Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיבלתי דו"ח תנועה על נושא שנראה בעיניי שנוי במחלוקת.

שימו לב! השרשור הזה בן 5033 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ביום שלישי האחרון נסעתי מכיון תחנת הרכבת של בית יהושוע לכיוון רמת פולג (נתניה), לאלו מכם שמכירים את האזור, יש תחנת אוטובוס הממוקמת לאחר צומת איקאה לפני הירידה לכביש החוף (כביש 553).

חבר חיכה לי בתחנת האוטובוס הנ"ל וכאשר הגעתי אליה על פי חוק האטתי בליווי איתותים וידה ידה ידה.

לפני שבכלל הספקתי לעצור לגמרי כדי שהוא יוכל להכנס לרכב עמדה מאחורי ניידת סמויה שצפרה לי להתקדם - היה ברור לעין שמישהו מנסה להכנס לרכב! אך הוא נצמד אליי תוך כדי צפירות ומאלץ אותי להתקדם.

חבר שלי רץ אליי ונכנס לרכב כי בסופו של דבר הוא דחק אותי לשוליים. (השוטר)

לאחר שהחבר נכנס לרכב הוא אמר לי להשאר במקום, ניגש אליי וביקש רישיון נהיגה, בליווי המשפט

"אתה מקבל דו'ח".

כשהוא חזר עם הדוח הוא שאל מה הפלאפון ואם יש לי מה להגיד, אמרתי לו שעצרתי במפרץ של תחנת אוטובוס כדי לאסוף נוסע. הוא רשם בדו"ח- "אספתי חבר" וביקש חתימה, ביקשתי ממנו לקרוא את הדוח לפני שאני חותם, הוא אמר "תקבל עותק", וחזרתי ואמרתי שאני רוצה לדעת על מה אני חותם לפני שאני חותם.

הוא נתן את הדו"ח ורשם באזור החתימה "מסרב לחתום" ועוד ראשי תיבות - ב.ד

שאלתי אותו - אם מחכה לי נוסע בתחנת אוטובוס מה אני אמור לעשות? מאיפה לאסוף אותו, הוא אמר "לא יודע" והלך.

מכיוון שאני לא בקיא בחוקי תעבורה עד כדי כך, ושזו פעם ראשונה בה אני מקבל דוח תנועה, רציתי לדעת, אם יש משהו לא חוקי בהתנהלות שלי ובהתנהלות של השוטר.

בנוסף, הכתב של השוטר לא קריא בעליל ולקח לנו שעה לפענח על מה הדוח ועד היום לא הצלחנו לקרוא את כולו.

על כל מקרה, מרגע שהשוטר חזר עם הרישיון הקלטתי את כל מהלך השיחה עד לעזיבתו.

שודד בנקים בפוטנציה8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני צריך להרגיע את עצמי כל פעם מחדש שאני קורא שרשורים כאלה על דוחות.

יד החוק האכזרית שמעל לאזרח הקטן לא חייבת לתת תשובות מסתבר "לא יודע" , "יש לך דוח"

שיהיה בהצלחה מקווה שיבוטל לך הדוח השטותי והאידיוטי הזה שממלא לשוטר את המדדים שלו במשכורת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקנה הרלוונטית לעבירה שביצעת (שגם לדעתי איננה משמעותית אם לא הפרעת לאוטובוס באותו רגע ואם באמת חבר שלך חיכה והיה אמור

לעלות מיד לרכב):

מקומות אסורים בעצירה, בהעמדה ובחניה

.

.

.

(12) בנתיב שיועד לתחבורה ציבורית ובתחום תחנת אוטובוסים המוגדרת על ידי סימון על פני כביש, ובאין סימון כאמור - בתוך עשרים מטר לפני תמרור

"תחנת אוטובוסים" ועשרים מטר אחריו, בשני צדי הדרך; ובלבד שמותר לעצור או להעמיד או להחנות רכב בצד הדרך שממול לסימון על פני הכביש או

ממול לתמרור, אם רוחב הכביש באותו מקום הוא שנים עשר מטר או יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

500 ש"ח 4 נקודות, אין לי אפשרות לסרוק ולהעלות אבל, כתוב שביצעתי עברה על תקנה - 21 (ב) (3).

הפרעה לתנועה או משהו כזה - כשאני במפרץ אוטובוסים!

