Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם יכול להיות שהרסתי את ראש המנוע לאחר התחממות ?

asafmoraz
שימו לב! השרשור הזה בן 5021 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

ראשית אני ממש מתנצל מראש על ההודעה הארוכה אבל חשוב לי שתבינו את הכל ואתן את כל הפרטים שאני רק יכול !!! :-D

ברשותי סיטרואן קסרה 1600 אוטומט דגם SX2 שנת 2002.

המכונית אצלי כבר 3 שנים בדיוק, לאחרונה, לפני כחודש החלו לי בעיות במזגן, פעם מקרר, פעם לא, עד שהפסיק לקרר לגמרי, כל הבעיה שאני מדבר עליה הייתה במשך כ 3 ימים.

באותו השבוע עצרתי לדבר עם חבר שיחה של כ 10 דקות ולא כיביתי את האוטו, הייתי מחוץ לאוטו וכשנכנסתי לאוטו בחזרה ראיתי שמהבהב לי STOP אדום גדול והשעון חום משום מה לא עבד בכלל, הוא היה כאילו מכובה.

הייתי 2 מטר מתחנת דלק ונכנסתי לתדלק ואז כיביתי את המנוע, לאחר התדלוק הפעלתי את הרכב , ה STOP המשיך להבהב והשעון חום היה על על על השלושת רבע, הכוונה היא ל חצי מעל החצי (שפת עם).

המשכתי בנסיעה מהירה יחסית בלי לעצור עד הבית (2 קילומטר) והמחוג החל לרדת לחצי בגלל הקירור בדרך והאזהרה (STOP) נפסקה לחלוטין עקב זה שהמנוע התקרר טיפה מהרוח, כבר הבנתי שמשהו קרה למאוורר וליד הבית פתחתי מכסה מנוע והשעון התחיל לאט לאט לעלות עוד פעם מעל החצי והמאוורר לא עבד והפעם כיביתי את האוטו לכל הלילה כי לא רציתי להסב עוד נזק.

בבוקר בדקתי את העניין והגעתי למסקנה שהמאוורר לא עובד בכלל, נסעתי למוסך על הבוקר (7 בבוקר) נסיעה רצופה והמנוע עבד כמו שצריך והשעון חום היה כל הזמן על הרבע ורק ברמזור עלה טיפה עדיין מתחת לחצי, כך סחבתי עד המוסך ללא שום התחממות מיותרת, לא עברתי את החצי כל הדרך.

החלפתי את המאוורר, גם ככה הייתי צריך לעשות טיפול גדול והחליפו לי גם את כל המים, ניקזו אויר מהמערכת והכל טוב ויפה ופה אני מתאר מה שקורה לי עכשיו:

המאוורר עובד, המזגן גם עובד עכשיו (בגלל שהמאוורר לא נכנס לפעולה הוא לא עבד קודם) אבל הרכב עומד כל הזמן על החצי, רק שממש קר (בוקר או לילה מאוחר) הוא יכול לסוע על הרבע לאורך כל הדרך גם מעל שעה וחצי נסיעה, אבל ביום רגיל, טיפה חם כמו אתמול חזרתי מבאר שבע לערד והאוטו כל הזמן על החצי, הוא גם מטפס בתוך העיר קצת מעל החצי ואני מרגיש שאז הוא מתאמץ יותר, יש כמו פרפורים כאלו מהמנוע אבל רק שהוא חם, גם התגובה שלו נהיית איטית שהוא חם, חוץ מזה הכל עובד מצויין.

בשבת עליתי את ים המלח (עם מזגן) דבר שהייתי עושה כבר בעבר והרכב עלה עוד פעם לשלושת רבעי, כשהגענו לערד ונסעתי קצת בעיר הוא ירד חזרה לחצי, דבר כזה לא היה קורה לי אף פעם.

בדקתי שאין צבע אפור בשמן, שלא חסרים מים וכל מה שעוד יכולתי לבדוק בעצמי, לא מצאתי משהו שהוא לא בסדר.

שאלתי היא: האם הלך הפקונג ראש ? האם אויר במערכת יכול לגרום לדבר כזה ? מה לדעתכם קרה, למרות שכבר אני די משוכנע שהלך חלקית הראש מנוע, הייתי שמח לקבל חוות דעת מהמומחים פה.

בתודה מראש, אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גילוי נאות: מומחה אני לא.

להבנתי, אם נניח שהיה חום חריג, רכב בעליה, מזגן עובד, ורוח גבית לטרור אולי תזוזה כזו היא אפשרית.

