Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הקפאת רישון לרכב בן 22 .

שימו לב! השרשור הזה בן 5010 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

ברשותי וולבו 740 שנת 88 מזה 9 שנים.

הרכב אמין מושלם ומתפקד כראוי.

לפני כחודש רכשתי רכב חדש.

אינני מעוניין למכור אלא לשמר את הרכב כ-7 שנים עד שיהיה בן 30 .

הרכב נמצא מתחת לביית בצל 24 שעות,ואני נוסע עליו אחת לשבוע.

בכל אופן טסט נגמר בסוף מאי.

השאלה היא:

1.האם כדי להקפיא רישיון אני חייב לשלם את האגרה האחרונה?

2במידה וכן האם אני גם חייב לבצע רישוי במכון או שרק לשלם?

3.נניח והרישיון מוקפא 24 חודשים והרכב בן 25 ורציתי להחזיר אותו לכביש רישמית מה עליי לעשות?

4.האם ניתן להקפיא רישיון 7.5 שנים עד שהרכב יהיה בן 30 ואז הקריטריונים משתנים?

אנא עיזרו.

תודה

VOLVO 740 2.0 1988 since 2002

CITROEN C-3 PICASO-2011 since 2011

CHEVROLET CAVALIER 2.2 1996 SINCE 2013

SKODA FABIA SPORT 2011 SINCE 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב נמצא מתחת לביית בצל 24 שעות,ואני נוסע עליו אחת לשבוע. אסור כמובן לנסוע עליו ללא טסט

בכל אופן טסט נגמר בסוף מאי.

1.האם כדי להקפיא רישיון אני חייב לשלם את האגרה האחרונה? לא

2במידה וכן האם אני גם חייב לבצע רישוי במכון או שרק לשלם? לא ולא

3.נניח והרישיון מוקפא 24 חודשים והרכב בן 25 ורציתי להחזיר אותו לכביש רישמית מה עליי לעשות?

אם לא חלפו שנתיים מלאות ללא טסט - צריך להוציא את הרישיון מההקפאה, לשלם אגרה חצי שנתית אחת + כמה מאות שקלים שאתה כבר חייב להם היום (מסוף מאי עד היום) לבצע טיפול + כל מה שצריך, לקבל אישור תקינות רכב מיושן ולגשת לטסט.

אם חלפו יותר משנתיים ללא טסט - הרכב יוגדר כמורד מהכביש לפי תקנות תעבורה, בשביל להחזירו לכביש לפני שהגיע לגיל 30 צריך לעבור בדיקת מעבדה מוסמכת

4.האם ניתן להקפיא רישיון 7.5 שנים עד שהרכב יהיה בן 30 ואז הקריטריונים משתנים? כן, ניתן. הקריטריאונים כן משתנים. רכב אספנות פטור מבדיקת מעבדה, כך שכשהוא יגיע לגיל 30 אתה תוכל להעביר אותו טסט רגיל ללא צורך בבדיקת מעבדה, גם אם לא היה טסט 7 שנים לפני כן.

תודה

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שבוקי אמר, זה נכון להיום.

תקנות חוקים ונוהלים, יכולים להשתנות במרוצת הזמן.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני במקומך הייתי בוחר באפשרות של להעביר טסט ולהשאיר אותו כרכב שני במשפחה:הורים/אשה /חברה /קרובים

אם במשך הזמן יעשה צרות-ישר לגריטה ותרוויח מהמהלך 3000 ש"ח.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

colauti 9,

מי שרוצה לאחסן רכב ל-7 שנים, לא רוצה להגיע לתהליך גריטה. בשביל אחד כזה, להגיע למצב גריטה, פירושו כישלון.

אחד כזה גם לוקח בחשבון שיהיו עלויות תיקונים נוספות גם בדרך וגם בעת ההחזרה לכביש.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שאני בעד שימור רכב ישן, החלטה להשבית את הרכב ל 7 שנים היא החלטה די שנויה במחלוקת לדעתי.

אם אין לך מה לעשות עם הרכב היום, מה תעשה איתו בעוד 7 שנים? אז הוא יהיה רשום כ"אספנות" ויהיו קצת פחות כאלו על הכביש לעומת מה שיש היום, אבל מה זה ישנה מבחינתך?

בנוסף, יש את עיניין השכנים. אם החניה היא לא חניה פרטית שלך, השכנים לא יסבלו רכב יושב ללא תזוזה 7 שנים בחניה, וינסו בכל מיני דרכים לגרום לך לפנות אותו משם.

חניה מקורה ובצל עוזרת לשימור הרכב, אבל מה שלא תעשה, לאחר 7 שנות עמידה מצבו יתדרדר, והוא יצטרך שיקום כזה או אחר בשביל חזרה לכביש.

בקיצור, אני ניסיתי את התרגיל הזה, היה לי רכב שנת 86 שמאוד אהבתי, ורציתי לשמור אותו עד לאספנות, אבל לאחר שנתיים- שלוש של העמדה הרגשתי, שזה גדול עלי, הרכב פשוט הולך ונהרס, ובלב קשה נפרדתי ממנו.

הצעתי היא שתחשוב שוב, לפני שאתה הולך על זה. היום אתה עוד יכול להעביר טסט ולמכור את האוטו במחיר כלשהוא, לאחר שנה/שנתיים של השבתה זה כבר לא יהיה ריאלי . אם תתחרט בעמצא התקופה - הרכב כנראה ילך לפירוק.

אבל אם אתה שלם עם ההחלטה ובטוח במיליון אחוז שזה מה שאתה רוצה ולא צפויות לך בעיות אחסון - שיהיה בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה נמצאת כאן

volvo 740 לכל החיים...

זו חתימת פותח השרשור

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5010 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...