Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הונדה CR-Z. הכוונה טובה, הביצוע - פחות

504L
שימו לב! השרשור הזה בן 5044 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא מכבר נזדמן לי לבלות כשעה מאחורי ההגה של CR-Z החדשה, שעה שבמסגרתה רציתי לבדוק רק דבר אחד; האם לפנינו יורשת ראויה ל-CRX זצ"ל, או בלוף שיווקי חובק עצים, במיטב רוח התקופה. אי לכך, ביליתי את רוב הזמן במצב "ספורט", בו תיגבור ההגה יורד, תגובת הדוושה מתחדדת והמצברים עושים את המיטב שביכולתם לסייע למנוע להזיז 1.2 טון של מכונית קופה מעוצבת. תאורת השעונים המשתנה, זוהרת במצב זה באדום בוהק.

לשם הפרוטוקול, קיים גם מצב "נורמל", עם תאורה כחולה ותגובות מנומנמות - וגם מצב "אקונומי", בו המכונית הופכת לפלגמטית במיוחד, מבקשת מכם להעלות הלוכים ב-1500 סל"ד - ומצהירה על כוונותיה בגרפיקה אקולוגית ובתאורה ירוקה.

לאלו שקונים את מכוניתם על סמך ביקור באולם התצוגה(וכבר גילינו שישנם כאן לא מעט כאלו :oops:), מבטיחה CR-Z הרים וגבעות. למעט סרח עודף קדמי מוגזם(בולט במיוחד מהפרופיל, פחות ממבט זויתי), המכונית מעוצבת לתלפיות ומשדרת נוכחות אמיתית. עיצוב הפנים מחזיר אותנו לשנות השמונים העליזות עם מגוון גימיקים וקוקפיט עוטף נהג, תנוחת הנהיגה נמוכה וניתנת לכיוון מושלם, מושבי הבאקט מצויינים וידית ההילוכים(הידנית) מבטיחה לכם ששה יחסי העברה קדמיים עם תחושה מכנית מדוייקת ומהלך קצר במיוחד. המושב האחורי, אם תהיתם, יסייע לכם בהסעת הילדים לביה"ס היסודי. עם המעבר לחטיבת הביניים, כנראה שתאלצו להחליף רכב או להשכיב אותם בבגאז'. ואפרופו ישיבה, יחסית למכונית הנעה קדמית הנהג יושב אחורנית, כלומר ממש במרכז הרכב. גררררר.

אז בלוטות החשק עובדות, יש לנו 124 כ"ס, והמפלט משמיע גרגור מעניין. CR-Z יוצאת לדרכה ומפתיעה בלחימת הגה קלה ומשיכה(traction) לא מושלמת כבר בסל"ד נמוך(תודה למנוע החשמלי :-(). המנוע מטפס יפה בסל"ד, ההילוכים מענגים לשימוש אלא שדחף אמיתי אין כאן(הפעם תודות ליחס משקל הספק לא מרשים בעליל). אולי גמישות? גם זה לא. בכביש הררי מתפתל עם מספר פניות היירפין הנלקחות בטווח ה-40 עד 50 קמ"ש בהילוך שני, אני מועך את הדוושה ביציאה מהפנייה וסובל מהשהיית טורבו - ללא טורבו...

עם 2.5 סבובים מנעילה לנעילה, ההגה מבטיח הרבה ומקיים בערך רק את זה, כלומר פחות תנועת ידיים לסיבוב נתון. כצפוי מהגה חשמלי לא טוב הוא דביק, חסר תחושת אמת ודיוק. הוסיפו זאת לחרטום שאינו מוריד את מעט הכח שיש בצורה טובה ומדוייקת לכביש וקיבלתם מכונית שלא ממש משרה בכם ביטחון לתקוף פניות. גם למיני קופר S יש בעיות משיכה והשפעת כח המנוע על ההיגוי(טורק סטיר) ואפילו הגה חשמלי רחמנא ליצלן, אך הדיוק שבניהוג, העזוז שבהגה, ההפניה החדה ותחושת הביטחון לדחוק במכונית עוד ועוד הם שעושים את ההבדל. בדומה למיני, אגב, גם בהונדה מתנתקת מערכת ה-ESP לחלוטין. או אז תגלו זנב קליל ומלא חיים המשודך לשלדה מעט אילמת ולאף כבד. כיף? לא ממש. הפעם האחרונה בה נתקלתי בתחושה של אף כבד היתה בפיז'ו 407 2.2 - ולא אהבתי את זה. שתי נקודות זכות לצד הדינמי הן נוחות נסיעה מפתיעה לטובה ובלמים שהיו בסדר גמור, גם אם לא מבריקים.

