Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות בנוגע ללימודי הנדסאי אלקטרוניקה ותקשורת

CH@OS
שימו לב! השרשור הזה בן 5070 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לאור תהיות רבות ולאחר מחשבות רבות על תחום השכלתי הגעתי למסקנה שאני מעוניין ללמוד ומסוגל לעכל אך ורק חומר(טוב) שאני אוהב להתעסק בו. עד עכשיו עסקתי בתחום התקשורת בחברות רבות וגם התקדמתי לא מעט, אבל עדיין אני נתקע כאשר אני רוצה לפרוץ רחוק קדימה וזה בגלל המחסור בתעודה. אני לא מאמין בהסמכות למיניהם, מעבר לידע שהם מעניקים. יש ברשותי CCNA של CISCO וזה לא עושה אותי מדופלם, עשיתי אותו בתור צ'ופר מהחברה שעבדתי בה. נתקלתי בהצעת הלימודים הנ"ל, אשמח לשמוע מחברי הפורום מה דעתכם בנושא הנ"ל וכמו כן בנוגע לתוכנית אשר בחרתי. אני רוצה לציין שעקבתי אחרי שירשורים שקשורים ללימודים, בין אם זה שאלות על הסמכות שווא ו-או לימודי הנדסאי, אבל לא מצאתי תשובה ברורה אם יש עבודה בתחום או לא, אני רואה המון הצעות עבודה ובכלל חברות ענק כמו אינטל אשר מציאות לסטודנטים להשתלב במהלך הלימודים ולרכוש את מקצועם עד תום התואר.

אני מתלבט בין שתי המסלולים :

http://azurit.ash-college.ac.il/default.asp?PageId=270 - הנדסאי אלקטרוניקה - התמחות בתקשורת

http://azurit.ash-college.ac.il/default.asp?PageId=271 - הנדסאי אלקטרוניקה - התמחות בתקשורת נתונים

תודה על ההתייחסות ושבוע נעים,

דוד.

Night Driver כתב:

באגירה הוא מומחה החייזרים פה. תעלי תמונה של יצור עם יותר מ 4 רגליים והוא מיד יספר לך מי הוא, איפה הוא גר ומה ההורים שלו עושים.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה המטרה? לאיזה תפקיד ובאיזה תחום אתה רוצה להגיע? לדעתי תואר נורמאלי זה יותר מה שאתה צריך ולא הנדסאי ממכללה לא ידועה.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר עלו כמה דיונים בפורום בנושא לימודי הנדסאי אלקטרוניקה, ובכולם המסקנה היתה זהה - לימודי הנדסאי כיום זה בזבוז של זמן וכסף. תלמד עוד קצת ותוציא תעודת מהנדס, עם תעודה של הנדסאי אי אפשר להגיע היום רחוק, אם בכלל.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המטרה להגיע להישגים לימודיים אשר יבואו לידי ביטוי בתחום הקריירה, כלומר, תפקידי פיתוח ומחקר ולא רק לדגור על המקום כל היום ולבצע איפיון תשתיות ועבודות טכנאות. עד כמה שידוע לי מכללת אשקלון היא שלוחה של בר אילן ויש המלצות רבות ממכרי שלומדים במקום.

צביקה, האם המסקנה הנ"ל חד משמעית? מה עם כל הצייד מוחות שאינטל עושה לסטודנטים שרק התחילו ללמוד וכו' ?

אין עתיד בהיר להנדסאים? אחרי הכל זאת השקעה לא קטנה ואני לא מדבר אפילו כלכלית.

Night Driver כתב:

באגירה הוא מומחה החייזרים פה. תעלי תמונה של יצור עם יותר מ 4 רגליים והוא מיד יספר לך מי הוא, איפה הוא גר ומה ההורים שלו עושים.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכח מזה ידידי.

או מהנדס או איזה תואר מדעי מחשב (אם זה בצד התוכנתי).

עם הנדסאי להגיע למחקר ופיתוח זה קצת פנטזיה.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה ציד מוחות אינטל עושה להנדסאים? תן לי בבקשה דוגמא למודעה או כרזה של אינטל בנושא.

יש היום המון מכללות בהם כמעט כל אחד יכול ללמוד לתואר מהנדס אלקטרוניקה. זה הציף את השוק בהמון מהנדסים חסרי ניסיון שקופצים על כל משרה בתחום, כולל משרות שהיו בעבר נחלתם הבלעדית של ההנדסאים. כל ההנדסאים שאני מכיר בסופו של דבר הבינו את זה, והשלימו לימודים למהנדס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, אם הנך יכול, "לך" ישר על תואר ראשון בהנדסת חשמל (הנדסאי היום כמעט ו"לא נחשב", בלי לפגוע בכל ההנדסאים שגם אני נמנה עמהם).

אם אינך יכול ללמוד כרגע לתואר ראשון, למד משהו שניתן להמשיך ממנו לתואר ראשון (היתה פעם מגמת "הנדסאים להנדסה").