אני לא יודע אם זה טווח של 12 מטר, אבל מדובר על תחנה שבינה לבין האי-תנועה ממולה יש שלוש נתיבים.

שודד בנקים בפוטנציה8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפשתי ולא מצאתי משהו ברשת שיתמוך במה שחשבתי עד היום כחוקי והוא לעצור רכב פרטי בתחנת אוטובוס להורדה או העלאת נוסעים. כל השנים תמיד עצרתי בתחנות אוטבוס למטרה הזו ואני כמעט בטוח שכזה היה החוק בעבר הרחוק. במקרה שלך נפלת כנראה על שוטר עצבן וכנראה קצת לחוץ ולא הכי חכם ומכאן הדוח שקבלת.

זה המצב שנותני הדוחות חגגו בשנה שעברה ירידה דרמטית במספר ההורגים בכבישים כאילו שזה תוצאה מי יודע מה תחכום מצדם. הנה לא עברו כמה חודשים מאז החגיגות ואנחנו שומעים כמעט כל יום על הרוגים שמספרם מתחילת השנה עבר כבר ביותר מ 10 אחוז יחסית לאותה תקופה בשנה קודמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה, לא הייתה כאן שום הפרעה לתנועה, הרי אוטובוס לא היה ולא הייתה שום חסימת נתיב אשר גרמה לרכב כזה או אחר לזוז.

אני במקרה שלך, הולך להישפט, מצלם את המקום והאזור.

הרי השוטר לא רשם שהיה אוטובוס אשר היה צריך לבצע עבירה בגללך.

יש לך סיכוי גבוה לצאת זכאי, הרי אי אפשר לשנות סעיף אישום במהלך המשפט כי רוצים לדפוק אותך, השופט לא יראה את זה בעין יפה אם התובע יחליט לבצע כך.

Skoda Octavia MK III 1.8TSI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר נוסף ששמתי לב אליו בעת "חקירת" הכתב של השוטר, ש-בפרטי עדים, הוא לא רשם את החבר שהיה בתחנה!

כשאני שולח בקשה להשפט עליי למלא את הסעיף בעצמי?

שודד בנקים בפוטנציה8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוק זה חוק?

כואב, כואב לקבל דו"ח.

אנחנו תמיד יכולים להתלונן , להתרגז ולתהות מה זה הפריע ולמה מגיע לי? אבל חוק זה חוק.

עובדתית - אסור עצור בתחנת אוטובוס. (עצירה - הכוונה העמדת הרכב לשם העלאת או בורדת נוסעים או מטען).

אכן מרגיז שהוא תפס והתלבש דווקא עלייך. הרי כולנו עושים עבירות כאלה מדי יום.

להגיש ערעור נראה שאין טעם, כי הדו"ח מוצדק.

צריך גם להסתכל בהגיון: אם אוטובוס היה מופיע באותה שנייה הייתה נגרמת לו הפרעה, גורמת לו לעצור בנתיב נסיעה ולהעביר את ההפרעה לתנועה מאחור וכל המשתמע מכך.

לצערנו , בישראל התרגלנו לבצע עשרות עבירות "קטנות" במהלך הנהיגה ולקבל זאת כנורמה. אנחנו מתרגזים כשנהג תקוע בנתיב השמאלי ולא מקבל דו"ח , אבל מתוקממים כשאנחנו חוטפים על עבירה אחרת.

ותחשבו על זה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר נוסף ששמתי לב אליו בעת "חקירת" הכתב של השוטר, ש-בפרטי עדים, הוא לא רשם את החבר שהיה בתחנה!

כשמוסיפים עדים מוסיפים אנשים שראו את העברה.

אם העמית שנסע עימו בניידת לא ראה את העברה לא מוסיפים אותו לדוח התנועה, במידה והיה רואה את העברה השוטר שכתב את הדוח היה מוסיף אותו בפרי העדים, והשוטר הנוסף היה כותב מזכר לדוח שלך.

*מה סמל הסעיף עליו קיבלת את הדוח?

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מחכה לי נוסע בתחנת אוטובוס מה אני אמור לעשות? מאיפה לאסוף אותו, הוא אמר "לא יודע" צודק
עובדתית - אסור עצור בתחנת אוטובוס. (עצירה - הכוונה העמדת הרכב לשם העלאת או בורדת נוסעים או מטען).

