Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוחרי הגומי

זאב 206 GTI
שימו לב! השרשור הזה בן 7860 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

צמיגים - מה סדר העדיפויות שלך?  

48 הצבעות

1. 1. צמיגים - מה סדר העדיפויות שלך?

• אני רוצה צמיג ספורטיבי מוכר (מי אמר מישלן\פירלי\גודייר)
    • אני רוצה צמיג ספורטיבי זול (מי אמר יוקו\קומו\פלקן)
    • אני רוצה צמיג כמה שיותר זול (מצידי שיהיה מעץ, העיקר שיהיה זול)
      0
    • הכסף גדל על העצים - אני רוצה הכי יקר שיש (6000 ש"ח לצמיג? קטן עלי)

פוסטים מומלצים

עברן להם 36500 ק"מ והP6000 המקוריים לא ממש תפקדו טוב ובעיקר דאגו לתרגל אותי באופן קבוע בתת היגוי ובהאצות עדינות.

סיבוב קצר אצל סוחרי הגומי וכמה טלפונים ונתגלה פער מחיר לא קטן

(צמיג 185/55-15 82V)

אוטו דיפו קומו 999 ש"ח לאחד ויש הנחה של 37% על השני. סה"כ 1630

בראשון - 1400-1135 עבור P6000 תלוי אצל מי.

ניתן היה להשיג Goodyear F1 במחיר 1300 ש"ח

נזכרתי שגיא ושלומי החליפו צמיגים אצל אנטון ביפו, התקשרתי וקיבלתי מחיר של 1030.

היום התקשרו אלי ואמרו שהצמיגים הגיעו :) . בשעת צהריים חמה הגעתי, העבירו לי את הצמיגים האחוריים קדימה תוך כדי שמירה על הצדדים. הגלגלים הקדמיים לבשו סוליות P6000 חדשות והורכבו מאחור.

ביום ששי גיא אמר שהם ממש לא בודקים לחץ אויר אז שאלתי כמה מלאתם והם עונים 30. אצלי באוטו צריך 35 - אחרי שהם השתכנעו עברו ומילאו 35. נסעתי הביתה שמח נהנה מהאחיזה המחודשת :p , כבר שכחתי שהאוטו מגלגל כי קודם הוא איבד אחיזה. בחניה בבית אני מציץ בגלגל האחורי ורואה את משקולת האיזון בקושי תקועה בגלגל. המשקולת זזה והשאירה לי שריטה לא יפה בג'אנט. רק נגעתי במשקולת והיא אצלי ביד. אני עובר לצד ימין ולא רואה משקולת בכלל. לא הרגשתי רעידות גם במהירויות גבוהות אבל זה הציק לי. חזרתי אליהם וגם הם התפלאו קצת, מבלי להתווכח פירקו שוב את הגלגלים האחוריים איזנו והרכיבו משקולות חדשות.

סוף סוף הן לא זזות.

מסקנה שלי: - פער המחיר מוגזם!! שווה לשלם פחות ולבדוק בשבע עיניים.

דעתכם?

Mazda MX-5 NC RWD

Subaru Forester 2.5 Sport AWD

BMW R1200GS Adv

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מחיר מוגזם בטירוף!!!!

1030 ש"ח לזוג צמיגי 185/55/15????

רק שתבין - זוג הפלקנים במידה 195/55/15 שמורכבים עכשיו על מכוניתי עלו לי 800 ש"ח. ואמנם זה לא פירלי אבל אני חותם לך שהם ספורטיביים יותר!! (ה-P6000 הם צמיגים יותר מדי משפחתיים ופחות ספורטיביים. את זה אמרו לי כמה אנשים וביניהם הלל פוסק, וכן קראתי עליהם באינטרנט).

צריך תמיד לזכור בקניית צמיגים - לבקש ולקבל הורדות גדולות במחיר. אני מוכן להתערב שאם אני מתקשר מחר בבוקר לאן שתרצה ושואל על הפירלי אני מקבל מחיר טוב יותר (ולי עוד אין קומבינות או משהו בסגנון).

מצטער אם קצת ביאסתי אותך, אבל רצית את דעתינו... ואני לא שקרן (-:

בנוגע לקומהו - לי עלו לפני שנה 350 לאחד. לאוטו דיפו אמור להיות מבצע של שניים במחיר אחד, אבל זה עדיין יוצא יקר...

