Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הפיכת גרנד לאונה לאימפרזה gt מבחינה קוסמטית, מה העלויות?

dj_dani
שימו לב! השרשור הזה בן 5023 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לחבר שלי יש גרנד לאונה 95 ידנית, מאוד שמורה שקנה אותו מזקן, מבחינה מכנית האוטו תקין לחלוטין אבל מבחוץ יש קצת פיצוצים בטמבונים, והצבע במכסה מנוע כבר דהה, הוא מעוניין לתקן אותם, וחשב שעם כבר אז להחליף לטמבון של אימפרזה gt ומכסה מנוע של gt וגם ספויילר וג'נטים של gt, עכשיו יש כמה שאלות:

1. מה העלות המדוברת? (ג'נט+ספויילר+טמבון קידמי ואחורי עם הפנסי ערפל הגדולים+מכסה מנוע עם קונס) כולל הרכבה וחיבורי חשמל לפנסי ערפל.

2. כמה הוא יכול לקבל בפירוקיה על הטמבון והגלגלים והמכסה מנוע?

3. האם השינוי הזה חוקי בכלל? לפי הידע שלי רק הפנסי ערפל יכולים להוות בעיה, אני צודק?

4. האם ג'נט של אימפרזה gt שינוי מידה וחתך צמיג? האם הצמיגים יעלו יותר לאחר החלפה?

5. הקונס לא יכול להוות בעיה? כי הרי אין לו לאן להתחבר במנוע והוא יישאר פתוח ויכול לעוף ליכלוך וכל מיני דברים למנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

שלום רב לך,

אז ככה...

1. מה העלות המדוברת? (ג'נט+ספויילר+טמבון קידמי ואחורי עם הפנסי ערפל הגדולים+מכסה מנוע עם קונס) כולל הרכבה וחיבורי חשמל לפנסי ערפל.

קיט פגושים פיבר +ספווילר פיבר עולה 1800 ש"ח לכל היותר.חלקים חוקיים לרכב אך לגבי ספווילר גבוהה תלוי במצב רוח של השוטר!

פנסי ערפל יד שניה 500 ש"ח לזוג משומש. חוקי לרכב.

המבנה של הפגוש הקידמי הוא שונה( ראה GT) לכן הוא חייב לרכוש זוג וינקרים מבחינה משטרתית וחוקית! עלות עד 200 ש"ח לזוג משומש.

מכסה מנוע מחירים נעים בין 1700 ל2800 ש"ח למשומש, במידה והוא רוכש מכסה מנוע מקורי הוא יהיה חייב לרכוש מחברת סובארו זוג כאפות פנימיות לכונסים הקטנים שלא יהיה לו חדירת מים בחורף ! עלות שלהם אני לא יודע אך אפשר לרכוש גם ביד שניה נדיר להשיג. או שפשוט יעשה "קומבינה" עם הפחח רכב.

עבודת חשמל פשוטה מאוד! מחיר עד 200 ש"ח לעבודה!

פחחות + צבע לרכב עולה בין 2000-4500 ש"ח.

ככה לידע כללי שהחבר שלך ידע שפנסי החזית שונים!וכמו כן הגריל הטווח מחירים נע בין 500-1000 ש"ח. מניסיון! ניתן להרכיב את החלקים האלה בשנתון שלו והוא יוכל להרכיבם לבד בלי פחח!

2. כמה הוא יכול לקבל בפירוקיה על הטמבון והגלגלים והמכסה מנוע?

להגבי השאלה הזו הוא יקבל גרושים, עדיף לו להתמקח עם הפחח על החלקים וככה להוריד מהמחיר של הפחחות ( ככה אני עשיתי וקבלתי 350 שקל הנחה) גלגלים שימכור ביד שניה כמה שיתנו ברכה.

3. האם השינוי הזה חוקי בכלל? לפי הידע שלי רק הפנסי ערפל יכולים להוות בעיה, אני צודק?

השינוי הוא חוקי לחלוטין, ואתה טועה ידידי היקר פנסי הערפל חוקיים ואינם מהווים בעיה, במידה והוא נוסע איתם דלוקים כל הזמן ושוטר יקלוט אתזה בעין במקרה הגרוע יגיד לו לכבות אתזה!

4. האם ג'נט של אימפרזה gt שינוי מידה וחתך צמיג? האם הצמיגים יעלו יותר לאחר החלפה?

מבחינה חוקית- הקוטר שמותר הוא 15 בלבד בוודאות! ומבחינת חתך הוא שואל במכון טסטסים. עלות ג'אנטים+ צמיגים בין2000-3600 ש"ח תלוי איזה סוג ג'אנט הוא מרכיב וכמובן הסוג צמיג! לאחר ההרכבה הוא חוזר למכון טסטים ובוחן מאשר אותם ברישיון יש עמלה של 120 שקלים (נראה לי) וסע לשלום.:wink:

מבחינה לא חוקית - ג'אנט של GT הינו קוטר של 16 והוא אינו חוקי באימפרזה רגילה! אני יציין עובדה שבמידה והוא מרכיב אותם זה יהיה כמו כפפה ליד ולא יעשה לו בעיות מבחינת סחיבה או פגיעות פח בסיבובי הגה! כי המבנה שילדה זהה לזה של GT.

טווח מחירים 1500-2500 ש"ח לרביעייה יד שניה לא כולל צמיגים ותלוי איזה צבע הג'אנט זהב או אפור.צמיגים חדשים עולים עד 1700 ש"ח לרביעייה.

במידה והוא בחר להרכיב 16 לא עובר טסט! ובמידה והוא נפל על בוחן תנועה בזמן בדיקת רישיונות! קנס של 1000 ש"ח והורדה מהכביש!:shock:

5. הקונס לא יכול להוות בעיה? כי הרי אין לו לאן להתחבר במנוע והוא יישאר פתוח ויכול לעוף ליכלוך וכל מיני דברים למנוע.

אם הוא מתכוון להדביק כונס על מכסה מנוע המקורי, לא יכנס לו שום דבר ולא יהיה חדירת מים.

למיטב ידיעתי במכסה מנוע מקורי של GT לא יכנס לו שום דבר ולא יהיה לו בעיות של חדירת מים גם בחורף!אז אני יחזור בשנית במידה וחבר שלך רכש מכסה מנוע מקורי של GT הוא יהיה חייב לרכוש מחברת סובארו זוג כאפות פנימיות לכונסים הקטנים שלא יהיה לו חדירת מים בחורף! עלות שלהם אני לא יודע אך אפשר לרכוש גם ביד שניה נדיר להשיג. או שפשוט יעשה "קומבינה" עם הפחח רכב.

+ לסיכום הכל חוקי ועובר טסט!! חוץ מהג'אנטים של GT! ולגבי הספווילר גבוה תלוי במצב רוח של הבוחן טסטים וביום יום במצב רוח של השוטר!

* הטווח מחירים שציינתי הם פחות או יותר מדויקים!

מקווה שעזרתי אם יש לו עוד שאלות אשמח לעזור :lol:.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5023 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...