Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הנעה אחורית מול הנעה קידמית

הסגן
שימו לב! השרשור הזה בן 5078 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הנעה קדמית

יתרונות: פחות איבוד כוח מהמנוע לגלגלים, מתאימה יותר לנהגים לא מנוסים מכיוון שבמצבי קיצון אתה נכנס לתת היגוי ולא להיגוי יתר, משקל מופחת מכיוון שהגלגלים המניעים קרובים יותר למנוע ולא צריך להעביר את התנועה אחורה.

חסרונות: הגלגלים הפונים הם אלו אשר מסובבים על ידי המנוע מה שמוביל לפעמים לאיבוד אחיזה בעקבות "פרפור".

הנעה אחורית

יתרונות: נהגים מנוסים יכולים "להשתעשע" עם הנעה אחורית על ידי כניסה להיגוי יתר, ההיגוי יותר חד - הגלגלים הקדמיין פונים והאחוריים מניעים.

חסרונות: לנהג הממוצע כניסה למצב קיצון תניב תוצאות דיי הרסניות, משקל גבוה יותר בעקבות הצורך להעביר את ההנעה עד הגלגלים מאחורה.

כל האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי.

שיעורי פיסיקה גרעינית באוף טופיק.

את הריתוך יש לבצע כך שהאלקטרודה תמוקם מחוץ למאיץ באופן שיהיה קו ראייה ישיר להיקף הפנימי של הדוד, אחרת המיסוך של המאיץ יפגע אנושות באפקט ההגנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חסרונות: לנהג הממוצע כניסה למצב קיצון תניב תוצאות דיי הרסניות, משקל גבוה יותר בעקבות הצורך להעביר את ההנעה עד הגלגלים מאחורה.

יש מעט מאוד רכבים פרטיים בעלי הנעה אחורית. לרכבים מודרניים בעלי הנעה אחורית, כגון מרצדס או BMW יש מערכת ESP משוכללת ומערכות נגד פרפור גלגלים בהאצה חזקה. כך שחסרונות האלו לא כ"כ רלוונטיים בימינו.

היתרון הבולט ברכב עם הנעה אחורית (בנוסף לשאר יתרונות) הוא חלוקת מומנט שווה בין גלגלים, הנעה אחורית היא סימטרית בעלת ציריות באורך שווה לשני הגלגלים, לעומת רוב (יש יוצאים מן הכלל, כגון: מספר דגמי אודי/פולקסווגן וסובארו) רכבים בעלי הנעה קדמית עם ציריות באורך שונה, אחת קצרה ושנייה ארוכה ועוד עם מפרק באמצע, דבר שיוצר מגבלות ודורש מנגנונים לפיצוי של דבר במיוחד עבור רכבים בעלי מנועים חזקים יחסית.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום חברים,

אבקש לדעת החסרונות והיתרונות של הנעה אחורית על פני הנעה קידמית.

תודה מראש.

רוצה להבין מעשית ולחוש ?

כנס וסע בפורד סיירה.מרצדס ישן,504 505 , BMW ,אז תבין על אמת.

באמריקאיות זו זוועת אלוהים חיים(הישנות) עדיף איביזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידיי,

אני מכוון לקאדילק, והשאלה מתכוונת מול אמריקאית עם הנעה קידמית.

תודה

חבר, מצטער מראש על ה'התפרצות', אך גם אני עומד לפני רכישת האוטו הזה והדבר היחידי שגורם לי להרהר בנוגע לכדאיות הרכישה

הוא עצם קיומה של ההנעה האחורית. בתור אחד שלא משתולל יותר מדיי, ובטח לא בסיבובים - כמה הדבר הזה ישפיע עליי?

בברכה,

יונתן.

[email protected]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ישפיע.

בחירת שיטת ההנעה היא עניין לנהגים ביצועיסטים בלבד, במכוניות רלוונטיות בלבד. השאר לא ירגישו בהבדל.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ישפיע.

בחירת שיטת ההנעה היא עניין לנהגים ביצועיסטים בלבד, במכוניות רלוונטיות בלבד. השאר לא ירגישו בהבדל.

אני מסכים ב99% - עדיין יש הבדל מבחינת תחושת ההיגוי, כמו שממחישה כל ב.מ.וו או מרצדס גם בגרסאות המנוע הבסיסיות ביותר.

