Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בקניית רכב חדש. מאזדה3/אוקטביה

yoni_yoni
שימו לב! השרשור הזה בן 5038 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב

כיום יש לנו מאזדה 3 2007 ואנו מעוניינים לקנות רכב חדש.

אני יודע שההשואה בין מאזדה לסקודה היא לא הכי נכונה אבל אני רוצה להתמקד בכמה דברים.

נתחיל במאזדה. אותה הגברת בשינוי אדרת, אחלה רכב, עד עכשיו אנחנו ממש מרוצים ולקנות אחת חדשה זה לדעת שאתה קונה רכב בראש שקט, רכב שאתה מכיר עם מוסך שאתה מכיר,אומנם קצת משעמם אבל לפעמים זה עדיף.

ונעבור לחלק המעניין,

היינו אתמול בסוכנות סקודה וממש אהבנו את האוקטביה. התעניינו במיוחד בדגם 1.4tsi עם dsg 7 הילוכים.

אני יודע שזו רמה אחרת של רכב ושל נהיגה וזמינות כוח ואיכות חומרים וכל היתרונות שיש לאוקטביה, אבל, ופה נכנסת הדילמה.

הdsg הוא יחסית חדש וימים יגידו עד כמה הוא אמין, וכל תקלה בו תעלה המון. הtsi גם חדש אבל זה פחות מטריד אותי.

אחריות - רק שנתיים אחריות!אם הם לא מפחדים מתקלות אז למה רק שנתיים?במיוחד שמכניסים גיר חדש הייתי מצפה ליותר זמן אחריות. חוץ מזה שהיא לא כוללת המון דברים בסיסיים ואני מצוטט מכתב האחריות:

"האחריות על פי כתב אחריות זה אינה מכסה בלאי רגיל של חלקים שמטבע תפקודם מתבלים כגון:

3.1 חלקי גומי ופלסטיק, מפרקי מערכת ההיגוי, מתלה, מיסבים לסוגיהם, מותחני רצועות מנוע ותיזמון, רפידות וצלחות בילום, תושבת מנוע, מצמד וגלגל תנופה, נחירי מזרקים ומצתי להט, מערכת הפליטה, נורות ונתיכים, מגבי שמשות, חלקי שרות ואחזקה."

להלן ציטות סעיף 5 מהתעודה המקורית:

"מוצהר בזאת כי שירות לרכב בתקופת האחריות, ביחס למכלולים שצ'מפיון קאר ש.מ נושאת בלפחות 90% מעלותם ו/או בעבודת התיקון בגינם וכן, אלא שצ'מפיון קאר ש.מ. נושאת במחצית מעלותם ועבודת התיקון בגינם והמפורטים בנספח "א" לכתב אחריות זה, יבוצע רק באחד ממוסכי השירות של צ'מפיון קאר ש.מ בלבד. "

ולהלן תכולת נספח א' מכתב האחריות המקורי:

"תיבת הילוכים, מנוע, משאבת דלק, תיבת הגה, מחשב בקרת מנוע, מחשב בקרת מערכות בלימה (לפי דגם: ASR, ABS, ESP אלקטרוני), יחידת שסתומים הידראולי חשמלי, יחידת לוח שעונים,

מערכת בקרת תקלות ברכב, כריות אויר"

ולבסוף גם הסחירות שלו בשומשות עד כה לא מזהיר במיוחד, אולי המנועים החדשים ישפיעו.

אשמח מאוד לשמוע את דעתכם בעניין.

יום טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ בחום על פולקסווגן ג"טה רכב ברמה גבוה מאוד.

В СССР секса не было, а рождаемость была

В России секс есть, а рождаемости нет...

Вывод: рождаемость от секса не зависит

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנתיים אחריות ונוסח האחריות של סקודה אכן מאוד מטרידים וכנראה שמבריחים לא מעט לקוחות פוטנציאלים.

מציע לך לשאול בסוכנות מה "תכלס" האחריות מכסה וכמה השתתפות עצמית יש (למה שתהיה בכלל השתתפות עצמית בתקופת האחריות?!), לרוב מניסוחי העו"ד של האחריות קשה להבין משהו.

Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers

:-):arrow::idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק ראיתי בפורום הכללי כתבה על השירות הזוועתי של צמפיון מוטורס לעניין הסקודה פאביה

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=328354

ולא חסרות תלונות של חברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה שלי, הטיסו ריפוד חדש לכסא במסגרת האחריות רק בגלל שהוא התבלה קצת בגלל הסקוצ' של המכנס.

גם מוטות מייצבים קדמיים הוחלפו במסגרת האחריות רק כדי למנוע תקלות עתידיות.

