Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב אספנות כרכב יחיד?

slavochk
שימו לב! השרשור הזה בן 7271 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אבקש את חוות דעתם של בעלי הניסיון כאן......

עד כמה ניתן לסמוך על רכב בן 25+ בתור רכב ראשון?

החלום שלי עוד לפני שהוצאתי רשיון הוא פג'ו 304 קבריולט, בצבע צהוב

השאלה היא עד כמה הרכב הנ"ל אמין ונוח ליום יום..... בכל זאת לא נעים לגלות שאני תקוע בכביש החוף....

חוץ מזה, קצת יותר חדשות אבל עדיין בגדר אפשרות, מרצדס W123 (רצוי קופה) או W126. לא יצא לי לצערי לנסוע באחת מהן, אבל אלו רכבים יפים ועושה רושם נוחים ואמינים הרבה יותר מהרנו 21 שלי. האם אני צודק או שרכבים אלה הופכים בעיתיים עם השנים חרף היותן מרצדס?

(כמובן שהחלום האמיתי הוא SL בודי 107 או 113, אבל הכסף.......)

תודה מראש ואגב......מישהו מתעניין ברנו 21 מודל 93....?

גלעד

בברכה,

גלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרצדס ו-וולוו

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האופל שלי (רקורד 59 ) שימש אותי ומשפחתי כרכב יחידי במשך שנה וחצי .

אם הרכב מטופל ושמור , שופץ כהלכה , אין בעיה וניתן לסמוך כל רכב כזה .

החשש הוא שהרכב יישמר מבחינה אסטטית ולא יגעו בו בכל מקום בו הוא חונה . אבל מבחינה מכנית נראה לי שרכב ים בני 25 , או 30 שנה שהם רכבי שנות ה - 70 יעשו את המלאכה בצורה אמינה .

רק שיראו יפים נקיים ויכבדו את לוחית הרישוי שהם נושאים : " רכב אספנות "

ולא שתהיה איזו גרוטאה מביישת .

בהצלחה !

מוריס 10 שנת 1939

רובר P2 16 1947 (בתהליך שיפוץ)

וסרשטיין דרור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרצדס קצת בעייתי,בגלל מחיר החלפים והנטיה לתקלות בגלל תחכום יתר.

הוולוו יחיה לנצח בטיפול נכון,וגם כל החיפושיות וניגזרותיהם,כמו הקרמן גיהה,שהוא רכב מהמם,חלפים זמינים וטיפול פשוט יחסית.

עליך לטפח מוזרויותך מגיל צעיר,כדי שלכשתזדקן לא יחשבו שעף לך בורג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי עלי לחלוק על חלק מחברי - מנסיוני היומיומי עם רכב אספנות כרכב ראשון עליך לקחת בחשבון מס' אפשרויות - לרובם של רכבי האספנות אין חלקים למרבית הדילרים של חלקי חילוף חלקים על המדף, מכאן שבכל תקלה שתתעורר אתה תמתין במוסך עד שימצאו החלקים - לי למשל קרה קרה בו הרכב שלי חיכה כ-5 חודשים לחלק מחו"ל.

בנוסף הרכבים הללו נוטים לעיתים להתקע על דברים קטנים - פלטינות, פלגים, צינורות מים ועוד - ואם אתה אינך מסוגל לטפל בזה לבד- אזי לטעמי שכח מרכב אספנות כרכב יומיומי ולך על רכב שזמינות החלקים שלו ואמינותו מוכחת.

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הטעמים שלך לקניה של רכב כזה?

חיסכון? יעילות? "סטייל"? מה???

אם אתה הולך על הפאן של חיסכון, אולי עדיף שתרד מזה...

כי אם היית מבין טיפה במכונאות (מה שלא נראה לי לפי השאלות שלך, בלי להעליב...) הייתי מציע לך ללכת על חיפושית, או על פורד או כל שהוא (קורטינה, אסקורט, קפרי וכו'), סוסיתא (אולי נראה עלוב, אבל אמיןןןןןןן), אופל (קדט רקורד)...

יעילות, אולי וולו או איזה אודי (רצוי עם מזגן)...

סטייל, כל אחד ומה ש"עושה לו את זה"....

בקיצור, חיסכון של ממש אין כאן, אלא אם אתה מכונאי ויש לך גישה לחלקים!

קח בחשבון שאתה יכול להתקע בדרך לעבודה (איך הבוס שלך יגיב כשתאחר פעם בחודש או יותר, ותגיע מרוח בגריז וממלמל משהו בקשר לקרבורטור או דיסטרביוטור :-))

עוד דבר, לרכב אספנות אסור לנסוע בין 7-9 בבוקר!

לא תוכל לקחת את הילדים לגן/בית ספר...

בקיצור, אם אתה לא ממש מוכן לדברים האילו נפשית, רד מזה...