חוץ מזה, הבדלים זניחים לנהג הממוצע.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, רוב ההנעות האחוריות של ימינו, הנשלטות בלאו הכי באינסוף עזרי/מסרסי נהיגה אלקטרוניים, מכוילות לתת היגוי צפוי.

שנית, להנעה אחורית חסרון מסורתי על משטחים חלקלקים/בוציים/מעוטי אחיזה. חסרון זה מטופל בחלקו באמצעות בקרות משיכה אלקטרוניות, אשר נלחמות לעתים בבקרת היציבות(האחת מאפשרת, האחרת מרסנת. סיטואציה די משעשעת שהפתרון לה הוא ניתוק של כל האלקטרוניקה ושימוש מדוד ברגל ימין). נקודה נוספת, נסה פעם לעלות על מדרכה עם רכב הנעה אחורית לעומת הנעה קדמית ותחוש בהבדל.

ברמות ביצועים גבוהות, כמו ב-CTS למשל, תעדיף את עדר הסוסים מאחור ולא מלפנים, בשל מגוון יתרונות דינמיים.

השאלה האמיתית היא, האם תחוש בהם - והתשובה לכך נעוצה בסגנון הנהיגה שלך ובערנותך לתגובות הרכב. בפועל, שאל את רוב הנהגים ואין להם מושג אילו גלגלים מניעים את מכוניתם. מאידך, תמצא כאלו שיתגאו בהנעה האחורית של מכוניתם(הנעה אחורית נחשבת ל"יוקרתית" יותר), אבל לא ממש ידעו להסביר מדוע, או איך זה משפיע על הניהוג :oops:

אישית, כבעלים של שתי מכוניות בעלות הנעה אחורית בהווה ועוד כמה בעבר, מעולם לא בחרתי את המכונית בגלל צורת ההנעה אלא בהתייחסות למכלול כולו, לרבות שיקולים אמוציונליים טהורים. אינני סולד מהנעה קדמית ואני בהחלט עשוי למצוא את עצמי מאחורי ההגה של אחת ביום מן הימים, במידה ותמצא האחת ש"תעשה לי את זה".

בקיצור, בצע נסיעת מבחן. התעקש על כך שתהיה ממושכת ולא רק המסגר-איילון-המסגר וסמוך על תחושות הבטן שלך. אתה לא חייב הסברים לאף אחד :wink:

עם רגל בחוץ... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים ב99% - עדיין יש הבדל מבחינת תחושת ההיגוי, כמו שממחישה כל ב.מ.וו או מרצדס גם בגרסאות המנוע הבסיסיות ביותר.

חוץ מזה, הבדלים זניחים לנהג הממוצע.

הנהג הממוצע לא ירגיש, בטח שלא במכונית בסגנון של ה-CTS, עם רמת האחיזה והבקרות וכו'.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנהג הממוצע לא ירגיש, בטח שלא במכונית בסגנון של ה-CTS, עם רמת האחיזה והבקרות וכו'.

אני אחד שנוהג די רגוע, אך מדי פעם אוהב להרגיש את כוחו של האוטו.

האם לדעתך ה-CTS היא מכונית אשר מתנהגת באופן ראוי 'למרות' היותה בעלת הנעה אחורית?

במילים אחרות, האם מגוון מכלולי הבטיחות,הבקרה,אחיזה ומה-לא עושים את עבודתם בצורה שתספק אותי מהאוטו?

(כן, מכונית היא אחת הדברים שמעניקים לי סיפוק שכמעט ואין שני לו.)

בברכה,

יונתן.

[email protected]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אחד שנוהג די רגוע, אך מדי פעם אוהב להרגיש את כוחו של האוטו.

האם לדעתך ה-CTS היא מכונית אשר מתנהגת באופן ראוי 'למרות' היותה בעלת הנעה אחורית?

במילים אחרות, האם מגוון מכלולי הבטיחות,הבקרה,אחיזה ומה-לא עושים את עבודתם בצורה שתספק אותי מהאוטו?

(כן, מכונית היא אחת הדברים שמעניקים לי סיפוק שכמעט ואין שני לו.)

הלו תתעורר,אתה מתעסק עם קאדילאק...!

זה לא איזו חיפושית או דומה לה...

תתחיל ללמוד את הנושא ותבין.

יצא לך פעם לתת לחיצה עם 200 כ"ס ?

היום הם כבר עברו את ה400 כ"ס.

פורד כבר מגישים 365 כ"ס,כרכב עממי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5078 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...