Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיה בתיבת הילוכים רנו קליאו אוטומט

ronkihack
שימו לב! השרשור הזה בן 3937 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

ברשותי רנו קליאו 1.4L עם תיבה אוטומטית משנת 2002.

לאחרונה, בעת נסיעה ישנה "דחיפה" כזאת לשניה ונדלקת נורה המראה על כשל בתיבת ההילוכים.

כשהנורה פעילה הרכב עדיין נוסע אך לא סוחב בהאצה מ-0 (לפי ההרגשה התיבה נתקעת בהילוך השלישי).

יש לציין, שאחרי שהנורה נדלקת כיבוי והפעלה מחדש של הרכב פותרת את הבעיה באופן זמני לכמה ימים נוספים.

אשמח לעצות מאיפה נובעת התקלה? איך לטפל? ומוסכים מומלצים באיזור פ"ת.

תודה מראש לעוזרים

רון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב ידידי כנראה שנפלתה במקום הנכון בזמן הנכון. חחחח

פתחתי שרשור אם בעיה בדיוק כמו שלך [יש לי גם קליאו ] ולצערי לא קיבלתי תשובה בנושא

תכנס לשרשור שפתחתי שקשור לנושא שלך פה ותעשה בדיוק מה שרשמתי בו אני בטוח שהבעיה בדיוק כמו שלי .בקשר למחיר לא לשלם שקל יותר [בהנחה שלא תיקנה קסטה חדשה ] בהצלחה אורן. לכול שאלה בנושא אני פה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה ידידי,

הקלת עליי מאוד כבר חשבתי תקלה שהולכת לעלות לי 7-8K (מניסיון כואב של אחי).

אפנה בהקדם האפשרי למוסך לגירים אוטומטיים.

על מנת לא ליפול על חאפרים אשמח להמלצה מחברי הפורום למוסך לגירים אוטומטיים בפ"ת אשר יטפל ברנו קליאו.

אגב, האם מוסכים של גירים מתמקצעים בסוגי גירים מסויימים או שכל מוסך גירים מתאים?

sonego78, שוב פעם, תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי

היתה לי בעבר קליאו בי 1.6 שנת 2000 עם אותו הגיר בדיוק.

גם לי קרתה תקלה זהה שהרגשתי שהרכב לא סוחב. ניגשתי למוסך מורשה (טיפלתי במוסך רנו פיתוח ברח' גלגלי הפלדה בהרצליה פיתוח- מוסך אמין מאוד), הסבירו לי שהלך חיישן שמסביר למחשב באיזה הילוך הגיר נמצא, בעקבות התקלה הגיר לא מקדם את ההילוכים בהתאם לתוכנת המחשב.

נדמה לי שהחיישן עלה בשנת 2004 כ- 850 ש"ח בתוספת עבודה בסך כ- 300 ש"ח נוספים.

נראה לי שאם תמצא מוסך מתמחה שאינו מורשה- הנזק יהיה פעוט יותר.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לעצות מאיפה נובעת התקלה? איך לטפל? ומוסכים מומלצים באיזור פ"ת.

תודה מראש לעוזרים

רון

חבר פורום ובעל מכון לגירים אוטומטיים :

ספי

אין לדעת כרגע מה בדיוק התקלה ומחיר התיקון עד לחיבור לסורק תקלות.

אני מקווה שהעניין יגמר בהחלפת סלקטור הגיר (כמו בלינק של sonego), או לכל היתר בהחלפת שסתום\חיישן לחץ שמן (במורשה רנו עולה בסביבות 2000 ש"ח).

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

הקפצה בשביל עדכון,

הגעתי לספי, הוא חיבר את הרכב למחשב שלו והמחשב לא זיהה שום תקלה בגיר.

ספי לקח נסיעת מבחן קצרה שגם לא הניבה תוצאות והגיע למסקנה שהמחשב שלו לא מתאים למחשב שנמצא ברכב.

הוא הפנה אותי לרונן, איש דיאגונסטיקה במקצועו. הגעתי אליו, הוא חיבר את רכבי למחשב שלו, זיהה את התקלה בגיר ואמר בדיוק מה צריך לעשות על מנת לתקן אותה - להחליף EVM . על הדרך ביצע לי בדיקה מלאה של הרכב, הראה לי שאחד הסלילים אצלי לא תקין (מה שגרם לתופעה של האי-סחיבה), החליף לי את ארבעתם ,כי גם השאר היו מאוד ישנים,לבקשתי ואף לא חייב על הבדיקה.

נסעתי עוד כמה ימים עם הרכב במחשבה שאולי המחשב התבלבל והסלילים אם אלו שגרמו לבעיה והתקלה צצה שוב.

ביום ראשון בבוקר הגעתי לספי, אמרתי לו את המסקנות של רונן והשארתי לו את הרכב שם.

תוך בערך 3 שעות התקשר אלי ספי ואמר שהרכב מוכן, הגעתי לקחת. לכל שאלותיי ענה במקצועיות רבה ובייקש שאתקשר אליו עוד כמה ימים לעדכן אותו האם התקלה חזרה או לא.

מרגיש חובה לציין, אחרי התיקון לפעמים כשאני מעביר את הידית למצב R הנורית של הרוורס בדשבורד לא נדלקת (כאילו שהתיבה לא נמצאת בהילוך בכלל), אך הרכב והנורות מאחורה של הרוורס דולקות באופן תקין. ניגשתי לספי, הוא אמר שזה בר תיקון אך זו עבודה מאוד רגישה ואמר לי לנסוע ואם זה יפריע לי יותר מדי להחזיר לו את הרכב והוא ינסה לתקן את זה. אם מישהו נתקל בתקלה דומה אשמח אם תשתפו אותי.

באופן כללי, כבנאדם שלא התעסק עם עניין הרכבים, קיבלתי יחס מעולה ולמדתי הרבה הן מספי והן מרונן.

מקווה שבזאת נפתרה התקלה וסליחה על אורך ההודעה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

מקפיץ לצורך עדכון ובקשת עזרה נוספת.

כרגע, התקלה לא חזרה על עצמה אך צצה תקלה חדשה.

לאחר שאני עומד עם הרכב כשהגיר במצב P או N (כשהגיר במצב ניוטרל) בערך 4-5 דקות, שוב פעם נדלקת נורת הAUTO.

במצב הזה ברגע שאני מעביר לD הרכב שוב פעם מרגיש כאילו נתקע בהילוך שלישי.

התקלה הקודמת קרתה כשהרכב היה במצב נסיעה, וכרגע התקלה מתרחשת אך ורק כשהגיר בניוטרל.

נסעתי שוב פעם לספי, הוא חיבר מחשב לא ראה כלום ולכן הפנה אותי שוב פעם לדיאגנוסטיקה מיקצועית.

האם זה יכול לקרות כתוצאה מהחלפת הEVM? יש כיוונים נוספים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי להכנס למוסך מורשה של רנו לאבחון ממוחשב, כי לפעמים הסורקים הרגילים שיש למוסכים לא קוראים תקלות שהסורק המקורי של רנו קורא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3937 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...