Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שכן רוצה להוסיף לעצמו קומה בבניין - מה החוק אומר?

ToMeR
שימו לב! השרשור הזה בן 5078 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בניין בן 4 קומות נדמה לי משנות 80 או תחילת שנות 90, לפני כחצי שנה הותקנה מעלית בבניין ונעשה שיפוץ פנימי בעקבות המעלית.

הדירה שלי בקומה ראשונה בבניין.

ישנו דייר בקומה 4 שמעוניין לבנות מעל הדירה שלו (על הגג) יחידת דיור ולפתוח את הגג כדי ליצור סוג של דופלקס.

רציתי לדעת מה החוק אומר כיום לגבי אחוז חתימות שצריך מהדיירים כדי לאשר את הסיפור, מה לגבי חיזוקים של הבניין (לא בא לי שברעידת אדמה הבאה תהיה קריסה על הראש שלי), מה לגבי תשלום פיצויים לשאר דיירי הבניין בגלל שהוא לוקח את חלקם בגג וכ"ו.

לפי מה שהבנתי יתכן ויש אישורי קונסטרוקציה מהעריה מלפני כמה שנים, האם אני יכול לדרוש אישורים חדשים בגלל שעברו כמה שנים ויתכן ונוצר בלאי מאז, מה שיפסול את הקמת המבנה על הגג?

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אתה שונא את השכן? למה לא לתת לו לבנות לא הבנתי. יש לי חדשות בשבילך, אם זה בניין ישן אז ברעידה חזקה(6וחצי+)הוא כנראה לא יחזיק גם ככה

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה די תלוי למי שייך הגג ולמי יש אישורי בניה.

אני לא יודע מה המצב אצלך - אבל אני מכיר מצבים גם שהגג הוא משותף - ואז אין לבחור ממש שום זכות לבנות , וגם שהגג והאישורי בנייה של הקומה העליונה ואז אתה יכול לעשות חמוצים.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אתן לו לבנות אם אין אישורים שמראים שהבניין אכן יעמוד בתוספת.

מעבר לזה, זה שכנים שיעשו הכל לטובתם על חשבון אחרים, אז אם החוק קובע שהוא צריך לשלם לי על השימוש בחלק שלי בגג, שישלם את כל הסכום. אחרת למה אני משלם כל שנה על הזפת לגג אם אין לי חלק בגג?

אני אגיד לך את מה שאמרו לי בהקמת המעלית.

"רוצה להשתמש במעלית? תשלם עליה"

אותו הדבר לגבי הוספת היחידה על הגג שיש לי בו כנראה חלק מסויים. אם הוא רוצה להעלות את ערך הדירה שלו, שישלם, זה שכן שהשתלט גם על חניה עזובה וקבע שהיא שלו בטאבו.

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רחובותי לא?

כנס למשרדי הטאבו שהנמצאים בפארק המדע ליד מסעדת טוק טוק, והוצא תשריט בניין, שם בעצם יהיה לך מידע ראשוני על הבניין,חניות בטאבו של דיירים, שטחים על הגג בטאבו (במידה ויש),מחסנים בטאבו או כל שטח משותף שאולי שייך בחלקו בטאבו לאחד הדיירים.

יכול להיות מצב(כמו אצלי בבניין) שלדייר בקומה הרביעית ישנו שטח שרכש בזמנו על הגג ואז חייו קלים בהרבה מול הדיירים שכן זהו שטח פרטי שלו.

בכל מקרה ,תהיה הרבה יותר חכם אחרי הוצאת התשריט ושקול את צעדייך עם שאר הדיירים במידה והוא עושה צעד חד צדדי ולא חוקי(כנ"ל לגבי ההוא שטוען שהחניה שלו בטאבו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניתי באדום.

רציתי לדעת מה החוק אומר כיום לגבי אחוז חתימות שצריך מהדיירים כדי לאשר את הסיפור, צריך 100% הסכמה של הדיירים. מה לגבי חיזוקים של הבניין (לא בא לי שברעידת אדמה הבאה תהיה קריסה על הראש שלי), השכן אמור לדאוג למהנדס שיתכנן את התוספת ויבדוק עומסים על הקיימים בבנין. מה לגבי תשלום פיצויים לשאר דיירי הבניין בגלל שהוא לוקח את חלקם בגג וכ"ו.

אם השטח שלו הוא לא צריך לפצות אתכם. אם השטח שלכם הוא אמור לקנות ממכם את החלק שלכם. לגבי הסכום ? קחו שמאי שיפסוק.

