Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיה בגיר? סיטרואן C3 שנת 2004

כבשה שהתחפשה
שימו לב! השרשור הזה בן 5021 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אשמח לחוות דעתכם:

ברשותי סיטרואן C3 שנת 2004 מזה כשלוש שנים.

אני מקפידה לעשות את הטיפולים הנדרשים בזמן. האוטו נוסע כ-2000 ק"מ בחודש ללא נסיעות מאומצות.

אני חוששת שישנה בעיה או מתחילה להיווצר בעיה בגיר. בשנה האחרונה היו פעמים בודדות (לא ברציפות ובהפרשי זמן גדולים) שנדלקו לי הנורות של נהיגת שלג וספורט יחד. הבנתי שזה אינדיקטור על בעיה פוטנציאלית בגיר אבל בזמנו במוסך לא איתרו שום דבר. בזמן שזה קרה לי עצרתי בצד, דיממתי מנוע, הנעתי שוב וזה לא חזר על עצמו.

בחודש האחרון נתקלתי כמה פעמים במעין "החלקה" של הגיר (בעיקר בין הילוך שני לשלישי) ופעמיים (שאחת מהן אתמול) שבהן כל פעם שעצרתי עצירה מלאה וחזרתי לנסוע הוא נתן מעין "דפיקה" בעת שילוב להילוך ראשון, כאילו התקשה להיכנס להילוך (מקווה שאני מצליחה להעביר את המידע בצורה נכונה)

מה לדעתכם אני צריכה לעשות על מנת לבדוק קודם כל אם יש בעיה וכמובן לטפל בה ולא לקרוע את הכיס?

תודה מראש לכל העונים

ענבל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כטיפול מונע, להחליף שמן גיר ולהוסיף תוסף גיר אוטומטי.

לדעתי, זה אמור לפתור לך את הבעיה לפחות באופן זמני.

"מה אתה מעדיף, מה רע בשביט? או מראה בשביט?"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תכנסי למוסך שאת סומכת ומכירה ,רצוי באמת שלא יתחילו עם כל רשימת המכולת שלהם לתיקון הבעיה,כי זה פשוט לא יגמר .

מניסיון וכמובן לאחר בדיקה של הגיר ישנה אופציה של החלפת שסתומי הלחץ בגיר (כמו ברב הצרפתיות למניהן), שזו כמובן האופציה היחסית זולה לפני החלפת הגיר .

אני הייתי בודק לפני הכל גם שזה יכול להיות בסה"כ עידכון תוכנה שעלות העידכון ממש זניחה בהשוואה לתיקונים שציינתי לפני כן .

ממש לא ממליץ להכנס למוסך בנתניה ,רצוי למוסך המרכזי בבני ברק .

כמובן שהדיאגנוזה יכולה להינתן ע"י מי שיש בידו מחשב שיכול להתחבר למכונית .

עדכון תוכנה ע"פ רוב ניתן לעשות ע"י מוסכי היבואן שמחובר online ליצרן .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אין לך בעיה לנסוע עד חולון, אני ממליץ בחום לגשת ל"אורן שירותי רכב" ברחוב המרכבה 15 בחולון.

"מה אתה מעדיף, מה רע בשביט? או מראה בשביט?"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמתחמה בטיפול בגירים בפ"ת. קיבל אותי בחור מאוד נחמד ונסענו לנסיעת מבחן. בנסיעה התקלה לא חזרה על עצמה אע"פ שהאוטו היה חם וכבר היה בנסיעה איזה שעה וחצי (הבנתי מהבחור שהתקלה נוטה לקרות בזמן שהאוטו חם) הוא אמר שלדעתו אין מה לגעת באוטו כרגע (גם לא חיברנו אותו למחשב) אלא אם כן התקלה תתחיל לחזור על עצמה בתדירות תכופה ואולי זה בכלל קרה בגלל מזג האויר החם (להזכירכם זה קרה לי פעמיים במהלך החודש וחצי האחרונים) אמרתי לו שאני מעדיפה שלא להגיע למצב שזה יתחיל לקרות בתדירות תכופה אלא להקדים תרופה למכה. הוא חזר ואמר שהוא לא ממליץ לגעת ואם כן האופציות הן: או לעשות שיפוץ חלקי שלא מבטיח שלא תהיה תקלה נוספת אחרי פרק זמן מסוים (שעולה כ-2,000 ש"ח לפני מע"מ) או שיפוץ מלא (שעולה כ-5,000 לפני מע"מ) ויש עליו אחריות לשנה

אני אישית יצאתי בתחושה מעורבת משם. מצד אחד הוא יכול היה "לדפוק" אותי ולהלביש לי משהו כדי להוציא ממני כסף ומצד שני העובדה שלא חיברנו את האוטו למחשב נראית לי קצת לא מקצועית. אני חושבת שאלך למקום נוסף לקבל חוות דעת נוספת כי ממש לא בא לי להמשיך לנהוג במחשבה של: מממ.. מעניין מתי אני אתקע עם האוטו?

מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא היה צריך לחבר את הרכב למחשב, יתכן מאוד ונרשמה תקלה במחשב תיבת ההילוכים וקריאת התקלה יכלה לתת כיוון מדויק יותר לבעיה.

כדאי לך לגשת למוסך החברה שיתנו לך דיאגנוזה יותר מדויקת, יעלה לך כמה שקלים הדיאגנוזה אבל תדעי בדיוק מה מצב התיבה ותחליטי מה את הולכת לעשות איתה.

לתיבת ההילוכים הזו (AL4) יש הרבה חיישנים שיכולים לתת אינדקציה למחשב הרכב על תקלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש תקלה נפוצה מאוד בגירים האלה, שהמאפיינים שלה זה דפיקה בין ראשון לשני, והחלקה בין שני לשלישי.

בד"כ זה שני חיישנים שהחלפתם כרוכה בפירוק המוח דבר נורא פשוט עם גישה קלה בסיטרואן.

במורשה העלות 2800 ש"ח. ובמכון הוגן 1200 ש"ח. ואין שום סיבה ללכת למורשה.

לפעמים זה ההחלקה בשלישי נובעת מציר שמתפרק בפנים. ואז אין מנוס מלפרק את הגיר לשיפוץ מלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5021 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...