Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

MEGA SPORT SALOON'S

turbo
שימו לב! השרשור הזה בן 7313 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמי שעוקב שנים אחר נישה זו, מכוניות ספורט סאלון, לבטח שם לב בהתפתחות המואצת שלה בשנים האחרונות. נישה זו שהחלה את דרכה, עם ה535M, מבית BMW בשנת 1979, והוכרזה רשמית כ- M5 בחשיפת הדגם החדש בשנת 1984, הביא בעקבותיה שלל מתחרות, ולעידן פריחת סדנאות האם בפרט, וסדנאות מתמחות בכלל.

בעבר קמו אי אילו מתחרות אימתניות, נוסח לנצ'יה תמה פרארי 8.32 - לה מנוע שהושאל מ ferrari - הסיפרה 8 סימלה את ה V8, והמספר 32 סימלה את מס' השסתומים. לתמה פרארי 8.32 לה מנוע בנפח 2927 סמ"ק V8 , המפתח 215 כ"ס, שהזניקו את התמה פרארי למאה ב 7.2 שניות ולמהירות סופית בת 245 קמ"ש , היא נחשבה בזמנו סוף שנות ה80' ליתר דיוק 1988, למכונית ההנעה הקדמית החזקה ביותר.

עוד אחת שחשקה נפשה בתואר היתה הלוטוס אומגה(ע"ב אופל אומגה), ה"בהמה" הזו, לה האצות בינים שביישו מכוניות על בזמנו, (ראשית שנות ה90' 1990 ליתר דיוק), נוסח הקונטאש.הלוטוס אומגה לה מנוע 3615 סמ"ק בעלת שישה צילינדרים וכפולת מגדשים המפיקה 377 כ"ס, הגומעת את המיאוץ הקלאסי ב 5.1 שניות, נתון בלתי נתפס לזמנה בעבור מכונית סאלון חזקה, ומהירות סופית הנושקת ל ....290 קמ"ש, מהנה לנהיגה, חובבת פיתולים, כוח, הרבה מאוד כוח, הייתה ו........נעלמה, הברקה חד פעמית?

נתוני רף הכניסה למועדון מכוניות ספורט סאלון שהיו שרירים וקיימים נכון לאתמול, אינם שרירים וקיימים להיום.

שם המשחק(הנתונים)השתנה, ורף הכניסה למועדון ספורט החברים היוקרתי

נמדד ע"פ הנתונים V10 ו.....500 כ"ס מינימום.....טוב יש הנחות לחברי מועדון.

+ כמה ממתקים אלק' וכו'.

כיום המתמודדות על תואר מלכת BEST MEGA SPORT SALOON'S , הן:

NEW BMW M5 - כידוע קודמתה גרפה את כל הפרסים והמחמאות האפשרים בנישה זו, עם כל הכבוד הראוי למתחרות, הבווארים משלחים לזירה את הבווארית במשקל כבד, בדמות מנוע אדיר בנפח 5.0 ליטר V10 המפיק 500 כ"ס

גיר SMG שבעה הילוכים, ג'נטים בקוטר "19 , נועלת מישלין פיילוט במידה 225/40 מלפנים , 285/35 מאחור . ועוד טובין כידם המשגת של הקרם הבווארי . את המיאוץ הקלאסי למאה? מדובר על 4.5 שניות, ולמהירות מוגבלת אלק' בת 250 קמ"ש.טוענת רצינית לכתר יש לומר. בהצלחה. :D

NEW Audi RS6 - האופוזיציה החדשה (ישנה) לה ורק להיא מצוידת בהנעה כפולה Quattro, לה ינופקו 500 כ"ס, 50 כ"ס יותר מל RS6 היוצאת.

מנוע? Audi "זנחו" את מנוע ה V8 כפול המגדשים הנפלא לכשעצמו, שהניע כאמור את הRS6 היוצאת, ושתלו ל RS6 החדשה כלאחר כבוד, את מנוע הגיארדו, למבורג'יני גיארדו בשבילכם, 5.0 V10 , המנפקים כאמור 500 כ"ס.

ביצועים? לא פורסמו עדיין. :?

MERCEDES CLS 55 AMG - מתחרה (הכל חדשה) זו, כעת כגרסת כניסה CLS 55AMG, בדיוק אותו מנוע המשרת את ה E 55AMG , לה מנוע 5.4 ליטר V8 המתוגבר בסופר צ'רג'ר, המפיק 476 כ"ס, ואת המיאוץ הקלאסי תסיים ב 4.6 שניות בדרך למהירות מוגבלת אלק' כמובן בת 250 קמ"ש. בימים אלה מנוע זה קיבל שידרוג ומפתח 500 כ"ס. לאחר מכן תתווסף גרסת ה 65AMG, בעלת 5.5 ליטר V12, כפול מגדשים, מוכר לכם מאיפה שהו? כן המנוע משרת את המאייבך S/SL 65AMG , המפיק נתון מרטיט שכזה 612 כ"ס, שתטיס את ה CLS65AMG למאה בלא פחות מ...4 שניות. מרצדס / AMG , לקחו את פרייקט BEST MAGA SPORT SALOON, ברצינות יתרה , ייקים או לא ייקים, יש לציין כי מרצדס כיום דינמית מתמיד, ונראה כי כל סדרות מרצדס שואפות לתואר BEST IN CLASS, ובכך להגביע את הרף לגבהים חדשים במיוחד.

