Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נקודות תעבורה-מתי הן נמחקות?

שימו לב! השרשור הזה בן 4995 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב לכולם.

לפני מ'ס חודשים נתפסתי על מהירות,נשפטתי אך בגזר דין לא היה רשום מ'ס נקודות.

בד'וח עצמו [כתב אישום-הזמנה לדין] גם לא היה, מדובר על 36 במקום 50.

האם יש נקודות על אף שלא מצויין באף מסמך על זה?

עניין אחר, לפני כמה ימים נעצרנו על ידי שוטר בגלל שנוסע לא היה חגור מאחור, הוא קיבל 2 נקודות ודו'ח.

מתי הנקודות הללו נמחקות? האם צריך שנתיים נקיות מכל עבירה? או שממועד העבירה לאחד שנתיים זה נמחק?

אם נהג צבר 14/12נקודות, מתי הוא מוזמן לעבור את אותו הקורס?

*עשיתי חיפוש באתר אך לצערי לא מצאתי תשובה מספקת.

תודה רבה לכולם ותיסעו לשלום!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הנקודות לא נותנת המשטרה ולא בית המשפט. את הנקודות נותנת רשות הרישוי ואצלה הדרך להעניק נקודות היא שחור/ לבן = חייב/ זכאי = אשם/ לא אשם.

לצורך הענין לא מעניין את בית המשפט או המשטרה אם יש נקודות וכמה, כי לא הם נותנים אותן.

אם עברת באור אדום ובית המשפט התחשב בך ונתן לך רק אגורה אחת קנס = אשם.

אם אשם יש נקודות (נדמה לי 10).

את כמות הנקודות אתה יכול לבדוק ברשות הרישוי.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לרשות הרישוי אתר אינטרנט מסודר -חפש בגוגל שיטת הניקוד בתעבורה.

ולזה,שכתב לך שהנקודות נמחקות -טעות חמורה בידיך ערוך חיפוש ותבין למה.

בקיצור- אם עברת עבירה,לאחר שנתיים (במידה ולא צברת נק' נוספות) הנקודות מוקפאות ואם תבצע עבירות נוספות לאחר השנתיים הספירה תתחיל מחדש.

אם עברת עבירות במהלך השנתיים (תקופת צבירה) רשות הרישוי יכולה לזמן אותך לנהיגה מונעת (לאחר צבירת 12 נק') שמשמעותה-קורס בסיסי בהדרכה של נהיגה נכונה,שבסופו נערך מבחן.

צבירת 18 נק'/36 נק' יזכו אותך גם בשלילת רישיון.

כל הפרטים באתר רשעות הרישוי.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הנקודות לא נותנת המשטרה ולא בית המשפט. את הנקודות נותנת רשות הרישוי ואצלה הדרך להעניק נקודות היא שחור/ לבן = חייב/ זכאי = אשם/ לא אשם.

לצורך הענין לא מעניין את בית המשפט או המשטרה אם יש נקודות וכמה, כי לא הם נותנים אותן.

אם עברת באור אדום ובית המשפט התחשב בך ונתן לך רק אגורה אחת קנס = אשם.

אם אשם יש נקודות (נדמה לי 10).

את כמות הנקודות אתה יכול לבדוק ברשות הרישוי.

.

כשאותי שפטו, השופטת קבעה בפירוש שקנס הוא X ללא נקודות. (זה גם כתוב בפרוטוקול.)

השאלה אם זה שלא אמרו כלום, עדיין אומר שהוא לא קיבל נקודות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

blackice,

ברמת העיקרון, שופט, שוטר, חבר פורום וכל אזרח הרוצה להרחיב דעת יכול להיכנס לאתר משרד התחבורה ולדעת על איזו עבירה יש נקודות ועל איזו עבירה אין נקודות.

אם יודעים, אפשר להרגיע את העבריין ולהודיע לו שיתנחם בכך שאין נקודות - לא כי השוטר או השופט קבעו, אלא כי כך נקבע מלכתחילה על ידי רשות הרישוי לאותה עבירה מסויימת.

יכול להיות שהשופט איזכרה שאין נקודות אך לא קבעה כך.

