Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בתכנון מסע נהיגה - איטליה, שוויץ, גרמניה

Clutch
שימו לב! השרשור הזה בן 5028 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום פורום,

באוקטובר אני וחבר נצא לטיול שכולו נהיגה באיזור האלפים הצפוניים, ואורכו כשישה ימים. רכב הליווי שלנו הוא... טוב, אני אתן לכם לנחש: מכונית קופה גרמניה עם ארבעה מושבים, כ-450 כוחות סוס והנעה כפולה. פרסים יקרי ערך יוגרלו בין המנחשים נכונה :-)

התכנון הוא לנחות במינכן, לנסוע לשוויץ ולהכנס לאיטליה דרך כביש דאבוס-סטלביו (Davos-Stelvio) - כן כן, כמו בטופ גיר. משם הצפי הוא להמשיך לאיזור הדולומיטים (כמובן דרך כביש סטלביו המפורסם) - שם, ממה שראיתי, יש שפע כבישי נהיגה מעניינים ונופים יפים. אם ישאר זמן אולי גם נקפוץ למודנה. החזרה למינכן תהיה דרך אוסטריה (איזור זלצבורג).

כמובן שזה רק הרעיון הבסיסי. אין יותר מדי מקורות מידע באנגלית על הכבישים האיטלקים, ולכן אני פונה לעזרת חברי הפורום שביקרו באיזור או גרים באירופה בכלל (כן, Derish, אני מדבר אליך :wink:). מהם תנאי מזג האוויר בתקופה הזו? הפעם היחידה שביקרתי באיזור האלפים היתה לא מעט שנים, וזכורים לי גשמים בלתי פוסקים (זה היה בקיץ). אמנם ההנעה הכפולה עוזרת, אבל לא ממש מתחשק לי לבדוק את מגבלות האחיזה בכבישים הצרים הללו. עוד סוגיה שמטרידה אותי היא התיירים - מן הסתם מדובר ב-off season, אבל בכל זאת - האם יש ריכוזי תיירים שלא באים בשביל השלג או האגמים בקיץ (ובמילים אחרות - סותמים לי את הכבישים), והאם יש איזורים שרצוי להמנע מהם?

אשמח לכל פיסת מידע נוספת - כולל המלצות לכבישים, אוכל, נופים ומוזיאונים (לא בהכרח בסדר העדיפויות הזה... אבל רצוי :lol:). כאמור, הידע שלי על האיזור שואף לאפס ואני לא יודע איפה כדאי לבקר.

מבטיח לעדכן ולפרסם תמונות בבוא הזמן 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודה למחשבה; במחציתו הראשונה של אוקטובר מתקיימת תערוכת פאריז. אם זה מעניין אתכם(לא ממש, הא :wink:), שווה לבדוק אופציית צ'רטר זול של איזיג'ט/ראיינאייר הלוך חזור מהאזור שתהיו בו(הרבה יותר מהיר וזול מנהיגה לפאריז).

ולעניין מזג האויר, כמי שנמצא מדי שנה באירופה בתקופה זו, הפכפך ביותר. לא קר, אך ימים עלולים להיות קיציים/גשומים בזה אחר זה.

מאחל לכם נסיעה מהנה, מהירה ובטוחה.

עם רגל בחוץ... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

504, תודה. התכנון המקורי היה לנהוג ממינכן לפריז. אלא שמדובר בכ-8 שעות נסיעה ובמנוע V8 צמא מאוד לדלק. תערוכות רכב דווקא מעניינות אותנו, אבל שנה שעברה היינו בפרנקפורט והגיע הזמן לגוון. משהו גם אומר לי שתערוכת פריז תהיה קצת יבשה ביחס לתערוכות הבינלאומיות המסורתיות. וחוץ מזה, השגתי דיל מעולה לטיסה ישירה למינכן דרך Air Berlin ;)

באשר למזג האוויר, קראתי בכמה פורומים שהתנאים באלפים דווקא יציבים ודי קיציים, אם כי קר בלילה. יש בזה מן האמת? אני לא מפחד מקור אלא משבוע רצוף של גשם שיכול להיות די מדכא (שלא לדבר על זה שכשיש גשם, יש מגבלות מהירות באוטובאן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע כמו מסע מעניין. יצא לי לעבור חלקים מהמסלול שאתה מתאר בעונת הקיץ, אבל דווקא באוקטובר של שנה שעברה נסעתי בכיוון השני - מדיסלדורף לאנגליה. לפי מה שאני רואה כרגע, מזג האוויר אמור להיות נח, אך ספק אם יהיה יציב. הייתי ממליץ להצטייד לפחות בסט אחד של בגדים חמים (למקרה שתצטרכו לחכות לגרר אי-שם בהרים) ולהימנע מאזורי סחף פוטנציאליים, עד כמה שתוכלו לקבל מידע כזה מראש. חשבו את המסלול מתוך ההנחה שהשמש תתחיל לשקוע בסביבות 6 בערב, וגם אם יהיה אור עד 8-9, הטמפרטורות בהרים ובעמקים ירדו משמעותית.