אתם קולטים מכונית סאלון V12 כפולת מגדשים, בעלת 612 כ"ס? כן היה תקדים נוסח BRABUS EV12 שתי דורות לאחור, שהפיקה 582 כ"ס. מעניין מה BRABUS מכין בקנה לגרסאות ה 65 V12 כפולות המגדשים של מרצדס, רמז? ראו את המאייבך BRABUS.

NEW JAGUAR S-TYPE R - משהו "צנוע" מהנ"ל, היא היגואר S-TYPE R החדשה, שתחשף בקרוב, לה מנוע 4.4 ליטר V8 , בעלת 450 כ"ס, שתזניק אותה למאה ב 4.7 שניות, בדרך למהירות סופית בת 250 קמ"ש .

ALFA ROMEO - אלפא נמצאת כעת מחוץ למים, אך מעוניינת לקפוץ ראש, ולשחות במים בהן שוחות מרצדס , בימר ,אאודי , JAG.. זאת תעשה עם מחליפת האלפא 166, לה ינופק מנוע אימתני בשיתוף עם G.M , מדובר על V10 איימתני במיוחד יש המנחשים כי מנוע הוייפר בהספק וסמ"ק מופחת הוא הבסיס, נחיה ונראה.

קדילאק CTS - V - מנסה את כוחה אך ללא הועיל.

FORD - מנסה לגזול נתח מהעוגה עם גרסאות בעלות הספקים גבוהים

וכו' - מעניין.

VOLKSWAGEN - תנסה את כוחה עם הדור הבא של ה PASSAT, בגרסת R

בל נשכח את מוצר המדף 5.0 V10....

PORSCHE - פורשה עומדת "להפתיע" ואכן פורסמו צילומי ריגול, של דמויית 911 גדולה ומרובעת דלתות, גרסה זו אמורה להכות שוק על ירך את כל הכבודות הנ"ל גם יחד, ולכתוב שתי פרקים חדשים על איך צריכה באמת להיות מכונית ספורט סאלון

בכבוד רב

turbo

תמונה ב.מ.וו אמ 5 2004 1.jpg

תמונה מרצדס סי אל אס 55 אי אמ ג'י 2005.jpg

תמונה אודי אר אס  6 2005.jpg

תמונה יגואר אס טייפ אר  2005.jpg

תמונה תמה פרארי.jpg

תמונה לוטוס אומגה 1990.jpg

אילן פ ייביש - turbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מצב שאתה צריך לתת קרדיט למגזין כלשהו שנתן לך את כל הנתונים והתמונות האלו?

לוטוס קרלטון, ד"א.

Howard Walker, Autocar: That rumble you're feeling is Ferry Porsche turning in his grave

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. סליחה

2. הייתי צריך לרשום מתוך אוטוקאר, משם לקחתי את ההשראה לת'רד.

ושהוספתי כמה הבזקים משלי.

3. בבריטניה שמה לוטוס קרלטון, בשאר אירופה ידועה בכינוי לוטוס אומגה.

בכבוד רב

turbo

תמונה אוטוקאר אפריל  04.jpg

אילן פ ייביש - turbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלוטוס אומגה לא מזכירה מעט אופל קדט משנות ה-80 או ה-90 ?

שמוליק

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלוטוס אומגה לא מזכירה מעט אופל קדט משנות ה-80 או ה-90 ?

שמוליק

זה היה הקו עיצוב של אופל באותן שנים.

בכל מקרה זה התבסס על האופל אומגה דאז' :

Opel%20Omega.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שיתוף פעולה בין נשיא GM הארופאי לבין אחד ממנהלי חברת לוטוס.

הפרוייקט תוכנן לשנת 1986 אך הוקפא עד שנת 1988. התכנון הראשוני היה בייצור מנוע עוצמתי לדגמי ה SENATOR, אבל מכל מיני סיבות הרעיון הפך לייצור דגם מיוחד- לוטוס אומגה, אשר עד היום נשאר אחד מהרכבים הכי מהירים בעולם.

הרכב צוייד במנוע C36GET 3.6I Biturbo

377 כוחות סוס עם תאוצה מ0 ל100 ב 5.5 שניות ומהירות מקסמלית העולה מעל 250 קמ"ש.

