופולארית, ולא נראה לי שתהיה לך בעיה עם ירידת ערך חזקה).

אם מה שחשוב זה רק השווי הכלכלי, וההנאה מנהיגה אינה שווה לך סכום כלשהו – לך על האופציות היותר משעממות אך כדאיות – יונדאי, מאזדה 2 וכיו"ב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזדה 2 פחות טובה כמכונית? נסעת באחת כזו שאתה אומר את זה?

מזדה 2 היא מכונית מעולה לסוגה. נכון, היא לא חסכונית כל כך בדלק, כך גם אחיותיה לבית מזדה, אבל בעיני לפחות היא קנייה מעולה.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפריד בין תוכנית מימון לבין שמירה על הערך

אני לא הייתי מפריד, למה?

כי בסיום תכנית המימון צריך לעשות בחירה - לשלם את מה שנשאר ולהעביר בעלות על שמך\להסיר שיעבוד,

או להתקדם לרכב הבא.

במידה ותבחר באופציה השניה, אתה תזדכה על הרכב, התשלום האחרון יקוזז משווי הרכב במועד ההחזרה, ואת מה שנשאר (אם נשאר) אתה תשתמש למקדמה לתכנית המימון הבאה.

ככל שהרכב ישמור על ערכו עד למועד החזרת הרכב, כך יישאר לך יותר לאחר הקיזוז של התשלום האחרון.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפריד בין תוכנית מימון לבין שמירה על הערך / הנאה מנהיגה.

תוכנית מימון היא פונקציה של כמה כסף יש לך להוציא על הרכב (עכשיו או בתשלומים), בלי קשר לירידת הערך או לעלות הרכב. אתה משלם על הרכב כחדש ולא על ירידת הערך.

בנוגע לירידת הערך – כאן זו פונקציה של העדפה אישית.

האם ההנאה מהרכב שווה לך עלות של X אלפי שקלים בשנה?

אם כן – לך על המכוניות המהנות יותר (אגב – סיאט איביזה החדשה היא מכונית שעושה רושם מצוין, די מבוקשת ופופולארית, ולא נראה לי שתהיה לך בעיה עם ירידת ערך חזקה).

אם מה שחשוב זה רק השווי הכלכלי, וההנאה מנהיגה אינה שווה לך סכום כלשהו – לך על האופציות היותר משעממות אך כדאיות – יונדאי, מאזדה 2 וכיו"ב.

כמו שvaladcar אמר, במידה ואני הולך על תוכנית שבה מחליפים רכב כל 3 שנים אז כן חשוב לי עד כמה הרכב שומר על הערך שלו כי כך יהיה לי פחות מקדמה לשלם על הרכב הבא. מה שבחברות הליסינג אמרו לי זה שהיום כל מי שקונה רכב חדש הולך על תוכניות של החלפת רכב כל שנתיים שלוש, לא נשמע לי אמין במיוחד את האמת.

בהנחה שחברות כמו יונדאי ומאזדה מציפות את הליסינג ויש להן השפעה על המחירון של לוי יצחק אז למרות שמירת הערך היחסית של הסיאט איביזה עדיין כעבור 3 שנים יהיה הפרש של 5 ספרות בין המחיר שלה למחיר של i20 לדוגמא. אני צודק?

נהג מתחיל, כשאני מסתכל על סופרמיני אני מצפה לראות אוטו חסכוני. אם יש מכוניות בקטגוריה שמגיעות כבר ל17 ק"מ לליטר (משולב) אז צריכת דלק של 13-12 ק"מ לליטר נראית לי מוגזמת בשביל רכב קטן. חשוב לי החסכון, חוץ מזה אני יודע שהמאזדה 2 זה אוטו לא רע בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא לי נשמע אמין, מה שחברות ליסינג אמרו לך (עם הסתייגות אחת - מי שקונה רכב חדש דרך ליסינג).

היום הרבה אנשים, שאין להם מפסיק כספים לקנות רכב חדש מהיבואן, פונים לתכנית מימון של 3 שנים.

