Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סאגת לקוח=>חברת ביטוח=>מוסך=>לקוח ... שאינה נגמרת.

ADRIANFARINA
שימו לב! השרשור הזה בן 5033 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב,

בדצמבר שנה שעברה גיסתי עברה תאונה עם הרכב , תאונה לא קשה במיוחד (אין נפגעים בנפש) ,אבל הרכב היה רחוק מלהיות במצב נסיעה אחריה.

ההתנגשות היתה חזיתית+פינה שמאל שגרמה לסיבסובו של הרכב ופגיעה גם בצד ימין.

התוצאה הנראית לעין: פנסים שבורים ,מכסה מנוע עקום , רדיאטור שעף מהרכב , שתי כנפיים עקומות , טמבון שבור וכמובן נזילות מכל מיני אזורים .

הרכב פונה מהמקום עם גרר אחרי שיחה עם חברת הביטוח והגיע למוסך "מדינה" בי-ם.

יש לציין שלא גיסתי ולא אחי קשורים לעולם הרכב , אין להם שום זיקה לנושא והם לא יודעים מה לשאול ולא כ"כ מבינים את מה שסיפרו להם.

בסופו של טיפול הרכב שוחרר מהמוסך בטענה שהכל תקין והוא מוכן לנסיעה.

כבר בנסיעה הראשונה גיסתי הרגישה שהרכב לא יציב , בהמלצתי נתנה אותו גם לאחי (כי חשבתי שאולי היא סובלת מחששות אחרי התאונה) והוא גם אמר את אותו הדבר.

הזוג הצעיר (וההריוני) חזר למוסך וטען את מה שטען בפני מנהל המוסך ומנהל העבודה ,

ובסופו של דבר יצא איתם אחד העובדים לנסיעת התרשמות (כאשר אחי באוטו) והראה לו שהכל "תקין" .

בנוסף , הם הראו לזוג הצעיר גם בדיקה של מכון "דינמומטר" בי-ם שמראה שהכל תקין ועל פי נתוני יצרן.

אחי ,שכאמור לא כ"כ מבין במכוניות, חשב שככה צריך להיות ולכן הם לקחו את האוטו הביתה.

מאז , גיסתי (שהיא נוהגת ברכב הזה מרבית הזמן) מתלוננת על הרכב , על יציבותו ובנוסף גם על כך שהרכב צורך מים.

הם מנהלים מאז התכתבות עם חברת הביטוח "הראל" ואלו בגדול מתנערים מהם בטוענה שהרכב יצא את המוסך אחרי חוות דעת שמאי שהכל תוקן ,

חוות דעת של דינמומטר שהכל פיקס וחוות דעת של המוסך עצמו שהכל חזר לקדמותו.

באיזשהו שלב נכנסתי לסיפור , לקחתי אלי את האוטו והתחלתי לבחון אותו .

הרכב לא נוסע ישר , כאשר מסובבים את ההגה ימינה או שמאלה ההגה לא חוזר לבד אלא צריך להחזיר אותו ידנית .

כלומר שאם , תאורטית , תכנסו לככר ותסובבו את ההגה , תרימו ידיים מההגה , האוטו יסתובב בעצמו בככר עד שיגמר לו הדלק.

עמדתי מול הרכב כאשר גלגל הגה ממורכז וראיתי שגלגל ימין קדמי סובל מקאסטר שלילי חריף מאוד !

לקחתי את הרכב לחבר שיש לו מכון לכיוון פרונטים בנס ציונה , העלנו את האוטו על הליפט , נכנסנו מתחת והתחלנו לחקור..

משולש ימין קדמי עקום , בולם קד' ימני עקום , זרוע מסרק הגה ימנית עקומה ,נאבה ובית בולם ימים קדמי עקום וכנראה גם הגשר התחתון ,

בנוסף לזה יש נזילת מים מאיזור משאבת המים (כנראה גם כן מעצמת החבטה בזמן התאונה.).

הוא יעץ לי להתקשר לחברת הביטוח בעצמי ולא לשלוח את גיסתי שתדבר עימם וכך עשיתי .

מחברת הביטוח אמרו לי לדבר עם אותו מוסך "מדינה" , להגיד לו להזמין שמאי ולהגיע לשם עם האוטו .

דיברתי עם יובל מנהל המוסך (כנראה גם הבעלים) , הוא נשמע מאוד אדיב וחלקלק בטלפון , ותלה את כל עולמו באותה בדיקה של מכון דינמומטר.

איך אני יכול לקדם את העניין הזה?

התיקון יעלה הון וכנראה שהאוטו סובל מפגיעה בשלדה כך ששום דבר לא יפתור את הבעייה לחלוטין.

להביא שמאי מטעמי וחו"ד של מכון הפרונטים של חבר שלי?

לגשת ישר לתביעה עם מכתב של עו"ד?

