Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחממות מנוע רק בנסיעה ועם מזגן דלוק, במה להתמקד?

bosss
שימו לב! השרשור הזה בן 5021 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כפי שציינתי בכותרת הרכב מתחמם לאיזור ה3/4 בשעון רק בזמן נסיעה עם מזגן דלוק, כאשר אני מכבה את המזגן ועומד במקום(בסרק)הטמפרטורה יורדת לכיוון הנורמלי באיזור ה1/2 , כמו כן יש לציין שהמאוורר מנוע עובד והטרמוסטט תקין ויש נוזל קירור ברמה תקינה במערכת ,כמו כן יש גם שמן מנוע ברמה תקינה ואין שום סימנים המעידים על פריצת אטם ראש כגון: מים מהאגזוז ושמן במים ולהיפך הכל נראה תקין לחלוטין, התופעה התחילה רק ביומיים -שלושה האחרונים כשהיו ימים ממש חמים בחוץ, במה עליי להתמקד ע"מ למצוא את האשם ולפתור את התקלה?

אגב הרכב הוא הונדה סיוויק 97 אוטומט, וחשוב לציין שמניסיוני עם הרכב הנ"ל במשך מספר שנים הטמפרטורת מנוע הנורמלית שלו גם במאמץ/עומס וגם בטמפרטורות חום קיצוניות צריכה להתייצב בשעון על ה1/2 .

תודה רבה מראש למסייעים והמשך סופ"ש נעים ושקט לכל חבריי הפורום הנכבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי את אותה בעיה בדיוק

רדיאטור סתום , ניקוי + עבודה , 250 ש"ח

זה פתר לי את הבעיה , שיהיה לך אחלה יום.

"עדיף לאבד רגע מהחיים,מאשר את החיים ברגע" :scatter:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר (לפניי כ-4 שנים)עם אותו הרכב היה לי מצב דומה שהתברר לבסוף כרדיאטור סתום חלקית המצריך פירוק וניקוי יסודי רק שאז אותו מקרה היה מלווה גם ברתיחה וביעבוע של נוזל הקירור במיכל העיבוי מה שאין לי כרגע במצב הנוכחי, האם יכול להיות עוד משהו פרט לרדיאטור סתום ,אשמח לשמוע את דעתכם בעניין ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם זה התחיל פתאומית או בעקבות תאונת חזית או טיפול/החלפת רדיאטור או מאורר רדיאטור וכו'?.

בדוק שמאורר הרדיאטור פועל בכוון הנכון, כך שהוא מושך אויר מקדמת המכונית, דרך מעבה המזגן והרדיאטור לכוון תא המנוע.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רפי ערב טוב, לשאלתך זה התחיל ממש בפתאומיות לפניי כיומיים, הרכב מעולם לא עבר שום תאונה וחזיתית בפרט, הרדיאטור מקורי ועבר ניקויי יסודי לפניי כ3-4 שנים אצל בעל מיקצוע עקב בעיית התחממות קלה שהיתה בעקבות רדיאטור סתום חלקית+נזילה מסדק בדוד פלסטיק העליון( שהוחלף גם כן באותו המעמד), בדקתי גם את עניין המאוורר ואכן הוא מסתובב בכיוון הנכון ומושך אוויר מקידמת הרכב אל המנוע, איזה עוד כיוונים כדאי לבדוק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

דבר נוסף ששמתי לב אליו רק אתמול הוא שכאשר חום המנוע עולה קצת מעל החצי ואני עומד במקום בסרק ומעלה את סיבוביי הסל"ד ל3000-4000 ממש רואים את מחוג החום יורד למצב הנורמלי (חצי סקאלה), מה הדבר מעיד ? משאבת מים תקולה או אוליי רדיאטור סתום חלקית ,אשמח לשמוע את דעתכם בעניין?