גם במחירה הלא זול(155,000 ש"ח, איפה המיסוי המיטיב להיברידיות?), אני מניח שתהיה למכונית הצלחה לא מעטה. בגלל השם, בגלל העיצוב, בגלל שעבור רבים היכולת הדינמית הפושרת תהיה מספקת במטלות היום יום של בית-גן/בי"ס-עבודה-קניון-בית-בילוי-בית(ומן הסתם, השניים האחרונים יורדים משמעותית עם השנים). אלא שבימי שבת בבוקר, או סתם כך במעגל התנועה האהוב עליכם, תגלו שמכונית ספורט היא לא.

עם רגל בחוץ... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתיבה יפה :-)

ראיתי את הCR-Z כבר אחרי ששמעתי שהיא לא מכונית המאה וזה לא עזר, היא נראת מדליקה.

העיצוב מיוחד, הדשבורד פונה לנהג, הגיר הידני ושלושת דוושות האלומניום - הדליקו אותי לאללה.

חבל שהיא עשויה ברוח התקופה המעפנה הזאת, בה רוב היצרנים היפנים עושים כל מיני מכוניות למחבקי עצים.

לגבי גירסאת Type-R, בגלל שמדובר בשלדה לא מבריקה (כמו שצויין בכתבה) ובעצם הCR-Z מבוססת על שלדה של Insight שמבוססת על שלדה של Jazz אני חושב שמנוע 2000 עם 200 כ"ס יעשה את המכונית הקטנה בלתי נסבלת לנהיגה.

נכון שסביר להניח שלכבוד מנוע כזה יעשו המון שינויים, אבל לJAZZ יש קורת מתח מאחורה ולא עצה כפולה נהדרת כמו שרק הונדה יודעת לעשות, ואני בספק אם הונדה יחליפו סרן אחורי.

אני באמת מקווה שבדומה לאלפא שהוציאו את גירסאת ה"תלתן ירוק" למיטו, גם הונדה יוציאו גירסא ספורטיבית באמת לCR-Z, אבל לדעתי הם יעשו בשכל אם הם יעשו שימוש במנוע ה1800 140 כ"ס שנמצא בסיויק, בשילוב עם הגיר הידני.

מדובר במנוע מאוד חסכוני, ודיי חזק. ככה הCR-Z תשמור על התדמית האקולוגית שלה, אבל אולי תיתן יחס משקל הספק טוב בהרבה.

כמובן, שהוצאת הסוללות והכנסת מנוע 1800 מקדימה תדרוש כיול חדש לגמרי, שזה עוד אופציה לשיפור המצב הקיים. מי יודע, אולי הם פתאום ימצאו איזה משאבת הגה ישנה וישימו אותי במקום התגבור החשמלי.

בקיצור, אני מפנטז על הימים שהונדה עשו מכוניות שממש ממש ממש רציתי לנהוג בהם.

דניאל.

אני שונא את הקיץ!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי יצא במקרה לנסוע על הרכב. נחמד לא יותר.

אני לא חושב שימכרו הרבה אם בכלל. לאיזה קהל הרכב הזה פונה? ידנית ולא ספורטיבית, יקרה, עם שני מקומות.

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצער שאלו המסקנות, עם ניהוג טוב זו יכלה להיות חבילה ספורטיבית (חמימה) מעניינת.

תודה על הסקירה, נהנתי לקרוא :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי נהיגה ב- CRZ, מעבר לחוות הדעת על המכונית עצמה (נאה, מאובזרת, מתנהגת סביר אך מעוטת כוח באופן מתסכל).