חברי פורום רבים ישמחו אם תציג לנו את עותק פסק הדין הנ"ל כיוון שאם שופט קבע שעל עבירה ברת נקודות, לא תקבל נקודות, זה בהחלט פסיקה חדשנית שיכולה אולי להועיל לרבים.

לתשומת ליבך - לא על כל עבירה יש נקודות, לדוגמה:

פניה ללא מתן אות שמאלה = 0 נקודות (סמל עבירה 05410).

אי ציות לתמרור ב-5 (פניית פרסה) = 0 נקודות (סמל עבירה 05479).

אם תגיד לנו על איזה עבירה/סעיף נשפטת, נוכל לדעת האם עבירה אם ניקוד או בלי ניקוד.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה הסעיפים הרלוונטיים לפותח השרשור וכל אלו,ששואלים על שיטת הניקוד :

544. חיוב בנקודות

הורשע בעל רשיון נהיגה (להלן - בחלק זה - נהג) בעבירה מן העבירות המפורטות בתוספת השישית, יחויב בנקודות כמספר שנקבע בה לצד אותה עבירה שבה הורשע.י

סיכום נקודות וצבירתן

א) רשות הרישוי תסכם את מספר הנקודות התקפות הרשומות לחובת נהג בכל פעם שנרשמות לו נקודות חדשות.י

ב) נקודות שחויב בהן נהג לפי תקנה 544, יעמדו בתוקפן במשך שנתיים מיום ביצוע העבירה (להלן - תקופת הצבירה), ומועד רישומן לא יובא בחשבון לענין חישוב תקופת הצבירה.י

ג) הצטברו לחובתו של נהג בתקופת הצבירה 22 נקודות או יותר, תוארך תקופת הצבירה שלו בשנתיים, ותעמוד על 4 שנים.י

ד) על אף האמור בתקנות משנה (ב) ו-(ג), הצטברו לחובתו של נהג בתקופת הצבירה הקבועה בהן, לפי הענין, שתים עשרה נקודות או יותר, הן יעמדו בתוקפן כל עוד הוא לא ביצע את אמצעי התיקון שהחליטה עליהם רשות הרישוי לפי תקנות 549 או 551. י

548. אמצעי תיקון

אמצעי התיקון כאמור בתקנה 547(ד) הם אלה, כולם או מקצתם:י

א) קורסים בנהיגה נכונה ומבחן בסופם;י

ב) מבחן עיוני בנהיגה;י

ג) מבחן מעשי בנהיגה;י

ד) פסילתו של נהג מהחזיק ברישיון נהיגה לתקופה או עד למילוי תנאים שקבעה רשות הרישוי;י

ה) בדיקות רפואיות.י

549. הטלת אמצעי תיקון

א) נהג שלחובתו נרשמו בתקופת הצבירה 12 נקודות ועד 22 נקודות יוזמן לקבלת הדרכה בנהיגה נכונה בקורס בסיסי מטעם רשות הרישוי ויעמוד בהצלחה במבחן.י

ב) נהג שלחובתו נרשמו בתקופת הצבירה 24 נקודות ועד 34 נקודות יוזמן לקבלת הדרכה בנהיגה נכונה בקורס נוסף מטעם רשות הרישוי ויעמוד בהצלחה במבחן.י

ג) נהג שלחובתו נרשמו בתקופת הצבירה 36 נקודות או יותר, ייפסל מהחזיק ברישיון נהיגה למשך 3 חודשים, ורישיונו יחודש לאחר שיעמוד בשלב העיוני של בחינת הנהיגה, לפי תקנה 205.י

ד) נהג, אשר רישיונו נפסל וחודש לפי תקנת משנה (ג) וצבר פעם נוספת, בתוך לא יותר מ-6 שנים מיום שחודש רישיונו לפי תקנת משנה (ג), 36 נקודות או יותר, ייפסל רישיונו ל-9 חודשים ויחודש בתום התקופה האמורה רק לאחר שיעמוד בבדיקות רפואיות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים ובבחינות כאמור בתקנות 202 עד 210.י

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אני קיבלתי נקודות, ואמרו לי שאפשר להמיר רק אם יש וותק של 10 שנים, בלי שום עברה, הם שינו את זה, פעם היה 3 שנים אם אני לא טועהף הייתי שם ובררתי בעצמי.

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4995 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...