אכן מרגיז שהוא תפס והתלבש דווקא עלייך. הרי כולנו עושים עבירות כאלה מדי יום.

להגיש ערעור נראה שאין טעם, כי הדו"ח מוצדק.

לצערנו , בישראל התרגלנו לבצע עשרות עבירות "קטנות" במהלך הנהיגה ולקבל זאת כנורמה. אנחנו מתרגזים כשנהג תקוע בנתיב השמאלי ולא מקבל דו"ח , אבל מתוקממים כשאנחנו חוטפים על עבירה אחרת.

ותחשבו על זה...

:mm_yeah: תודה רבה לך!!

לפעמים אני חושב שאני הדפוק היחיד בפורום, ולא מבין למה כל מיני חבר'ה, ובלי להיות בטוח אני מנחש שרובם חבר'ה די צעירים, מקטרים על "השוטר שסתם חיפש אותי.. אני רוצה לתבוע אותו... צילמתי והקלטתי את כל השיחה"

מה שיותר מעצבן זה שרוב המגיבים נוטים להסכים איתם. תודה לאל שמידי פעם קם צדיק אחד כמו אייזיק.

לכותבי ההודעות האלה יש תפיסת עולם של ילדים, וחבל מאוד שזהו אחוז גבוה מהסביבה בה אנחנו חיים ונוהגים.

לך תשלם את הדו"ח כמו גבר על טעות שעשית (אי ידיעת החוק אינה פותרת מעונש) ולהבא- אסוף את חברך מהחנייה של איקאה...

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני, לפני שקופצים מוטב לקרוא את הכתוב.

מדובר בעבירה על תקנה - 21 (ב) (3), הפרעה או עיכוב תנועה.

לכן, למרות שאסור לעמוד בתחנת אוטובוס - לא על כך הדו"ח.

כנראה שהכניסה למפרץ האוטובוס הפריעה לשוטר הממהר וגרמה לחמתו לבעור בו.

לכן חיש קל רשם את הדו"ח, נרגע ונסע תו"כ התרשלות במילוי תפקידו (רשימת דברי הנהג במלואם, ונתינת אפשרות לקרוא ולהגיב לדו"ח).

לא הייתי אומר שאתה דפוק, אולי רק קצת נמהר ומתלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:mm_yeah: תודה רבה לך!!

לפעמים אני חושב שאני הדפוק היחיד בפורום, ולא מבין למה כל מיני חבר'ה, ובלי להיות בטוח אני מנחש שרובם חבר'ה די צעירים, מקטרים על "השוטר שסתם חיפש אותי.. אני רוצה לתבוע אותו... צילמתי והקלטתי את כל השיחה"

מה שיותר מעצבן זה שרוב המגיבים נוטים להסכים איתם. תודה לאל שמידי פעם קם צדיק אחד כמו אייזיק.

לכותבי ההודעות האלה יש תפיסת עולם של ילדים, וחבל מאוד שזהו אחוז גבוה מהסביבה בה אנחנו חיים ונוהגים.

לך תשלם את הדו"ח כמו גבר על טעות שעשית (אי ידיעת החוק אינה פותרת מעונש) ולהבא- אסוף את חברך מהחנייה של איקאה...

נכון שנעברה עבירה ועל עובדה זו אף אחד לא מערער. אבל , לא בכל מקרה חייב השוטר לרשום דוח אלא לאחר שיקול דעת אמיתי ולא בגלל דחף אמוציונלי. אאלט פותח האשכול ציין שהוא לא הפריע לשום רכב ובעיקר לא לאוטובוס אז מדוע לרשום דוח . אולי הזדמן לך לנהוג באירופה , שם נהגתי עשרות אלפי ק'מ ונוכחתי לא מעט פעמים בהם עברתי עבירות קלות , ברוב המקרים שיקול הדעת של השוטרים התבטא בוויתור על דו'ח. יש המון נהגים חצופים בארץ הגורמים בידיעה להפרעה ממשית ומתמשכת לרכבים או להולכי רגל ועד כמה שזה הזוי, רכבי משטרה חולפים במקום ולא מזיז להם. כמו שנאמר צלילות חשיבה ושיקולים נטולי הטייה יכולים לתרום הרבה יותר מסתם דוח לא מוצדק כמו במקרה שמדובר פה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5033 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...