Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך נוסעים בכיכר עם 2 נתיבים

avivyalo
שימו לב! השרשור הזה בן 3869 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

העיר שלי החליטה לפני כמה שנים להיות מודרנית ובמקום רמזורים לבנות כיכרות במקומות שכיכר עדיפה על רמזור.

עד כאן, אני מברך את ראש העיר, יעקב טרנר, שעשה את החיים שלי הרבה יותר קלים (כן, מדובר בב"ש).

אבל יום אחד התחילו להופיע כיכרות עם יותר מנתיב אחד.

זאת אומרת, במעגל תנועה עצמו יש 2 נתיבים.

מישהו בבקשה יכול להסביר לי מה אני אמור לעשות אם נכנסתי לכיכר בנתיב השמאלי (טבעת פנימית) ועכשיו אני רוצה לצאת מהכיכר, אבל בנתיב הימיני של הכיכר נוסע מישהו שלא רוצה לצאת איתי ביחד, הוא רוצה להמשיך בכיכר ליציאה אחרת.

אין לי שום דרך לדעת אם הוא רוצה להמשיך ליציאה הבאה, או שהוא רוצה לצאת איתי ביחד.

אני מהנהגים הסבלנים, אז אני מאט ונותן לו לעבור, אבל בנתיים עוצר את התנועה מאחורי ואין לדעת אם רכב שהיה מאחוריו רוצה להמשיך להסתובב בכיכר או לצאת ביחד איתי.

בעיה. כיכר דו נתיבית זה פשוט אסון בפוטנציה.

נניח והחלטתי מהיום להיכנס רק בנתיב הימני. אז יש סיכוי שמישהו אחר יכנס בי, כשירצה לצאת מהכיכר מהנתיב הפנימי.

אם מישהו עבר לאחרונה טסט, או מכיר את החוקים ממש טוב, שיסביר לי בבקשה!

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בחולון יש לך את כיכר קוגל, או בשמה השני - כיכר הדמעות.

בד"כ בטסט אתה צריך להתמודד עם כיכר מהסוג הזה, בגלל זה הדמעות..

ולשאלתך:

לנתיב הפנימי נכנס מי שרוצה לפנות שמאלה או פרסה, לפי הסימונים על הכביש.

יש לו זכות קדימה לבצע את הפניה ולהשתלב לנתיב המסומן והמיועד עם איתות..

* באופן מעשי אתה פשוט עובר לנתיב האמצעי ומשם יוצא.

במקרה של עומס אתה מנסה להשתלב כמו ישראלי ולוקח את הזכות קדימה בזהירות, אין מה לעשות.

**

עריכה:

התייחסתי לכיכר עם 3 נתיבים, לא ראיתי ששאלת על 2.

במצב הזה פשוט:

נתיב ימני - ישר או ימינה.

נתיב שמאלי - שמאלה, ישר או פרסה.

**

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מעוניין לפנות ימינה או לנסוע ישר תסע בימין.

אם אתה מעוניין לפנות שמאלה או לנסוע ישר תסע בשמאלי.

*לפעמים אם רוצים לנסוע ישר אז צריך לתת לעדיפות לימין / לשמאל, בהתאם לכיוון שממנו מגיעים למעגל.

זה כל כך פשוט, אבל אנשים לא מבינים את זה, רוצים לפנות שמאלה ולוקחים את הימיני, חלק רוצים ימינה ולוקחים את השמאלי, אני לא מבין איפה ההיגיון של האנשים, ובגלל אותם הדברים האלה - פשוט תסע לאט ובזהירות בכיכר, כיכרות בעלי 2 נתיבים הן המסוכנות ביותר, חשוב לנסות לקרוא את הכוונות של שאר הנהגים, לתת להם לעבור במקרה הצורך ולנסוע לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה של עומס אתה מנסה להשתלב כמו ישראלי ולוקח את הזכות קדימה בזהירות, אין מה לעשות.