אני דווקא נגררתי לתהיות בסדר גודל הגולש מעבר להגדרת המכונית כמוצר. האם CRZ זו היא סנונית המבשרת את בואה של תקופה?

אם נצא מגבולות ישראל ונרחיק ליפן, נראה שלאור ההצלחה האדירה שם (הזמנות של 10,000 יחידות לעומת צפי של 3,000) יש מקום להניח ששאר היצרניות יעניקו להונדה כמה חודשים עד שנה של "חסד" ואז ימהרו לשתול תשלובות היברידיות במכוניות ספורט/קופה קטנות. להנחה המבוססת על השוק היפני יש לצרף הסתייגות קלה - הם אלו שהביאו את הטמגוצ'י אז...

הרי ברור ש- CRZ היא לא מכונת נהיגה אה-לה S2000, אם כן מה ימנע מאופל לעשות קופה קטנה עם הקורסה, מפיאט על ה- 500, מיני (שגרסה חשמלית שלה כבר בקנה) וכן אחרות.

עצם העובדה שאפילו דוכסיות הפאר דוגמת סדרה 7, מרצדס S קלאס וגם לקסוס LS נפלו בפח ההייבריד, מוכיח שלאף אחד אין חסינות בפני האופנה הנוכחית.

ולדניאל שאמר:

לגבי גירסאת Type-R, בגלל שמדובר בשלדה לא מבריקה (כמו שצויין בכתבה) ובעצם הCR-Z מבוססת על שלדה של Insight שמבוססת על שלדה של Jazz אני חושב שמנוע 2000 עם 200 כ"ס יעשה את המכונית הקטנה בלתי נסבלת לנהיגה

שמע, כל עניין ההיתפסות לפלטפורמות הוא משהו שמפריזים בחשיבותו. זה נורא נחמד לפזר ספקולציות ונכון שלהגיד פלטפורמה מקנה המון נקודות זכות, אבל המציאות מוכיחה כי כאשר זה נעשה נכון, גם פלטפורמות ישנוניות להדהים (מגאן, גולף, סיוויק וכן הלאה) עשויות להמריא למחוזות חדשים בהינתן תשומת הלב הראויה לגרסאות החמות שלהן.

אני לא אומר שאין מה להתייחס לפלטפורמה אבל אומר שצריך להשאיר את זה בתחומי מרווח הפנים ולא הרבה מעבר לכך.

יקירתי, לפני שאת מדברת סרה באלפא שלי, בואי נזכור שגם לך יש כמה ימים בחודש שאת דולפת ומושבתת.

טל שביט (1955-2011), האיש הטוב והנפלא שרכב היישר אל גן העדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביפן עצמה ישנן הגבלות מהירות ואכיפה נוקשה מאוד. ביפן כמעט ולא יוצא להחליף נתיבים ועקיפות הינן נדירות. התנוע היא מאוד מסודרת ורגוע. לכן אינני מתפלא על חוסר הביקוש לרכבים ספורטיביים אמתיים. מה גם - רוב היפנים לא יכולים לבלוט. העובד הרגיל יסע אם לא בתחבורה ציבורית, אז ברכב מקבוצה X, המנהל הזוטר ב-Y, המנהל הבכיר - Z. ההבדל בין X Y Z בדומה לישראל הולך לפי הגודל. כך שגם כאן אין לרכבי ספורט הרבה מה לעשות. אומנם ביפן ישנם בעלי המקצועות החופשיים והסגל באקדמיה אשר לא מחוייבים להיות כמו העדר ולהזמין למשל איזה קופה או רכב ספורט. אך מדובר בקבוצה קטנה יחסית.

כך שלא שהיפנים לא יודעים לייצר את רכבי הספורט. פשוט הביקוש הוא קטן, ומה גם שבעשור האחרון הנושא הירוק משפר את התדמית הטכנולוגית טוב יותר. נמדה לי כי היפנים ויתרו על נישת הספורט לטובת הגרמנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לראות את הרכב ולשבת בו, לצערי לא לנהוג כי הביטוח לא מכסה, מבפנים, נראה ומרגיש מדהים, מבחוץ פשוט תענוג לעין.

