Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איש איש במכוניתו...

בימר
שימו לב! השרשור הזה בן 7300 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה מכיר את הסטטיסטיקה שאומרת שאם הראש שלך בתנור והרגליים במי קרח, אז בממוצע נוח לך?

אופנוע זה כיף! על כיף משלמים בכל מיני צורות, ויש את האנשים שיעדיפו את היתרונות שלו ואת האחרים שיסתכלו דווקא על החסרונות. חבל על הויכוח, אין כאן טועה וצודק.

באופן אישי, כבר כתבתי, אני כבר הרבה שנים לא עולה עם האופנוע לכביש, ומאוד אשמח בעתיד, אם בתי, כשתגדל, תלך באותה דרך, ולא תעלה עם אופנוע לכביש.

וברור לך שלא ניתן להאשים אותי בדיעה קדומה נגד אופנועים, לא?

מסכים עם הכל. ואם ילדי ירצו לעלות על אופנוע - אני אסכים ובלבד שזה יהיה בגיל בו אני עליתי על אופנוע - 35 :shock:

...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

גם אני בדקתי את העובדות בדיוק על פי נתוני הלמ"ס והסיכון הוא פי 6.6 או באחוזים 659% סיכוי גבוה יותר לנהג לההרג בתאונת אופנוע מאשר ברכב אחר.

סקוטרמן, איך עשית את הבדיקה רק לגבי נהגים, הרי נתוני הלמ"ס מבדילים בין נהגים לנוסעים בכלי רכב אבל לא בין רוכב ומורכב בדו"ג...

או שהנחת שכולם היו רוכבים?

וגם - אתה יכול לפרט את החישוב לפיו הגעת ל- פי 6.6 לפי נתוני 2002?

....

הנתון אומר כי בתאונות אופנוע בבממוצע מעורבים 1.14 נפגעים (כולל רוכבים והולכי רגל, לא כולל נהגים / נוסעים ברכב אחר)

הנחתי את המספר הזה באופן רוחבי על כל סוגי הנפגעים למרות שנראה לי שהמספר גבוה יותר ככל שחומרת התאונה פחותה.

הנתון הוא מהזכרון אבל אבדוק אותו שוב במהלך היום

גם כן פורום של אופנועים,

חצי מהאנשים כאן כשהם יוצאים לרכב עושים את זה במגרשי חניה, אופנוענים עלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולנו יודעים שביום שדו"ג יהיה באמת זול לקנייה ואחזקה - כל אלה שהאישה שלהם לא הטילה וטו...(או אני או אופנוע !!!) יעברו אליו.

אף אחד לא אוהב פקקים...נכון? :?:

לא נראה לי שבימר באמת יצליח לעשות נפשות לעניין בקרב הנהגים ו...תראו - יש כבר 4 עמודים בשירשור... :D:D

מכיר סוזוקי ??? :smile:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמן לדברי חנן הג'יפולוג.

בוא תשמע על סיטואציה סטטיסטית מעניינת: אם אתה יושב בחדר עם עוד 8 גברים ואישה בהריון, אזי מבחינה סטטיסטית את 10\1 בהריון (עשירית).

סטטיסטיקה זה המון בולשיט (ופרנסה למינה צמח).

הוויכוחים שלך על סיכויים שיקרה כך או כך מיותרים וטיפשיים למדי, שהרי בשביל הרבה רוכבים (של אופנועים בעיקר) השיקולים הם לא שיקולי פרקטיקה ויעילות, אלא שיקולי כיף והנאה.

עכשיו לך תמדוד הנאה בסטטיסטיקה...

לדעתי כל פעם שעולה דרגת הכיף-ריגוש, עולה גם דרגת הסיכון.

עניין האינדיבידואליזם הוא שכל אחד יבחר איפה על סולם היחסים הזה הוא רוצה לעצור...אופנוענים בוחרים לעצור גבוה יותר מרוב האוכלוסיה.

כל אחד ובחירתו כבר אמרנו ?

שבת שלום וזהירות בדרכים.

