Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות ברכישת רכב קטן ואמין, עד 40K ש"ח, לזוג סטודנטים

cowolfi
שימו לב! השרשור הזה בן 5019 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אנו זוג סטודנטים באונ' חיפה, אנו מחפשים רכב אמין וזול לאחזקה למשך שלושת השנים הבאות שלנו.

הרכב רוב הזמן יסע ברחבי חיפה, כאשר פעם בשבוע יגיע לת"א ואולי פעם בחודש - חודשיים יגיע לי-ם.

התקציב שלנו עומד על 30-40k

כמו שכתבתי קודם לכן, האמינות ועלות האחזקה החודשית הם בראש מעייננו,

לא אכפת לנו המראה החיצוני, נוחות הנהיגה או גודל הרכב.

לאחר קריאה בפורום הבנתי כי שתי המכוניות שיוכלו להתאים לנו בעיקר הן :

פיאט פונטו ספייס (בתקציב שלנו אפשר להביא רכב שנת 2005-2006)

דייהטסו סיריון (בתקציב שלנו אפשר להביא רכב בשנתון 2002-2001)

השאלה הראשונה שלי היא האם ישנם רכבים נוספים שיכולים לענות על הצורך שלנו (ואף אולי יותר מהדגמים שאני בחרתי)

השאלה השניה שלי נוגעת להתלבטות בין השנתונים, מצד אחד קוסם לי לרכוש רכב עם שנתון גבוה, מצד שני על הדיהטסו להבדיל מהפיאט שמעתי רק דברים טובים בכל הנוגע לאמינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לגשת לקל אוטו, יש שם פונטו גרנדה עם ק"מ יחסית גבוה מהשכרה. המחיר הוא 45K לרכב שעבר 90K ק"מ בערך.

חבל להתעסק עם רכבים עתיקים כמו הדייהטסו כאשר התקציב שלכם מאפשר לנסוע ברכב שנת 2007 שהסיכוי לבלאי בו נמוך בהרבה.

כמו כן שווה לחפש פיאט פנדה או פונטו ספייס. רכבים נהדרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יונדאי גטס, אמין, זריז, זול לאחזקה.צריכת דלק יכולה להיות מאט גבוה אבל זה תלוי בהרגלי נהיגה.

מספיק נוח כדי לנהוג בו גם לאילת וחזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יונדאי גטס, אמין, זריז, זול לאחזקה.צריכת דלק יכולה להיות מאט גבוה אבל זה תלוי בהרגלי נהיגה.

מספיק נוח כדי לנהוג בו גם לאילת וחזרה.

לי יש גטס 1600 אוטומטית שנה וחצי ואני רחוק מלהסכים איתך.

לגבי צריכת דלק- די גבוהה והרכב שלי עוד נחשב לחסכוני על הנייר בקטגוריה עם המנוע החזק ביותר.

הסיבה לצריכת הדלק הגבוהה היא לא התגרזנות עם הרכב,אלא דווקא השילוב הבעייתי של מנוע צעיר ונמרץ עם גיר אוטומטי מסרס של 4 הילוכים שהמעבר ביניהם כל כך ארוך שאפשר להתפחלץ.

לגבי נוחות- ממש לא נוח ולי אחרי שהייתי 4.5 שנים עם אפלאוז ועוד 2.5 עם מיצובישי לנסר התחלתי לחוש כאבי גב וצוואר קשים כי הרכב יושב גבוה מידי על הכביש בשבילי (חומר למחשבה למי שרגיל לרכבים, שיושבים נמוך על הכביש).

לגבי אמינות - טוב באופן יחסי אבל בתקציב של פותח השרשור הוא יפול על הדגם הבזבזני ביותר מליסינג,שלך תדע איך תחזקו אותו.אני על הגטס הייתי מוותר.

לגבי סיריון- מנוע 1000 מיושן ונוטה למות או להזדקק לשיפוץ כללי באיזור 150,000ב ק"מ ובהחלט לא מומלץ.

אם קונים רק מנוע 1300.

בהחלט פיאט פונטו 2004-5 ואפילו עם גיר רציף/אוטומטי/רובוטי יכולה להיות בחירה טובה בתנאי,שהרכב טופל כהלכה.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש ניסיון עם 3 יונדאי גטס 1.4 אוטומטיות מליסינג. קיבלנו אותן חדשות למשך שנה כל אחת. לא היו בעיות אמינות. לגבי נוחות אז אפשר להיות באוטו יום שלם ולהמשיך להתפקש אחרי זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכל העונים,

האמת אני גם נטיתי לכיוון של הפיאט יותר משל הדיהטסו בגלל השנתון הגבוה וגם בגלל שפיאט בסך הכל נחשבים די אמינים במידה והרכב שאני קונה טופל באהבה וקפידה.

וזה מוביל אותי לשאלה הבאה שלי, ספר טיפולים לרכב.

אז קודם כל, וסליחה על בורותי, ספר טיפולים הוא בעצם מעין "מחברת" שכל טיפול \ תיקון שנעשה לרכב נכנס אליה ?