הגודייר אמורים להיות טובים אבל הם בוודאי יקרים יותר. עם זאת 650 לאחד זה המווון בכל קנה מידה.

לסיכום - פער המחירים אכן מוגזם. אבל עדיין עשית חצי עבודה - לא היית פרייאר ולא שילמת להצעה הראשונה שראית, אבל גם לא התאמצת מספיק בשביל למצוא הצעה טובה יותר... (ואפשר).

ולסיום: :D:):lol::p8)

לילה טוב!!

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתקמצנים על הדבר הכי חשוב...

רוני, מצחיק כשזה בא ממישהו עם 306 ספורטיבית... אתה באמת חושב שהפירלי נחותים מהפלקן? מה זה פלקן? מי אלה? מאיפה שמעת עליהם? האם ב-א-מ-ת אתה מאמין שצמיגים שעולים 800 שקל (!!) שווים משהו? בסכום הזה לא משיגים בקושי זוג מישלן אנרג'י 175/75/13 למגאן שלי ברוב הפאנצ'ריות...

אני לא מבין למה חובבי רכב מתפשרים דוקא על צמיגים - הדבר ה-כ-י חשוב באוטו.

הP6000 טובים מאוד לדעתי. שלי כבר לא חדשים בעליל, אך מציעים אחיזה טובה ופרוגרסיביות, כשהתלונה הכמעט בודדה היא לרעש מוגזם מעט גם כשהם חמים.

הסיכוי אגב, למצוא פירלי במחיר נמוך משל אנטון - הוא קטן מאוד.

תבין, לקנות פלקנים, זה סוג של קמצנות בעיני. אם היית אומר שקנית אותם כי אין לך כסף ואתה חייב ח-י-י-ב צמיגים, או כי אתה רוצה צמיגים סוג ד' בשביל לשרוף צ'יק צ'ק, אז ניחא... אבל לקנות את הכי זול שיש ואז להצטדק שהם טובים... נשגב מבינתי איך אפשר.

לפני מתלים, שיפורי מנוע, צ'יפים, שמיפים וחגורות - צמיגים זה הדבר ה-כ-י חשוב שיש באוטו, למה (לכל הרוחות) לחסוך דוקא על זה? אני יודע שזה בעסה להוציא סכומים כאלה על צמיגים ולא אמרתי שתקנה מישלן אקזאלטו בצמיגייה הכי יקרה שיש, אבל בחייאת - זה לא שאתה נוהג בלאנטיס...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שזאת סיבה למשאל חדש.

מהו הצמיג הכי טוב בעצם.......

אייל ,שהולך על יוקו A539 X 4 בבקשה..... :lol:

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן זאב.

הצדק איתך - הפירלי אכן עולים על הפלקן בכמה רמות - אבל אל תשכח שהפלקן יותר עמידים ויותר זולים.

פלקן לא קיימת הרבה זמן, אבל יש להם טכנולוגיה טובה והרבה ידע (יפנים...)

לי, אישית, אין כל כוונה לקנות צמיג לפי המחיר -היו לי פירלי P 6000 וגודייר NCT ומישלן MXV 4 ויוקו ולדעתי היוקו הכי התאימו לאוטו - מכיוון שאני גומר את הצד של הצמיג וצריך כל 1/2 שנה להחליף, חיפשתי צמיג עם דופן בשרנית והיוקו ענו לדרישה הרבה יותר מהפירלי שרכים מדי בשביל מה שאני רוצה.

אל תשכח גם שלכל חברה יש מגוון די רציני של דגמים לאפליקציות שונות - אמנם יש חברות ( ר' קומהו) שלא היתי נוגע במוצרים שלהן עם מקל , אבל לפאלקן לדוגמא יש צמיגים מ-א-ו-ד טובים ומאוד ספורטיביים כמו ה AZENITH . כנ"ל פירלי - מן הסתם לא תשים P 4000 על האוטו שלך וגם לא יוקו S 707...

אתמול ראינו אצל פרדי את הריינג' הספורטיבי של פלקן שכלל צמיגים מדהימים - גם מבחינת איכות החומרים וגם רייטינג המהירות טוב. יכול בהחלט להיות שה AZENITH של פלקן משתווה ברמתו ל P 6000 ואפילו עולה עליו, אבל את זה נצטרך עוד לראות.