אני מתרשם שיש לך נסיון בנסיעות דומות בעבר, אבל חייב לשאול - האם אתה מבין ומודע למאמץ הפיזי שכרוך בנסיעה של יום שלם בכבישים הרריים? בנסיעה שלי לפירנאים ולריביירה הצרפתית הופתעתי לגלות לא רק את המגבלות של הרכב, אלא בעיקר את המגבלות הפיזיולוגיות שלי. אחרי 3 ימים הייתי מותש, ונאלצתי לשנות את המסלול המתוכנן לימים הבאים כך שיכלול לא יותר ממספר קטעים בני שעה-שעתיים על תוואי כפרי-הררי, וקטעי קישור ארוכים יותר (מבחינת מרחק) בכבישים מהירים. תחשוב שזה היה סה"כ עם פולקסוואגן גולף, אז אתה יכול לתאר לעצמך כמה מאמץ וריכוז תדרוש ממך מכונית עם 450 כ"ס.

לגבי מקומות בכדאי לבקר/להימנע מהם, אני אחזור אליך עם תשובה בשבוע הבא, אחרי שארים טלפון לכמה קולגות שגרים באזור ההוא. בינתיים אני ממליץ לך להעיף מבט בפורום טיולים בפול-גז (יש כמה אופנוענים שעשו מסלול דומה) ובפורום "רגל אחת בחו"ל" של מועדון אלפא רומאו הישראלי. לפחות בכל הקשור לאטרקציות מוטוריות באיטליה, אני מאמין שתוכל למצוא שם הרבה מידע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Derish, תודה רבה על התגובה המפורטת. ידעתי שיהיה לך מה להגיד בעיניין ;)

אני חייב להגיד שבנסיעות שלי בחו"ל יצא לי לנהוג בעיקר בקטעי אוטובאן מהירים ולא בכבישים איטלקים הרריים. התכנון של המסע הוא מראש מאוד laid back, על מנת להשאיר מקום לאילתורים, סטיות מהכביש (רצויות ולא רצויות :lol:) והתחשבות בעייפות. השאלה היא האם יש משהו לעשות בסביבה בהנחה שנוהגים כמה שעות בודדות ביום (וכשזוכרים שאני לא טיפוס שמחבב מאוד טיולים רגליים...). אגב, כדאי לזכור שדווקא פולקסווגן גולף מעייפת יותר מ-RS5. צריך לזכור שזאת לא M3 אלא אודי עם קוואטרו, שנועדה בדיוק למטרות נהיגה מהירה בלי יותר מדי שכל :D

בקיצור, לפי התגובה שלך אני מבין שדווקא שווה להרחיב את מרחקי הנסיעה כדי שאפשר יהיה לשלב כבישי נהיגה עם האוטוסטרדה. במקרה כזה אפשר להדרים עד מודנה או אפילו להגיע עד לחוף הים התיכון. אני מעדיף להמנע מלהכנס למילאן ולערים איטלקיות גדולות אחרות - שמעתי מספיק סיפורי אימה על התנועה שם ואני לא סובל יעדים תיירותיים.

נ.ב. - אני מבין שאני צריך למסור לאייזק ד"ש ממך בפעם הבאה שאני פוגש אותו :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"כמה שעות ביום" זה מונח גמיש ונתון לפרשנות. אני מאמין שבהחלט ניתן להפיק את המיטב מטיול כזה, ולשלב בהצלחה ובהנאה גם חוויית נהיגה וגם ביקור במקומות מעניינים. בעיניי, החלק הכי מעניין הוא דווקא האינטראקציה עם האוכלוסיה המקומית - טיול בטיילת או בכיכר העיר, התחברות לדופק של המקום, בין אם מדובר בעיירה קטנה או בעיר גדולה.