**

חבל על הזמן, אחלה משפט דפקת בתור הודעה ראשונה בפורום, ''לקחת זכות קדימה'', לא יודע איך אפשר לענות לתשובה כזאת נמוכה ומטומטמת, יופי אז הוא לקח זכות קדימה, במקרה הטוב לא קרה כלום כמו ברוב הפעמים, במקרה הפחות טוב, רכב שבא במהירות ולא רוצה שייקחו לו זכות קדימה(כי גם הוא ישראלי לדבריך) נכנס בו, יש קצת נזק \ מחליפים פרטים ומקללים בדרך חזרה, למה לא יכלו להתאפק, במקרה הרע, משאית תבוא ותיקח אותו איתה, כי אין לה יכולת בלימה כמו של פרייבט, ואז אנחנו שומעים, שני הרוגים, פצוע אנוש, מפה מתחילה כל העבריינות על הכבישים, בגלל אנשים כמוך, שחושבים שיש להם זכות לקחת משהו ממישהו, אני מאוד מקווה שתישאר בלי רישיון בקרוב מאוד.:evil: :evil: :evil:

''גם דברים פשוטים יכולים להיות טובים'' - אביה בת ה-10

CBR600RR-sold

z-750-crashed

wrx run by ecutek-sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שדברים כאלה נלמדים בשיעורי נהיגה.

לפחות אני למדתי את זה בשיעורים (אולי כי למדתי בחולון).

זה לא אמור להיות משהו בסיסי כמו לפנות מכביש חד סיטרי לדו סיטרי וכו'?

Kawasaki Versys !!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מעוניין לפנות ימינה או לנסוע ישר תסע בימין.

אם אתה מעוניין לפנות שמאלה או לנסוע ישר תסע בשמאלי.

*לפעמים אם רוצים לנסוע ישר אז צריך לתת לעדיפות לימין / לשמאל, בהתאם לכיוון שממנו מגיעים למעגל.

זה כל כך פשוט, אבל אנשים לא מבינים את זה, רוצים לפנות שמאלה ולוקחים את הימיני, חלק רוצים ימינה ולוקחים את השמאלי, אני לא מבין איפה ההיגיון של האנשים, ובגלל אותם הדברים האלה - פשוט תסע לאט ובזהירות בכיכר, כיכרות בעלי 2 נתיבים הן המסוכנות ביותר, חשוב לנסות לקרוא את הכוונות של שאר הנהגים, לתת להם לעבור במקרה הצורך ולנסוע לאט.

שמע אם זה כל כך פשוט, אז למה כל כך הרבה אנשים לא מבינים את זה? כשאני למדתי לנהוג, לא היו כיכרות כאלה אז אף אחד לא אמר לי שמי שרוצה ימינה\ישר לוקח נתיב ימין ומי שרוצה שמאלה\פרסה לוקח נתיב שמאלי.

אגב זה בכלל לא הגיוני כי אם אני רוצה שמאלה(נניח נכנסתי בשעה 6 ואני רוצה לצאת בשעה 9), רכב שנכנס 2 כניסות אחרי (אם אני משעה 6 אז הוא מ12)לכיכר ורוצה להמשיך ישר (לשעה 6), יכנס בי. בקיצור זה הדבר הכי מטופש שמישהו היה יכול להמציא.

זה כמו שהיה את הסרט "מטריקס" והוא היה מעולה. אז המפיקים אמרו "בואו נעשה מטריקס2 " ודפקו את הסרט

כיכר נתיב אחד רעיון מעולה, כיכר 2 נתיבים מתכון לקטסטרופה. הורגים כניראה לא יהיו כי זאת נסיעה איטית אבל אולי מישהו ימות בגלל שהוא דפק לאיזה ערס את המרצדס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוא יכנס בך, הוא יכנס בך שאתה בתוך המעגל - משמע הוא לא נתן לך זכות קדימה.

גם אסור לשכוח שאם רוצים לפנות שמאלה כמו בסטואציה שאתה נתת, צריך לשים לב שמאותתים פעמיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אביב, בדוגמה של כיכר הדמעות בחולון, שמו שלטים של מתן זכות קדימה ועכשיו יש שם אפילו עצור לפני הכניסה לכיכר.

זה פותר את הבעיה שלך.

הבעיה העיקרית בכיכרות האלה וגם בכיכרות עם שני נתיבים, זה שאנשים עושים מה שבא להם! גם אם הם יודעים או לא יודעים את חוקי ההתנהלות בכיכר.

ואני אתן לך דוגמא. בכיכר ליד הרכבת ברחוב בן גוריון אני מגיע לפעמים כמעט לעצירה מלאה בנתיב הימני כי מהנתיב השמאלי רכבים פשוט פונים לתוך הרכב שלי! בלי שום בושה!

כמובן שלרוב זה, באופן סטטיסטי בלבד, נשים.

הנה כמה דוגמאות למצבים באמת לא נעימים: http://www.darkroastedblend.com/2008/03/worlds-worst-intersections-traffic-jams.html

הנה הסבר על איך להתנהג בכיכר: http://www.joblog.co.za/2005/08/todays_lesson_i

Kawasaki Versys !!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכמובן אסור לשכוח שבהסבר הזה ההפך הוא הנכון, זה מודגם על כביש בו הנסיעה היא בצד השמאלי.