תחשוב על עוגמת הנפש שתהיה לך אם תתקע באמצע הכביש כשאתה עם אשתך/בת הזוג שלך... הקיטורים, היבבות, הנידנודים... תאמין לי, לא שווה את זה!

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הטעמים שלך לקניה של רכב כזה?

חיסכון? יעילות? "סטייל"? מה???

אם אתה הולך על הפאן של חיסכון, אולי עדיף שתרד מזה...

כי אם היית מבין טיפה במכונאות (מה שלא נראה לי לפי השאלות שלך, בלי להעליב...) הייתי מציע לך ללכת על חיפושית, או על פורד או כל שהוא (קורטינה, אסקורט, קפרי וכו'), סוסיתא (אולי נראה עלוב, אבל אמיןןןןןןן), אופל (קדט רקורד)...

יעילות, אולי וולו או איזה אודי (רצוי עם מזגן)...

סטייל, כל אחד ומה ש"עושה לו את זה"....

בקיצור, חיסכון של ממש אין כאן, אלא אם אתה מכונאי ויש לך גישה לחלקים!

קח בחשבון שאתה יכול להתקע בדרך לעבודה (איך הבוס שלך יגיב כשתאחר פעם בחודש או יותר, ותגיע מרוח בגריז וממלמל משהו בקשר לקרבורטור או דיסטרביוטור :-))

עוד דבר, לרכב אספנות אסור לנסוע בין 7-9 בבוקר!

לא תוכל לקחת את הילדים לגן/בית ספר...

בקיצור, אם אתה לא ממש מוכן לדברים האילו נפשית, רד מזה...

תחשוב על עוגמת הנפש שתהיה לך אם תתקע באמצע הכביש כשאתה עם אשתך/בת הזוג שלך... הקיטורים, היבבות, הנידנודים... תאמין לי, לא שווה את זה!

גילי

למה לענות בצורה כל כך ומזלזלת ? מה אכפת לך מה הטעמים של הבן אדם ? נשאלה שאלה בעלת אופי טכני/מקצועי, אף אחד לא ביקש ניתוח פסיכולוגי. השאלה הופנתה מן הסתם לאנשים שיש להם ניסיון של ממש באחזקת רכב מיושן כרכב יומיומי. לא כל אחד צריך לקפוץ ולהגיד משהו.

כשאתה אומר "תאמין לי, לא שווה את זה!" זה מגובה בניסיון כלשהו ?

אם תקרא שוב את השאלה המקורית תראה שמדובר על מכונית בת 25+, כך שלא מדובר על רכב אספנות "רשמי" בהכרח, כזה שמוגבל בין 7 ל 9 בבוקר.

השאלה מעניינת מאד גם אותי מכיוון ששגם אני מתכוונן להשתמש ברכב בן 26 כרכב נסיעות לעבודה בקרוב. ואצלי זה משהו איטלקי ולא אמין בהגדרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית עליך להגדיר לאיזה סוג של שימוש יום-יומי אתה צריך את הרכב? לנסיעות קצרות בתוך עיר מגוריך, לנסיעות ארוכות ומגוונות מחוץ לעיר? אם אתה נוסע 20000 ק"מ בשנה, אתה יכול לצפות להפתעות...

הבלאי יהיה גבוה ותצטרך עם הזמן לשפץ את כל המערכות השונות ברכב, וזה יכול להיות סיפור יקר.

יחד עם זאת, כל רכב משומש שלא מתוחזק כראוי יתקלקל ואף ייתקע פה ושם. זה יכול להיות חוט רופף וגם יכול להיות ראש מנוע...

רכב אספנות מתוחזק היטב יכול להיות אמין יותר מאוטו בן כמה שנים אבל מוזנח. כמו כן, ברכבים ישנים יש גישה נוחה ומיידית למערכות שונות כמו הצתה ופלגים, קרבורציה, קירור וכו'. כך אתה יכול לאלתר משהו בדרך ולהמשיך עד הבית או המוסך. ברכבים חדשים הכל מכוסה פלסטיקה, וממילא אם יש לך תקלות מחשב ואלקטרוניקה תהיה חייב חילוץ למוסך. וזה קורה כל הזמן ברכבים חדישים, אפילו כאלה שבאחריות. רכב פשוט, בלי חיישנים ומחשבים, עם פלטינות ישנות וטובות, תמיד יהיה אפשר להניע אותו ולהמשיך איכשהו הביתה.

אני נוסע ביום-יום ברכבים ישנים וברוב המוחלט של הזמן אין בעיות רציניות. אבל, תמיד יש כל מיני דברים קטנים לסדר. את חלקם אפשר לסחוב עוד ועוד, ואחרים דורשים התייחסות יותר דחופה

בכל מקרה, הכיף הוא אדיר ושווה את כל החסרונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאור התגובות כאן אחדד מעט את השאלה, וגם אפרט עלי.