ההחלטה להימנע ממרכזי התיירות באיטליה היא חכמה מאד. זה יחסוך לכם הרבה בעיות ויוריד את פוטנציאל הנזק וההפתעה, אלמנט חשוב ביותר בכל טיול במדינה זרה. באופן אישי, אני תמיד משתדל להימנע מהמטרופולינים בזמן הנסיעות שלי, גם אם הדרך הכי קצרה מנקודה א' לנקודה ב' עוברת שם. אני תמיד מעדיף לסטות בעוד 20-40 ק"מ, להעביר עוד חצי שעה על הכביש, אבל למזער את הסיכון.

כשאני מסתכל על השנתיים האחרונות שביליתי באירופה, רוב מצבי הקיצון שהגעתי אליהם בנהיגה היו דווקא שם, בלב העיר ליון בצרפת, במרכז ז'נבה בשווייץ וכד'. בכל הנוגע לאיטליה, כל דרום המדינה הוא קן צרעות, במיוחד אם מדובר בעונת התיירות או בצהרי יום חמים ונעים. עם הנהגים עוד אפשר להסתדר, אבל התנהגותם של הולכי הרגל ורוכבי הדו"ג בלתי צפויה בעליל. הדבר החשוב בכל אחד מהמצבים האלה הוא לא להיבהל ולעולם לא להסס תו"כ נהיגה. נסו להתאים את הסגנון שלכם למה שאתם רואים מסביב ולהשתלב בתנועה, גם אם זה אומר לנסוע יותר מהר או יותר לאט מהרגיל. זכרו שהחוק תמיד לצדכם, הקפידו להצטייד מראש במס' הטלפון של המשטרה באזור שאליו אתם נוסעים, ובכל מקרה של תאונה או היתקלות עם המקומיים, אל תיכנסו למשא ומתן, אל תשלמו על הנזק ואל תודו בכלום - צרו קשר עם המשטרה ותעבדו אך ורק מולם.

נסיעה בכבישים מפותלים היא מורכבת מטבע הדברים, אבל לא רק מסיבות טופוגרפיות. הבעיה בכבישים האלה היא שגם אם מתחילים רגוע, לפעמים נפרס לפניכם קטע סלול למופת עם פיתולים מפתים, ולפני שאתם מבינים מה קורה, אתם מוצאים את עצמכם בודקים את ה-ESP במאה ומשהו קמ"ש בירידה. זה לא רק מעייף, אלא גם מבזבז דלק, לכן לא נדיר לגלות באמצע הנסיעה שהמחוג ירד אי שם לכיוון רבע המיכל, שעתיים אחרי שיצאתם מתחנת הדלק. בגלל השיפועים החדים, לעתים קרובות גם תמצאו את עצמכם במצב שבו המחוג מראה שהמיכל כמעט ריק בעליה, ואז כמעט מלא בדרך למטה. מהסיבה הזאת אני ממליץ לא להיכנס לתוואי הררי עם פחות מחצי מיכל (במישור), וגם לשמור על קור רוח ולא להיבהל במקרה והמחוג צונח באמצע הנסיעה. בסה"כ האזורים האלה מיושבים, מתויירים, וזה רק עניין של זמן עד שמישהו יגיע לשם ויוכל לסייע לכם. בקניונים הכי יפים וגם בחורים הכי נידחים, תמיד אשר לסמוך על ההולנדים עם הקראוונים שלהם שיעזרו בעת צרה. הם בד"כ אנשים נחמדים ומסבירי פנים, דוברי אנגלית שוטפת ונוסעים עם מיכל דלק רזרבי. ברוב המקרים, הם אף יגלו נכונות לשאוב לכם כמה ליטרים מהמיכל הראשי שלהם, גם אם אין להם יותר מדי "לתרום".

אם אתם הולכים על מרחקים גדולים, נסו למקסם את התנועה באוטובנים הגרמניים, שיאפשרו לכם לעבור יותר מרחק בפחות זמן. גם באיטליה יש כבישים מהירים לתפארת היבשת, אבל תשתדלו להתאפק עם הגז, כי האכיפה שם אכזרית (מעל 130 קמ"ש). הקפידו לא להשתולל ולא לעקוף במנהרות, וקחו בחשבון שמנהרה באזור ההררי יכולה להימשך גם 5 ק"מ לפעמים (למקרה שאחד מכם קלאוסטרופובי).