הדגם יוצר ב 1990-1992.

speed_lot.jpg

lotus_om.jpg

lot_om.jpg

eng_lot.jpg

cl.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

MERCEDES CLS 55 AMG - מתחרה (הכל חדשה) זו, כעת כגרסת כניסה CLS 55AMG, בדיוק אותו מנוע המשרת את ה E 55AMG , לה מנוע 5.4 ליטר V8 המתוגבר בסופר צ'רג'ר, המפיק 476 כ"ס, ואת המיאוץ הקלאסי תסיים ב 4.6 שניות בדרך למהירות מוגבלת אלק' כמובן בת 250 קמ"ש. בימים אלה מנוע זה קיבל שידרוג ומפתח 500 כ"ס. לאחר מכן תתווסף גרסת ה 65AMG, בעלת 5.5 ליטר V12, כפול מגדשים, מוכר לכם מאיפה שהו? כן המנוע משרת את המאייבך S/SL 65AMG , המפיק נתון מרטיט שכזה 612 כ"ס, שתטיס את ה CLS65AMG למאה בלא פחות מ...4 שניות. מרצדס / AMG , לקחו את פרייקט BEST MAGA SPORT SALOON, ברצינות יתרה , ייקים או לא ייקים, יש לציין כי מרצדס כיום דינמית מתמיד, ונראה כי כל סדרות מרצדס שואפות לתואר BEST IN CLASS, ובכך להגביע את הרף לגבהים חדשים במיוחד.

אתם קולטים מכונית סאלון V12 כפולת מגדשים, בעלת 612 כ"ס? כן היה תקדים נוסח BRABUS EV12 שתי דורות לאחור, שהפיקה 582 כ"ס. מעניין מה BRABUS מכין בקנה לגרסאות ה 65 V12 כפולות המגדשים של מרצדס, רמז? ראו את המאייבך BRABUS.

קודם כל תודה...;)

למה ה-CLS נימצאת כאן ולא ה-E? :?

ולגרסת ה-65AMG יש מנוע 6.0 V12....ולא מנוע 5.5.

מנוע ה-5.5 ל' נימצא אצל ה-S600/CL600

כן המנוע משרת את המאייבך S/SL 65AMG

המנוע שנילקח מהמייבאך זה שיש ב-S600/CL600 ו"החלישו" אותו קצת...

כמה מומנט יש לאודי?ולב.מ.וו?

שוב,תודה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1- אם אני לא טועה האודי RS6 מגיעה בתצורת סטיישן בלבד ולא סאדן כמו בתמונה..

2- שוב, אם אני לא טועה, בגרסאת RS6 ישנו המנוע 6 ליטר W12 שקיים גם בA8..

(והוזמנו 2 מכוניות A8 W12 6liters בארץ!)

3- הפורשה נראית ממש מ-ד-ה-י-מ-ה.. מעניין אם היא אכן תגיע לייצור - ואם כן, באיזו שנה (שמועות על 2007 ?)

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, לא ידעתי ש"מגה ספורט" מייצרים סלונים.

שנית, האופל אומגה יוצרה גם באנגליה כווקסהול קרלטון. על הווקסהול הזו התבססה הלוטוס.

היתה לי אלפא אדומה / היתה לי אלפא / היום אני נוסע / בדלתא לבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3- הפורשה נראית ממש מ-ד-ה-י-מ-ה.. מעניין אם היא אכן תגיע לייצור - ואם כן, באיזו שנה (שמועות על 2007 ?)

כמה זיבולי שכל........... :roll:

172

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, לא ידעתי ש"מגה ספורט" מייצרים סלונים.

שנית, האופל אומגה יוצרה גם באנגליה כווקסהול קרלטון. על הווקסהול הזו התבססה הלוטוס.

הלוטוס נמכרה בשתי שמות כמו כל דגמי אופל.

גם עכשיו לוטוס מייצרים לאופל\ווקסהול מכנית בשתי שמות.

לא הבנת את הכותרת.

מגה מייצרים מכוניות

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון ה RS 6 מגיעה רק בסטיישן, וה S6 מגיעה רק בסדאן!

חומר למחשבה :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון ה RS 6 מגיעה רק בסטיישן, וה S6 מגיעה רק בסדאן!

חומר למחשבה :roll:

RS6 מגיעה גם בסטיישן(גרסת ה-AVANT) וגם בסדאן( גרסת ה-SALOON).

S6 מגיעה גם בסטיישן(גרסת ה-AVANT) וגם בסדאן(גרסת ה-SALOON).

s6_avant.jpg

s6_saloon.jpg

rs6_avant.jpg

rs6_sedan.jpg

172

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7313 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...