כנראה שאם היו מכניסים את כל הסעיף הזה של המתלה הקדמי אז היו משביתים את האוטו ,

העדיפו לתת לה אוטו "יפה" ולשלוח אותה הביתה (גם לגבי האוטו היפה יש לי השגות , אבל זה לא הנושא העיקרי).

לציין שהאוטו הזה לא עבר אף טראומה מאז , לא מכה ממדרכה ולא שום דבר דומה.

אני לא מבין איך לאנשים אין מצפון , מוציאים אוטו במצב כזה מהמוסך , האוטו הזה ממש מלכודת מוות ..

עומדת מולם אישה בהריון והם בגדול אומרים לה "תני גז" (עם כפל משמעות...) .

תודה :-)

תן לרומני בירה , הוא ישתה 5 דקות , תראה לו מאיפה הבאת את הבירה , הוא ישתה כל היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם ישנו תיעוד של התלונות של אחיך ואישתו? האם יצא להם לשלוח מכתב? הקלטת שיחת טלפון?

בכל מקרה, ממליץ לך להזמין שמאי משלך שיבדוק את הרכב ויתן לך את חוות הדעת בנוגע לתיקון וגם בנוגע לירידת הערך האמיתית של הרכב לאחר התאונה. ממליץ לך גם להתיעץ עם עורך דין.

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל בדיקה שהם עשו לרכב, תבצע אתה באופן פרטי.

שמאי אמר שהכל תקין? תביא שמאי משלך שיבדוק, אולי הרכב בכלל יהיה טוטלוס?

בדקו פרונט בדינמומטר? תלך אתה למכון פרונט אחר לבדיקה

מכונאי שלהם אמר שהכל תקין? קח לבדיקה אצל מכונאי שאתה סומך עליו

את כל הבדיקות הגש לחברת הביטוח פלוס בקשה להוצאות, לא ירצו לטפל במקרה? תגיש תלונה איפה שצריך נגד חברת הביטוח המוסך מכון הפרונט והשמאי שלהם שאישר שהכל תקין על כך שסיכנו את חייכם וכ"ו פלוס מכתב מעורך דין שלאור המצב אתה נאלץ לתבוע אותם.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כעיקרון יש ביטוחים שנותנים לך לבחור את המוסך שבו אתה רוצה לתקן את הליקויים של הרכב, תנסה לבדוק אם זה קיים בפוליסה שלך מול חברת הביטוח. כמו כן, כמו שנכתב תביא שמאי פרטי שיעשה לך הערכה על מצב הרכב ויבדוק את כל הטענות שהעלת כאן, אולי זה כאב ראש כרגע ולא הכי זול להתעסק בו כרגע אבל במידה והעניין יגיע לבית משפט יהיה לך קייס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

עידכון,

אחרי דין ודברים בטלפון החלטנו להפגש (אני והבעלים של המוסך בו טופל הרכב) בסניף דינמומטר שהיה מעורב בטיפול ברכב.

כל הבדיקות והתיקונים שולמו ובוצעו ע"י "מוסך מדינה" , בנוכחותי ובהכוונתי.

אני רוצה לציין שבהחלט יצאתי מופתע לטובה מהסיפור הזה ומכך שלא ניסו "למרוח" אותי , סיימנו את הפגישה בלחיצת יד חזקה וחמה :-P

עם זאת , אני מקווה שהעניין לא טופל בכזאת החלטיות רק בגלל שאני גם כן מהתחום ומבין עניין..

תן לרומני בירה , הוא ישתה 5 דקות , תראה לו מאיפה הבאת את הבירה , הוא ישתה כל היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהודעתך הראשונה כינית את הרכב "מלכודת מוות", עם פירוט ליקויים אללה יוסטור.

האם טופלו כל הליקויים הנ"ל, או שהתברר כי גם אתה הגזמת קצת? לא מחפש להקניט, רק להבין, כי בסיכום הסיפור הלקוני שלך נשמע ש: או שהמוסך מרח גם אותך, או שהוא עשה עבודה הסטרית על גבול הלא הגיונית ברכב על חשבונו, או שטעית בהערכתך הראשונית.

אם כל הדרכים מובילות לרומא, הדרך שלי מובילה אל הים

ר. פרסקי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה על חשבונו?

שמאי אומר צריך להחליף 1 2 3 4, המוסך מחליף רק את 1 בפועל אבל מקבל את הכסף על כל השאר ועכשיו הלקוח אומר למוסך להחליף גם את 2 3 4 כמו שהיה אמור מההתחלה (ואת הכסף עליהם קיבל כבר ממזמן).

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שכתבתי בהודעה הראשונה היה מדויק והכל תוקן בנוכחותי .

הרכב נוסע מצוין עכשיו וכבר לא מאבד מים.

לא יודע את השתלשות העניינים בין הביטוח לשמאי למוסך , אני רק מבסוט שאין לי צורך להיות מטורטר עכשיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5033 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...