Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בחישוב כדאיות כלכלית ליסינג מול אחזקת ג'יפון.

talroze
שימו לב! השרשור הזה בן 5055 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

כמו שרובכם יודעים אני מתלבט בחודשים האחרונים להחזיר את רכב הליסינג שברשותי ולקנות ג'יפון.

לאחר הורדת מספר מחשבונים גיליתי שאני משלם סכום של 3200 ש"ח מהנטו כל חודש על רכב קבוצה שניים.

העמדתי מול המשוואה רכישת ג'יפון מהשנים 2008~2009 במחירים שסביב ה 120000 ש"ח כולל לקיחת הלוואה על 90% מהסכום.

לאחר כל החישובים עולה בי התהיה שמא פיספסתי משהו .

הרכבים שאני מעוניין בהם:

טויוטה ראב 4 [החדשה] שנים 2008-2009

סוזוקי גרנד ויטרה 5 מקומות החדשה 2008.

מיצובישי אאוטלנדר החדשה 5 מקומות שנת 2008

קאיה סורנטו שנת 2008

וזהו בעיקרון האם בחישוב הוצאות של תיקונים על סך 2000 ש"ח כל שנה בממוצע של שלוש שנים טעיתי ובגדול ?

האם צריכת הדלק במשולב עוברת את ה 1:7 ? [בנסיעה בינעירונית 1:10 ] ?

אשמח לתגובות ופירוט מאנשים בעלי הדגמים המצוינים למעלה.

תודה.

טל.

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הויטארה מנסיוני (מנוע 2.4) עושה בממוצע 1:7,

אבל היא והקיה הם הקונטנדרים הכי מוצלחים לשטח, ולויטארה שוק מעולה!

בויטארה האחזקה לא יקרה מדי, הטיפולים הרגילים עולים 600-700 שקל, ומדי פעם ברקסים והחלפת שמן דיפרנציאל (בטיפול ראשון לדוגמא), מה שמייקר במעט, אבל לא בלתי נסבל.

אולי אני משוחד כי אני עובד בסוזוקי, אבל בלי ספק היא לדעתי הרכב הכי כדאי מהרשימה שנתתה, ואולי אחריה הקיה.

ליעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה , אשמח לעוד תגובות מבעלי רכבים דומים.

כרגע אני לא נעול על רכב ספציפי מכיוון שאני אקנה מליסינג ואקח את הרכב הראשון שיעבור את הבדיקות שלי [הם מציעים לי ריביות נמוכות מאוד בהלוואות ולאחר הפחתה של רכב ליסינג אוכל לרכוש שנתון מתקדם יותר 2008]

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדוק גם את ההונדה CRV. מציע צריכת דלק טובה מאוד ביחס לשאר וגם מרחב פנימי מעולה.

מבחינת עלויות, לא צפויות לחרוג משל אחזקת משפחתית גדולה סטנדרטית, הביטוח בניגוד למה שמקובל לחשוב לא יקר במיוחד וגם מחירי הטיפולים סבירים.

מניסיון עם הרכב, צריכת הדלק בתוך העיר היא ליטר אחד ל-9 קילומטרים ומחוץ בסביבות 1 ל-12, מאוד מכובד בהתחשב בגודלו ובמשקלו של הרכב.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההונדה יכול לטייל בשטח בדיוק כמו השאר.

הוא לא נחות מהראב 4, הטויוטה יהיה עדיף אולי בשטחים כמו דיונות משום שההונדה כבד יותר, אבלך שם בכל מקרה אף אחד לא מצטיין עקב בקרות יציבות היסטריות.

יכולת השטח של הסורונטו כמובן עדיפה והוא בעצם היחיד מבין הרשימה שראוי להיקרא רכב שטח.

עם המיצובישי יש לי ניסיון מועט ביותר, אני אישית לא מתחבר לתיבות הילוכים רציפות ותא הנוסעים מאוד משעמם בעיני.

הגרנד ויטארה מבחינת יכולת שטח עולה עם הראב 4 וגם על ההונדה שהיא משפחתית יותר אבל הוא צפוף יותר בתא הנוסעים ואיכות החומרים שלו נופלת בהרבה משל ההונדה ומזכירה יותר את זו של הראב 4, שגם הוא לא מצטיין בתחום הזה.

אני הצעתי את ההונדה משום שלשימוש משפחתי מתון הוא אחד הרכבים הכי נעימים שאני מכיר.

תא הנוסעים שלו מאוד מרווח ומציע פתרונות אכסון יצירתיים כמו תא מטען שמתחלק לשניים, 2 תאי כפפות וגם תא מאוד גדול בין המושבים הקדמיים. בנוסף נוחות הנסיעה של טובה והוא שקט מאוד בנסיעות שיוט. צריכת הדלק מפתיעה לטובה בחיסכון, אולי משום שהמנוע שלו מבוסס על זה של הסיויק ושונה מהמנוע של האקורד למשל.

בנוגע ליכולת השטח, אני מאמין שזה יותר מדרכות מאשר הרים וסלעים אבל לטיולים משפחתיים רגועים עם מעט הצלבות ואולי כמה מעברי מים ההונדה מתאים והוא מאוד נעים בתנאים הללו. אתה יכול להעיף מבט באתר היבואן של הונדה בישראל ולצפות בתמונות מטיולי שטח שעורך המועדון הישראלי של בעלי ה-CRV.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי גירים רציפים הבנתי שבמיצובישי ברגע שמגיעים לשטח שמצריך עבודה מאומצת הרצועה מחליקה ומתחממת,

משהו יכול לאשר ?

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוטלנדר עושה משולבת של 1/9 (לא רע בהתחשב בתנאים, רכב ליסינג).

הגיר הרציף פשוט מעולה! כח זמין תמיד, בכל מצב ובכל עליה (אין מצב להתקע בהילוך שני..).

הרכב שקט, מרווח ונוח.

יש גם יכולת שטח לא מבוטלת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר שיחה עם מספר אנשים שנמצאים בתחום ,

נאמר לי שהסיכוי שלי להשיג RAV4 הינה קלושה ביותר,

מסתבר שהרכב פשוט נחטף.

אם יש למישהו הערות או מידע לגבי אחד מהג'יפונים אשמח לתגובות.

תודה.

טל.

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו רק ראיתי את השאלה שלך.

אין לי מושג מה עלות הטיפולים (ליסינג) אבל לגבי עלות תיקונים, בינתיים 0, פשוט לא היו.

היה לי אחד במשך שנה וחצי ולא נכנס למוסך (חוץ מטיפול תקופתי) ועכשיו יש אחד חדש מספר חודשים כך שברור שלא נכנס למוסך.

לגבי עלות טיפולים, אני מציע לך לבדוק במוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב אני,

היום קפצתי לטרייד מוביל [סוכנות הטרייד אין של יבואן סובארו]

הם אמרו לי שהדגמים שאני מבקש די נחטפים ואם בכלל הם ישיגו לי משהו בכיוון אני אצפה למחיר מעל המחירון.

די מבאס אבל נראה לי שאמשיך לחפש.

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5055 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...