Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי טאראקן - חור בבוכנה בגלל מרסס אחרי בדיקת הרכב

barzelay
שימו לב! השרשור הזה בן 5037 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בדקתי רכב רכב SUV יונדאי טארקן לפני קניה שנת 2003, הרכב היה סביר אלא שמצאתי שהמנוע מעשן עשן שחור בעומס , בדקתי את הטורבו והוא היה תקין כך גם מסנן האוויר , כתבתי בדוח הבדיקה שיש לטפל במערכת ההזרקה , קרי משאבה ומזרקים את זאת הסברתי לקונה כאשר גם המוכר יושב בחדר הבוחן ושומע את הדברים , קם המוכר מכסאו ואמר "אני עכשו שיפצתי את המזרקים" אתה כותב שטויות הוסיף ואמר" , אני כאדם מהשורה מאמין לאנשים ובכל זאת אמרתי שהמנוע מעשן עשן שחור וזה מצביע על עודף סולר . הלקוח רכש את הרכב וכעבור שבוע ימים חזר עם רכבו על גרר למכון הבדיקה.

מה קרה ? שאלתי את הלקוח , "המנוע נכבה ולא מתניע יותר" ענה לי, פתחתי את מכסה מילוי השמן וניסיתי להתניע , לחץ עוקה בשמים !! עשן יוצא מבית הארכובה . בדקתי דחיסה , צילנדר מספר שלוש עם דחיסה אפס (בר) !. , הכנסתי את הרכב למוסך ובקשתי לפרק ראש מנוע . הראש פורק ויש חור בבוכנה וגם היתוך שיצר חור בצילנדר , כל הסימנים מעידים על מזרק משתין שגרם לנזק . יש לי ביטוח לעיניין הבדיקות , שמאי מטעם חברת הביטוח הגיע וקבע כי הנזק ניגרם עקב מזרק משתין והדבר היה נמנע אילו הנהג היה מדומם את המנוע כאשר הוא שמע נקישות דיזל חזקות אלא שהנהג המשיך לנסוע כך עד להרס המנוע ...חברת הביטוח לא מכסה נזק זה. פניתי לאיש שמכר את הרכב וביקשתי ממנו חשבונית על תיקון המזרקים ...הוא נתק לי את השיחה וסירב לשוחח איתי . בעל הרכב דורש ממני החלפת מנוע על חשבוני !.

האם אני אשם ?. מה עושים במקרה זה ?.

איש באר שבע שמאוד אוהב אותכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 82
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מעניין יהיה אם תעלה את דו"ח הבדיקה לכאן כדי לראות כיצד נרשמה הבעיה שציינת.

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא שופט ולא עו"ד אבל אם כך כתבת והשמאי אכן אישר שמדובר במזרק לא תקין, לא נראה שיש לקונה הרכב שום עילה לתביעה נגדך.

האם אתה לא יכול לבקש עזרה מאיגוד המוסכים?

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המרסס בצילינדר הפגוע נפגע חיצונית? אם לא, ניתן לבדוק אותו על במתקן בדיקה במכון דיזל ולהוכיח נזק שהתחיל במרסס.

באופן כללי, על סמך חו"ד דעת שמאי הביטוח אתה יכול לסרב לשלם את התיקון ואם תתבע ע"י הלקוח - תבע את הביטוח שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשמת בתופס שיש תקלה במערכת הדלק, יש בדיקת קומפרסיה שבוצעה בבדיקה לפני הקנייה.

אתה לא אשם, לדעתי עדיף לחכות שיתבע אותך הרי אתה לא אשם בכלום כי הזהרת אותו לפני הקניה.

תבהיר ללקוח שהזהרת אותו לפני הקניה שישנה תקלה, הוא כניראה התעלם ממנה אז הוא גרם לנזק ולא אתה.

לאן נעלמת לנו בזמן האחרון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהבהרת (וכך גם נרשם בדו"ח) במהלך בדיקת הרכב שמע' ההזרקה איננה תקינה. המוכר התרגז (אולי כי באמת המע' רק תוקנה, או שעדיין היתה בעיה).

לפי מה שאני מבין עכשיו - מע' ההזרקה לא תוקנה כראוי, וגם זה קורה.

אני חושב שה"ייסורים" והלבטים שלך הפעם אינם במקומם.

הצדק איתך.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב

כול פעם שאני קורא הודעה שלך אני נשאר בפה פעור

בחיים לא שמעתי שמכון בדיקה נותן שרות כמו שלך . הרכב שהגיע אלך לבדיקה המנוע היה עוד תקין ( כלומר בלי החור)

היתה כבר בעיה במערכת הדלק ואתה סימנת מערכת דלק לא תקינה . הלקוח צריך היה להכנס לבעל מקצוע לאבחון מקצועי וכמובן לתיקון מקצועי . זה שכביכול הלקוח רכש את הרכב מבלי לתקן את הליקויים שרשמת זוהי בעייתו בלבד .

