Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גולף V5 שנת 2000 עם ג'נט 17" - לחץ אויר בצמיגים יורד מהר מידי

tzvipper
שימו לב! השרשור הזה בן 5048 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בנסיעה גיליתי שהרכב לא מתגלגל כמו שצריך וכאשר עוזבים גז מאיט באופן אינטנסיבי, כמו כן ממש קשיח מבחינת מתלים.

בכל הגלגלים אויר ירד בערך באותה מידה, צמיגים של אותו יצרן, ג'נטים איטלקיים תוצרת FUNDMETAL 225/45-17 (המידה מאושרת ברישיון למי שיש ספקות).

גיליתי שיש לי בעייה עם לחץ אויר בצמיגים. כעבור שבוע אחרי ניפוח הלחץ יורד בצורה מאוד משמעותית, לצורך העיניין מ-34PSI ל-24. בעבר כאשר הייתה לי BMW הייתי ממלא אויר פעם בחודשיים ולחץ היה יורד ב-2~4PSI.

לאחר ניפוח הרכב חזר מיד להתנהג כמו שצריך, פיתאום המתלים נעשו רכים יותר והאוטו מתגלגל כרגיל.

הייתי בפנצ'ריה ולא מצאו תקרים.

מאיזו סיבה לחץ אויר יורד בצורה כ"כ משמעותית בזמן כ"כ קצר? האם אלה ג'נטים או הרכיבו צמיגים לא נכון (אולי לא מרחו סבון)?

כמו כן, האם אני צריך לנפח לחץ אויר שונה ממה שהמליץ יצרן על מידה מקורית (195/65-15)?

תודה.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממלא אויר תמיד באותה משאבה בתחנת דלק. צמיגים בני שנה וחצי/שנתיים בערך - הם לא ניראים יבשים, אין להם סדקים.

דווקא כאשר היו לי צמיגים סיניים יבשים על BMW, הייתי צריך למלא אויר פעם בחודשיים (גם עם צמיגים חדשים שהחלפתי).

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה צמיג זה?

אם ירידת האוויר שווה בכל הגלגלים אלו חייבים להיות הצמיגים (או האיכות של הג'טים)

אם היית אומר שיורד ב1 או 2 הייתי אומר לך שאולי הג'נט קצת עקום

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מנפח את הצמיגים שהם קרים או חמים?

חשוב לנפח את הצמיגים שהם קרים כדי שהלחץ אויר שנכנס יהיה תקין

הרי אויר חם תופס יותר נפח ואויר קר פחות לכין עדיף תמיד לנפח שהם קרים על הבוקר או אחרי התנעה לדוגמא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר על ג'נטים די איכותיים של חברה איטלקית - FUNDMETAL 9A. יצרן של צמיג אני יוכל לבדוק בערב, זה משהו תוצרת טיילנד עם חריצים בצורת V, אני חושב MAXIS (חברה שאני אישית לא מכיר).

לא ניראה לי שג'נט עקום, הגלגלים מאוזנים ואין רעידות בנסיעה. הצמיגים ויזואלית ניראים חדשים ויש להם הרבה בשר.

אני מנפח כאשר הצמיגים חמים - אין לי ברירה אחרת. נסיעה לתחנת דלק לוקחת קצת זמן ובימים האלו ממש חם, כאשר אני מוציא אויר מגלגל, אני מרגיש שהאויר חם מאוד בתוכם.

לחליפין, אני יכול לנסות לנפח ליד הבית עם משאבה מכנית. אבל לא ניראה לי שזה הפתרון ללחץ אויר שיורד.

בכל מקרה, מדידת לחץ אויר מתבצעת עם משאבה בתחנת דלק (משאבה דיגיטאלית), כניראה כאשר צמיג קר לחץ אויר נמוך יותר משמעותית.

יש ספרי לתיקון תקרים שמכניסים לצמיג חומר כלשהו. אולי כדאי לנסות אותו והוא יסתום את המקומות שדרכם בורח אויר.

