Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הצעות לשיפור התנהגות לאיביזה קופרה

שימו לב! השרשור הזה בן 5047 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

פתחתי נושא זה בתקווה לקבל ממכם עזרה וכל עצה תתקבל בברכה אבל,בבקשה,לא לנסות ולסטות מהנושא על ידי הצעות למכירת רכב ושדרוגו לצרפתיות או כל דבר דומה.כי אני לא מתכוון לעזוב את האוטו בגלל הכח שיש לו

כפי שידוע לכם האוטו סובל מתת היגוי עצבני ביותר במיוחד ביציאה מהפניה תחת כח.קודם כל אני הולך להחליף צמיגים קדמיים (כנראה יהיו אלו קונטיספורט3,אלא אם כן יש לכם הצעה עדיפה) כי אחוריים חדשים (PZERO NERO).

דבר שני אולי להרכיב מוט גישור עליון מאחורה ,דבר שיקשיח חלק אחורי שיתרום להפחתת תת היגוי.לגבי קוייאוברים,כרגע יקר מדי ומקשיח מדי.אולי בולמים?

תודה

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קוילוברים פרוגרסיבים של weitec, עושים את העבודה ולא סתם ליופי.

לגבי מחיר אז אני גם מעוניין אז ביחד נוכל לקבל מחיר טוב יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שזו לא בדיוק התגובה שרצית, אבל אולי קורס נהיגה אישי על הרכב הזה?

ניתן לפתור הרבה "בעיות" התנהגות על ידי נהיגה אחרת. זה גם שונה מרכב לרכב. במקרה שלך, מה שנראה לי מעט מוזר זה תת היגוי ביציאה מפניה תחת כוח - בהנעה קדמית זה דיי עניין של פיסיקה צריך לחזור לגז יותר מאוחר אחרת האחיזה של הגלגלים ש"עסוקה" בהפניית הרכב צריכה גם להאיץ ולכן הם מתחילים להחליק.

צמיגים טובים יותר יתנו לך סה"כ יותר אחיזה ולכן ישפרו במעט את המצב כי במהירות והפניית הגה זהה, "תשאר" לך אחיזה נוספת כדי להפנות את הגלגלים.

מוט גישור יכול לעזור מעט, אבל אני הייתי מגדיל את מוט הפיתול האחורי לפני זה. אבל זה ישפר את תת ההיגוי בכניסה לפניה יותר מאשר ביציאה ממנה לעניות דעתי.

חוזר שוב על ההמלצה הראשונית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחת הבעיות הכי גדולות בסיאט,זאת השילדה עם הנטייה שאוהבת תת-היגוי.

קיט בולמים קפיצים+סט אנטי רול,יעשה פלאים בהפחתת התת-היגוי,זוויות הגילגול,והעברות המשקל.

יש עם הסיאט בעיה שבגלל שהרכב חזק,הוא תמיד מדרבן אותך ללחוץ על הגז ובסיבוב זאת בעיה.:roll:

אבל בסופו של דבר,הכל מתחיל ונגמר בנהג שצריך להבין את המגבלות של הרכב.

היה לי פעם דיון מעניין לגבי קיט בולמים קפיצים ייעודים לרכב לעומת קיט קויילאובר "עממי"(3500-5000 ש''ח).

קשה להגיד שיש מנצח בפער גדול,אבל ברמה האישית הייתי הולך על סט בולמים-קפיצים ייעודים שנבנו ונבדקו ספציפית לרכב שלי+סט אנטירולים,וכמובן בראש ובראשונה סט צמיגים טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בובימיאטה

אני מסכים איתך שביציאה נוצר תת היגוי בשל עודף כח והעברת משקל אחורה ולכן ציר קדמי מופשט ממשקל.מה שכן ,במידה ומוט פיתול יעזור לי בכניסה אז יהיה מצויין.ביציאה אני צריך להסתמך יותר על צמיגים ,מקווה שקונטיספורט יעשו את העבודה.

מי בארץ יכול להרכיב מוט פיתול גדול יותר לאיביזה?

והאם רק החלפת בולמים לאיכותיים יותר תתרום לעניין?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי שיש בעיה רצינית בשלדות האלה (גם של הפולו 9N)

בולמים וכיוון גלגלים נכון יכול לתת לך אחלה אפקט.

אם אפשר לכוון את הבולמים המקוריים (מאחורה) בצורה מלאה, תבדוק מה ממליצים בעניין ה-TOE.