גברים ממאדים ונשים מפגרות על כל השכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכך גם שמעתי לגבי הפאלקן הפחות ספורטיבי (FK520).

לחבר שלי היה את ה A539 ולאחר שהם סימו את תפקידם בעולם הוא עבר לפאלקן FK451 והרגשנו הבדל גדול, כניסה לפניות במהירות גבוהה יותר, בלימות טובות יותר ובהאצות אתה מרגיש את הצמיג מנסה להוציא את האספלט מרוב אחיזה.

אני היום מצטער שלא נעלתי לקסארה את הפאלקן, יש לי A539 ובמקור מישלין Pilot שהם פשוט לא שווים כלום (לפי דעתי), האחיזה היתה ירודה, כמעט כל פניה במהירות שבה אפילו האקסידנט היתה לוקחת בקלות, היתי נכנס לתת היגוי עצבני ביותר.

לאחר המעבר ליוקו העסק השתפר פלאות אך עדיין יש לי היהורים וחרתות לגבי הפאלקן.

ולגבי המישלין אנרגי, אפילו על אקסנט לא היתי שם אותם, זבל של צמיג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רן, ממש אין לי מושג מאיפה אתה מביא את ה"חרא של צמיג" על המישלנים...

לי יש רביעיית אנרג'י על היאריס שהחליפו את הברידג'סטונים המקוריים אחרי 10 אלף ק"מ בלבד, והם מצויינים - שקטים בנסיעה, אוחזים היטב וכשהם חורקים הם חורקים ברעש בשרני (רעש טוב מהפירלי של הGTI)...

על המגאן יש MXV3 שהצליחו לא רק להאריך כבר קרוב ל20K בנהיגה שלי, ללא נזק לדופן הצמיג, וזאת כשהם משפרים את התנהגות המגאן פלאים (יותר אחיזה, פחות תת-היגוי מיונירויאלים שהחליפו את האנרג'י שהיו במקור).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה רן, נראה לי שנסחפת קצת

צריך להתאים את הגומי לרכב, זה שגומי עובד טוה מאוד על רכב אחד לא אומר בהכרח שהוא יעבוד באותה יעילות על אחר.

הדור האחרון של מישלין אנרג'י טוב בהרבה מהקודמים והוא אפילו צמיג טוב לרכב בלי יומרות ספורטיביות, לאקסנט למשל הוא בסדר :wink:

בקשר לפאלקנים, אני שומע טובות על הצמיג, לי כרגע יש A539 שעובדים פשוט מעולה ! על האוטו, לעומת זאת לזרזיר יש קצת בעיות עם אותו צמיג ואנחנו על אותם מידות בדיוק.

בביקור בפיין ראיתי את האזניס של פאלקן, הוא נראה צמיג קרבי בטירוף ! לפי מה שפרדי אומר, יש מקומות שמתחרים איתם כדי לחסוך עלויות של סליקס :!:

Cars roll off the assembly line with a body,It's our mission to give it a soul

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ה מישלין אתה פשוט טועה!!!!!

צריך לבחור דגם נכון של צמיג.

לי יש "קצת" כוח באוטו ואחרי בדיקות ונישיון רע אם פיראלי (לא רק ב 106גם ב MI)

בחרתי מישלין HX-1 פשוט מעולים גם רמת אחיזה טובה וגם מחזיקים הרבה זמן(שנתיים קשות ועומר יכול להגיב הוא נהג באוטו)

רק לא יכולתי ליבדוק את ה A539 כי לא היה בארץ.

המחיר- 400 ש"ח לצמיג אצל אנטון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם לא מבין מאיפה הבאת את זה?!

לי יש באוטו מישלין אנרג'י, ולעומת המקוריים(ברידג'סטונים) הם אחלה.

לא רועשים יחסית, והאחיזה טובה, במיוחד על כביש רטוב(ואל תשכח שזו הנעה אחורית).

שהחלפתי היו לי יומיים P6000 על האוטו ולא הייתי מרוצה בכלל. גם רועשים וזה היה בחורף וכל טיפת מים היתה מפרפרת את האוטו.אז שמו לי את המישלינים והם ממש בסדר.

