Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיבלתי מעטפת אנטרקס מחברות ליסינג, או: הליסינג שהרס לנו את שוק המכוניות בארץ

itamarg
שימו לב! השרשור הזה בן 4998 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

נכון, אמנם זה פורום אוף-טופיק אבל שמתי לב לתופעה שפשוט רק גודלת עם הזמן ואני מאמין שגם רובכם שמתם לב אלייה.

בעקבות התאונה שאבא שלי עבר עם הרכב והשבתת הרכב (שמאוד אהבתי) אני מחפש רכב בתקציב של עד 55-60 אלף ש"ח.

אני כבר לא מדבר על למצוא רכב משפחתי עם גיר רגיל כי כבר על זה מזמן ויתרתי כי פשוט כמעט ואין פשוט רק רוצה משהו שיהיה במצב טוב ולא מהשכרה/ליסינג.

עקב כך ששוק הרכב בישראל מכיל הרבה רכבי ליסינג, לכל מי שיש רכב יד פרטית ובמצב נורמלי (לא מושלם, נורמלי)

דורש כמה אלפיות מעל המחירון ולא מוכן להתפשר.

דוגמאות מהימים האחרונים:

הונדה סיוויק 1.6 יד 2 אוט' 66000 ק"מ, מחירון: 47000 ש"ח, הבחור דורש על הרכב 51500 ש"ח.

הונדה סיוויק 1.6 יד 2 אט' 67000 ק"מ, מחירון: 53000, מחיר נדרש: 60000.

טויוטה קורולה סדאן 2004 1.6 אוט' יד 1 63000 ק"מ, מחירון 54000, מחיר נדרש: 60000.

סיאט לאון 1.6 אוט' יד 3, 2002 דגם סטלה (הפשוט) מחירון 33000, מחיר נדרש 39000.

הרשימה עוד ארוכה ואנשים לא מוכנים להתפשר. אני מקבל ניתוקים בטלפון שאני בא לדבר על המחיר.

מה קורה פה? רכבים מיד פרטית הפכו לאוצר או מניה בבורסה ששווה יותר מהמניה של טבע?

אפילו על מחירון אף אחד לא מדבר.

אני דיי על סף ייאוש, אני לא מוצא רכב נורמלי שנמכר במחיר מחירון, כל מה שאני מוצא פשוט נמכר מעל המחירון.

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר,דווקא הליסינג אמור להוריד את השוק ולא להעלות אותו.

במכוניות כמו מאזדה 3 (לא ספיריט),פורד פוקוס ורנו מגאן (וגם מיצובישי לנסר) אפשר להשיג מחיר יפה.

אבל,אם אתה מתחיל לנהל עם בן אדם מו"מ כספי בטלפון,זה לא ממש מראה על רצינות.

אני נמנעתי מכך בכל אופן עד היום בכל רכישת המכוניות שלי וגם המכירה כי אני טוען,שאדם רציני (קונה /מוכר) בא לראות את הסחורה,לבדוק במכון בדיקה (אם התרשם ואין חשד לסוחר/קומבינה אחרת) ורק אחר כך להתווכח על המחיר.

אם מראש המחיר נניח הוא 65,000 ואתה אומר לו אני מציע לך 60,000 למה נראה לך,שבלי שראית את הרכב והוא בכלל מכיר אותך שיסכים לנהל איתך מו"מ דרך הטלפון.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי בעייה לשלם על רכב מעל המחירון אבל שיהיה במצב טוב.

הבעייה שאנשים חיים בלה לה-לנד.

רכב שצריך השקעה של לפחות 2000-3000 ש"ח (טסט, צמיגים וכיוצ"ב) המחיר המבוקש הוא 4-5K מעל המחירון?

זה כבר ממש לא הגיוני. ולא מדובר על רכב אחד או שתיים. מדובר על תופעה ("לא טוב לך אל תקנה") שכמעט כל מי שיש לו רכב פרטי דורש הרבה מעל המחירון.

ולקנות רכב מליסינג או השכרה לא בא בחשבון, אני מעדיף להמשיך לנסוע על הלאנסר העתיקה שלי ולהסתדר איתה בנתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אתה קובע את גודל ההוצאה הדרושה ליישור קו ברכב (זאת לא השקעה איך שלא תהפוך את זה) בלי לבדוק את הרכב בפועל? מניסיוני, ברוב המקרים מוכרים כאלו מראים נכונות להתגמש אחרי שמראים רצינות. כלומר מגיעים לבדוק את הרכב, בודקים אותו ברצינות וביסודיות ואז שמים את הקלפים על השולחן.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחסוך את כל כאב הראש הזה, (ומה שבעצם אני עשיתי...) זה פשוט ללכת ולקנות רכב חדש (עם הלוואה/מימון...נוסף)

אין ברירה אחרת, אלא אם כן אתה מוכן להשתגע, ולחפש רכבים במצב מושלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאני שואל את הבעלים שאלות כמו:

עד מתי יש לאוטו טסט והתשובה היא בקרוב מאוד, מה מצב הצמיגים והוא אומר שהם "בסדר" ומעולם לא הוחלפו בבעולותו או שבמקרה הטוב כשאני שואל מתי הוא החליף אותם אז אני מקבל תשובה שהוחלפו "לפני שנתיים" או למשל כשאני שואל מתי האוטו עבר טיפול טיימינג ואני מקבל תשובה שהאוטו פשוט לא עבר וצריך להחליף רצועת טיימינג ועוד ועוד, אני יכול להעריך מהו הסכום ההתחלתי שיש להשקיע ברכב.