בנושא אחר, אייר ברלין היא אחת החברות שהכי שוחטות בתשלום על משקל יתר. בגלל שרוב הטיסות שלהם מקומיות, הם לוקחים את ההתנהלות הגרמנית לקצה, ולא מבליגים גם על חצי ק"ג מיותר. תזכרו את זה כשאתם ניגשים לצ'ק אין, ואם צריך, שריינו חצי שעה נוספת מראש ע"מ להסדיר את התשלום על המשקל העודף.

חוף הים התיכון מומלץ מאד בעונה הזאת, במידה ומזג האוויר מאפשר. וכן, ד"ש לאיש עם ההונדה. 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה להגיד, אתה צודק - התקשורת עם האוכלוסיה המקומית היא חלק עצום מהחוויה. היו לי כמה פעמים שבכיתי מצחוק דקות ארוכות רק בגלל משפט אחד שגרמני אמר לי (כמובן שלא בנוכחותו). הבנתי שהאיזור שורץ נהגים ורוכבים מסיבה כלשהי (:lol:), ככה שאני בטוח שיצא לנו להכיר אנשים מכל העולם.

לדרום איטליה אני לא מתכוון להגיע (שמעתי מספיק סיפורים על רומא, תודה). למרבה המזל, כישראלים יש לנו ניסיון עצום בחוצפה תעבורתית. אולי כדאי לי לבקר בכמה הזדמנויות במרכז ת"א בשישי בצהריים, סתם כדי לתרגל. אגב, ההתנהגות של הגרמנים בכבישים הדהימה אותי. אנשים עצרו באמצע הכביש כדי לתת לי להשתלב בתנועה, ובנתיב ההשתלבות באוטובאן משאיות זזו כדי לאפשר לי להכנס. זה היה כל כך מוזר שפחדתי להשתלב...

אני מאוד מקווה שלא נצטרך להתקל בסיטואציה של המתנה לגרר או להולנדי מתודלק (בדלק). אם כבר מדברים על דלק, הבנתי שבאיטליה הוא יקר יותר. על איזה טווח מחירים אנחנו מדברים? אני יודע שאני לא אצא בזול, אבל בכל זאת מעניין אותי לדעת כמה זה יכאב.

לגבי איר ברלין (ותעופה בכלל) - מכיוון שאנחנו נוסעים רק לשישה ימים אני לא מאמין שתהיה איתנו כמות גדולה של כבודה (ובכלל, אני אישית לא ממעמיסי הציוד). לאיר ברלין היתה את ההצעה הטובה ביותר - כמה ימים לפני שהזמנתי סופית את הכרטיסים אפשר היה לסגור איתם טיסה הלוך-חזור, ישירה וכוללת את כל המיסים והעמלות למיניהן בפחות מ-1,000 שקל. חברות תעופה מיינסטרימיות לא התביישו לקחת פי 2.5, ואחרי כמה טיסות עם לופטנזה - אני מתקשה להבין למה. הקטץ' הוא שהטיסות הלא-ישירות של איר ברלין יקרות, והטיסה הישירה למינכן היא משהו כמו פעם בכמה ימים טובים. התעריפים שונים מאוד ליום ליום, אז כדאי להסתמך על לוח זמנים גמיש.

בינתיים אני מנסה לארגן סיור במפעל פרארי, מזראטי או למבורגיני. במקרה הכי גרוע, נבקר במוזיאון וזהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. למיטב ידיעתי, גם לכמה מסדנאות העיצוב המובילות באיטליה יש מרכזי מבקרים.

---לגבי ביקור אצל יצרני הרכב - פרארי, למבורגיני ופאגאני, אתה מוזמן לקרוא כאן:

http://bcsportbikes.com/forum/showthread.php?t=77546---

2. מחירי דלק עדכניים באיטליה ניתן לראות ב:http://www.prezzibenzina.it/

3. מספר שרשורים נוספים מהגנזך שכדאי לעבור עליהם:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר אחד חשוב -

סטלביו נסגר לתנועה, לרוב כבר בשבוע הראשון של נובמבר, עקב תנאי מזג אוויר.

אתם נוסעים באוקטובר (באיזה שבוע של אוקטובר?) , בידקו היטב האם הכביש פתוח.

51 קג"מ :shock::lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה שמחירי הדלק באיטליה עומדים על כ-6.6 ליטר לליטר וצפונה. כלומר, בערך כמו בארץ :( המחירים בגרמניה דומים ואפילו יקרים יותר. ועכשיו נזכרתי שהיא כנראה תרצה לשתות 98...

D.liven, אנחנו נוסעים בשבוע השני של אוקטובר. מקווה שהכביש יהיה פתוח אז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5028 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...