Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה, יכול להיות שעל דיזל יותר קל לנהוג ?

danielshaal
שימו לב! השרשור הזה בן 5014 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב של המורה שלי לנהיגה היה מנוע דיזל, ובשביל להתחיל נסיעה הייתי פשוט לוחץ קלאץ וברקס ביחד (כמובן על הילוך ראשון), ואז מריפ טיפה את הקלאץ' ומרגיש שהאוטו מתחיל טיפה לרעוד, ואז עוזב את הברקס, והאוטו היה מתחיל לנסוע לאט ואז כבר הייתי ממשיך...

השבוע חבר נתן לי סיבוב על האוטו שלו, שהוא מנוע בנזין, ונכבה לי האוטו כמה פעמים והשתגעתי !!!

רציתי לשאול אם יש הבדל בתחילת נסיעה בדיזל או בבנזין, ואם כן מהו ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, בבירור, אני למדתי על בנזין ועד כמה שאני יודע בדיזל אין צורך להוסיף גז בשניות הראשונות של ההנעה (הרי אתה אמור להרים את הקלאצ' לגובה מסוים בדיזל והוא מתחיל לסוע.)

בבנזין כשהקלאצ' מגיע לנקודה המסוימת שהוא אמור לסוע בה אם הוא היה דיזל אתה צריך להוסיף גז.

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע על סמך מה אתה אומר שבבנזין חייבים ללחוץ על ה"גז" כדי שהמנוע לא ייכבה כי זה ממש לא נכון אם יש לך רגש טוב ברגל תצליח גם בלי זה (נסה כשאתה יחף זה הכי מדוייק), ההבדל הוא מרכב לרכב ומצב הרכב, קיימים רכבים שבהם גם אם תזרוק את הקלאצ' דיי חזק הם לא ייכבו ויש כאלה שכן וגם אם הקלאצ' חדש או לא אז תלוי איך הוא מפריד.

כמה שיותר קל לך להתחיל את הנסיעה ולא צריך לשחרר את הקלאצ' דיי לאט כדי שהרכב לא ייכבה זה דיי מעיד על קלאצ' שכבר חי תקופה טובה, ואם תשקול מתישהו לקנות רכב ידני אז כדי לבדוק את מצב הקלאצ' אתה משלב לחמישי כשהמנוע עובד ועוזב את הקלאצ' ורואה כמה זמן לוקח למנוע לכבות ואתה יודע מה מצב הקלאצ'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע על סמך מה אתה אומר שבבנזין חייבים ללחוץ על ה"גז" כדי שהמנוע לא ייכבה כי זה ממש לא נכון אם יש לך רגש טוב ברגל תצליח גם בלי זה (נסה כשאתה יחף זה הכי מדוייק), ההבדל הוא מרכב לרכב ומצב הרכב, קיימים רכבים שבהם גם אם תזרוק את הקלאצ' דיי חזק הם לא ייכבו ויש כאלה שכן וגם אם הקלאצ' חדש או לא אז תלוי איך הוא מפריד.

כמה שיותר קל לך להתחיל את הנסיעה ולא צריך לשחרר את הקלאצ' דיי לאט כדי שהרכב לא ייכבה זה דיי מעיד על קלאצ' שכבר חי תקופה טובה, ואם תשקול מתישהו לקנות רכב ידני אז כדי לבדוק את מצב הקלאצ' אתה משלב לחמישי כשהמנוע עובד ועוזב את הקלאצ' ורואה כמה זמן לוקח למנוע לכבות ואתה יודע מה מצב הקלאצ'.

אני נוסע באיביזה טורבו

וגם לי ככה היה שנסעתי עם המרוה האוטו היה מתחיל לרעוד ונוסע ובאיביזה כל הזמן נכבה לי האוטו (נסעתי בה בערך 5 פעמים כי עדיין לא נגמר לי המלווה)

אבל צריך להתרגל

המורה שלי לנהיגה אמר לי שצריך לתת קצת גז ובסוף מתרגלים לקלאץ' כי הוא שונה בבנזין קצת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שאני זוכר מהמורה נהיגה הוא אמר שמכוניות דיזל עובדות בטורים נמוכים יותר ולכן המומנט בטורים נמוכים גבוהה יותר לכן קל יותר להתחיל נסיעה ( האוטו פחות זקוק לטורים ממנוע בנזין)

בכל מקרה בתור אחד שבמלווה נהג על פאסאט 1.8 ידנית, בנזין בקושי היה הבדל האוטו היה עושה זינוק בעליה או התחלה גם בלי גז בתחילת הנסיעה, ופה אני משער שוב נכנס עניין המומנט ונפח המנוע ( היום עם האלטו , אתה יכול לחלום על זינוק בעליה רציני, בלי גז האוטו פשוט יתדרדר אחורה ויכבה שתעיז לעזוב תקלאץ טיפה מעל הנקודת חיכוך)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקטצ' פה זה הממונט בסל"ד נמוך,למנוע דיזל יש יותר מומנט בסל"ד נמוך מאשר לבנזין.

לכן בדיזל ניתן להתחיל נסיעה [גלישה] ללא גז,רק הרמת מצמד לנקודת החיכוך,מה שלא ניתן לעשות ברכב בנזין [או לפחות בבנזין כזה שאני מכיר].

אין פה עניין של קל או קשה,אם נהגת על דיזל יהיה לך קושי מסויים בהתחלה בבנזין,צריך להתרגל,לאחר מכן זה ממש לא משנה.

Renault Clio TCe 120 EDC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע על סמך מה אתה אומר שבבנזין חייבים ללחוץ על ה"גז" כדי שהמנוע לא ייכבה כי זה ממש לא נכון אם יש לך רגש טוב ברגל תצליח גם בלי זה

+1. אחרי זמן מה גם במכוניות מונעות בנזין אפשר להתחיל נסיעה בלי גז, הכל עניין של רגש ותרגול.

אני נוסע באיביזה טורבו

וגם לי ככה היה שנסעתי עם המרוה האוטו היה מתחיל לרעוד ונוסע ובאיביזה כל הזמן נכבה לי האוטו (נסעתי בה בערך 5 פעמים כי עדיין לא נגמר לי המלווה)

גם אני מתנייד באיביזה עם שבלול, ותהיה בטוח שגם איתה אפשר להתחיל נסיעה רק עם שחרור הקלאץ'. איך? ראה הנ"ל.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי אלפא 164, לא היה שם בעייה להתחיל לנסוע עם הרמת קלאץ', למאט עליות.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5014 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...