לפי מה שהבנתי יתכן ויש אישורי קונסטרוקציה מהעריה מלפני כמה שנים, האם אני יכול לדרוש אישורים חדשים ממי אתה תדרוש אישורים ? מהעיריה ? היא מקבלת אותם מהדייר / קבלן / יזם, לא ההפך. אתה לא יכול לדרוש מהעיריה שום אישור. היא יכולה לדרוש ממך. אם השכן שלך יבקש לבנות היא תדרוש ממנו. בגלל שעברו כמה שנים ויתכן ונוצר בלאי מאז, מה שיפסול את הקמת המבנה על הגג?

בכלל לא בטוח שהוא יכול לבנות.

עליו לבדוק בתב"ע (תכנית בנין עיר) מה מספר הקומות המותר.

מה אחוזי הבניה המותרים.

אם נוצלו כל אחוזי הבניה, ונבנו כל הקומות המותרות העיריה לא תאשר לו.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז האישורים שאני הבנתי שיש כבר מלפני כמה שנים זה אישורי בניה. זאתא ומרת שמישהו כנראה הגיש בקשה לפני כמה שנים לסיפור דומה, וקיבל את האישורים לבנות מבחינת הרשויות וכ"ו. השאלה היא כמה שנים האישורים האלה תקפים והאם לאחר מספר שנים מסויים אני יכול לבקש ממנו אישור חדש עם בדיקה מחודשת של הבניין.

לגבי 100 אחוז חתימות, נאמר לי שהחוק שונה לאחרונה וצריך 60 אחוז, אתה בטוח שנכון להיום החוק עדיין אומר 100 אחוז?

לגבי תשלום על שטח הגג במידה והוא של כולם, האם הוא יכול במקום לקנות את השטח, פשוט לבצע שיפוץ חיצוני לבניין על חשבונו כולל חיזוקים וכ"ו? או שהוא מחוייב לשלם לי את חלקי והשיפוץ זה מרצונו הטוב? אני שואל כי אחד השכנים סיפר לי שהבחור רוצה לשפץ חיצונית את הבניין כולל חיזוקים לעמודים, פלוס הקמת גינה חדשה פלוס זיפות הגג במקום לקנות מאיתנו את השטח.

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר קיבל לכך היתר, היה עליו להתחיל בבניה תוך שנה מרגע האישור.

אם עברה שנה ולא החל בבניה - ההיתר לא בתוקף.

שינוי חזית מחייב 100% אישור כל הדיירים.

מדבריך אני מבין שלא מדובר בתמ"א 38 (הוספת קומות ויחידות דיור), אלא בסה"כ בבניה על הגג, ועניתי לך בהתאם.

לא הבנתי את השאלה שלך לגבי שיפוץ חיצוני של הבנין.

למה שהוא ירצה לעשות שיפוץ אסטטי לכל הבנין על חשבונו ? הוא ציוני ? נדבן ? תורם גדול ?

אם כן - שיבושם לו.

אם לא, ולא נראה לי שמישהו משפץ בנין בגלל "רצונו הטוב" אז הסיבה היחידה שהוא יכול להציע שיפוץ כזה היא כדי לפצות אתכם על ההפרעה שתהיה לכם במהלך הבניה, ועל מנת להסתיר חיזוקים ועבודות קונסטרוקטיביות לחיזוק הבנין.

תבדוק אם הדייר מנסה לבנות לעצמו תוספת על הגג, או מנסה ליזום הוספת יחידות לפי תמא 38.

אלו 2 מקרים שונים לגמרי.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רז מעלה כאן נקודה מאוד נכונה ומעניינת, אולי הוא חושק בתמ"א 38 על חשבונכם ובהסתרת המידע ממכם,אחרת אני גם לא מבין מדוע הוא מוכן לשפץ את מעטפת הבניין ופיתוח הגינה תמורת בניית חדר על הגג,היחס בתן-קבל לא פרופורציונלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא רוצה לבנות על הגג עוד קומה, אבל לא על כל הגג אלא רק מעל הבית שלו, ואז את התקרה אצלו בבית הוא שובר כדי ליצור דופלקס שכזה. אני מניח שזה לא תמ"א 38 (אבל אם כן מה הבדל?)

השיפוץ החיצוני בא במקום לשלם לכל דייר את חלקו בשטח הגג. הגיוני או לא, זה מה ששמעתי מאחד הדיירים.

בכלל כל הסיפור מסריח כי לפני 3 חודשים היתה אסיפת דיירים ונאמר לי שזה רק לצורך תשלום על זיפות הגג, ובגלל זה לא הלכתי לאסיפה, הסתבר לי מאוחר יותר שהאסיפה היתה בעניין של אותו שכן שרוצה לבנות על הגג.

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ע"פ מייטב הבנתי ,הגג הוא שטח ששייך לכול הדיירים.

השכן רוצה את הגג? לאיזה מטרה? עיסקית/פרטית ? אתה אוהב אותו בכלל?

