Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גם אותי חסמו בפורום מדף ודיבל - מבקש ייעוץ בקיבוע מדף לקיר גבס

Tzvika-Pick
שימו לב! השרשור הזה בן 5029 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המצב - לפני כמה חודשים עזרתי לקרובת משפחה לתלות מדף על קיר גבס. המדף עצמו פשוט למדי, בנוי מפלטה פשוטה של סיבית באורך של קצת פחות משני מטרים והוא מקובע לקיר בעזרת חמש זוויות "פשוטות". לא משהו מהודר במיוחד.

הבעיה - הקיר אליו מקובע המדף הוא קיר גבס. למרות שהשתמשתי בדיבלים מיוחדים לגבס (מן פרפרים כאלו מפלסטיק), הוא לא החזיק הרבה זמן מעמד ואחרי כמה חודשים נתלשו רוב הדיבלים ממקומם ביחד עם הגבס.

201.jpg

(צילום אילוסטרציה. לדיבל המצולם אין קשר לכתבה)

השאלה - האם יש דיבל אחר, חזק במיוחד לקיר גבס? משהו בסגנון הג'מבואים שיש לקיר בלוקים רגיל? האם יש פיתרון כלשהוא לקיבוע המדף בצורה חזקה יותר או שאין ברירה וצריך להתקין עוד כמה זוויות?

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנם 2 גדלים(שאני מכיר לפחות) של הדיבלים לגבס.

באיזה השתמשת הגדול או הקטן?

יש עוד סוג של דיבלים לגבס, שהם גם טובים, אני אבדוק לך איך זה בידיוק ניראה ויעלה לך תמונה על מנת שתוכל לחפש את החלק.

חוץ מזה שאני חושב שישנם סוגים מסויים של ברגי ג'אמבו שיתאימו לקיר גבס.

עריכה:

מצאתי את הסוג השני של הדיבלים:

http://www.apollotools.co.il/scripts/prodView.asp?idproduct=1645

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהה, תודה לכם.

אני אלך לחפש מיתד (יענו דיבל) מתכת בחנויות הטמבור המובחרות שליד ביתי.

בחישוב זריז - חמישה תומכים כפול ארבעה ברגים בכל תומך כפול 15 קילו לדיבל = 300 קילו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה אתה רוצה?

אתה רוצה את הברזל שנקדח לתוך הקיר או את הג'מבו?

אני מציע לך לקחת את הברזל בצורת הבורג, כי תוכל להוציא אותו לעומת הגאמבו שלא תוכל להוציא.

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מיטב נסיוני (נעקצתי באחת מהדירות השכורות שלי בדירה שתחומה ב3 קירות גבס מתוך 4 !) הדיבל המתברג לא שווה כלום, רובם מתפרקים תוך כדי הברגה לתוך הקיר.

הדיבל גבס הכי טוב שהשתמשתי בו, והחזיק ספרייה ענקית על קיר גבס (בכמה נקודות כמובן)

הוא הדיבל ממתכת עם קצה בצורת משולש שדופקים אותו עם פטיש לתוך קיר הגבס. הוא גם לא דורש הרבה עבודה.

הדיבל הוא דק וחד בקצה ונכנס עם פטיש בלבד. לאחר מכן פשוט מבריגים לתוכו את הבורג.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אזרום לפי מה שיהיה בחנויות ליד הבית. למרות שאני מעדיף את השרוול מתכת הזה, הוא נראה יותר מסיבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי במשקל שיושב על המדף אבל אצלי כל הבית קירות גבס וכשאני צריך לתלות משהוא שדורש נשיאת משקל כבד אני פשוט מחפש את הקונסטרוקציה (פח או עץ) של הקירות גבס ומתחבר אליה בברגי פח/ עץ.

בקשר לדיבל התבריגי, שים לב לכמה דברים חשובים:

1. יש כאלה מפלסטיק, שלא תעיז לרכוש אותם.

2. את החלק הראשון של הדיבל (בלי ההברגה) נועצים בקיר בעזרת היד/פטיש.

3. מבריגים את הדיבל למקום עד לנגודה שהוא נעצר וזהוא. אם ממשיכים לסובב (הבעיה נפוצה מאוד במברגות) שוברים את מבנה ההברגה בגבס ואז הדיבל נשלף מהמקום בקלות.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי ניסיון רע עם הדיבל מתכת מתברג, הוא נכנס למקום כמו שצריך אבל כשמבריגים את הבורג הנוסף הוא מסתובב יחד איתו וקורע את ההברגה בגבס וכמו שכבר נאמר פה פשוט נשלף ויוצר חור גדול בקיר.

אם כבר דיבל הברגה אז רק מפלסטיק- מחזיקים יופי יופי כבר כמה שנים פריטים שונים ביניהם גם 2 מדפים גדולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שרובכם מכירים כדיבלים מתכת לגבס אלה הסיניים הפשוטים שלא שווים יותר מדי

הדיבלים הטובים אין להם שפיץ בקצה אלה שני שפיצים שאלה מבריגים את עצמם לקיר ,

בדיבל כזה לא משנה כמה תבריג , לא יקרה כלום (בדיבל הסיני אם תבריג יותר מדי הוא ילך

לידע כללי - צירפתי תמונה של שלל דיבלים לגבס (אני עובד איתם המון )

תראו פה את ההבדל בין הדיבל מתכת האיכותי לסיני הזול - הזול עם השפיץ

תראו את ה"ג'מבו" לגבס (שצריך בשבילו מכשיר סגירה ייעוד ) והוא פגז , החיסרון - אם אתם לא יודעים לעבוד איתו ייפער לכם חור של 20 ס"מ בגבס

תראו את הדיבל שדיברו עליו , מה שנקרא דיבל נעיצה (צבע זהב הכי ימני) - הבעיה היחידה שלו זה שהוא צריך להיות 90 מעלות לקיר והבורג חייב להיכנס ישר אליו , אחרת ההברגות שלו נשברות

ותראו את הדיבלים פסלטיק הנורא איכותיים , וגם מאוד יקרים אבל יותר טובים מהמתכת

ולבסוף, יש דבר כזה שנראה כמו אזיקון , זה דיבל למוט הברגה לגבס

עוד נקודה קטנה, כל המשקלים שאתם רואים של הדיבלים הם משקלים לתלייה, שתולים מדף זה נקרא משיכה ואז היעילות פוחתת בכ- 50%

dibel2.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...