נכון, היא לא אמורה לקרות, ואינה רצויה, אך אולי הרכב באמת הגיע למצב שבו קשה לו. זה שהיתה כבר התחממות,

בהחלט יכול להיות שהתקרבת לנקודות הראש מנוע.

אבל אם המערכת מתמודדת עם קירור המנוע בגבורה, גם אם במחיר עלית המד בתנאים קיצוניים, מציע לך להמשיך לעקוב.

בדוק בכל זאת שוב אם יש אויר במערכת הקירור, כי אולי נותר שם קצת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה, ניסחת יפה את התשובה שלך.

מה שמטריד אותי הוא המצב שאני מרגיש שהאוטו מתחמם יותר ממה שהוא היה רגיל להתחמם עד עכשיו, אתה מבין אני מודע לזה שיש טמפרטורת עבודה של האוטו, אני מודע לזה שרכב לא יכול להישאר קר בנסיעה ארוכה, אני מדבר על קר מדי אבל אצלי הוא היה תמיד עומד על הרבע והיום הוא כבר על החצי כמעט קבוע כך שאני מרגיש בשינוי ושלא נדבר על מה שהזכרתי קודם בעליות של ים המלח, נכון הוא עמד בזה בגבורה כמו שאמרת אבל ממש התאמץ ולא הגיע לרתיחה אבל פעמים קודמות הוא היה עולה חופשי אפילו עמוס ואחרי נסיעה ארוכה מאילת ולא היה עובר את החצי בחיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע כאילו החליפו לך את היוניט מאווררים (שקובע מתי הם נכנסים - אצלך כנראה ביטרון - כרטיס) או את הטרמוסטט לערך שונה מהקודם.

מבחינת נזק - לפי מה שאתה מתאר - ניצלת בקושי.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לדעתו של קודמי.

לפני שאתה קופץ למסקנות תחילה בדוק מתי המאווררים נכנסים לפעולה.

תעמוד במקום עם מנוע עובד ותראה באייזה נקודה במד החום המאווררים נכנסים לפעולה.

קח בחשבון שיתכן וברכב שלך יש שתי מהירויות למאווררים, בחום בינוני היא נמוכה ובחום גבוה המהירות גבוה.

הם אמורים להכנס לפעולה כשמד החום בערך באמצע. הם אמורים להוריד אותו קצת תוך דקה שתיים של פעולה ואז להפסיק ולחזור שוב לפעולה עם עליית החום. יתכן ותהיה מהירות נמוכה בתחילת הדרך של מד החום ומהירות גבוה בדרגת חום גבוה יותר. אם זה לא כך אז יש בעיה במאווררים או בבקרה שלהם.

דבר נוסף. אם מד החום לא מזייף הוא לא אמור להיות במצב תקין ברבע הסקלה כל הזמן אלא באמצע הסקלה. מד חום שנמצא ברבע הסקלה באופן קבוע עלול להיות כתוצאה מטרמוסטט לא תקין שפתוח כל הזמן. זה לא מצב רצוי מבחינת צריכת דלק, בלאי, זיהום אויר.

לגבי ראש המנוע, קשה לדעת ללא בדיקת לחץ אם נגרם שם נזק או לא, בשלב זה הייתי מציע לך לעקוב אחרי צריכת המים, אם אתה לא מאבד מים סביר להניח שראש המנוע לא נפגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לדעתו של קודמי.

לפני שאתה קופץ למסקנות תחילה בדוק מתי המאווררים נכנסים לפעולה.

תעמוד במקום עם מנוע עובד ותראה באייזה נקודה במד החום המאווררים נכנסים לפעולה.

קח בחשבון שיתכן וברכב שלך יש שתי מהירויות למאווררים, בחום בינוני היא נמוכה ובחום גבוה המהירות גבוה.

הם אמורים להכנס לפעולה כשמד החום בערך באמצע. הם אמורים להוריד אותו קצת תוך דקה שתיים של פעולה ואז להפסיק ולחזור שוב לפעולה עם עליית החום. יתכן ותהיה מהירות נמוכה בתחילת הדרך של מד החום ומהירות גבוה בדרגת חום גבוה יותר. אם זה לא כך אז יש בעיה במאווררים או בבקרה שלהם.

דבר נוסף. אם מד החום לא מזייף הוא לא אמור להיות במצב תקין ברבע הסקלה כל הזמן אלא באמצע הסקלה. מד חום שנמצא ברבע הסקלה באופן קבוע עלול להיות כתוצאה מטרמוסטט לא תקין שפתוח כל הזמן. זה לא מצב רצוי מבחינת צריכת דלק, בלאי, זיהום אויר.