תודה רבה מראש והמשך יום נעים לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהודעה הראשונה כתבת שהטמפרטורה יורדת בעמידה בסרק (ללא מזגן) . זה מפחית את ההסתברות של תקלה במשאבת מים.

בהודעתך האחרונה כתבת שהאצה בעמידה מורידה את הטמפרטורה (אך לא ציינת עם/בלי מזגן).

האם יש שינוי במהירות המאוורר כאשר אתה מפעיל מזגן בעמידה?

האם בדקת את פיזור החום של הרדיאטור על מנת לשלול אפשרות שנסתם בשנית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

בדקתי את פיזור החום של הרדיאטור ע"י מישוש הרשת והוא נמצא חם מאוד בכל פינותיו, שמתי לב גם שבבוקר לוקח למנוע להגיע לטמפרטורת עבודה ממש מהר כ2-3 דקות וכשזה קורה אז הצינור התחתון שבין הרדיאטור למנוע יותר קר משמעותית מהצינור העליון שממש רותח,האם הסימפטומים הנ"ל מצביעים על טרמוסטט תפוס חלקית במצב סגור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטלתי היום רק לשם בדיקה את הטרמוסטט אך לצערי המצב נשאר בדיוק כפי שהיה, איך אתם מסבירים שגם כשאין טרמוסטט בכלל במערכת המנוע מגיע לטמפרטורת עבודה ממש מהר כעבור 2-3 דקות ואף מעבר לזה לאיזור ה3/4 סקלה וצפונה? מה הכיוון הבא, משאבת מים תקולה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש לך מאוורר נוסף מקדימה שאמור להדלק יחד עם המזגן?

הרכב מתחמם מהר כי עכשיו קיץ או כי יש לך פריצה כלשהיא של גזים מהראש אל המים.

האם אתה רואה בועות אויר במים? (כאשר המנוע עוד קר ומכסה מיכל המים פתוח)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש לך מאוורר נוסף מקדימה שאמור להדלק יחד עם המזגן?

הרכב מתחמם מהר כי עכשיו קיץ או כי יש לך פריצה כלשהיא של גזים מהראש אל המים.

האם אתה רואה בועות אויר במים? (כאשר המנוע עוד קר ומכסה מיכל המים פתוח)

אכן יש מאוורר נוסף שנדלק רק בעת הפעלת המזגן אך גם במצב זה ששניי המאווררים פועלים יחד החום מנוע לא יורד עד לרמה התקינה(חצי סקלה).

אין שום בועות אוויר במים כאשר המנוע עוד קר בדקות הראשונות של ההנעה .

מחר אני אפרק את הרדיאטור כעצתו של דניאל מהרכב ואשלח אותו לניקוי ייסודי אצל מכון רדיאטורים מיקצועי ואעדכן בתוצאות.

למרות שאני קצת סקפטי בעניין מכיוון שכבר בעבר לפניי כ4 שנים שהיה לי מצב דומה של התחממות שהתברר לבסוף כרדיאטור סתום חלקית רק שאז התופעה הייתה מלווה בביעבוע ורתיחה של מים במיכל העיבוי מה שלמעשה אין לי במצב הנוכחי, בכל זאת אני מוכן לשלם את ה300 ש"ח עבור הניקוי ולקוות לטוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

כמו שכתבו לך מעלי טובים מבעלי המקצוע בארץ,הבעיה היא בראדיאטור סתום חלקית,אך בניגוד לכולם,אני הייתי ממליץ לך להחליף לראדיאטור חדש,גם בגלל עלותו הנמוכה מאוד שכמעט מגיעה למחיר של ניקוי,וגם בגלל שאף פעם ראדיאוטו לאחר ניקוי לא יהיה כמו חדש בגלל הסתיידות המעברים.

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אורן, היכן ניתן לרכוש רדיאטור חדש אייכותי המתאים להונדה סיוויק 97 במחיר טוב/סביר?

אגב מה נחשב למחיר טוב (לא כולל עבודה)עבור רדיאטור כזה חדש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5021 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...