זאת הדרך היחידה בשבילם לקנות רכב חדש.

גם אחרי 3 שנים אין להם את מלאו הסכום כדי לקנות רכב חדש (לחלקם אין את מלאו הסכום כדי להשלים את התשלום האחרון של התכנית).

הברירה היחידה בשבילם - שוב להתחיל תכנית חדשה.

זה מהלך עסקי של חברות ליסינג כדי לקשור אליהם את האנשים.

אם זה מתאים לך - תתחדש.

סביר מאוד, שהרכבים יותר נפוצים בליסינג בעוד 3 שנים יציפו את שוק המשומשות, והמחירים שלהם יירדו בגלל התחרות (תראה דוגמת גטס עכשיו).

אבל איני יכול להיות בטוח שאיביזה תשמור על מחירון בצורה הרבה יותר טובה מI20.

מאזדה 2 או סוזוקי סויופט, לדעתי, יש סיכויי יותר טובים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא לי נשמע אמין, מה שחברות ליסינג אמרו לך (עם הסתייגות אחת - מי שקונה רכב חדש דרך ליסינג).

היום הרבה אנשים, שאין להם מפסיק כספים לקנות רכב חדש מהיבואן, פונים לתכנית מימון של 3 שנים.

זאת הדרך היחידה בשבילם לקנות רכב חדש.

גם אחרי 3 שנים אין להם את מלאו הסכום כדי לקנות רכב חדש (לחלקם אין את מלאו הסכום כדי להשלים את התשלום האחרון של התכנית).

הברירה היחידה בשבילם - שוב להתחיל תכנית חדשה.

זה מהלך עסקי של חברות ליסינג כדי לקשור אליהם את האנשים.

אם זה מתאים לך - תתחדש.

סביר מאוד, שהרכבים יותר נפוצים בליסינג בעוד 3 שנים יציפו את שוק המשומשות, והמחירים שלהם יירדו בגלל התחרות (תראה דוגמת גטס עכשיו).

אבל איני יכול להיות בטוח שאיביזה תשמור על מחירון בצורה הרבה יותר טובה מI20.

מאזדה 2 או סוזוקי סויופט, לדעתי, יש סיכויי יותר טובים.

דרך ליסינג אתה מתכוון לכל התוכניות של רכב-חדש-כל-3-שנים למיניהן, גם דרך היבואנים עצמם?

לגבי האחרי 3 שנים, אם לתכנן טוב את המקדמה וההחזר החודשי אז אפשר להישאר אחרי הטרייד אין בערך עם אותו סכום כסף ביד כמו הסכום שאיתו נכנסים, ואם עוד 3 שנים ישתנו הנסיבות אפשר לצאת במינימום נזק כלכלי. השאלה אם כדאי להיכנס לזה מתכתחילה והאם ברגע בו רואים ששיקולי העלות מכבידים מדי אז ללכת על האופציה הכלכלית יותר של רכב בן 3.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מצב שתרכש דרך ליסינג ותצא עם אותו סכום ובסוף התקופה לא תגיד "וואלה, עבדו עלי עם החשבון ושלמתי כמה אלפי שקלים (או הרבה יותר) מול קניה עצמאית. חברות הליסינג לא נפתחו למען רווח בשבילך, והן לא יסתפקו ב-5000 ש"ח רווח.

יהיה מעניין לנסות לברר עלות הלוואה בבנק ל-3 שנים, בתשלומים או החזר אחד - ולהשוות מול התעת הליסינג.

תבין: רכב עולה כסף, יש הוצאות, בתמורה יש הנאה ונוחות. לא תרויח כסך מקניית רכב ומכירתו אחרי כמה שנים.

אם רק השיקול הכלכלי קובע - קח רכב במצב טוב מאוד בן 3 שנים ומעלה, מצוייד באבזור מינימליסטי.

והרגשה? בסדר, לא צריך. בשביל זה יש עולם וירטואלי.

ילה גבר בא נראה! מר +1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5005 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...