לגבי ראש המנוע, קשה לדעת ללא בדיקת לחץ אם נגרם שם נזק או לא, בשלב זה הייתי מציע לך לעקוב אחרי צריכת המים, אם אתה לא מאבד מים סביר להניח שראש המנוע לא נפגע.

בדקתי את זה, אני מציין שיש לי מאוורר אחד ויחיד באוטו, הוא נכנס לפעולה גם בעת הפעלת המזגן על המהירות הנמוכה שלו (של המאוורר), עמדתי עם האוטו במקום ורק קצת לאחר החצי המאוורר התחיל להסתובב במהירות הנמוכה שלו, גם המהירות הגבוהה שלו עובדת כי אני שומע אותו לפעמים מרעיש חזק, הרכב תוך 1 - 2 דקות יורד ישר לחצי, לפעמים המאוורר נפסק עוד לפני ששעון החום ירד לחצי , הוא נשאר קצת מעל החצי ממש קמצוץ מעל החצי והמאוורר מפסיק לעבוד ולאחר כדקה שתיים מתחיל שוב.

אני חייב לציין שלפני שהמאוורר הישן הוחלף בחדש מהניילון האוטו לא עבד בצורה הזאת ולא התעסקו לי במוסך עם הטרמוסטט ולא הוחלפו יוניטים, הייתי ליד המוסכניק לאורך כל הטיפול ואני מודע לכל מה שעשו לי ברכב אבל הרכב מתנהג עכשיו שונה, זה לא היה ככה קודם ולכן אני חושש שהמנוע עבר שוק, התחחמות חזקה ולכן הוא מגיב ככה, כאילו יש נזק קטן לבינתיים שבטח יילך ויחמיר, האם מומלץ בשלב זה להחליף ליוניט שתכניס את המאוורר לפעולה בטמפרטורה יותר נמוכה ?! או שפשוט לעקוב אחרי זה, לבינתיים אני יודע שאני לא מאבד מים ואמשיך לבדוק, מעולם לא שמתי מים לפני כן הרכב פשוט היה מחזיק 12 אלף קילומטר כל שנה עם אותם המים, למען האמת החלפתי רק כל שנתיים בשביל לרענן את המערכת ולא כי היה חסר, רק מים ירוקים. הכל עבד עגול כמו שעון.

אולי עכשיו התמונה יותר ברורה, אני מציין שגם בערב שאני נוסע הוא קרוב לחצי, בוא נגיד שליש פחות מהחצי ברוב הזמן, אבל אני גם נוסע עם מזגן ומזגן מפעיל את המאוורר כך שאני לא יודע בעצם אם זה קשור או לא.

מה הייתם ממליצים לי לעשות, האם להשאר ככה ולעקוב ? האם יכול להיגרם נזק יותר גדול אם לא אטפל בזה כבר עכשיו ?!

שוב המון תודה על ההתייחסות והעזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הראש מנוע עשוי מאלומיניום ורגיש מאוד להתחממות, לכן הייתי ממליץ לך לא להקל ראש בעניין ולהכנס למוסך שמכיר את הרכב

ויודע בדיוק את הנתונים שלו, (מתי נדלק מאוורר, מתי נפתח טרמוסטט וכד').

בעיקרון המחוג בסיטרואן/פיגו' מראה את טמפרטורת המים בכל זמן נתון, (בשונה ממכוניות אחרות שהמחוג מבצע בדיקה מדגמית)

ולכן אתה רואה את התחממות נוזל הקירור ומייד ירידה כאשר המאוורר נכנס לפעולה.

מה שמדאיג הוא שנסעת הרבה זמן עם מנוע שהתחמם ולכן כל עוד שאתה לא מוריד ראש מנוע ורואה בעין את מצב האטם לא ניתן לנחש את מצבו. זאת בהנחה שאין סימנים אחרים שמקלים על הזיהוי.

לסיכום, כנס למוסך שמכיר את הרכב או הורד סיפרות טכנית של הרכב וודא שהמצב תקין, אם לא אל תסע באוטו ותקן אותן במהירות האפשרית, הנזק הפוטנציאלי גדול ויקר.

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הראש מנוע עשוי מאלומיניום ורגיש מאוד להתחממות, לכן הייתי ממליץ לך לא להקל ראש בעניין ולהכנס למוסך שמכיר את הרכב

ויודע בדיוק את הנתונים שלו, (מתי נדלק מאוורר, מתי נפתח טרמוסטט וכד').

בעיקרון המחוג בסיטרואן/פיגו' מראה את טמפרטורת המים בכל זמן נתון, (בשונה ממכוניות אחרות שהמחוג מבצע בדיקה מדגמית)

ולכן אתה רואה את התחממות נוזל הקירור ומייד ירידה כאשר המאוורר נכנס לפעולה.