TOE חיובי יכול לתת לך את האפקט של זנב שמח ואולי לאזן את הבעיה (???)

ליעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, שמעתי לא מעט על עניין התת היגוי באיביזה, אני מציע לחפור גם קצת בפורומים יעודיים בחו"ל ולראות את הידע שם, אני בטוח שיש מומחים לעניין.

מהמעט שאני יודע: מוט פיתול גדול יותר מאחור גורם ליותר היגוי יתר ולכן התנהגות נטאלית יותר, אבל צריך לזכור שהוא לא מונע את המגבלות של הציר הקדמי, כלומר, ככול הנראה עדיין תחליק, אבל מאוזן יותר. אני חושב שהגישה הנכונה תהיה להחליף מוטות קדימה ואחורה.

אגב, גם קפיצים/בולמים יעזרו. לגבי בולמים בלבד - אני חושב שלא. מטרת הבולמים היא לרסן את הנטיה הטבעית של הקפיץ להמשיך ולהתנדנד - אני לא מבין איך זה ישפר את הנטייה לתת היגוי.

זווית נוספת שיכולה לעזור זה כיוון פרונט - תגדיל את הקאמבר מקדימה לערך השלילי הגדול ביותר שאתה יכול - זה ישפר לך את האחיזה בסיבובים (וזה גם שיפור זול יחסית...).

לגבי צמיגים, אם אתה לא עושה הרבה קילומטרים בשנה, הייתי הולך על הצמיגים הכי דביקים שאני יכול להשיג, השני סנט שלי אומרים: טויו R1R, Dunlop Direzza Z1 star spec, יוקוהמה נואבה אדוון a08 (אני חושב שזה הדגם הנכון) או צמיגים אחרים ברמה הזו. 

מה עם אימון נהיגה?

כמובן שמעבר למיאטה יפתור לך את כל הבעיות, אבל אני מכבד את זה שאתה לא רוצה להחליף את האוטו :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאיביזה קופרה יש אמנם קצת תת היגוי, אבל פתיר ברמת הנהג, לא הייתי נוגע בכיול המקורי האופטימלי לרכב הזה, זאת פרט לכיוון פרונט עצבני יותר.

_\"""""""/_

0|||||||0]

|_|-+-|_|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בובימיאטה

תודה על ההצעה,אבל מיאטה פשוט עגלה מתה עם שלדה מדהימה :lol:,לא תודה

כנראה אעשה כיוון פרונט קיצוני יותר (תמליצו בבקשה על מקום כזה) וצמיגים דביקים ואיכותיים מאד.(מבקש המלצה)

עד כמה כיוון כזה יפגע בשחיקת הצמיג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיט קויילאוברים אפילו בסיסי כמו של וימקס יעשה שינוי גדול, נהגתי ברכב של חבר במנחת לפני הרכבת הקיט ואחרי והשינוי משמעותי, המגבלות יותר גבוהות, ככה שבאותה מהירות כמו במקורי אין תת היגוי, כמובן במגבלות ירידה על דוושת הגז תגרום לתת היגוי, כמו בכל רכב הנעה קידמית, אפילו קליאו ספורט.

פתרון בסיסי אחר שיכול לתרום הוא הרכבת ספייסרים מקדימה, מה שיגביר את האחיזה בציר הקידמי.

כמו כן כיוון פרונט נכון יפחית מעט את התת היגוי ויתן כניסה הרבה יותר טובה לפניה, קאמבר שלילי, טויו אאוט וגם זווית קאסטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מישהו שבאמת עשה את הכיוונים הללו בציר קדמי של איביזה בארץ,או שזה סתם השערות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיוונים כאלה של פרונט אולי יתנו לך פתרון חלקי אבל גם יגרמו לשחיקת צמיגים מואצת ועומס יתר על מכלולים נעים בציר קידמי. כיוון פרונט מקורי הוא אופטימלי ולדעתי תשאר איתו. צמיגים חדשים וקוילוברים הם פתרון טוב.

מוט גישור תחתון יתרום לשיפור בנהיגה בפניות ויקטין תת היגוי אבל כל בור קטן או אבן תרגיש על ההגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי יש שינוי כזה בזוויות ואכן הורגש שינוי ברגע שביצעתי את זה.

אכן יש שחיקה מוגברת של הצמיגים אבל אישית לא הרגשתי אותה מסיבה הפשוטה שגמרתי את הצמיגים הקידמיים שלי אחרי כמה ימי מסלול הרבה לפני שהזוויות הקיצוניות יחסית עשו זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5047 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...