ראוי לציין שעל אותו סרן לחץ אויר יותר באותה מידה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו חברה שטובה בעיקר בצמיגים של אופנועים, היו לי פעם זוג כאלה על הגולף דור 4 הקודמת ,נשארו על הרכב בדיוק יומיים (באו עם הרכב).

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אייל.

בינתיים לחץ אויר בצמיגים יהיה במעקב תמידי, ינסה למלא כאשר צמיגים קרים. אבל סה"כ מדובר על רכב שלישי שאני ממלא אויר באותה תחנה וזה כבר במשך מעל 3 שנים. לכן אני מוריד מרשימת חשדות את התחנה.

יכול להיות שצמיגים האלה יותר מידי רכים לחתך ומתעוותים בסיבובים (אני לוקח סיבובים באותה מהירויות כמו רוב רכבים אחרים בכביש, לכן לא אמור להווצר עומס חריג על צמיגים) וזה גורם לאובדן אטימה רגעי בין צמיג לחישוק.

חבל לי להחליף את הצמיגים כי מבחינת אחיזה הם טובים ובמצב טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסית לבדוק את הוונטיל?

הייתה לי בזמנו בעיה דומה באופנוע והאוויר היה בורח מהוונטיל. הגומייה בפנים התייבשה והייתה בריחת אויר.

Kawasaki Versys !!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

travian, תודה. זה רעיון טוב - משהו שלא חשבתי אליו. ינסה להחליף ונטילים ולראות מה קורה אחרי זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור המשבית שמחות התורן אני אתנדב להלחיץ אותך קצת.

כשאבי רכש את הרכב הנוכחי שלנו הוא קיבל איתו צמיגים של ALLSTAR והבטחה שמדובר בצמיג כחול-לבן למהדרין.

לאחר שנתיים (הצמיגים עדיין היו טריים) החלה בריחת לחץ עקבית מהצמיגים הקדמיים, מה זה עקבית? בערך כמו אצלך ולאחר חודשיים שהוא משך את זה בנסיונות כושלים למצוא פנצ'ר הגענו למצב שיומיים אחרי שממלאים אויר החוסר כבר שוב מורגש.

כשכלתה הסבלנות נסענו לפאנצ'ר מאכר להחליף את הצמיגים הסוררים, כאשר הצמיג ירד מהג'אנט שלושתנו נשארנו עם פה פעור, הביטנה של הגלגלים פשוט נקרעה לה, שכבה לאחר שכבה. לגברי הפאנצ'ר מאכר עוד כ50 ק"מ הצמיגים היו פשוט מתפוצצים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר על צמיג שמחירו מעל 600ש"ח (MAXIS), האם יתכן שאיכות שלו תיהיה עד כדי כך גרועה? מעבר לזה התופעה לכל ארבעת הצמיגים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל אופנוען/ קטנוען מתחיל מעיף את הצמיגים הדפוקים האלה מייד עם רכישת הקטנוע, צמיגים גרועים שלא אוחזים בכלל

ונהפכים לקשים תוך זמן קצר מאוד.

מכיוון שבקטנועים מדובר בצמיגים הזולים ביותר, קשה לי להאמין שהצמיגים הללו עולין 600 ש"ח

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צמיגים של maxiss לא מצטיינים בכלום ,נבדק ע"י שכן שרצה לחסוך בזמנו ועודחבר שנוסע כיום על צמיגים של חברה זאת.

לא נראה לי שצריך למלא אוויר בלחץ של צמיג מקורי כאשר עלית מידה בצמיג. כשהיה לי גולף עליתי מידה מ 14 ל 15 לפי מידות רשומות בספר רכב והיה צריך לשנות לחץ מילוי אוויר.

אם תרצה לבדוק מחיר לצמיגים נורמליים אז ביום שישי אני בנצרת בודק מחירים לחבר, יכול לבדוק גם לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5048 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...