עכשיו כמה נקודות למחשבה מהיכן אתה יודע שהוא לא נכנס למוסך או מכונאי " חפר" והוא שגרם לו את הנזק

ידוע שבמזרקי דלק של דיזל מהדור החדש כאשר מרכיבים את המזרק יש לסגור אותו במומנט מתאים מכיוון שסגירה במומנט גבוה גורם להרס המזרק ואז המזרק מזריק את הסולר בזווית שונה והדבר דומה לחיתוך פלזמה כלומר יש סיכוי יותר מסביר כי נגעו במזרק הנ"ל וזה גרם לחיתוך

לסיכום אני חוזר ורושם שבחיים לא ראיתי מכון בדיקה שלוקח אחריות כמוך . גם "המוסך" שגרם לנזק יכול להתנער מאחריות מהסיבה שיש אחריות נהג זה כמו שנהג יסע ללא מים עד שהמנוע יותך בטענה שהמוסך טיפל במע" המים

בברכה זיסו יוסי ובהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב

כול פעם שאני קורא הודעה שלך אני נשאר בפה פעור

בחיים לא שמעתי שמכון בדיקה נותן שרות כמו שלך .

בברכה זיסו יוסי ובהצלחה

אני מקווה שרבים ילכו בדרכו של חבר הפורום דוד.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא חושב שזוהי דוגמא לבעל מקצוע ישר שנמצא בסביבה בעיתית והסובבים אותו מנצלים את העובדה שהוא ישר

אני נתקל כאן המון בנביאי זעם על "המוסכניקים " אך מראיה כללית המצב נראה הפוך יותר ויותר אנשים מתיחסים למכונאי שנותן שירות בצורה מעוררת סלידה . ניסיתם פעם להביא לספר את השמפו ואת סכיני הגילוח או התחלתם להסתפר לבד ובקשתם ממנו "שרק" יעשה תיקונים קלים . או להביא לרופא השיניים את החומר שעושים ממנו פלטה הרי הוא עולה כמה עשרות שקלים

( נושא הסטיק במסעדה ידוע כבר לכולם)

אני לדוגמא שנים רבות עבדתי במקצועות " מכובדים " ורק כעבודה שניה כמכונאי ( בגלל השם הירוד של נותני השירות המכונאים העדפתי להציג את עצמי כמבקר איכות ולא כ"מוסכניק")

משום מה להרויח כסף מלבדוק רכבים למצוא פיתרונות לתקלות ולתקנם זה פסול ( מעניין שאותה עבודה על כלי או רכיב אחר זה מכובד ) רק השבוע קראתי באתר זה על רושם שרשם שכול המוסכניקים מנסים לדפוק ולהוציא כסף האנשים

ברור שיש מכונאים ישרים ויש פחות ישרים יש מכונאים מלומדים ויש כאלה שלא למדו אף פעם יש מכונאים שמשתמשים בחלפים מקוריים או לפחות איכותיים ומחזיקים מכשירים במאות אלפים ויש כאלה שאין להם מיכשור מתאים ועובדים עים חלקים סינים או לא איכותיים וכמובן הם נראים הרבה יותר זולים ( את הנזקים שהם עושים לרכבים מתקנים אחרי זה בסכומים לא מבוטלים )

לסיכום אני מקווה שכולם יהיו ישרים ומקצועיים ולאט לאט יעלמו ה"חפרים" והשרלטנים שלמעשה הם גורמים לנזק לכולם

בברכה זיסו יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם רבים ילכו בדרכו של דוד יש סיכוי שתוך זמן קצר הם בפשיטת רגל וחובות כבדים תוך הרס מוחלט של המשפחה כולה.

השירות שדוד נותן ללקוחות שלו הוא מצויין אבל הבעיה היא שהוא לא יודע לכבד את עצמו כמו שאחרים באים אליו בדרישה לתקן להם נזקים של ליקויים שאובחנו בזמן הבדיקה אבל הקונה שם עליה פס, רכש את הרכב ונגרם לו נזק כספי רב.

שימו לב, לא מדובר כאן במחווה יוצאת דופן של תיקון קטן בכמה עשרות או אולי מאות שקלים... זו לא פעם ראשונה שדוד לוקח על עצמו תיקונים של 10,000-15,000 שח ( החלפת מנוע טורבו דיזל מסילה משותפת) על לא עוול בכפו !!! טימטום או שירות ? אתם תחליטו.

שבת שלום

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם רבים ילכו בדרכו של דוד יש סיכוי שתוך זמן קצר הם בפשיטת רגל וחובות כבדים תוך הרס מוחלט של המשפחה כולה.

שבת שלום

איציק

אני לא בטוח שמכוני הבדיקה יגיעו לפשיטת רגל בגלל הרצון הטוב לרצות את הלקוח מכיוון שלקוח מרוצה תמיד יחזור (אני מקווה) אל דוד.

אני מסכים שדוד 'קצת' מגזים בדרכו אבל מאשכולות קודמים הבנתי שהכיס שלו נפוח או ליתר דיוק גם מכוני בדיקה אחרים לא סובלים מתתזונה.

בכול מקרה נראה לי שהאשכול נכתב לאחר מעשה כלומר דוד כבר סגר את הפינה עם עוד לקוח מרוצה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוד הוא לא מוסך שנותן שירות על בסיס קבוע (תחזוקה ותיקונים) והלקוח "העוד מעט מרוצה" לא יגיע לשירות בזמן הקרוב, אם בכלל ויש לקוחות שהמוסך מעדיף שיהיו מרוצים במקום אחר.

בכלל, נקודת המבט שלך בנושא, מאוד צרה ולא עניינית ומתקבל הרושם ממך, שכל מוסך שבאים אליו בטענת על אבחון לא מקצועי או שגוי שגרם לנזק צריך לקחת אחריות ולהוציא לקוח מרוצה, כאשר בפועל במרבית המקרים שאני מכיר ואני מכיר הרבה מאוד, המצב לא כך. המוסך לא תמיד אשם והלקוח הסחטן עדיף שישאר מרוצה במקום אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5037 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...