מה שמדאיג הוא שנסעת הרבה זמן עם מנוע שהתחמם ולכן כל עוד שאתה לא מוריד ראש מנוע ורואה בעין את מצב האטם לא ניתן לנחש את מצבו. זאת בהנחה שאין סימנים אחרים שמקלים על הזיהוי.

לסיכום, כנס למוסך שמכיר את הרכב או הורד סיפרות טכנית של הרכב וודא שהמצב תקין, אם לא אל תסע באוטו ותקן אותן במהירות האפשרית, הנזק הפוטנציאלי גדול ויקר.

קודם כל תודה רבה ובהחלט אבדוק את זה, למען האמת לא נסעתי הרבה זמן עם מנוע חם, כנראה שהמנוע היה במצב כל כך טוב שגם שהמאוורר הפסיק לעבוד או התחיל לגמגם פשוט לא שמתי לב לכך מה גם שאני לרוב עושה נסיעות קצרות בעיר, אני גר בערד, אין רמזורים ומזג האויר טוב.

אף פעם כל ה 3 שנים שהרכב אצלי הוא לא התחמם למעט אותה הפעם שגיליתי שישנה בעיה, אני מציין גם שהרכב מייד התקרר בנסיעה ולא שמעתי רעש של בעבועה של מים רותחים כך שאני קצת בספק אבל יכול להיות שעם הצרפתיות המנוע באמת רגיש ופעם אחת יכולה לגרום לו לנזק בלתי הפיך.

בהחלט אפנה למוסך לבדוק את מה שאתה אומר.

תודה רבה על העזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לקודמיי להארה לגבי חום המנוע שלך בנסיעה רגילה..

המחוג צריך להיות על החצי! לא על החצי ולא על השליש של הרבע מהחצי..

אני אישית החלפתי טרמוסטט בגלל שהמחוג היה על רבע(הרמו נתקע פתוח)..

זה גם משפיע על הצריכת דלק שלך כי המנוע שותה דלק כמו מנוע "קר" וזה גם עלול בזמן אמת להראות לך תמונה שגויה לגביי חום המנוע האמיתי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לקודמיי להארה לגבי חום המנוע שלך בנסיעה רגילה..

המחוג צריך להיות על החצי! לא על החצי ולא על השליש של הרבע מהחצי..

אני אישית החלפתי טרמוסטט בגלל שהמחוג היה על רבע(הרמו נתקע פתוח)..

זה גם משפיע על הצריכת דלק שלך כי המנוע שותה דלק כמו מנוע "קר" וזה גם עלול בזמן אמת להראות לך תמונה שגויה לגביי חום המנוע האמיתי..

תלוי למה אתה מתכוון נסיעה רגילה, הרי שאתה מתניע את האוטו בבוקר או בצהריים ונוסע לוקח לו זמן לטפס לחצי, לפעמים אני בכלל לא מגיע לזה, אני מניח שלוקח כ 10-15 דקות עד שהוא יגיע לחצי תלוי כמובן במזג האוויר.

חוץ מזה שאם אני נוסע בבוקר, אני מניח שגם כל אוטו שנוסע בבוקר או בלילה או במזג אויר קר מקבל משב רוח קריר כל הזמן ולכן המנוע לא מגיע לחצי, לעומת זאת בימים חמים כמו עכשיו אני מסכים עם העובדה שמצב תקין זה על החצי, מה שיותר מטריד אותי זה שקודם זה לא היה ככה, לא שהוא לא היה מגיע לחצי אלא שהיה לוקח לו הרבה יותר זמן להגיע לשם, את ים המלח הוא היה עולה על החצי ולא על השלושת רבעי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני הבנתי (תקנו אותי אים אני טועה)"שכאילו המערכת קרור מנוע מחולקת ל2",ואני אסביר.מה שקובע את הטמפרטורת עבודה של המנוע זה הטרמוסטט,ולא משנה משב רוח קריר פיתאום ,או ירידה ,או מאמץ .וכשהמחוג מגיע ל90מעלות (המנוע ב90 מעלות)הטרמוסטט ניפתח,ומים מקוררים מהרדיאטור ניכנסים למנוע .המ"ע "השניה"היא קרור המים שנימצאים ברדיאטור וזה קורה כשהיוניט רדיאטור מרגישה שהמים ברדיאטור (שאמורים להיכנס למנוע לקרור) חמים מעל (מה שהיצרן קבע).במצב נסיעה ממושכת ט"מ המנוע קבוע על 90מעלות(טרמוסטט) ,והמים ברדיאטור ,הט"מ שלהם מישתנה בהתאם לנתוני היוניט שמורכבת על הרדיאטור.וזה אומר,שכשהטרמוסטט תקין ויש מים שמקוררים ברדיאטור ומוכנים להיכנס לקרור המנוע,הטמפרטורה שמראה השעון(חום מנוע)צריכה להיות קבוע על( 90 +-) בהתאם להוראות היצרן.ושום משבי רוח או מצבי רוח לא צריכים להשפיע על הט"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