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים :mmangel:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אחזור לנושא שבשמו הת'רד נפתח---הפקקים והדו"ג

במקצועי אני מתקין מערכות ואביזרים ל4 גלגלים ויש ברשותי גם "פחית" מאובזרת בכל טוב ובכל הפינוקים אבל אחרי הכל מעדיף לנסוע לעבודה בבוקר עם הכורסא על 2 גלגלים (יאמהה מג'סטי 250 96),אבל יש לי רק בעייה אחת עם הפתיחה של הת'רד- הלוואי ורובנו היו באמת נוסעים מתחת למהירות המותרת בשוליים בזהירות ובעדינות,כל בוקר בעודי חוצה את איילון בשוליים בזהירות במהירות 60-70 קמ"ש בעוד שכולם נוסעים 30-40 עוקפים אותי אופנועים וקטנועים במהירות של לפחות 100 קמ"ש ואני אפילו לא יזכיר את הטיסים שעוקפים אותי במהירויות יותר גבוהות, ואחרי הכל זה לא שהם הגיעו לעבודה שעה לפני -הגענו ביחד לרמזור של מחלף השלום,עומדים באותו רמזור,מחכים,משתחלים-אז למה?????

זהירות,זאת מילת המפתח, אנשים תחשבו רגע, אם מישהו בורח לשוליים איך מתחמקים\בולמים במהירות כזאת???

יש לי תמיד בקטנוע ערכת עזרה ראשונה על כל צרה שלא תהיה ולפחות פעם ב-6 חודשים אני פותח אותה לעזור לאיזה מישהו שקרא תיגר על חוקי הפיזיקה וחשב ששום דבר לא יעצור אותו, בסוף הפחית\האספלט עצרו אותו.

בתור אחד שנוסע גם על פחית וגם על בקבוק יש לי כמה עצות שכדאי שתחשבו עליהם..

סעו עם אורות גבוהים ביום-גם ככה כמעט ולא רואים אתכם.

שמרו על מהירות יחסית הגיונית לבלימה ביניכם לבין הפחיות

תחשבו תמיד מה אם הנהג השני יסטה מהנתיב

שמרו תמיד על שיקול דעת-ולמי שרעש האגזוז העיב על שיקול זה , שמור את פתיחת המצערת לכביש פתוח ופנוי.

"תחי מדינת ישראל- וכל הכבוד לצה"ל....."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקח לי שעה לקרוא את השרשור הנ"ל, ולא נעים לי להגיד שהוא דווקא טוב. :mm_yeah:

עכשיו לעצם העניין, יש לי חבר שהוא בעל חנות אופנועים/קטנועים/אביזרים. אני נוטה לשרוץ שם מדי פעם. המיקום של החנות טוב מבחינת זה שהיא לא באיזור "הביצה" של סלמה/שוקן/הרצל. מדי פעם נכנס לו איש בגיל העמידה או אפילו קצת פחות ומתעניין ושואל על קטנוע שימנע ממנו את הפקקים ויקח אותו מרעננה/רמת השרון/כפר-סבא /הוד השרון וכו' לעבודה בתל אביב. תמיד מציעים בפניו את המבחר בין המשומשים בחנות או החדשים שהחנות מציעה האדון הנכבד לוקח פורספקט (במקרה הטוב) כרטיס ביקור.. מקסימום רושם משהו והולך לדרכו. כמה מהם קנו דו גלגלי ??? מעטי מעט.

הרי הסיפור ברור לכולנו, באותו בוקר הוא איחר לישיבה או למשהו חשוב ונזכר באותו דו"ג שחלף מתחת לחלונו בעוד הוא התבשל לו בפקק. באותו רגע "עלה לו הסעיף" והוא החליט שהוא צריך דו"ג בשביל שלא יאחר יותר.

הבחור מגיע לביתו אומר לגברת שמחר הוא עובר לקטנוע, ובאותה מהירות שהרעיון עולה הוא מועף עם הפרוספקט, כרטיס הביקור וחלומות החופש. במקרים יותר גרועים הוא נתקל בדרך חזרה הביתה בתאונת דו"ג (חס וחלילה) ומחליט שזה מסוכן מדי. לעיתים הוא נזכר איך בגשם שישב באוטו החם והיבש שלו הדו"ג נסעו להם בשלוליות ונרטבו עד לשם עצמותיהם ומתחרט על הרעיון.