ראשית אני מעדיף תשובות ענייניות של היה/יש לי, ולא תשובות של שמעתי/לדודה שלי בנהרייה יש.....כמו כן, ממולץ לקרוא לפני שמגיבים.... אני לא רוצה חיפושית, אופל קדט, סוסיתה (עם כל הציונות...), ובטח שלא פורד. לא אוהב אסקורט. למה? ככה! או כמו שכתב חיים_K:

אף אחד לא ביקש ניתוח פסיכולוגי. השאלה הופנתה מן הסתם לאנשים שיש להם ניסיון של ממש באחזקת רכב מיושן כרכב יומיומי. לא כל אחד צריך לקפוץ ולהגיד משהו.

כשאתה אומר "תאמין לי, לא שווה את זה!" זה מגובה בניסיון כלשהו ?

1. אני לא מנסה לחסוך כמה גרושים, אם הייתי מנסה לחסוך הייתי קונה פיסטה או איזה סוברו ג'אסטי, ולא רנו 21. אם הייתי רוצה עוד יותר לחסוך, הייתי נוסע לעבודה עם אחד שגר לידי.... מובן שאני לא רוצה להוציא את כל חסכונותי, ולכן בשנה וחצי הקרובות (לצערי) 280SL יורדת מהפרק...

2. יעילות? לא ברור לי למה הכוונה.... כסף? דלק? נוחות? בטיחות...? הנאה?

3. סטייל? כן, סטייל....לדעתי זה סטייל, בדיוק כמו שיש החושבים שמרצדס בודי 123 זה מונית, ובודי 126 זה סוחרי סמים..... 304 פתוחה זה סטייל לדעת כולם....אני חושב...

אני רוצה מכונית ישנה מאז שאני ילד.... אני אוהב מכוניות ישנות, בדיוק כמו שאני מעדיף פטיפון על פני CD. לא רוצה אוטו כמו של כולם, ואני לא מבין למה ההגה במכוניות חדשות עמוס כפתורים כמו במטוס קרב חדיש....

4. אני בן 26, אין לי ילדים, שעות העבודה אצלנו גמישות מאוד (אם מדובר על מגבלת שעות נסיעה), ואם אני אלך על מרצדס בת 25 לערך אזי שמורה לי הזכות לא לשנות את הרישוי לאספנות.

5. אני מהנדס חשמל, לא מהנדס רכב. יש לי ידע תיאורטי נרחב לגבי מערכות הרכב, מנועים חשמל וכו', וכמעט אפס ידע מעשי. בלי נסיון אי אפשר ללמוד.....

6. גם רנו 21 נתקעה לי.....מילא צינור מים באולגה..... אבל לראות את האוטו שוכב על הצמיג במלון בים המלח זה כבר פחות נחמד..... בגלל איזה אום מ***ן :mad:

7.ושוב אני חוזר.....פג'ו 304 קבריולט, מרצדס W123, W126, וכשאני זוכה בלוטו גם בודי 107 או 113......

8. ולסיכום, חדרה-הרצליה או חדרה-חיפה, 20 אלף ק"מ בשנה, נוסע ברנו 21. בדיוק לפני שנה ביום הזכרון קניתי אותה אחרי שהרנו 21 הקודמת עשתה "טוטל-לוס". לקודמת היה סטייל, כמו חדשה, יפיפיה, משנת 91 אצל אבא שלי. הנוכחית מאכזבת אותי, החלפתי מזגן, מיסבים, ציריה, לא חסכתי עליה, מטפל במוסך מורשה, ועדיין זה לא זה...אני רוצה משהו אחר...

בתודה, גלעד

בברכה,

גלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם אני אלך על מרצדס בת 25 לערך אזי שמורה לי הזכות לא לשנות את הרישוי לאספנות.

במרצדס בת 25 עוד אין לך את הזכות לאספנות :wink:

לעניננו:

הרכב היומיומי שלי הוא בן 22.

רכב האספנות שלי בן 33.

בפרק הזמן שאני משתמש ברכב הפחות ישן שלי (1982) כרכב יומיומי (עוד מעט 4 שנים), קרה לי רק פעם אחת שהרכב "עמד" (משאבת קלץ' תקולה.אפשר (וזה מה שעשיתי) להמשיך בנסיעה עד למוסך הקרוב עם מעט מיומנות בנהיגה והרבה זהירות).

מה ה"סוד"?

תחזוקה נכונה.

תשומת לב לכל דבר שנראה מוזר או שונה ברכב בין נסיעה לנסיעה ,לשים לב לכל שעוני החיווי, לבדוק תדיר מפלסי נוזלים ברכב, וכו'.

