Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מקרה נוסטלגי

ד''ר וואנדורה
שימו לב! השרשור הזה בן 7301 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום בדרכי לביתי עצרתי במעבר חצייה, אור אדום טיפוסי בחום הישראלי.

פתאום - ממרחק של כ-50 מטר אני רואה את האחת והיחידה. פאר היצירה האנגלית: פורד קורטינה.

כחולה, כנראה שנת 73-75 (לא שמתי לב בדיוק ללוחית רישוי).

כל הסממנים שהפכו אותה לזיכרון נוסטלגי של ה"אוטו של אבא".

המנוע שעושה רעש כמו של דוד, הגל שמשלב בין הגג למרכב, האורות העגולים, הטסות הכ"כ פשוטות אבל מדהימות, פנסי האיתת החדים שאחד מהם (לפחות) חייב להיות סדוק. הסמל המלכותי של ה-1600, הבקליט הקטנה והיפה - כמו קוביית שוקולד קטנה שמחולקת באופן סימטרי, הגריל האחורי שעשוי מאלומיניום (?) ובמרכזו הסוויץ' של הבגאז' הרחב, בסיס הגלגלים הרחב שמזכיר טנק "מרכבה"...

וככה עמדתי משותמם למראה הקורטינה הקשישה שפילסה את דרכה בין ציי הרכב הישראלי הטיפוסי: מאזדה, סובארו וסוזוקי ונעלמה במהירות מאחרי הפניה ימינה. משאירה אוהד אחד (שרוף יש לומר) עם זכרונות טובים וטעם טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף פעם לא הייתה לי קורטינה, תמיד "כמעט", אבל עדיין לא איבדתי תיקווה שיום אחד יהיה לי! שנת 70-72, עם דשבורד "הפוך" כלפי מטע, חובה! אוטו מגניב! :onfire:

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום בדרכי לביתי עצרתי במעבר חצייה, אור אדום טיפוסי בחום הישראלי.

פתאום - ממרחק של כ-50 מטר אני רואה את האחת והיחידה. פאר היצירה האנגלית: פורד קורטינה.

כחולה, כנראה שנת 73-75 (לא שמתי לב בדיוק ללוחית רישוי).

כל הסממנים שהפכו אותה לזיכרון נוסטלגי של ה"אוטו של אבא".

המנוע שעושה רעש כמו של דוד, הגל שמשלב בין הגג למרכב, האורות העגולים, הטסות הכ"כ פשוטות אבל מדהימות, פנסי האיתת החדים שאחד מהם (לפחות) חייב להיות סדוק. הסמל המלכותי של ה-1600, הבקליט הקטנה והיפה - כמו קוביית שוקולד קטנה שמחולקת באופן סימטרי, הגריל האחורי שעשוי מאלומיניום (?) ובמרכזו הסוויץ' של הבגאז' הרחב, בסיס הגלגלים הרחב שמזכיר טנק "מרכבה"...

וככה עמדתי משותמם למראה הקורטינה הקשישה שפילסה את דרכה בין ציי הרכב הישראלי הטיפוסי: מאזדה, סובארו וסוזוקי ונעלמה במהירות מאחרי הפניה ימינה. משאירה אוהד אחד (שרוף יש לומר) עם זכרונות טובים וטעם טוב

מה שראית זה קורטינה דור שלוש. אם אתה מעוניין אני אשלח לך טלפון של אחת אדומה אוטומטית למכירה (של בחור מבוגר מאוד) שדורשים עליה כ-5K ש"ח ואפשר להוריד עוד קצת ...

אני מצאתי קורטינה דור 3 קופה !!! יחידה בארץ, מנוע 1600 ידנית, רכב באמת מדהים, חבל שבסוף לא קניתי אותו ...

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא היתה קורטינה קופה בגירסה האחרונה שלה(MK3).מש שראית היתה פשוט קורטינה 2 דלתות.גירסת הקופה של הקורטינה נימכרה בתחילת שנות השיבעים בשם טאונוס.סך הכל אוטו רך,מתנדנד ומשעמם,ואני בספק אם יהיה לו ערך אספני פעם.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא היתה קורטינה קופה בגירסה האחרונה שלה(MK3).מש שראית היתה פשוט קורטינה 2 דלתות.גירסת הקופה של הקורטינה נימכרה בתחילת שנות השיבעים בשם טאונוס.סך הכל אוטו רך,מתנדנד ומשעמם,ואני בספק אם יהיה לו ערך אספני פעם.

גרסתה האחרונה של הקורטינה הייתה דווקא MK5 (יותר נכון MK4 מתוחת פנים), שם התואר "קורטינה 2 דלתות" לגירסת ה2 דלתות אכן הולם.

לקורטינה MK3 גם הייתה גירסת 2 דלתות יפהפיה שיותר מתאימה לתואר "קופה" (תמונות מצ"ב).

גם לאבא שלי (כמו כמעט לכל אבא :lol: ) היו קורטינות:

2 דור 3 ו2 דור 5.

אכן הם רכות , מתנדנדות ומשעמות (למרות ההנעה האחורית), וכן , אולי גם אין להם (ולא יהיה להם(?!?)) ערך אספני אבל ערך נוסטלי יש ויש.