כמובן שהכל נופל שרואים מאחורה תסמל "היבריד", פשוט לא מבין, מה היא? ספורטיבית? היברידית?, מבעל הרכב נראה שהוא מאושר ממנו, כמו כן התלונן על חוסר כוח, מקווה שהTYPE R תיהיה שינוי מרענן יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נהגתי על הרכב, אבל יש לי התחושה שהדבר המהותי כאן הוא כאמור ההספק - מאה עשרים וקצת סוסים נשמעים מעט על דף הנתונים, אז בפועל, על המשקל הלא-קל הזה, זה בטח אפילו יותר גרוע. וזה בדיוק עקב אכילס של הדגם הזה - כי אני לא חושב שיהיו הרבה אנשים שיקנו אותו רק על סמך העיצוב, והוא מאבד קהל די גדול של אנשים שרוצים טיפה פלפל מהמנוע...

אגב, אם זה כמו בדגמים אחרים של הונדה, יש מדיניות הנחות לא רעה אצל היבואן, לדעתי רכב כזה יכול להימכר גם בפחות מ-140 אלף.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי נהיגה ב- CRZ, מעבר לחוות הדעת על המכונית עצמה (נאה, מאובזרת, מתנהגת סביר אך מעוטת כוח באופן מתסכל).

אני דווקא נגררתי לתהיות בסדר גודל הגולש מעבר להגדרת המכונית כמוצר. האם CRZ זו היא סנונית המבשרת את בואה של תקופה?

אם נצא מגבולות ישראל ונרחיק ליפן, נראה שלאור ההצלחה האדירה שם (הזמנות של 10,000 יחידות לעומת צפי של 3,000) יש מקום להניח ששאר היצרניות יעניקו להונדה כמה חודשים עד שנה של "חסד" ואז ימהרו לשתול תשלובות היברידיות במכוניות ספורט/קופה קטנות. להנחה המבוססת על השוק היפני יש לצרף הסתייגות קלה - הם אלו שהביאו את הטמגוצ'י אז...

הרי ברור ש- CRZ היא לא מכונת נהיגה אה-לה S2000, אם כן מה ימנע מאופל לעשות קופה קטנה עם הקורסה, מפיאט על ה- 500, מיני (שגרסה חשמלית שלה כבר בקנה) וכן אחרות.

עצם העובדה שאפילו דוכסיות הפאר דוגמת סדרה 7, מרצדס S קלאס וגם לקסוס LS נפלו בפח ההייבריד, מוכיח שלאף אחד אין חסינות בפני האופנה הנוכחית.

אין ספק שהדגש כאן הוא על אופנה ועל המסר של "גם אנחנו עושים משהו למען האטמוספירה, בלה בלה בלה". עד כה, יעילותן של המכוניות ההיברידיות לא הרקיעה שחקים עקב משקל מוגדל וצריכת דלק, שבסופו של יום לא גרמה לנו לומר WOW בהתפעלות.

ההבדל הגדול הוא בעצם בנתוני ה-CO הנמוכים, אלא שגם זה חצי בלוף. נתונים אלו מתיחסים למנוע ברמת מאמץ מינימלית. אם נלחץ את הגז ולו במעט, נראה כיצד כל הנתונים היפים מתפוגגים והמנוע העיקרי(הבנזין) מזהם כמו כל מנוע בנזין אחר.

לתפיסתי, הכל מתחיל ונגמר במשקל. לו היתה CR-Z שוקלת פחות מטון(לא כל כך קשה אם נוציא את המערכת ההיברידית), מנוע אטמוספרי יעיל היה יכול לספק לה שילוב נאה של ביצועים, חסכון ופליטת מזהמים מופחתת. או אז, יתכן וגם כיול השלדה היה יכול להיות מוצלח יותר, לפחות בגרסאות המיועדות לאירופה(גרסאות השוק היפני מאופיינות בכיול רך יותר ובהגה קליל).

כפי שציינת, הצלחתה של CR-Z אינה נעלמת מעיני המתחרים. השמועה האחרונה מדברת על...MR2 היברידית.

עם רגל בחוץ... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5044 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...