עכשיו כמו שהסקוטר אמר, אני מזמן הגדרתי למשפחתי "אני חולה" דור שני של אופנוענים חולים במשפחה, זה מה יש מצטער. אני בעד שיהיו עוד אופנוענים, אני אשמח שבאיילון בבוקר אני אפגוש מאה דו"ג ולא מאה מיצובישי לנסר, אבל אני לא אפעל למען שכנוע שלהם לזה. מי שרוצה סבבה מי שלא חבל.

אנחנו צריכים לפעול למען דברים כמו הורדת הביטוח, מניעת מפגעי בטיחותיים (מעברי חציה, גירוד לא טוב וכו'), שיפור רמת הלימוד , ספורט מוטורי ועוד. אסור להפוך לכת מסיונרית, כי זה לא יעזור אלא רק יציק.

ומי ששאל וסליחה על הפרסומת החנות היא HI-SIDE , בדרך פ"ת פינת שד' יהודית.

את נראית לי לחוצה קצת. אני גר קרוב רוצה לקפוץ לחרבן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שהתגובות האחרונות בהחלט סיכמו יפה את הדיון.

אחלה תגובות אנשים, ברצינות נהנתי מהת'רד הזה !

:mm_yeah:

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים :mmangel:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקח לי שעה לקרוא את השרשור הנ"ל, ולא נעים לי להגיד שהוא דווקא טוב. :mm_yeah:

עכשיו לעצם העניין, יש לי חבר שהוא בעל חנות אופנועים/קטנועים/אביזרים.

אני בעד שיהיו עוד אופנוענים, אני אשמח שבאיילון בבוקר אני אפגוש מאה דו"ג ולא מאה מיצובישי לנסר, אבל אני לא אפעל למען שכנוע שלהם לזה.

אסור להפוך לכת מסיונרית, כי זה לא יעזור אלא רק יציק.

גם אני בעד שיהיו עוד אופנועים, אבל שואל את עצמי למה?

והסיבה - בעיקר, כמו כל חיה חברתית, אני רוצה לחלוק עם חברי את ההנאה - ולשפר גם להם את החיים.

בהמשך נוספו סיבות שוליות נוספות - שנוגעות לתרבות הנהיגה, לבעיות התנועה בישראל, ולמצב האופנוענות בישראל (העדר המודעות לקיומנו... על הכביש... ובכלל...).

בכל מקרה - אני מוכן להעלות מחשבות על גלי האינטרנט, ולהציף נקודות למחשבה לציבור הקורא. באופן עקרוני, אני מוכן, וחושב שזה יהיה נכון, להציף את הנקודת האלה ל"ציבוריות הישראלית" בכל אמצעי, על מנת שמי שמחליט איך להתנייד - יעשה את זה עם מידע אמיתי על יתרונות וחסרונות הדו"ג, ועל פי נתונים אמיתיים של סיכון, וללא דעות קדומות.

סקוטרמן רואה בזה הטפה. סקוטרמן חושש ממצב בו חו"ח יאלץ לקחת אחריות על שכנוע את אחר לעבור לדו"ג. ואני לא רואה בזה הטפה אלא העלאת אפשרויות למחשבה, ואני בטוח שאף אחד לא יעבור לדו"ג מבלי לחשוב על זה קודם, בגלל ש"זה היה כתוב באינטרנט...". בקיצור - האחריות על הקורא, ואני בטוח בזה.

אבל עדיין, עצם העלאת המילה "אופנוע" מעלה למרבית האנשים את המילה "מתאבד", ולא "חופש", ולדעתי זו טעות תפיסתית ותדמיתית.

ולדעתי - למרות שאני סבור כמוך - שיש להמנע ממסיונריות, אני סבור שרב המרחק בינינו לבין סכנה שכזו.

וד"ש לחבר שלך (אם זה זיו)...

...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבת שלום וברכות עליך ועל בני ביתך..

