Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב קטן וחסכוני לסטודנט - עד 15K ש"ח [כ"ע]

talash
שימו לב! השרשור הזה בן 5007 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

אני מעוניין לקנות את הרכב הראשון שלי. כסטודנט מעניין אותי כמובן שהרכב יהיה אמין, חסכוני בעלות התיקונים וחסכוני בדלק. התקציב שלי הוא 10K-15K.

ממעט בירור שערכתי מקריאת הודעות בפורומים אלו הרכבים שהבנתי שאולי יתאימו לי:

דייהטסו שרייד, סוזוקי סוופיט, מאזדה 121, פורד פיאסטה, טיוטה סטארלט.

רציתי לשאול:

א- האם אני בכיוון?

ב- האם יש עדיפות למי מן הרכבים? מי הכי אמין מי הכי חסכוני?

ג- איזה שנתנון כדאי לקנות, מה החשיבות של הנתון...

ד- מה החשיבות של כמות הקילומטראג'?

ה- לאיזה נתון כדאי להתייחס יותר : קלימטראז' ידיים, שנתון...

ו- האם יש למי מהרכבים האלו גם דגם דיזל? ואם כן האם עדיף דיזל או בנזין הבנתי שדיזל משמעותית חסכוני יותר...

ז- מה עדיף ידני או אוטומט (לא מעניין אותי כל כך הנוחות)

תודה וסליחה על החפירה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להמליץ לרך על רכב נוסף,פיאט פונטו, הרכב זול לאחזקה כמעט שלא צורך דלק, לוקח 1 ליטר ל ק"מ17, רכב אמין מכיוון שהוא זול ואפשר לקנות מודל יחסית חדש מה שאומר שפחות קלומטרז ופחות ידים .

כדי לבדוק טוב טוב אם האוטו היה בהשכרה וטופל כהלכה.

בתקציב של 15 את יכול להביא פונטו ספייס שנת 2001 שמורה.

ולשאלותך, אין נוסחה שאומרת מה הכי משפיע זה מאוד אינדיודואלי אבל מומלץ תמיד לשאוף לרכב כמה שיותר חדש כמה שפחות ידים וכמה שפחות קלומטרז .

לא ממליץ בכלל דיזל, בעבר היה זול כיוון שהדיזל היה ממש זול ביחס לבנזין אך היום הוא אף יקר יותר מה עוד שהעלות של האחזקה בדיזל יקרה משמעותית כולל ביטוח וטסט.מומלץ לאנשים שנוסעים המוןןןןןןןןןןן. מוניות וכו.

אם נוחות היא לא פרמטר בשבילך עדיף ידני יותר אמין, יותר זול ,צורך פחות דלק יותר חסכוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפונטו היא באמת אופציה טובה ומומלצת כאן לא אחת כיוון שהיא נותנת פשרה סבירה בין אמינות, נוחות ועלות אחזקה סבירה.

שאר הרכבים שהזכרת גם יכולים לבוא בחשבון, כך שאתה בהחלט בכיוון.

כתבנו את זה כמה עשרות פעמים בעבר ועבורך נכתוב שוב - אין משמעות ישירה לשנתון, לקילומטראז' ולכמות הבעלים שעבר הרכב. ברור שרכב מיד ראשונה, עד מעט קילומטרים ובשנתון גבוה זאת נקודת פתיחה טובה אבל זאת רק נקודת פתיחה. חפש רכב טוב ושמור, זה הרבה יותר חשוב.

את הדיזל, כמו שכבר כתבו, תוציא מהמשוואה. הוא לא בשבילך.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שנאמר אתה בכיוון. כולן מועמדות ראויות,קח בחשבון קשה מאד למצוא בתקציב סטרלט במצב סביר,

דיזל אינו כדאי לסטודנט שאינו מרבה בנסיעות,אגרת הרישוי כמו גם התיקונים יקרים,הסולר כבר אינו זול,להוריד מהפרק.

אוטומטיות רק יפניות/קוריאניות בסגמנט הזה של קטנות וישנות... ברכבים אלו תמיד תשלם מחיר כבד ברמת החיסכון של הרכב אם תבחר בתיבה אוטומטית.

לקילומטרז' יש חשיבות רבה,מצד שני לרמת האחזקה הכללית של הרכב יש חשיבות לא פחותה. הכי חשוב שתבחר ברכב שמור ומטופל,

הייתי מצרף מועמדת ראויה ביותר,אמינה מאד,זולה לאחזקה,מתמרנת מצויין ואפילו נוחה ונעימה יחסית ללא אירופאיות,מדובר ביונדאי אתוס, הכל בתנאי שביצועים ופוזה אינם משחקים תפקיד (מצד שני גם לרוב המתחרות אין הרבה מה להציע בתחום).

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון לגבי הדיזל - אגרת הרישוי כיום שווה לבנזין וניתן למצוא בקלות סולר מוזל בכחצי שקל זול יותר מבנזין. צריכת הדלק של רכב דיזל נמוכה יותר בכ- 30%. מה שכן, הטיפולים קצת יותר יקרים, אבל האמינות של מנועי הדיזל גבוהה יותר.

לסטודנט שמחפש רכב זול, כדאי להתרחק מרכב דיזל ישן, מכיוון שהקילומטראז' שלו יהיה בטח גבוה מאוד.

אני יכול להמליץ גם על פז'ו 306 ידנית. רכב אמין וכיפי לנהיגה. ב- 15 א' ש"ח אפשר למצוא גם משנתון 2001.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם שוכחים דבר אחד נוסף - האם מדובר בתקציב רכישה או בתקציב כולל?

במידה ומדובר בתקציב רכישה אפשר בכיף להוציא את הספייס מהתחום, מקסימום פונטו ישנה - לא יישאר לבחור בכלל כסף לתקן אפילו ליקוי אחד אם יהיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5007 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...