ועדיין - אם אני אראה אחת יפה בהזדמנות - אשמח לתת לה בית חם.

שמוליק.

נ.ב

הטאונוס הוא רכב אחר (ומאד מזכיר) מהקורטינה.

היו טאונוסים גם עם 4 דלתות ולא רק בגרסת קופה (היפה כשלעצמה).

CORXL[1].jpg

CORGT20[1].jpg

bmw e21 320i (318i) 1982

1971 bmw 1800

BMW 3.0 CSI 1973

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לאבא שלי (כמו כמעט לכל אבא :lol: ) היו קורטינות:

אתה מספר?

כל האחים של אבא שלי החזיקו קורטינה, ואם לא קורטינה אז פורד אסקורט MK-1.

ונחש מה היה האוטו שהם השתמשו בו לעבודה?

טרנזיט mk-1 שלאחר טיפול ביתי במנוע עלתה בלהבות

הבעיה היא שפורד כבר לא בונים מכוניות עם נשמה

Mk1_Transit_wayfarer.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה??? לי דווקה נראה, שיש הרבה חובבי קורטינה! אולי היא לא עולה כמו יגואר (וטוב שככה), אבל בהחלט יש בה משהו, שמושך אנשים! ומה רע ברכות שלה? היא לא ספורטיבית, נכון, אבל למה, כל המכוניות חייבות להיות ספורט??? :shock: וכן נהנתי לנהוג בקורטינה "רגילה" 1600 אוטומטית, למרות היותי "נהג שודים"!

ואסקורט MK1, אחחחחחחחחח אילו זיכרונות........ :cry::cry::cry:

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהוא יודע אם הגיר של הטרנזיט שבתמונה מופעל ע"י "שטנגות" מהידית הילוכים ? :shock:

אני שואל את זה כיוון שאני צריך לקפרי שלי את המיכלול של "השטנגות" ומישהוא אמר לי שבטרנזיטים הישנים היה גיר עם שטנגות והוא יכול להתאים לקפרי.

מי שיכול להעלות שירטוט של מיבנה הגיר של הטרנזיטים החל מהידית הילוכים אני אודה לו. :wink:

פורד קפרי 1600GT 1973 + פורד קורטינה 1975 1600XL + פורד פוקוס 2005 1600 GHIA

מעוניין במידע על קפרי או כל פורדים ישנים אחרים נטושים/זרוקים/למכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למחטב ידיעתי לגיר בטרנזיט לא היו שטנגות,מפני שהוא היה ממוקם ממש מתחת לידית,כמו בכל הפורדים עם ההנעה האחורית.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך מה לקאפרי?????? :shock::shock::shock: הידית הילוכים שלך לא יוצאת ישר מהגיר??????

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הידית הילוכים שלי לא יוצאת מהגיר, הידית הילוכים יוצאת ממיכלול של שטנגות שמחוברות ע"י זרועות לצד של הגיר. פטנט מפגר שאני לא יודע למה קיים כי הגיר לא כל כך נוח.

בכל אופן המיכלול של השטנגות סדוק וימיו ספורים עד לשבירה.

הגיר של הסיירה גם מתאים אבל אני מעדיף את הגיר המקורי וגם ביגלל יחסי העברה.

פורד קפרי 1600GT 1973 + פורד קורטינה 1975 1600XL + פורד פוקוס 2005 1600 GHIA

מעוניין במידע על קפרי או כל פורדים ישנים אחרים נטושים/זרוקים/למכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בספטמבר 1979, ב'רגילה' אחרי קורס קצינים, בדרך חזרה מקיסריה לירושלים, כשאני יושב ליד הנהג בסימקה 1100 קטנה וצנועה, חצתה פורד קורטינה במהירות את נתיב הפרדה (שלא היה בו אז שום מחסום שהוא) בכביש החוף ופגעה בנו. מכונית חזקה הקורטינה. אחרי שמונה חודשים של ניתוחים, אישפוז והרבה פיזיוטרפיה חזרתי ללכת, לרוץ וגם לנהוג. מאז, מה לעשות, אני לא אוהב קורטינות...

טריומף TR3A שנת 1958

וולוו P1800 "המלאך" 1965

ותמיד מחפש עוד רודסטארים/מכוניות ספורט אירופאיות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בספטמבר 1979, ב'רגילה' אחרי קורס קצינים, בדרך חזרה מקיסריה לירושלים, כשאני יושב ליד הנהג בסימקה 1100 קטנה וצנועה, חצתה פורד קורטינה במהירות את נתיב הפרדה (שלא היה בו אז שום מחסום שהוא) בכביש החוף ופגעה בנו. מכונית חזקה הקורטינה. אחרי שמונה חודשים של ניתוחים, אישפוז והרבה פיזיוטרפיה חזרתי ללכת, לרוץ וגם לנהוג. מאז, מה לעשות, אני לא אוהב קורטינות...

לפחות לא קיבלת ארון נוסף...

:wink:

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות לא קיבלת ארון נוסף...

:wink:

נמרוד

אתה איש טוב... (בינתיים עברתי לפלאפלים..)

טריומף TR3A שנת 1958

וולוו P1800 "המלאך" 1965

ותמיד מחפש עוד רודסטארים/מכוניות ספורט אירופאיות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7301 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...