Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי כדאיות כלכלית - החלפת רכב בין שנתיים וקצת ברכב חדש

yoavbd123
שימו לב! השרשור הזה בן 5025 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן :)

הרכב הנוכחי שלנו הוא B3 האצ'בק, ממנו אנחנו לא מאוד מרוצים, בעיקר בגלל שהוא זולל דלק, וגם סתם לא מרגיש לנו כל כך טוב על הכביש, תיבת הילוכים ישנה יחסית ועוד כל מני סיבות.

על הנייר היינו רוצים למכור את הרכב הזה, ולהחליפו בחדש (חשבנו על הפאביה TSI החדשה כאופציה מעניינת)

בכל מקרה השאלה העיקרית פה היא לא לגבי קניית הרכב החדש כמו מכירת הישן.

היות והוא רק בן שנתיים פחות או יותר (נקנה חדש מהניילון) מדובר פה על הפסד יחסית גדול של ירידת ערך.

השאלה העיקרית פה היא האם זה נשמע סביר למכור אותו בגלל שאנחו לא ממש מרוצים ממנו ולקנות רכב אחר, או שעדיף לסחוב עם האוטו הזה עוד שנה שנתיים כך שהרכישה המקורית שלו תהפוך ליותר משלמת בדיעבד.

זה לא שאנחנו לא סובלים את האוטו ורוצים להפטר ממנו בכל מחיר, אבל בכללי אנחנו לא מרוצים יותר מדי (ומצד שני גם לא נוסעים בו כל כך הרבה, משהו כמו 10K ק"מ בשנה שלמיטב ידיעתי נחשב מאוד נמוך)

שיקול כלכלי בעד ההחלפה הוא חסכון בדלק בגלל שהאוטו הזה ממש זולל דלק, אך אני לא יודע כמה זה משמעותי.

אשמח לשמוע חוות דעת, ואם אתם צריכים עוד קצת פרטים, אשמח לשתף :)

תודה,

יואב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שלחכות שנתיים זה משתלם כלכלית כי אז תצטרכו להוסיף אפילו יותר בשביל להתקדם לרכב חדש.

נכון שבשנתיים הראשונות ספגתם את ירידת הערך הגדולה ביותר אבל אם אתם לא מרוצים מהרכב ויש לכם את התקציב להחליפו אני לא ממש מוצא סיבה לחכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שלחכות שנתיים זה משתלם כלכלית כי אז תצטרכו להוסיף אפילו יותר בשביל להתקדם לרכב חדש.

נכון שבשנתיים הראשונות ספגתם את ירידת הערך הגדולה ביותר אבל אם אתם לא מרוצים מהרכב ויש לכם את התקציב להחליפו אני לא ממש מוצא סיבה לחכות.

יש לנו את התקציב להחליף, אבל זה בכל זאת הוצאה של נגיד עוד 40K , שזה לא מעט.

העניין העיקרי פה הוא שבכל מקרה המכונית הזאת תשמש בעיקר לנסיעות עירוניות וקצרות יחסית, ואין בה שימוש מסיבי,

לכן השאלה היא האם, כביכול לסבול בשקט היות ואנחנו לא נוסעים הרבה, או שבכל זאת עדיף לנו קצת לפנק את עצמנו וללכת על מה שאנחו באמת רוצים, שגם יחסוך לנו דלק.

זה משהו שכנראה בכל מקרה נעשה, אם לא עכשיו אז נגיד עוד שנתיים, השאלה אם יש ייתרון מהותי בלהחליף עוד שנתיים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמנו שכבר אמרתי אני לא רואה סיבה לדחות, אם עכשיו זה 40 אלף שקלים אז עוד שנתיים זה יהיה 60 במקרה הטוב, ובנתיים תשלמו עוד על טיפולים ועוד כסף ילך לצריכת הדלק הגבוה שאתה מתאר. אם אתם תעשו זאת בכל מקרה וזה רק עניין של זה אז עדיף מוקדם לא?

שבת שלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין העיקרי פה הוא שבכל מקרה המכונית הזאת תשמש בעיקר לנסיעות עירוניות וקצרות יחסית, ואין בה שימוש מסיבי,

לכן השאלה היא האם, כביכול לסבול בשקט היות ואנחנו לא נוסעים הרבה, או שבכל זאת עדיף לנו קצת לפנק את עצמנו וללכת על מה שאנחו באמת רוצים, שגם יחסוך לנו דלק.

בנסיעות קצרות וללא שימוש מאסיבי, איך תחסכו על צריכת הדלק?

האם לפנק את עצמיכם? זאת החלטה שלכם, בהתאם לאפשרות ממון.

ברור לכם, שכלכלית לא משתלם להחליף רכב כל שנתיים.

אפשרות אחרת, יותר "כלכלית" - למכור את הרכב, שאתם לא מרוצים ממנו, ולקנות רכב אחר, יותר מוצלח מבחינתכם, בן שנתיים.

לא תפסידו הרבה כספים בהחלפה (אם בכלל ) ותפסיקו "לסבול".

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנסיעות קצרות וללא שימוש מאסיבי, איך תחסכו על צריכת הדלק?

האם לפנק את עצמיכם? זאת החלטה שלכם, בהתאם לאפשרות ממון.

ברור לכם, שכלכלית לא משתלם להחליף רכב כל שנתיים.

אפשרות אחרת, יותר "כלכלית" - למכור את הרכב, שאתם לא מרוצים ממנו, ולקנות רכב אחר, יותר מוצלח מבחינתכם, בן שנתיים.

לא תפסידו הרבה כספים בהחלפה (אם בכלל ) ותפסיקו "לסבול".

אמנם לא שימוש מסיבי אבל אנחנו נוסעים גם את הנסיעות הכי לא חסכוניות, ולכן אוטו עם צריכת דלק טובה יותר משמעותית כן יכול לשנות פה משהו.

אני יודע שכלכלית לא משתלם לקנות רכב חדש. לכן זה פחות לגבי קניתת החדש כמו לגבי מכירת הישן.

אנחנו בלבטים כמה ההבדל יהיה מהותי והאם שווה להתעסק עכשיו בקניה ומכירה ולהפסיד כסף בדרך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלכלית לא משתלם לקנות רכב חדש,

במקרה שלך הייתי מוכר את הסובארו במחיר מחירון(משוקלל) בהנחה שהרכב שמור, והייתי משדרג לרכב בן אותו שנתון +- מיד שניה והייתי מוסיף אף עד 10K במידה והייתי מוצא משהו ממש טוב.

כך שבסופו של דבר תמצא עצמך עם רכב שאתה אוהב -אמנם יד שנייה אבל לא תרגיש בכך ,וגם כלכלית כמעט ולא תינזק אם בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5025 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...