,והמים ברדיאטור ,הט"מ שלהם מישתנה בהתאם לנתוני היוניט שמורכבת על הרדיאטור..

לידיעתך בקסרה אין יוניט ברדיאטור, יש יוניט חום אחת שמשולבת לשעון חום ולהפעלת המאוורר.

שום משבי רוח או מצבי רוח לא צריכים להשפיע על הט"מ.

זה כבר בוודאות לא נכון, עובדה שכשיש מזג אויר קר כל רכב לוקח לו יותר זמן להגיע לחצי ובנסיעה ללא הפסקות (רמזורים וכו...) הוא מקבל כל הזמן קירור אפילו יותר חזק מהמאוורר וקירור קר שתורם לכך שהרכב לא יגיע לטמפרטורת עבודה שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב.

נדיר שקורה משהו כ"כ מהר למנועים האלו, מדובר במנועים מאוד עמידים (בלוק ברזל ראש אלומיניום) והם סובלים התחממות בלי בעיות מיוחדות.

המלצה שלי היא לשים טרמוסטט מקורי, לוודא שהרדיאטור תקין (נקי) וכמובן נגדי המאוורר מנוע תקינים.

עם מזגן פועל המחוג צריך להיות מתחת ל 90 (מתחת לחצי).

פעולה תקינה של מחוג החום בלי מזגן - מעל 90 מעלות (מאוורר נכנס למהירות ראשונה ב 97 מעלות).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לידיעתך בקסרה אין יוניט ברדיאטור, יש יוניט חום אחת שמשולבת לשעון חום ולהפעלת המאוורר.

זה כבר בוודאות לא נכון, עובדה שכשיש מזג אויר קר כל רכב לוקח לו יותר זמן להגיע לחצי ובנסיעה ללא הפסקות (רמזורים וכו...) הוא מקבל כל הזמן קירור אפילו יותר חזק מהמאוורר וקירור קר שתורם לכך שהרכב לא יגיע לטמפרטורת עבודה שלו.

אני חושב שזה נכון למנועי קרור אויר.במנועי קרור מים ובמיוחד כאלו עים בלוק ברז ללוקח יותר זמן לבלוק להיתחמם ולהגיע לטמפרטורת עבודה אבל כשהוא מגיע שום משב רוח לא ישפיע על טמפרטורת המנוע,הרוח תשפיע על המים שברדיאטור ותעזור לונטה לקררם.,זה מה שאני מבין,ואשמח לעוד חוות דעת מאנשים שחושבים אחרת,תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שזה נכון למנועי קרור אויר.במנועי קרור מים ובמיוחד כאלו עים בלוק ברז ללוקח יותר זמן לבלוק להיתחמם ולהגיע לטמפרטורת עבודה אבל כשהוא מגיע שום משב רוח לא ישפיע על טמפרטורת המנוע,הרוח תשפיע על המים שברדיאטור ותעזור לונטה לקררם.,זה מה שאני מבין,ואשמח לעוד חוות דעת מאנשים שחושבים אחרת,תודה.

למען האמת אתה צודק, בדיוק כך קורה, לוקח לו זמן להגיע לחצי, בשבת שנסעתי לים המלח על הבוקר עברתי 30 קילומטר ורק לאחר הירידות במישור הוא התחיל להגיע לחצי ואז נשאר שם, כשעלה מדי פעם התקרר בחזרה לחצי כל הדרך, הבעיה היחידה הייתה בעליות וזה מה שהטריד אותי, היה מזג אויר נוח ולא חמסין של כ 30 מעלות והוא מרבית הדרך בעליות היה מעל החצי, יותר לכיוון השלושת רבעי, דבר שמעולם לא קרה לי לפני שהלך המאוורר והוחלף, זה מה שמדליק לי נורה אדומה שאולי בכל זאת קרתה תקלה כתוצאה מההיתחממות האחרונה, אולי אני טועה, אמשיך לבדוק את הנושא, ושוב ממש תודה רבה על ההתייחסות של כולכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5021 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...