אני אשמח לכל הערה \ הארה והבהרה בנושא,

עכשיו, עד כמה חשוב שלרכב שאני קונה יהיה ספר טיפולים מסודר ? הרבה מוכרים ניסו לשכנע אותי להסתפק בקבלות שונות שהם שמרו על הטיפולים ברכב, האם זה בסדר או שלדעתם חובה להתעקש על ספר טיפולים ?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, סיפור טיפולים זה התיעוד של הטיפולים שעבר האוטו.

תאריך/ק"מ ופירוט הרכיבים/פעולות שבוצעו.

עדיף לקנות ספר טיפולים מעודכן כמה שיותר, ככה אפשר לראות שאכן, יש התאמה בין הנסועה של האוטו (הק"מ שהאוטו עבר..) לבין הצהרות המוכר.

כמו כן, החלפת רצועת טיימינג למשל, טיפול יחסית יקר, רצוי לוודא שנעשה, כי...אם לא, תצטרך אתה לעשותו.

בד"כ, אוטו עם ספר טיפולים מסודר ומאורגן, מראה שהאוטו טופל ולא הוזנח.

כשאומרים לך להסתפק בקבלות ותו לא, יש פה פתח לרמאות ולקומבינה, או סתם לנהג שהזניח פה ושם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה לצריכה גבוהה ביונדאי גטס ובכלל ברכבי יונדאי היא תיכנון לקוי, מה לעשות צריך להגיד את האמת.

בחברות רכבים אחרות ששם מהנדסים מתאמצים יום ולילה על תיכנון מנוע חסכוני מגיעים לתוצאות.

זה נכון לכל מוצר - יש מוצרים שמתוכננים היטב ויש מוצרים נחותים זולים שמתוכננים ברמה נמוכה ובהתאם התוצאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי חבר'ה, מישהו יודע להגיד לי מאיזו סיבה הספייס הרבה יותר זולה מהסיריון ? סתם מעניין אותי לדעת למה ההבדלים הכספיים שלהם כאלו גדולים למרות ששניהם רכבים מאוד מומלצים ?

וחוצמיזה מצאתי סיריון 2003 עם 40K ק"מ ב 42,000 הלכתי לראות את הרכב ועל פניו נראה בסדר גמור (שייך לאישה מבוגרת ולפניה לזוג פנסיונרים) לרכב נגמר הטסט עוד חודש והמחיר הוא מחיר אחרון. מה דעתכם ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת שאלה טובה, ומי שידע לענות עליה הוא אדון לוי יצחק, הגורו של שוק הרכב המשומש בישראל. לדעתי אין לזה סיבה של ממש, היות והפונטו נהנית מסחירות מעולה ולא סובלת ממחלות או בעיות מיוחדות. אבל ככה החליט לוי יצחק, וכולנו נדרשים ליישר קו.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספר טיפולים הוא ממש לא חוברת עם חותמות.

קודם כל ספר הטיפולים נמצא במחשב החברה, והוא מראה את כל הטיפולים שעבר הרכב.

אם תראה את ספר הטיפולים של הספייס שלי, יש בו את ה-כ-ל, החל מהטיפול הראשון מ-20 אלף ק"מ ועד לאחרון, שנעשה ב-120 אלף ק"מ. במחשב החברה רשום כל חלק וחלק שהוחלף וגם תלונות של הנהג הקודם - ז"א כל כניסה למוסך מתועדת.

לגבי ה"ספר" עצמו - אני מחזיק את כל הקבלות הקשורות לתחזוקת הרכב, מסודרות לפי סדר כרונולוגי. אתה יכול להתרשם מכל טיפול ומתי נעשה, מתי נרכש רדיו דיסק חדש ומתי עשיתי השחרה של החלונות וגם מתי נעשה טיפול טיימינג ומתי הוחלף ההגה החשמלי.

אם זה לא מספיק, אז אני לא יודע מה כן (אולי חוברת עם חותמות...?).

(ולא, אני לא מוכר את הספייס :wink: )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספר טיפולים הוא ממש לא חוברת עם חותמות.

קודם כל ספר הטיפולים נמצא במחשב החברה, והוא מראה את כל הטיפולים שעבר הרכב.

אם תראה את ספר הטיפולים של הספייס שלי, יש בו את ה-כ-ל, החל מהטיפול הראשון מ-20 אלף ק"מ ועד לאחרון, שנעשה ב-120 אלף ק"מ. במחשב החברה רשום כל חלק וחלק שהוחלף וגם תלונות של הנהג הקודם - ז"א כל כניסה למוסך מתועדת.

לגבי ה"ספר" עצמו - אני מחזיק את כל הקבלות הקשורות לתחזוקת הרכב, מסודרות לפי סדר כרונולוגי. אתה יכול להתרשם מכל טיפול ומתי נעשה, מתי נרכש רדיו דיסק חדש ומתי עשיתי השחרה של החלונות וגם מתי נעשה טיפול טיימינג ומתי הוחלף ההגה החשמלי.

אם זה לא מספיק, אז אני לא יודע מה כן (אולי חוברת עם חותמות...?).

(ולא, אני לא מוכר את הספייס :wink: )

המשפט האחרון שלך, ענה לי על שאלה שרציתי לשאול..

ד"א..אתה בטוח בזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5019 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...