Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט פונטו 95, ורכב ישן באופן כללי

לוויתן
שימו לב! השרשור הזה בן 5088 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי

ידידה שלי מעוניינת לרכוש רכב - חבר של המשפחה במקרה מוכר רכב מהסוג שבכותרת - עם קילומטרזק מאד נמוך - כ70 אלף ק"מ. הסיפור הוא שהוא קנה אותו מזקנה לפני כמה שנים (האבא של הידידה זוכר את הסיפור הזה עוד מזמן הרכישה של הרכב) וכעת הוא מוכר אותו.

בגדול, היא מעדיפה רכב עם הוצאה שוטפת נמוכה ובלי הרבה תקלות.

השאלה שלי היא כזו: האם רכב משנת 95, עם קילומטרזק נמוך כאמור, צפוי להיות תקין, או שישן זה ישן בלי קשר לקילומטרז', ובשלב כזה או אחר כבר יתחילו להתפרק שם חלקים, גומיות וכו' ועדיף שלא לתקרב?

ושאלה נוספת, כללית יותר: מה דעתכם על פיאט פונטו 95? לי אין נסיון, חוץ מהעבר הרחוק בצבא.....

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שכל רכב ישן בסופו של דבר יציג בלאי, יהיה הק"מ אשר יהיה.

אבל - אם הבחירה היא בין הפונטו הנ"ל לבין פונטו טחונה עם 230 אלף ק"מ - אז אין ספק במה יש לבחור.

אם הבחירה היא בין גרנדה פונטו עם 70 אלף ק"מ לבין פונטו 95 - אני חושב שגם כאן הבחירה ברורה.

(יש קצת הבדלי תקציב בין האופציות שהצגתי, מקווה שהן ברורות לך).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שתי סוגי בלאי, בלאי שנים ובלאי קילומטרז.

לפונטו הזו מין הסתם יש יותר בלאי שנים, שלא קשור לקילומטרז.

לדעתי, חבל שתלך תחפש פונטו אחרת בשוק, גם בגלל שהיא מכירה את הרכב וההיסטוריה וגם בגלל הק"מ הנמוך.

וגם בגלל מצב הפונטו המצויות בשוק.

אני לא יודע מה המצב של הפונטו הספציפית אבל כדי להכניס אותה למוסך ולעשות יישור קו מקיף כדאי לתקן את הבלאי של השנים ולבדוק מה דורש תיקון כדי למנוע בעיות בעתיד. עם יש לה תקציב לרכב חדיש יותר שתקנה חדש, עם התקציב מאפשר לה מודל ישן אז שתלך על המציאה הזו.

בגדול פונטו דור ראשון זה רכב די אמין עם מטפלים בו כראוי, במיוחד במערכת הקירור עם מים ייעודיים, ויש לו פה ושם "מחלות ילדות" של בעיות חשמל מוזרות שנוטות להופיע, אבל חוץ מזה רכב די פשוט, ועם הרכב הוא מדגם s בלי כל האיבזור החשמלי לדעתי זה ימנע צרות חשמליות ומציקות בעתיד.

אני אישית נהגתי תקופה על פונטו s שנת 95 שמטופלת בקפידה, אהבתי את תנוחת הישיבה הגבוהה, המושב מאוד נוח, הרכב די מודרני, למרות שהדגם באיבזור נמוך והרגשתי חוסר במד סל"ד, ועוד ש"תקעו" במקומו שעון מחוגים.

היושבים במושב האחורי התלוננו שהמושב לא נוח להם, את האמת גם אני לא הרגשתי בנוח במושב האחורי, כל במפר הכי קטן אתה חוטף מכה לגב, כנ"ל לגבי בורות בכביש, הרכב שורד די טוב את השנים, והוא די חסכוני בדלק, וגם הטיפולים לא קורעים את הכיס.

אבל מה למרות ההזרקה החד נקודתית, המנוע הרגיש לי מאוד מאוד חלש, סוזוקי סויפט 1.3 ידנית הרגישה לי יותר חזקה בהשוואה לפונטו, וגם לעומת סויפט ופיאסטות מהשנים הנ"ל הוא פחות מרווח, על אף שהוא הכי מודרני.

אני אומר ללכת על זה רק בגלל שזה קרובים והרכב נשמע מטופל, חוץ מזה אני לא ממליץ על פונטו אף פעם כי לדעתי הרכב מאוד חלש (לא נהגתי על דגמים אחרים חוץ מהs) ובכללי לא אהבתי את הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שכל רכב ישן בסופו של דבר יציג בלאי, יהיה הק"מ אשר יהיה.

אבל - אם הבחירה היא בין הפונטו הנ"ל לבין פונטו טחונה עם 230 אלף ק"מ - אז אין ספק במה יש לבחור.

אם הבחירה היא בין גרנדה פונטו עם 70 אלף ק"מ לבין פונטו 95 - אני חושב שגם כאן הבחירה ברורה.

(יש קצת הבדלי תקציב בין האופציות שהצגתי, מקווה שהן ברורות לך).

תודה.

אין התלבטות ואין אופציות אחרות, אין רכבש היא "נעולה" עליו - היא פשוט התחילה לחפש משהו בתקציב - וההזדמנות הזו נפלה עליה, ואני קצת חששתי לגבי השנתון הנמוך. המחיר אמנם נמוך, אבל היא יכולה להרשות לעצמה מחיר גבוה יותר (משמעותית).

אני חשבתי לכוון אותה לגטס משנתונים 2004-5 וכדומה.... אבל אני לא מכיר את הרכב והטיפולים שלו.

מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5088 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...