תברר באוניברסיטאות/מכללות/עם חברים, אם ניתן היום לעשות זאת.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו איזו הנחתה קשה.. :-(

חבל, ללימודי מהנדס אני אצתרך לוותר על כל מה שעשיתי עד כה ועבור מימונו אצתרך לעבוד בעבודות סטודנט, כלומר לחזור אחורה כמעט 4 שנים של עשייה.

צביקה, ראיתי פעמים רבות כרזות ופרסומים גדולים של אינטל שחיפשו הנדסאים ומהנדסים ועודדו שליחת קורות חיים מהירה דרך ממשק JAVA. כמו כן, מפורט פה מידע שימושי נוסף בנוגע להתעניינותם בסטודנטים אשר לומדים במסלולים טכנולוגיים.

לא חסר גם משרות, במיוחד לסטודנטים ללא ניסיון. תעיף מבט.

http://www.intel.com/cd/corporate/jobs/emea/heb/students/325773.htm#2

באמת החלטה לא קלה כל העסק הזה:roll:

Night Driver כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיטצ' תודה על המידע, בדיוק נתקלתי במשרות במפעל הייצור ומתאימים לי בול לכפפה מבחינת התחום והדרישות (כאשר אלך ללמוד כמובן).

http://www.intel.com/jobs/jobsearch/index_ne.htm?Location=200000038

אפשר לעיין פה והנה כמה משרות זמינות:

Student for Manufacturing - 578254

You must be a student pursuing your studies in Practical Engineering students or an Engineering students with a minimum of 3 semesters remaining until graduation: Electronics, Electricity, Mechanical, Air Conditioning, Instrumentation & Control, Chemistry. The positions requires a high level of English knowledge, good analytical skills, logical skills & problem solving. Team work and social skills are a must. The position also requires high inter-personal skills, team work, cooperation and ability to cope with frequent changes.

ויש עוד כמה, כנ"ל לגבי משרות מלאות אחרי שיש לך את התעודה ביד.

Night Driver כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאתה קופץ ומחליט שזאת משרת חייך, כדאי שתברר קצת יותר פרטים "מהשטח" על אופי המשרה הנ"ל. לדעתי היא קצת פחות זוהרת מכפי שאתה מתאר לעצמך.

נוסף על כך כדאי שתדע שאפשרויות ההתפתחות שלך מעבר למשרה הספציפית הזאת די מוגבלות. אם יש לך שאיפות גבוהות בחיים, מהר מאוד תגלה שקשה מאוד לשבור את תקרת הזכוכית שמקורה בעובדה שאין לך תעודה אקדמית, במיוחד בארגונים גדולים כמו אינטל. אין מה לעשות, כהנדסאי תמיד תצטרך להלחם על תנאי שכר והטבות שהמהנדס יקבל כמובן מעליו. לי לקח שנתיים להבין את זה, אני מנסה לקצר לך את התהליכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאוס,

6/6/10 ב17:30 מתקיים מפגש במרכז הבינלאומי לכנסים במתחם מכללת אשקלון, עם מנהלי ייצור של אינטל קרית גת. תתקיים הרצאה אודות אינטל, תפקידו של מומחה ייצור באינטל קרית גת והזדמנויות התעסוקה המוצעות כיום

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קיצורי דרך בעולם הזה.

פעם הנדסאים היו יכולים להגיע לתפקידי פיתוח, היום הנדסאים נמצאים בתפקידי בדיקות ובקו היצור וזה במידה ובוגרי הנדסה של מכללות קקיוניות לא תפסו להם את המקום.

הקטע של אינטל קצת מעלה גיחוך,כי אם הייתם יודעים את רמת המיון הפסיכית באינטל הייתם מבינים שאין סיכוי.

בטוח שלא לבוגרי מכללת אשקלון האיזורית.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צר לי לאכזב אותך אבל לא הנדסאי אלקטרוניקה ולא מהנדס אלקטרוניקה של מכללה כלשהי יבואו אותך לתפקידי פיתוח ומחקר.

לתפקידים הנ"ל בורחים בצורה, כמעט אקסקלוסיבית, רק בוגרי אוניברסיטאות וטכניון, כמובן שיש יוצאי מן הכלל ומסתננים כמה בוגרי מכללה לתפקדי הללו אבל אלו כטיפה בים לעומת הרוב שהינם בוגרי אוניברסיטה.

תפקידו של הנדסאי אלקטרוניקה בחברות כמו אינטל מסתכם לרוב בבדיקת תקינותם ותפקודם של רכיבים אלקטרונים המיועדים לייצור, כבר בפס הייצור או בשלבי פיתוח סופיים.

מהנדס הייצור (שהוא לרוב מהנדס אלק' בוגר מכללה) נותן להנדסאים מטלות לבדיקות שונות של רכיב כשלהו, אם הרכיב עובר אותן בהצלחה ההנדסאי שם עליו תווית OK (עבר את הבדיקה בהצלחה או לא), מחזיר דו"ח למהנדס הייצור והאחרון ממשיך לבדוק את הרכיב בצורה יותר מעמיקה.

מדובר בעבודה סזיפית שלרוב חוזרת על עצמה הרבה וכתוצאה מכך לרוב משעממת, אם כי תנאי העבודה והשכר מאוד אטרקטיביים לבעלי ניסיון.

Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers

:-):arrow::idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...