זהו סיימתי להיות נחמד. אני אספר לך שני סיפורים קצרים שאולי יסבירו את דעתי. ראשית בליל הסדר האחרון עברתי צליבה , לא בגלל שאני הרווק הכי מבוגר במשפחה (חו"ח) אלא בגלל שאני אופנוען. ומי צלבו אותי ? בן דוד שהטריומף הישן של אבא שלי נמצא אצלו חמש שנים ולא עשה מאה מטר, שמת מגעגוע לרכיבה אבל מת מפחד, חמותו וחמו. שלשתם עלי בשיחה שתמכור תקנה אוטו. למזלי היה לי עזר כנגדי , בצורת אבא שלי, ויצאתי בשלום מהשיחה.

ארוע שני קרה לפני כמה שנים, שאבא של חבר "קדח" לי במוח שעתיים למכור את האופנוע. למה זאת ? כי הוא פוחד שבנו (שאז רכב על 50 ס"ק ומאז עבר לקורולה של המפעל) ילך בדרכי הנלוזות.

עכשיו מה שאני מנסה להבהיר כאן זה שכל הטיעונים הרציונליים וההגיוניים בעד אופנוע נתקלים בחומות הפחד האמוציונלי מאופנועים. לא משנה אם זה נוח, ואין בעיית חניה, וזה כיף וזה מליון ואחד דברים, הפחד משתק אותם ולא נותן להם (זה נשמע כאילו אני מדבר על האויב) לחשוב בצורה שכלתנית על הסוגיה.

אם אתה רוצה לעשות הרבה אופנענים (על משקל "הרבה אלוני מורה" של בגין) אתה צריך לפנות לפן האמוציונלי. כלומר למוסס את הפחד את הדעה הקדומה. כמו שרשמתי בהודעה הקודמת שלי אדם בא וחושב על הנושא באופן רציונלי ומיד בא הפחד האמוציונלי שלו ומוריד את הנושא מסדר היום. ואסיים במשפט פשוט, קודם שידעו ללמד לרכב כאן, ואז נחשוב להרחיב את מעגל הרוכבים.(קורס של פרדר ושות' לא מלמד לרכב אלא רק משדרג).

את נראית לי לחוצה קצת. אני גר קרוב רוצה לקפוץ לחרבן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועכשיו נהגי המכוניות שמרגישים שקראו להם "טיפשים", אומרים את דבריהם...

http://www.carsforum.co.il/phpBB2/viewtopic.php?t=36815

אהבתי את שכתב הקספר...

פששש...נכנסתי ל"היכל התהילה של הנקראים בגוף שלישי/ה' הידיעה", נשמע טוב הכספר...מזכיר לי את הנשיא, הג'נגו ועוד רבים וטובים :)

בקשר לחתימה שלי, תודה לבימר (למה לא הבימר?) שהסב את שתובת ליבם של כולם לרלבנטיות של החתימה לתר'ד הזה.

למען הסר כל ספק, החתימה אינה פרי מחשבתי אלא ציטוט משיר של פורטיס (הפורטיס!!!) שנקרא "יומו של העכבר".

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועכשיו נהגי המכוניות שמרגישים שקראו להם "טיפשים", אומרים את דבריהם...

http://www.carsforum.co.il/phpBB2/viewtopic.php?t=36815

אהבתי את שכתב הקספר...

פששש...נכנסתי ל"היכל התהילה של הנקראים בגוף שלישי/ה' הידיעה", נשמע טוב הכספר...מזכיר לי את הנשיא, הג'נגו ועוד רבים וטובים :)

בקשר לחתימה שלי, תודה לבימר (למה לא הבימר?) שהסב את שתובת ליבם של כולם לרלבנטיות של החתימה לתר'ד הזה.

למען הסר כל ספק, החתימה אינה פרי מחשבתי אלא ציטוט משיר של פורטיס (הפורטיס!!!) שנקרא "יומו של העכבר".

תאמין לי כספר...להיות עם הנשיא באותה שורה..זה אי אי מי ישמע כבוד גדול.. :lol:

אבל זה מעיד על אי שפיות קבועה.

ראש הממשלה: " לא נשחרר בוטנים עם מלח על הידיים!!!" :onfire::screwy:

"חכה לי רק רגע," היא אמרה בקול גדול, "אני בהריון" בואינג! התערבות על מתנדבת התפתחה לכלל אסון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7300 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...