לא מזיק גם לפתוח מכסה מנוע אחת לשבוע , לבדוק מצב צינורות ,לשמוע רעשים , ובכלל להיות קשוב לרכב.

ד.א

גם רכבים חדשים נתקעים (אין כמו התחושה לנהוג ברכב ישן (ומאוד תקין :wink: )ולראות רכבים מתקדמים הרבה יותר תקועים בצד הדרך :twisted:)

וכמו שכבר הזכירו , דווקא ברכב ישן הסיכויים יותר גבוהים שתצליח (בעזרת קצת חוש טכני וידע) לאלתר משהו כדי להמשיך לנסוע ולא להזדקק לחסדיו של הגרריסט.

בהצלחה,

שמוליק.

bmw e21 320i (318i) 1982

1971 bmw 1800

BMW 3.0 CSI 1973

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מכוניות בתחום השנים של שנות השיבעים אמינות יותר ויש כאלו שקצת פחות . לדוגמא , האופל קדט 1200 שלי זו אחת המכוניות האמינות שיש ,

ואני בטוח וגם מכיר את הקדטים האלה מיזה שנים רבות . ואני מייעד את הרכב הזה לאישתי .

נכון שהשיקול הוא סטייל , אבל אישתי לא תכנס לרכב אם הוא לא יהיה במצב מצויין כולל קוסמטית . ואמינות - כן אין בעיה כלל . חלפים , אין בעיה . ואת העבודה , רובנו עושים לבד וזה חלק מהכיף :-)

ויש עוד מספיק מכוניות בסגנון הזה . אני ממליץ בחום ללכת על משהו כזה

ליום יום . רק מה - שייראה יפה ולא מבייש .

מוריס 10 שנת 1939

רובר P2 16 1947 (בתהליך שיפוץ)

וסרשטיין דרור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותי מרצדס בודי 115 שנת 76

הרכב משמש אותי כרכב יחיד ובשנתיים האחרונות נסעתי בו בערך 25000ק"מ

הבעיות היחידות שהיו לי הם החלפת משאבת מים ,סטרטר,וקרבורטור ,הווה אומר

בעיות שיכולות להיות בכל רכב הרבה פחות ישן.

לגבי חלקי חילוף במקרה שלי רוב החלקים זמינים ומחיריהם סבירים

0לדוגמא-משאבת מים תוצרת גרמניה-200 ש"ח)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותי מרצדס בודי 115 שנת 76

הרכב משמש אותי כרכב יחיד ובשנתיים האחרונות נסעתי בו בערך 25000ק"מ

הבעיות היחידות שהיו לי הם החלפת משאבת מים ,סטרטר,וקרבורטור ,הווה אומר

בעיות שיכולות להיות בכל רכב הרבה פחות ישן.

לגבי חלקי חילוף במקרה שלי רוב החלקים זמינים ומחיריהם סבירים

0לדוגמא-משאבת מים תוצרת גרמניה-200 ש"ח)

תודה....תשובה לעניין

ולגבי אלו שכתבו כי העיקר שהרכב לא יביש את התואר רכב אספנות - אני לא מחפש גרוטאה ניידת, אלא רכב במצב טוב מכל הבחינות, גם אם זה יעלה לי יותר, שכן אין לי כיום זמן לשפץ גרוטאה.... אחת הסיבות שעדיין לא קניתי 304, היא כי בכדי לזהות את אלה שראיתי, היה צורך לקרוא את הדגם ברישיון.....(טוב, לא להגזים, אבל רחוק מאוד מהתמונה שאני מצרף...)

304cabrio.jpg

בברכה,

גלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרוב משפחה שלי נוסע יום יום למקום עבודתו ולימודיו באחת משתי האופציות הבאות :

א. ג'יפ ויליס משנות הארבעים

ב. כרמל דוכס מודל 1971

(את שניהם שיפץ במו ידיו)

ואם הוא, סטודנט תפרן אבל עם ידיים ימניות, יכול להרשות לעצמו (היי, לפחות הביטוח זול) ובעיקר נהנה ככה קצת מהחיים - מה יכול להיות יותר טוב ?

ולגופה של שאלה, אני לא חושב שיש בעיה להחזיק רכב אספנות כרכב יומיומי, רק תתחזק היטב.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט רכב מושלם כרכב ראשון ואחרון.

המנוע בנפח סביר ובעל יחס צריכת דלק הגיוני לחלוטין (1\9).

חייב לציין שעם הרבה נסיון עם וולבואים 120 למיניהם, שזה רכב מעולה בפני עצמו, פשוט אי אפשר להשוות ובטח לא כרכב יומיומי.

המרצדס אוטומטית, ממוזגת, הכל חשמלי ומיותר לציין את נוחות הנסיעה.

בקיצור, אם תצליח למצוא אחת במצב טוב, מומלץ בחום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7271 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...