אני לפחות מרוצה מאוד מהם, ונראה לי שהסיבה היחידה שלא הייתי שם אותם על אקסנט היא שהם טובים מידי לחרא אוטו כזה...!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את המישלין אנרג'י היה לי על שני רכבים, שניהם (לצערי) לטיכסים, ובשניהם התנהגות זהה, חוסר התנהגות וצווחות עם כל הפניה של ההגה ולא משנה באיזה מהירות.

בלטיכס הנוכחי יש לי ברידגסטונים והם הרבה יותר טובים מהמישלינים.

אבל שוב כל רכב עם התנהגות שונה כמו שערן אמר שאצלו היוקו עובדים מעולה ולזרזיר יש בעיות.

על הקסארה שלי יש עכשיו A539 205/50/15 והם שיפור עצום לאומת המישלין PILOT 195/55/15 שהגיעו עם הרכב, אך עדיין אני לא הכי מרוצה מהם. יש לי רעידות איתם במהירויות גבוהות וכבר עשיתי להם 3 פעמים איזונים גם על הרכב וגם על המתקן ושם דבר לא עוזר.

כשהחלפתי את הצמיגים היה לי מספר אופציות, ה A539 פאלקן אזניס וה FK451. האזניס נראו פשוט מפחידים, הוא מזכיר צמיג של אופנוע ולא של רכב.

ד"א אני רואה שאתם נוסעים על לחצים די גבוהים 35. זה הלחץ שמומלץ ע"י היצרן או מנסיון ? אני קיום נוסע על 30.

רן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוסר התנהגות בלאנטיס?? תאשים את השילדה :puzzled:

אצלי ביאריס הברידג'סטונים גם היו רועשים להחריד (רעש צמיגים בקו ישר) וגם לא אחזו כראוי - ובנוסף לכל הצרות הם הפכו לסליקס אחרי עשרת אלפים ק"מ בלבד :roll: .

צמיגים מנפחים לפי המלצות היצרן, לא לפי אינטואיציות (35 זה המומלץ ל206GTI, אצלי זה מרקיע שחקים ל36PSI).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צמיגים מנפחים לפי המלצות היצרן, לא לפי אינטואיציות (35 זה המומלץ ל206GTI, אצלי זה מרקיע שחקים ל36PSI).

יש לי כמה הסתייגויות:

1. ברכב שלי שהוקשח הונמך וקומבר, נסיעה עם המלצות היצרן גורמת לתת היגוי מטורף, 2 PSI יותר גרמו לתחושה ונוחות טובים יותר.

2. בנסיעה ספורטיבית, מנסיוני על מספר רכבים העלאת לחץ האויר בכמה PSI (משתנה בין רכבים) גרמה לחידוד ותוספת רגש בהיגוי בנוסף לאחיזה מוגברת.

Cars roll off the assembly line with a body,It's our mission to give it a soul

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי כמה הסתייגויות:

1. ברכב שלי שהוקשח הונמך וקומבר, נסיעה עם המלצות היצרן גורמת לתת היגוי מטורף, 2 PSI יותר גרמו לתחושה ונוחות טובים יותר.

2. בנסיעה ספורטיבית, מנסיוני על מספר רכבים העלאת לחץ האויר בכמה PSI (משתנה בין רכבים) גרמה לחידוד ותוספת רגש בהיגוי בנוסף לאחיזה מוגברת

1. ברור, רכב מוקשח מונמך ומטופח זקוק ללחץ שונה, שכן הוא איננו מקורי כפי שהיצרן ייצר...

2. לחץ גבוה (עד כ7-10%) יכול לשפר אחיזה בנהיגה ספורטיבית, אך כוונתי היתה ללחץ יום יומי - שם יש ללכת עם המלצת היצרן - לטובת אריכות הימים של הצמיג ולשילוב ההתנהגות + נוחות האידיאלי של הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צמיג זול הוא לא בהכרח צמיג חרא, וליוקו יש צמיגים

שעולים קרוב לפירלי\מישלן - לדוגמא, ה-AVS - ואף

נחשבים לטובים יותר במקרים מסוימים. החסרונות העיקריים שלהם שמוזכרים כמעט תמיד - רעש וחיים קצרים (צפוי...).

אני אישית מתכוון להחליף את ה-ContiSport (איכס, למרות

שהתשפרו עם הזמן) ליוקו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7860 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...