תכלס הייתי בטוח שמעכשיו אני נכנס בכיכר דו נתיבי שמאלה:lol:

travian

אכן, הכיכר בבן גוריון בכניסה לרכבת היא אחת שלא פעם ולא פעמיים כמעט נכנס בי מישהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל על הזמן, אחלה משפט דפקת בתור הודעה ראשונה בפורום, ''לקחת זכות קדימה'', לא יודע איך אפשר לענות לתשובה כזאת נמוכה ומטומטמת, יופי אז הוא לקח זכות קדימה, במקרה הטוב לא קרה כלום כמו ברוב הפעמים, במקרה הפחות טוב, רכב שבא במהירות ולא רוצה שייקחו לו זכות קדימה(כי גם הוא ישראלי לדבריך) נכנס בו, יש קצת נזק \ מחליפים פרטים ומקללים בדרך חזרה, למה לא יכלו להתאפק, במקרה הרע, משאית תבוא ותיקח אותו איתה, כי אין לה יכולת בלימה כמו של פרייבט, ואז אנחנו שומעים, שני הרוגים, פצוע אנוש, מפה מתחילה כל העבריינות על הכבישים, בגלל אנשים כמוך, שחושבים שיש להם זכות לקחת משהו ממישהו, אני מאוד מקווה שתישאר בלי רישיון בקרוב מאוד.:evil: :evil: :evil:

אני מחולון לצורך העניין ועובר בכיכר קוגל מדי יום מספר פעמים,

אין לך בשעות הבוקר ברירה, הכיכר הופכת לפקק אחד גדול והחוקים הם אחרים.

אומנם זו ההודעה הראשונה שלי אבל אני לא נהג חדש או עבריין תנועה, אבל בכביש החוקים אחרים לפעמים.

אני מזמין אותך לנסות לקבל זכות קדימה בשעות העומס, אתה תמצא את עצמך מסתובב במעגלים.

לפעמים במקום לחפש לצאת "חכם" מבנאדם חדש בפורום, תנסה להבין, לנסות לתקן ולא להכליל.

אין דרך לנהוג בישראל לפי הספר ואל תנסה להוציא את כולם "רוצחים" ו"עברייני תנועה"

יום טוב, ותודה על הקבלת פנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נשאל את זה ככה:

אם אתה יודע שאוטוטו אתה צריך לפנות ימינה (וזה לא משנה אם זה ביציאה הראשונה - ימינה בכיכר, או ביציאה השנייה - ישר בכיכר), מה לעזאזל אתה עושה בנתיב השמאלי?

1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה יש לי לנסות לתקן, אתה לא אמרת משהו בטעות, זאת הדרך המחשבה שלך והיא תישאר כזאת, עד שחס וחלילה תלמד על בשרך מה התוצאות של דרכים עקלקלות כאלו, ואוקיי נגיד וככה אתה נוהג, למה אתה מייעץ לאחרים גם לנהוג ככה, סלח לי, אבל התנהגות כזאת היא כן נקראת עבריינות, ''לקחת זכות קדימה'', אני ישמח שתיתן לי פירוש אחר למשפט הזה, עד אז , מאחל לך ולמי שיושב לידך ברכב שתהיו בריאים ושלמים, אין בכוונתי להעליב או לרדת עליך או לנסות לצאת עליך חכם, זאת דעתי על אנשים עם קו מחשבה כזה, מה לעשות, אם לקחת את זה ככה אז מחילה ממך, אבל תסתכל על מה שרשמת בתור קורא ותבין כמה חמור מה שאמרת.

לא פעם ולא פעמיים לקחו ממני זכות קדימה בכוח, שגרמה לי לסטות מהנתיב ולבלום בלימות חירום, לא נעים בכלל ומאוד מלחיץ ומפחיד.

''גם דברים פשוטים יכולים להיות טובים'' - אביה בת ה-10

CBR600RR-sold

z-750-crashed

wrx run by ecutek-sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

*)אם אתה רוצה לסוע ימינה, תכנס לכיכר מהנתיב הימני ותצא מממנו.

*)אם אתה רוצה לסוע ישר אתה יכול לעשות זאת בשני הנתיבים.

*)אם אתה רוצה לסוע שמאלה או לעשות פרסה, תכנס מהנתיב השמאלי לכיכר, בהתקרבות לפנייה שלך תעבור לנתיב הימני בזהירות(מראה,איתות וכו'...) ותצא משם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3869 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...