אם אני לא אוהב את השכן ,אני אומר לו דבר מאוד פשוט "תביא בבקשה שמאי שיעריך את גובה הנכס ,לאחר מכן תחלק את הסכום בין כל הדיירים ולבסוף תגיד תודה שאני בכלל מאשר לך לעשות את כל הרעש הזה בבניין".

תמיד תזכור שאתם הדיירים ,מביאים לו עוד בית בחינם.

עוד דבר , אתה השתתפת בעלות של המעלית?

rover r75 -2.5L v6 -177h.p

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוא קיבל אישור בעבר, ז"א שהגג שלו.

אם הגג שלו והיו לו תוכניות ז"א שזה גם מתאים לתוכנית מתאר העירונית.

והוא גם יצליח לקבל אישור מחודש די בקלות, הכי הרבה שתוכל לעשות זה להתנגד, לצאת שכן מאנייק ולהשהות את תוכניותיו למספר חודשים.

אם לא יהיה לך טיעון ממשי, דבר לא יעצור את הבניה.

אין לזה קשר לתמ"א38 היות והבניין נבנה אחרי 1980.

נראה לי שאתה קצת צר עין לגביו.

אם הרכוש הוא משותף, יהיה להתנגדותך משקל גדול יותר.

אני לא יודע איזה אחוז נדרש להסכמה. לגבי העניין הכספי, תוכלו לקבל יעוץ משמאי מקרקעין שיעריך את הפיצוי.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל מי שתהה החוק שונה מ 100% ל 66% בתמ"א 38 , לגבי שאר הרחבות כדאי לברר.

היום הבניין שאני גר בו מנסה להיכנס לפרוייקט של תמ"א 38, קיבלנו את רוב האישורים הנחוצים ,

אבל השכנים מהבניינים ממול הגישו עתירה לבית משפט עירוני ואח"כ מחוזי בתואנה שנסתיר להם את הנוף. :evil:

פשוט רישעות מצידם ,מי שישמע איזה נוף יש להם היום ? [אנטנות].

בכל מקרה עורך הדין שמטפל לנו בעיניין דיווח לנו שאין שום ברירה אלה לחכות לסחבת המישפטית לסיים את שלה,

כמובן שאח"כ הם יכולים לגשת לבית דין גבוה.

פשוט סחבת ורוע לב.

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוא קיבל אישור בעבר, ז"א שהגג שלו.

אם הגג שלו והיו לו תוכניות ז"א שזה גם מתאים לתוכנית מתאר העירונית.

והוא גם יצליח לקבל אישור מחודש די בקלות, הכי הרבה שתוכל לעשות זה להתנגד, לצאת שכן מאנייק ולהשהות את תוכניותיו למספר חודשים.

אם לא יהיה לך טיעון ממשי, דבר לא יעצור את הבניה.

אין לזה קשר לתמ"א38 היות והבניין נבנה אחרי 1980.

נראה לי שאתה קצת צר עין לגביו.

אם הרכוש הוא משותף, יהיה להתנגדותך משקל גדול יותר.

אני לא יודע איזה אחוז נדרש להסכמה. לגבי העניין הכספי, תוכלו לקבל יעוץ משמאי מקרקעין שיעריך את הפיצוי.

למה צר עין? כשרצו מעלית עשו אותה, אומנם לא חוייבתי לשלם על המעלית, אבל חוייבתי לשלם על השיפוץ הפנימי שבא בגלל המעלית. במעלית אסור לי להשתמש כמובן. למה שאתן לשכן להשתמש מבלי ששילם? אם השטח ציבורי, שישלם את מלוא הסכום, אני לא מתכוון לתת את השטח ששיך לי כדי שמישהו אחר יהנה ממנו, היום שטח נדלני שווה לא מעט כסף ומה לעשות שאני לא רוטשילד והשכנים במצב הפוך היו כבר מזמן מערבים עורכי דין.

ע"פ מייטב הבנתי ,הגג הוא שטח ששייך לכול הדיירים.

השכן רוצה את הגג? לאיזה מטרה? עיסקית/פרטית ? אתה אוהב אותו בכלל?

אם אני לא אוהב את השכן ,אני אומר לו דבר מאוד פשוט "תביא בבקשה שמאי שיעריך את גובה הנכס ,לאחר מכן תחלק את הסכום בין כל הדיירים ולבסוף תגיד תודה שאני בכלל מאשר לך לעשות את כל הרעש הזה בבניין".

תמיד תזכור שאתם הדיירים ,מביאים לו עוד בית בחינם.

עוד דבר , אתה השתתפת בעלות של המעלית?

לא השתתפתי בעלות המעלית, לכן אסור לי להשתמש בה. מה שכן, השתתפתי בעלות השיפוץ הפנימי שנגרם בגלל התקנת המעלית.

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...