Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נהג חדש - שאלות

NuXeR
שימו לב! השרשור הזה בן 7302 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום !

1. אני נדרש לתקופה של מלווה "עד ה-22.06" , האם זה כולל את ה-22 (כלומר ב-23) או שלא (כלומר ב-21 ב-00:00 בלילה --> 22) ?

לא כתוב לי שום דבר על "כולל" או "לא כולל" ברישיון , וחיפשתי גם באתר של משרד הרישוי ולא מצאתי :(

2. יש לי רישיון דרגה 02 , אני בן 17 ,

הבנתי שהרישיון תופס גם לגבי טקרטורון למשל , האם זה נכון ?

שמעתי כל מיני סיפורים , שהוא תופס החל מגיל 17.5 ורק על חלק מהטרקטורונים , וכמובן בתנאי שאני בקיא בהפעלה ובשימוש בכלי הרכב , האם זה נכון ?

האם הרישיון תופס גם על קטנוע למשל ?

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום !

1. אני נדרש לתקופה של מלווה "עד ה-22.06" , האם זה כולל את ה-22 (כלומר ב-23) או שלא (כלומר ב-21 ב-00:00 בלילה --> 22) ?

לא כתוב לי שום דבר על "כולל" או "לא כולל" ברישיון , וחיפשתי גם באתר של משרד הרישוי ולא מצאתי :(

2. יש לי רישיון דרגה 02 , אני בן 17 ,

הבנתי שהרישיון תופס גם לגבי טקרטורון למשל , האם זה נכון ?

שמעתי כל מיני סיפורים , שהוא תופס החל מגיל 17.5 ורק על חלק מהטרקטורונים , וכמובן בתנאי שאני בקיא בהפעלה ובשימוש בכלי הרכב , האם זה נכון ?

האם הרישיון תופס גם על קטנוע למשל ?

תודה רבה!

1. לפי מה שאני יודע רק ב22 ב12 בלילה יש לך את הרישיון ולא כמו שרוב האנשים אומרים 21 ב12 כי זה נוח להם...

2. בעיקרון אני יודע שהוא לא תופס לגבי שום טקטורון למרות שלאחרונה שמעתי פה בפורום שטרקטורון עם רישיון רכב חקלאי כן תופס לגביך... בכל מקרה לא הייתי ממליץ סתם ללכת ולנסות..

3.לא יש לעשות רישיון נפרד לקטנוע...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזלטוב..

ב22 אתה גם צריך מלווה..

ורק בשניה שהתאריך משתנה ל23 מותר לך לנסוע בלעדיו..

בקשר לטרקטורון, באתר משרד הרישוי מצויין שבעל רשיון מסוג 02 (רכב פרטי מסחרי עד 4 טון)

אשר מלאו לו 17.5 רשאי לנהוג בטרקטורון..

היו דיונים בעבר.. ואפילו הבאתי ציטוט מדויק מאתר משרד הרישוי..

תעשה חיפוש או בפורום, או באתר משרד הרישוי http://www.mot.gov.il

בקשר לקטנוע, ממש לא!, אתה חייב רשיון מסוג "א" - לאופנוע עד 50 סמ"ק

רשיון מסוג "ב" לאופנוע עד 500 סמ"ק ו/או רשיון מסוג "ג" - לאופנוע מעל 500 סמ"ק

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הממ אותו דבר לגבי שלילה ..

באם רשום "עד 22" (אם יש את המילה "עד") משמע שאתה יכול ב 22 בשעה 00:01 לנהוג.

ולא צריך לחכות ל 23..

כי "עד" הוא עד ה 22 ואיננו כולל את התאריך הנ"ל ... כמו שתגידו אני עובד עד 3... אבל ב 3 אתם הולכים הביתה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הממ אותו דבר לגבי שלילה ..

באם רשום "עד 22" (אם יש את המילה "עד") משמע שאתה יכול ב 22 בשעה 00:01 לנהוג.

ולא צריך לחכות ל 23..

כי "עד" הוא עד ה 22 ואיננו כולל את התאריך הנ"ל ... כמו שתגידו אני עובד עד 3... אבל ב 3 אתם הולכים הביתה...

בדרך כלל ב-"עד" הכוונה לכולל

החולמים הגדולים אינם מגשימים את חלומותיהם, הם מתעלים עליהם - אלפרד לורד וייטהד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקבק מזל טוב על הטסט, בקשר לטרקטורון (כי על הדברים האחרים ענו לך במדויק):

אם ברשיון הרכב (הטרקטורון) כתוב:

"טרקטור" / "מכונה חלקאית" או אפילו "טרקטור חקלאי" זה אומר שהטרקטורון נחשב לטרקטור ולכן תקפים עליו חוקי טרקטור שהם טסט מוזל, נהיגה ללא קסדה (לא בטוח לגבי זה אבל בטרקטור אתה פטור מקסדה, וגם אם אתה פטור, שים עליך בכל מקרה), מהירות מוגבלת ל40 (גם טרקטורון רגיל מוגבל ל40 אם אני לא טועה), ביטוח של טרקטור - ביטוח זול במיוחד.

בהתאם לחוקי הטרקטור גם בעניין הרשיון, תקף רק רשיון טרקטור למהדרין. (כמו שאתה לא נוהג בטרקטור עם רשיון רכב רגיל "דרגה 02" ככה אסור לך לנהוג בטרקטורון עם רישוי כזה)

כל טרקטורון שאינו טרקטור הוא טרקטורון (וכדי לוודא את זה תראה שרשום לך ברשיון הרכב "טרקטורון" או "טרקטורון חקלאי"). על טרקטורון מותר לנהוג מגיל 17.5 ומעלה עם רשיון בדרגה 02, רשיון מכונית עד 4 טון.

אבל נגיד ואתה בן 17 וחמישה חודשים ועכשיו הוצאת רשיון לטרקטורון עם רישוי טרקטורון, אני לא יודע אם מותר לך לנהוג על הטרקטורון.

לחבר שלי היה עד לא מזמן פולריס 250 שנת 93 (לא סגור על השנה), עם רישוי טרקטור למהדרין, ופעם אחת עצרה אותו בולשת (משטרע סמויה), ואחרי בדיקה קצרה של בדיקת רשיונות הוא יצא. בפעם השנייה זו הייתה משטרע רגילה והוא שוחרר גם כן אחרי בדיקת רשיונות קצרצרה. והוא גר בעיר (ר"ג).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7302 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...