אני לא מדבר על מחיר בטלפון אנשים פשוט דורשים מעל המחירון ואמרו לי תשמע אם אתה בא מאיזור הדרום ואתה מתכוון להוריד במחיר לא משנה מה יצא בבדיקה אני לא מוריד. אז חפשו פראייר אחר, אני מחכה בסבלנות.

אז למה אני אסע מבאר שבע למקום מרוחק ואם תהיה לרכב נזילת מים? ואם יש להחליף תושבות? אז מה, אני אספוג את כל הנזק?

זה לא פעם ראשונה שאני מחפש רכב, ממש לא.

זה פשוט ניראה ככה שכל מי שיש לו יד פרטית פשוט מדבר כאילו יש לו איזה אוצר נדיר ביד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערינו,

כן,

יש לו אוצר ביד.

אני בן 29 ורוב החברים שלי נוהגים ברכבי חברה.

אני רואה את זה כעניין עצוב מוטורית אבל בעיקר מקומם,

התבטאתי בעבר מעל דפי הפורום לא פעם בנושא מה שאני חושב על הרכבים הללו של הליסינג וכו' ,

גם אני שנוהג ברכב שיש כמותו אלפים בליסינג (מיצובישי לאנסר) דאגתי ששלי יהיה מיד ראשונה פרטית,

גם אני הורדתי את הבן-אדם לאלף חמש מאות שקלים מתחת למחירון עקב תיקונים קלים אבל הבנתי שיותר לא ירד (למרות שהיה מצב מצויין לרדת עוד בכל מצב אחר) - פשוט כי זה רכב פרטי וחודש וחצי חפרתי את אתר יד 2 וכל מגרש חניה אפשרי בקריות וכמה בחיפה בחיפוש אחר רכב למכירה מיד פרטית שמצא חן בעיני - ללא הועיל , נסעתי לבן אדם עד נצרת עילית שזו לא נסיעה קצרה כדי להביא את הרכב.

הקטע היפה שבגלל שיש רכבים כמו שלי בכמויות בליסינג, המחיר שלו צונח בטירוף מחודש לחודש.. נפלא (מזל שיש לרכב את קיט תוספות הספורט הקוסמטיות שמעלה לי איזה 3%.. איזה "כייף" לי ..).

אז כן, אם אתה מוכר מיד פרטית - אתה יוצא דופן, לא אומר שצריך להתנהג בצורה לא ריאלית או גועלית , אבל להוציא מחירון עבור מכירת הרכב זה נכון ומגיע ללא ספק אם הרכב במצב טוב.

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנאד הנפוח (הבעלים של מכוניות יפאניות שחושבים שיש להם אוצר ביד ומבקשים אלפי שקלים מעל המחירון) הזה בסופו של דבר ימשיך להסריח ובסופו של דבר, עם קצת סבלנות, גם ירקיב.

מכונית, כמו הרבה דברים בחיים, צריך גם לדעת ממי לקנות: תמשיך לחפש עד שתמצא מישהו הגיוני שמבין שיש לו ביד מכונית ולא אוצר (רמז: יש לא מעט כאלה - אבל אם ימשיכו המטומטמים לשלם אלפי שקלים מעל המחירון לרכב עם יד פרטית, אז ברור שיהיו חכמים שימשיכו לדרוש אלפי שקלים מעל המחירון...).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין איפה הבעיה, כל אחד יכול לבקש על רכושו כמה שהוא רוצה.

המחירון הוא המלצה.

חוצמזה איזה מחירון בדקת? יד 2 החינמי או לוי יצחק ? יש הבדלים של כמה אלפים טובים ביניהם.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל, בדקתי גם ביד 2 וגם בלוי יצחק.

ברוב מוחלט המחירים שדרשו על הרכבים עבר את המחירונים בכמה אלפי שקלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שאתה טועה במחירונים. מחירון של טויוטה קורולה gli 2004 הוא 61000. של סאן 58000 ומחירון משוכלל של קילומטרז נמוך ויד 1\2 כמו שאתה הבאת כדוגמא יעלה בעוד אלפיים שלוש

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל, בדקתי גם ביד 2 וגם בלוי יצחק.

ברוב מוחלט המחירים שדרשו על הרכבים עבר את המחירונים בכמה אלפי שקלים.

תהיה בטוח שאם תצא מהבית ותגיע לראות את הרכבים , המחירים יסתדרו לפי מה שאתה רוצה.

בטלפון זה לא רציני.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברצוני לקבל הבהרה לגבי מחירון רכבים יד שנייה.

בבעלות משפחתי רכב שנת 2007 עם 30 אלף ק"מ, הרכב שמור בכנאות מטורפת.

כאשר רוב הרכבים שנמכרים הם גמורים בדרך זאת או אחרת או מליסינג אני חושב שלי יש את הלגטימציה למכור את הרכב כולל השקלול כמה אלפים מעל המחירון.

אני לא חושב שיש כל דבר פסול למכור רכב אם אתה יודע שתוכל לקבל עליו את שוויו האמיתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מאמין, אבל אני מסכים עם אייל :shock:

כל מי שמוכר רכב עם "נתונים יפים" ומאז לבקש אפילו שקל מעל המחירון מהר מאוד מתחיל לקבל שיחות טלפון מפסדו-סוחרים שרק מנסים לשכנע אותו להוריד את המחיר כי "בחייך אחי, מי מוכר היום במחיר מחירון?". עד שאתה מגיע אליהם, סביר מאוד להניח שנמאס להם מהשטויות והם רוצים לדבר תכלס.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...