ממני תשמע על האוקטביה והשירות במוסכים של סקודה בהם ביקרתי רק מילים טובות.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

DSG משרת ברכבי פולקסווגן וסקודה כבר מספר שנים, כמו גם מנוע ה-TSI הם לא חדשים בשוק.

האחריות הכי טובה היא זאת שלא צריך להפעיל אותה.

להוריי יש סקודה 1.8TSI בת חודש - עד כה ללא תקלות.

אגב סקודה נחשבת לרכב האירופי האמין ביותר וזוכה בסקרי שביעות רצון של דעת הקהל שנה אחרי שנה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה שלי, הטיסו ריפוד חדש לכסא במסגרת האחריות רק בגלל שהוא התבלה קצת בגלל הסקוצ' של המכנס.

גם מוטות מייצבים קדמיים הוחלפו במסגרת האחריות רק כדי למנוע תקלות עתידיות.

ממני תשמע על האוקטביה והשירות במוסכים של סקודה בהם ביקרתי רק מילים טובות.

עידן

באיזה מוסך אתה מטפל בסקודה שלך?

הם החליפו לך חלקים במסגרת האחריות למרות שרשום שהם ל מכוסים בחוזה? האם ביקשו ממך השתתפות של 50%?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי.

כבעלים של סקודה אוקטביה 1.8 טי.אס.איי. מודל 2010 מזה כחצי שנה, אומר לך שכלל אין להשוות בין סקודה אוקטביה לבין מזדה 3.

לגבי אמינות הגיר, קח בחשבון שגיר די.אס.ג'י משרת בקונצרן פולקסווגן מזה למעלה מ- 4 שנים, עד כה לא דווח על תקלות משמעותיות.

קח בחשבון שבכל מונית סקודה אוט' מהמודל החדיש החל משנת 2006 מותקן גיר זה, הנהגים מדווחים על אמינות.

לגבי נוסח החוזה, אומר לך שכעו"ד כדאי תמיד לבדוק מה הפרקטיקה. מבדיקה שאני עשיתי, עולה שמי שמטפל בסקודה שלו במוסך מורשה, יקבל על פי מדיניות היבואן גם אחריות מעבר לשנתיים.

מציע לך לפנות למוסכים מורשים של סקודה ולברר את העניין. אני מטפל במוסך קרני אור ברחובות, אחלה מוסך, אחלה שירות, גש למוסך וברר את העניין עם יועצי השירות.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אשווה מהידע שלי, בקריטריונים הבאים: נוחות, בטיחות, עיצוב, אמינות.

1. נוחות - האוקטביה למיטב ידיעתי הרבה יותר נוחה. הן לנהיגה, והן לנסיעה.

2. בטיחות - אוקטביה לוקחת כאן לדעתי.

3. עיצוב - אתה תחליט.

4. אמינות - כנ"ל.

אני הייתי בוחר באוקטביה.

אנקדוטה קטנה: במשפחה - קרוב משפחה קיבל בעבר אוקטביה מהעבודה. קרע לה את הצורה. בסוף התקופה הרכב הוחלף למזדה 3 - הוא טען שזאת ממש ירידה ברמה, ואין מה להשוות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח בחשבון שהמאזדה החדשה טיפונת שונה מהישנה [היא כבדה יותר,מצועצעת יותר ופחות מהנה לנהיגה מהדגם הישן].

לפחות התרשמותי האישית מנהיגה לא מבוטלת על שני הדגמים.

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח בחשבון שהמאזדה החדשה טיפונת שונה מהישנה [היא כבדה יותר,מצועצעת יותר ופחות מהנה לנהיגה מהדגם הישן].

לפחות התרשמותי האישית מנהיגה לא מבוטלת על שני הדגמים.

מצטרף, למרות שהעיצוב החדש קצת יותר נאה לטעמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התייחסתי למוסך המרכזי בבני ברק ולמוסך מורשה סקודה "משארקה" בעפולה.

לא שלמתי דבר.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב לשמוע עוד חוות דעת טובה על מוסך משארקה.

כתושב הצפון ניגשתי לסוכנות הזו בכדי להתרשם מהאוקטביה והיטי החדשה וגם לפנטז קצת על סופרב, היחס היה מאוד אדיב ובאמת התחלתי לשקול לבצע שם רכישה.

רבים מתושבי האיזור בעלי מכוניות מקונצרן VW מטפלים שם ממוניות סקודה ופולקסוואגנים ישנים ועד לאאודי חדשות למרות שבנצרת הקרובה יש סוכנויות ומוסכים של אאודי ופולקסוואגן ולכולם יש רק דברים טובים לומר על הסוכנות והמוסך. לאחרונה אגב הבעלים פתח סוכנות של פולקסוואגן בעפולה והמסירות לפי מה שהבנתי מתבצעות במרכז השירות של סקודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5038 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...